جزیره‌ی زبان‌شناسی‌های طلسم شده 🏝

سلام به همگی :deciduous_tree: :cactus:
داشتم یه برسی میکردم به عمکرد خودم تو این چند ماهی که وارد زبان شناس شدم دیدم اصلا رضایت بخش نبوده :woman_shrugging:t2: :woman_facepalming:t2:که هیچ بلکه افتضاحم بوده(از لحاظ تداوم در مطالعه) :unamused: از طرفی داشتم دنبال راه حل می گشتم یه چیزی مثل انگیزه ولی خب هر انگیزه ای درون خود فرده که البته من یه مقدار ناچیزی دارم :grinning: …میدونید مشکل همیشه انگیزه نیسیت خیلی وقت ها تنبلی و ناامیدی و ترس از آینده ی نا معلوم باعث میشه حرکت کند بشه البته آهسته و پیوسته با این موضوع که من میگم فرق داره من روی حرفم با دوستانیه که مثل من زنجیره ی گسسته تیکه تیکه و خرد شه دارند :frowning: یه روز میترکونن پنج روز ول میکنن :unamused:
خلاصه از دوستانی که زنجیره های فولادین و پشتکار فراوان دارند(نجات یافتگان جزیره ) خواهشمندم اگه راهی، نظری ،پیشنهادی،انتقادی و کلا هر چیزی که به ما طلسم شدگان کمک میکنه دارند تو این تاپیک ارائه بدن …باشد که ما هم رستگار شویم :heart: :woman_shrugging:t2:

13 پسندیده

منم مثل شما هستم
من هم تا یک ماه پیش مثل شما یک روز میترکوندم چند روز میرفتم استراحت
با خودم قرار بستم از اسمون سنگ هم بباره باید 20 دقیقه زنجیره رو پر کنم
برای اینکه یادم نره و نپیچونم الارم هشدار گوشی رو میزاشتم برای 11شب که اونموقع زنجیره رو چک کنم که نشکنه و برای اینکه دلسرد نشم زنجیره رو روی ده دقیقه تنظیم کردم ولی بیشتر میخونم…
الان خدارو شکر عادت کردم و روزی یک ساعت حداقل میخونم و زنجیرم 31روزه😁
و تایم پرت و استراحتمو دو ساعتشو زدم(خودم میدونم تایم های پرتم کدوم ساعات روزه) و دادم به زبان

اینم زنجیرم

12 پسندیده

سلام کیانا جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
خوبی؟ :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:
شما که قضیه ی این روزهای منو خوب می دونی خانم دکتر :blue_heart::yellow_heart:
#حفظ_زنجیره_با_وجود_…! :joy::v: وا لا دیگه! :rofl: :joy: :joy:
من عادت کردم، دوازده شب، می شینم پای برنامه، یک ساعت رو تا پر نکم، از خواب خبری نیست! :joy::joy::v: بعدش دیگه با خیال راحت، زبان می خونم.

تو این تاپیک، بیشتر توضیح دادم

این هم شات زنجیره خودم

امیدوارم زنجیرم، شکسته نشه

:blue_heart::yellow_heart::blue_heart::yellow_heart:

12 پسندیده

مرسی‌که تجربتونو به اشتراک گذاشتین
چه قدر خووب ایشالله منم بتونم یه همچین قول و قراری با خودم بذارم :heart_eyes: :heart: تبریک میگم بابت زنجیره ی ۳۱‌روزتون امید وارم هیچ وقت قطع نشه و شما هم بشید یکی از زنجیره فولادین های زبان شناسی :v:

