معرفی و پیشنهاد منابع جهت تقویت تلفظ ( لهجه بریتیش و امریکن)

سلام به دوستان عزیز زبانشناس
به عنوان یک کاربر قدیمی که شاهد رشد و موفقیت چشم گیر اپلیکیشن زبانشناس بودم، در تمام مدت تنها و تنها منبع و تکنیکی که به دوستان و اطرافیان معرفی می کردم اپ زبانشناس بوده و این ویژگی پوشش نظرات کاربران از مهمترین امتیازاتی هست که جناب ناصری @hnaseri بزرگوار توفیق بهره از آن را داده اند. بنده طی روزهای اخیر بدلیل مشغله زیاد نتونستم در خدمت شما عزیزان باشم و شاید حضور من از همیشه کمرنگ تر خواهد شد. علی رغم اینکه قصد برگزاری یه سری چالش ها را داشتم ولی این امر متاسفانه برای بنده مقدور نشد و لذا تنها امر واجب ارائه ی لیستی از منابع بریتیش بود برای علاقه مندان این لهجه که در صورت بررسی و تایید جای آنها در زبانشناس خالی نخواهد ماند. منابع بر اساس سطح و موضوع هست.

بریتیش:

1. ele1

2. preel

3. intermi

4. advanced

و اما لهجه ی امریکن:

بی همتا ترین مربی خانم rachel هستند که دوره ای از ایشون در اپلیکیشن هست اما ایشون اخیرا دوره هایی رو دارند پوشش می دهند که شدیدا شدیدا شدیدا توصیه می کنم به این جهت که برای تلفظ نیاز به آشنایی به استرس، اینتونیشن، لینک و حذف شدن ها و خیلی قواعد هست می تونم بگم با دنبال کردن تکنیک ایشون طی سه ماه به تلفظ بینظیری دست خواهید یافت. ایشون بخشی از فیلمی رو در حد چند جمله انتخاب و آنالیز می کنند به روش زیر:

بعد با سه سرعت متفاوت پلی می کنند که البته به روش صحیح؛ برای هر سرعت بعد از سه بار پخش نوبت شما هست تا تکرار کنید.

نمونه از فایلهای این سبک آموزش:

https://www.youtube.com/watch?v=OhZ-YG7SYRI

امیدوارم لحظات خوبی داشته باشید و خدانگهدار

29 پسندیده

سلام مجدد به شما عزیزان؛ من فراموش کردم یکی از پیشنهاداتم برای تقویت تلفظ خدمت تون ارائه کنم که بدلیل سبک آن هم باعث آرامش خواهد شد و هم یادگیری سریعتر. و هم اینکه به دلیل تلفظ قوی و آهسته کلمات توسط گوینده، موثر در ارتقاء تلفظ خواهد بود. جای این سبک هم در اپلیکیشن خالی دیدم. مدیتیشن

امیدوارم از بین پیشنهادات دوره خانم راچل رو حداقل یکبار امتحان نمائید. کارشون شبیه لقمه ی آماده برای یادگیری هست.

16 پسندیده

سلام بانو نیکنام عزیز. :cherry_blossom:

امیدوارم حالتون خوب باشه و بیشتر شاهد حضورتون توی تالار باشیم. چون عدم حضورتون واقعا محسوسه و همینکه پروفایلتون میاد رو صفحه‌ی اصلی من به شخصه انرژی مضاعف می‌گیرم.

ممنون بابت تاپیک عالیتون. معتقدم باید تو طبقه‌بندی تاپیک‌ها یه طبقه با عنوان “گنجینه” اختصاص داده بشه به همچین تاپیک‌هایی.

10 پسندیده

و همیشه برام سوال بوده این‌ها (اون ۶۰ نفری که دیسلایک کردن) چه جور آدم‌هایی هستند؟ اصلا هدفشون چیه؟ واقعا همچین آدمایی هم وجود دارن؟

تا اینکه واقعا از نزدیک باهاشون برخورد داشتم و فهمیدم آره وجود دارند. :woman_facepalming:

خدا شفا بده فقط.

8 پسندیده

بسیار عالی
آرامش خوبی داشت و استفاده کردم
ممنونم

5 پسندیده

سلام عزیزم ممنونم که ی چنین حال خوبی رو برامون به اشتراک گذاشتین واقعا لذت بردم و حتی دانلودش کردم … ⁦❤️⁩⁦❤️⁩

4 پسندیده

سلام عزیز دل؛ فدای مهربونیتون :rose: شما خوبید؟

واقعا از ما هم انرژی ؟ :wink: لطف داری عزیزم شما که منبع انرژی هستید گلم :heart_eyes:

یه مدت درگیر یه آزمونی هستم واسه همین سعادت حضور برام مقدور نمیشه

خواهش می کنم انجام وظیفه هست. من کلی واسه چالش های تابستونی طرح داشتم ولی خوب یکم هندل کردن کارهام سخت شده

قول می دهم ۶۰ درصد این ۶۰ نفر ویدئو رو کامل ندیدن کافیه فقط یه روز یه وقت خالی برای دیدن کامل این ویدئو گذاشت بخصوص اون سه مرحله تلفظ در آخر

خواهش می کنم حالا تصور کنید زبانشناس تون رو روزانه با مدیتیشن آغاز کنید. امیدوارم این موارد اضافه بشه

سلام سپاس از شما که وقت گذاشتید :rose:

7 پسندیده

ممنونم عزیزم خیلی خوبم. :cherry_blossom:

تنتون سالم باشه. همینکه گاه‌گداری بیاین یه سری بزنید ما راضی هستیم :blush:

4 پسندیده

سلام عزیزم … من خیلی دنبال این سبک مدیتیشن تو نت گشتم اما چیزی پیدا نکردم میشه لطفا شما و یا دوستان راهنمایی کنید از چه منبعی میتونم مشابه این مدیتیشن رو‌ پیدا کنم؟ …

2 پسندیده

سلام بانو جان؛ من این لینک رو دنبال می کنم حدود ۲۶ trackفکر کنم باشه . خدمت شما

https://m.youtube.com/watch?v=lFg7V0E9nXM&list=PLQN53wIWIWoNpGWPGQdDtLPn3anNADmxn&index=19

2 پسندیده

خیلییی ممنونم مهربانم. واقعا لطف کردین⁦ :heart:⁩⁦ :heart:

2 پسندیده