8 پسندیده

خواهش میکنم

ممنون لطف دارین

6 پسندیده

سلام کیانا خانم :butterfly:
من تو این شش ماهی که آپ نصب کردم فکر میکنم سر جمع شاید ۱۴ ۱۵ روز زبان نخونده باشم در روز شاید هم کمتر .
ولی زنجیره و آواتار مو خیلی به تنظیمات کارخانه ای بردمش بنا به دلایلی … که خیلی هم برام حفظ زنجیره و شکل آواتار ام مهم نیست :wink::hugs:
من هر روز زبان می خونم چون هدف اصلی ام بیشتر بالابردن مهارت reading و listening ام هست ، کتاب و زیبوک و مجلات علمی خارج از زبانشناس جز جداناپذیر زندگی این روز هام شدن :orange_heart:
از وقتی خوندن کتاب ها برام اسونتر شده به جای فیلم و انیمه دیدن زبان می خونم و گوش میدم .
یادش بخیر شش ماه پیش به زور یک داستان سطح یک چند هفته طول میکشید تا تموم کنم ولی الان سه تا کتاب سطح ۴ خوندم و کلی کتاب های سطح پایین تر که انگار دارم فارسی می خونم ، بعضی هاشون وقتی میخونم به اندازه فیلم دیدن برام لذت بخش هستن.

بنا به تجربه خودم مهمترین چیزی که باعث میشه همیشه و هر روز بدون استرس و با حس خوب و پشتکار و خود به خود زبان بخونم ، خوندن منابع مورد علاقه امه حتی تکراری ، طوری که متوجه گذر زمان نمیشم مگه اینکه گشنم بشه :relaxed: و البته چون فعلا قصد امتحان تافل و استرس و اجبار و ترس از آینده ندارم ، راحت زبان می خونم و کلی احساس پیشرفت نسبت به قبلا های خودم میکنم .

امیدوارم شما هم موقع زبان خوندن خوشحال و شاد باشید و بیشتر لذت ببرید :blossom::cherry_blossom::blossom:

13 پسندیده

معلومه پیشرفت خوبی داشتید. ⁦(ʘᴗʘ✿)⁩

6 پسندیده

بله خیلی خیلی زیاد
درسته که هنوز خود به خود نمیتونم بنویسم یا حرف بزنم ولی خوندن و گوش کردن ام بینهایت تقویت شده :purple_heart::wink::star_struck:

5 پسندیده

ممنون خانوم دکتر نازنین
چه قدر خوب که اومدی و نظرتو به اشتراک گذاشتی اتفاقا می خواستم تگت کنم ولی بلد نبودم :woman_facepalming:t2: با خودم گفتم ای کاش این تاپیک رو ببینی‌بیایی یه شات خفن از زنجیره ی فولادینت بدی :heart_eyes: :confetti_ball:
واقعا باید به افتخارت ایستاد و دست زد که تو این شرایط سختی‌که پشت سر گذاشتی زنجیرت قطع نشده من واقعا بهت افتخار میکنم :heart_eyes: :heart: دوست خوبم
وقتی دیدم ۲۰۶ تایی شده چشمام اینجوری شد :star_struck: ایشالله هیییییچ وقت زنجیرت قطع نشه الهه ی عزیزم :v:

7 پسندیده

سلام به شما دوست خوبم :kissing_heart:
چه نکات قابل تاملی رو ذکر کردین خیلی ممنون…دقیقا فکر میکنم عمده مشکلات من دست گذاشتن روی منابعی که یا سطحشون واسم مناسب نیست یا علاقه ندارم…قطعا تجربتون واسه خیلیا موثر خواهد بود من هم خیلی ازش استفاده میکنم واستون ارزوی موفقیت بیشتر و بیشتر میکنم
سپاس فراوان :heart: :kiss: :heart: :kiss:

7 پسندیده

می خوای کاربری رو تگ کنی یه @ بزار، بعد آی دی اش رو تایپ کن. اینجوری من الان شما رو تگ کردم @kianaghamari :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon::ribbon:

متاسفانه، الان بیشتر تاپیک های زبانشناس :blue_heart::blue_heart: شده سوال و کمک. این تاپیک های انگیزشی، واقعاً ارزشمنده :heart_eyes::heart_eyes: لطفاً اگه تونستی، بیشتر از این کارها انجام بده.

می خوام جوابت رو بدم، ولی می ترسم چت بشه. :joy:

من هم بهت خیلی افتخار می کنم کیانا جان :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: قشنگ از تاپیک هایی که می زنی، می شه انگیزه بالات رو حس کرد. :clap::clap::clap::gem::gem::gem:

:pray::pray::pray::blue_heart::green_heart::blue_heart::green_heart:

:hibiscus::sunflower::two_hearts:

7 پسندیده

مرسی که بهم اموزش دادی
از این به بعد اگه تاپیکی زدم قطعا بعد از سلام شما رو تگ میکنم :heart_eyes:

قطعا حضور دوستای خوب و با معلوماتی مثل‌شما با ارزشمندش میکنه وگرنه اینجا هم با سوال و جواب فرقی نداره :heart_eyes: :heart:

راحت باش تاپیک اظهار نظره که بچه ها نظراتشونو بگن😁

مرسی مهربون
حقیقتش من انگیزه هامو از دوستای خوبی مثل تو میگیرم :heart_eyes: :kissing_heart:

5 پسندیده

زنجیره ات واقعاً تحسین برانگیزه. ذخیره اش کردم تو گوشیم که هر وقت سست شدن نگاش کنم و به خودم یادآوری کنم که این زنجیره ی کسیه که زمانی که خیلی راحت میتونسته بهونه بیاره و جا بزنه کم نیاورده و ادامه داده. (با توجه به حرفهای بقیه و خودت معلومه که دوران سختی رو گذروندی یا شایدم داری میگذرونی) با این حال این که جا نزدی فوق‌العاده است. :rose:
زنجیره ی من امروز ۱۰ شد😁. بیشترین زنجیره ام هم ۵۱ بود😉

6 پسندیده

خیلی ممنون رها خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
این کامنت شما، پر از حس مثبت :blue_heart::blue_heart: هست برای من. :hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower:

دقیقاً الان تو این وضعیت هستم. بخاطر همین به آقا فرزاد :dizzy::dizzy::dizzy: گفتم تاپیک “چت انگلیسی بچه ها” رو فعلاً قفل کنه. بچه ها همه خوب هستند. ولی متاسفانه، یکی اومد تو تاپیک و خودم و بقیه رو اذیت می کرد.

خیلی خیلی ممنون :pray::pray: ولی ما شا لا بهت واقعاً :v::v: مهارت رایتینگ ات، حرف نداره. :clap::clap::clap: تو تاپیک چت انگلیسی، کولاک کردی. :gem::gem::gem:
من واقعاً لذت می بردم از سبک نوشته هات :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

:hibiscus::sunflower::two_hearts:

4 پسندیده

ممنونم. خیلی لطف داری.
به کسی نگی ها ولی خیلی فسفر سوزوندم برای نوشتنشون.:blush:

5 پسندیده

سلام
من یک ماه پیش کتاب اثر مرکب رو خوندم فوق العاده کتاب خوبی بود نگاه منو به زندگی و اهداف و… عوض کرد
به شما پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید روزی چند صفحه بخونید تا مطالب مهم تو ذهنتون بشینه
و اما بحث زنجیره:
من یک سالی هست که زبانشناس رو دارم از سطح صفر شروع کردم میدونید که برای من که سطح صفر بودم گوش هام به انگلیسی نشنیده تا یک ماه از صدای گوینده ها سردرد می‌گرفتم از شروع زبان ترسیده بودم وحشت میکردم از داستان خوندن یا شنیدن دلزده میشدم اما راه حل هم داشتم مثل رقصیدن، نقاشی، پیاده روی و… این ها انرژی و حال خوب بهم میدادن و بعد از اون سراغ زبان میرفتم.
اما به خودم قول دادم (به قول های که میدم خیلی حساسم) شش ماه فقط بشنوم که خب انجام شد.
یه چیز خوب فهمیدم اینکه به آینده فکر نکنم نه اینکه کلا فکر نکنم ها نه
مثلاً من دارم زبان میخونم در آینده میخوام چیکار کنم باهاش؟!
واقعا به زبان مسلط میشم؟!
میرسه اون روزی که بتونم با زبان مثل بومی زبانان کتاب بگیرم دستم بدون درگیری راحت بخونم؟!
و…
که خب اینا منو از اهدافم دور می‌کنه سعی میکنم از الان که دارم زبان میخونم لذت ببرم و خوش بگذرونم که همین کارهایی که میکنم، آینده ی من هم ساخته میشن.

امیدوارم که نوشته هام کمکی کرده باشه به ساختن زنجیره اتون.
با زنجیره آینده ای زیبا بسازید :rose: نه فقط در زبانشناس، بلکه در زندگی و کار :grin:

12 پسندیده

منم کتاب اثر مرکب رو خوندم منتهی فقط همون چند روز اول خوب بود کلا برام. همش سردرگم میشم همه چیز میخوام که زبان انگلیسی یکیش هست من در حال یادگیری دو زبان سخت دیگه هم هستم. یکی از سختیای من برای حفظ زنجیره همینه چون من قبلا یک روز درمیان به یک زبان اختصاص میدادن الان اصلا نمیشه :roll_eyes: البته به خودم قول دادم که میشه و میتونم حتی اگه آیلتس شرکت نکنم اما زبان انگلیسیم عالی بشه و همچنین اون دو زبان دیگه هم پیشرفت کنم. خوشحال میشم منم زنجیره ام زیاد بشه. ولی این که زنجیره رو ادامه بدی هم یه اتفاق درونیه همچنین جملات مثبت اطرافیان یا دوستان که تو میتونی و ادامه بده هم خیلی تاثیر داره. منم زنجیره هامو بعد بیست روز از دست میدم اما میخوام این بیست روز رو به سی و یک روز افزایش بدم :blush: هدف کوتاه مدت برای ما هایی که سختمونه خیلی خوبه:tulip:

7 پسندیده

سلام عاطفه خانم عزیز
چند تا هندونه رو میخوای با یک دست بلند کنی
به خودت حق بده
جسارت نباشه ولی کسب مهارت در یک زبان و رسیدن به سطح حداقل بالاتر از متوسط و بعد شروع زبان بعد میتونه انتخاب خوبی باشه. البته اگر تو زبان های دیگه ای که یاد می گیرین همین شرایط و دارین که چه بهتر. همه مون رویاهایی داریم که رسیدن به همه شون یکدفعه امکان پذیر نیست. به خودت فرصت بده تا بتونی از عهده همه چی بر بیای. تمرکز در یادگیری خیلی موثره.
موفق باشی دوست خوبم

8 پسندیده

می توانم بپرسم منظورتون از اینکه نوشتید همه چیز رو میخواید دقیقا چیه؟

4 پسندیده

سلام پیشنهادم به شما اینه منابع مناسب با سطح خودتون مطالعه کنید منبعی که استفاده میشه اگر کمی سخت باشه ادم به سرعت دلزده میکنه، چند منبع مختلف رو بررسی کنید ببنید از کدوم بیشتر لذت میبرید
من نظرم اینه وقتی فهم موضوع خیلی پیچیده نباشه لذت به همراه میاره وقتی لذتی در کاری وجود داشته باشه خودتونم اگه بخواید نمیتونید کنار بگذاریدش!

برای باز کردن بیشتر صحبتم برنامه خودم رو خدمتون میگم
در حال حاضر من ی دوره فشرده خوانی دارم که اولویت اولمه که از پکیج انگلیسی قدرت استفاده میکنم
و در کنارش ی دور گسترده خوانی که از کتاب های سطح ساده زیبوک استفاده میکنم (پیشنهادم اینه ترتیب رو در این بخش در حالت سختی صعودی گذاشته بشه) این کتاب ها سطح خیلی ساده و قابل فهمی دارن که از خوندنشون لذت میبرم

به خاطر مشغله کاری صبح ها فرصت مطالعه ندارم زنجیرم عصر و شب حتما پر میشه :grin:

12 پسندیده