درس «زندگی یا مرگ»

این تاپیک برای بحث و بررسی درس زندگی یا مرگ ساخته شده است. لطفا ابتدا این نوشته را بخوانید و سپس اگر سوالی دارید یا مطلبی را می‌خواهید اضافه کنید، در اینجا بنویسید.
برای مشاهده‌ی این درس در برنامه زبانشناس به دوره «داستان های واقعی» فصل «زندگی یا مرگ» مراجعه بفرمایید.
https://zabanshenas.com/life-or-death/

17 پسندیده

سلام
من الان یک هفته ست با زبانشناس کار میکنم امروز دایره دفعات تکرار درس مرگ و زندگی بعد از حدود ۱۶بار تکرار که نزدیک بود کامل بشه دوباره از اول شروع شده به پر شدن! دلیلش چی هست؟ یعنی من هرروز باید ۱۶ بار گوش میدادم تا اون داریره توی یک روز کامل بشه؟
اپ خیلی خوبیه ولی بنظرم به توضیخ بیشتر همراه با جزییات کامل نیاز داره

7 پسندیده

اون دایره ظاهرا یخورده کژتابی داره. در حقیقت عددی که داخل دایره هست نشون میده چند بار خوندین و خود دایره نشون دهنده کسری از یک دفعه خوندنه. مثلا اگر شما یک بار و نصف خونده باشین عدد داخل دایره میشه یک، و دایره هم تا نصف پر میشه. اگه یه نصفه دیگه هم بخونین عدد داخل دایره میشه دو و خود دایره دوباره از اول شروع میشه.

11 پسندیده

سلام باید هر قسمت دایره رو کامل پر کنم ویا هر روز میتونم از آهسته و تند استفاده کنم؟؟

4 پسندیده

مناسب با سطحتون استفاده کنید و با مرور زمان از سرعت بالاتر استفاده کنید

4 پسندیده

یعنی دور دایره آهسته رو کامل کنم وبعد برم سراغ سرعت بالاتر؟؟

4 پسندیده

هر سرعتی که براتون مناسب تره و براتون قابل فهم تره رو گوش بدید تا اون سرعت براتون کند به نظر بیاد
بعد برید سرعت بالاتر
تعداد خاصی نداره، همه چی بستگی به قدرت شنیداری و سرعت شنیداری خودتون داره

7 پسندیده

حتما آخه فکر میکردم که باید همه رو بخونم…
خیلی ممنون…

4 پسندیده

داستانهای واقعیو اگر کامل بخواین بخونین ۷،۸ ماهی وقت میبره
و اون بازدهیی که انگلیسی قدرت داره رو هم نداره به نظرم باید یه برنامه بریزین تا هرچه زودتر سطح خودتونو به انگلیسی قدرت بسونین
من‌خودم داستانهای واقعیو ۴۰ روزه خوندم به این شکل که روزی چهارتا داستانشو میخوندم و هی به صورت دوره ای(روز اول درس۱،۲،۳،۴ روزدوم۲،۳،۴،۵ روز سوم ۳،۴،۵،۶ و…‌) مرور میکردم تا همه درسها که به دوازه بار رسید همه لغتهارو حفظ بودم و به همراه خواننده سرعت متوسط و با تلفظ صحیح از روی متن میخوندم
به نظرم شما هم همین کارو بکنید بعد از اینکه وارد انگلیسی قدرت شدین اگه وقت و حوصلشو داشتین میتونین در کنارش بقیه تکنیکهارو هم روی داستانهای واقعی پیاده کنید

15 پسندیده

یعنی هرروز همه ی قسمت های هر 4تاداستان رو میخوندین؟؟؟
منظورم این قسمت ها…

5 پسندیده

یه سوال دیگه شما تنها داستان واقعی رو میخوندین یا در کنار اون داستان های دیگه هم میخوندین؟؟؟

4 پسندیده

نه همشو ، فقط داستان اصلیو میخوندم
بعد از اینکه وارد انگلیسی قدرت شدم همزمان با انگلیسی قدرت هر روز دو، سه بار به مکالمه فعالانه یکی از درسا گوش میدادم و جمعه ها هم تا جایی که میتونستم بازگویی داستان انجام میدادم (البته نتونستم روی همه درسا این روالو پیش ببرم) ولی اگه شما بتونین انجامش بدین عالیه
اون قسمت زمانهای مختلفم گذاشتم برای بعد از تموم کردن انگلیسی قدرت که اگه نیاز به تمرین بیشتر داشتم بهشون گوش بدم
من فقط داستانهای واقعی رو میخوندم البته اگه وقت دارین حتما درکنار داستانهای واقعی کتاب داستان هم بخونین

9 پسندیده

سپاسگذارم واقعا خیلی کمکم کردین,به همین روال که گفتین پیش میرم:grinning:

3 پسندیده

دو تا نکته رو هیچ وقت در آموزش زبان فراموش نکنید
۱:لذت بردن از انگلیسی
۲:قطع نکردن زنجیره و کنار نگذاشتن زبان
یعنی اگه جایی فکر کردین که زبان خوندن داره براتون کسل کننده میشه روشتون رو تغییر بدین ولی هیچ وقت زنجیره رو قطع نکنید و زبان رو کنار نگذارید
میگن دکتر حسابی در سن ۶۰ سالگی با خوندن ۳۰ دقیقه آلمانی در روز در طی دو سال به زبان آمانی مسلط شده بود

17 پسندیده

همین روش که گفته بودین روزی 4تا داستان خیلی خوبه همین رو میخوام شروع کنم…
که خیلی جالب هست برام، خسته کننده نمیشه…
تشکر…

4 پسندیده

سلام معنی کلمه ی armتوی همه ی جملات این داستان بازو میشه؟

3 پسندیده

من نمیدونم تو اون درس به کدوم معنی اشاره داره
ولی معنی (اسلحه) هم میده
معنی مسلح کردن هم میده (یعنی کسی که به بقیه اسلحه میده)

5 پسندیده

چون بازو اصلا با جمله درست نمیشه…
تشکر…

4 پسندیده

سلام. معنیش ساعد دست هستش. بازو قسمت انتهایی دست هست که به شونه متصل میشه تو این درس منظورش ساعد دست هستش.

4 پسندیده

سلام در اپدیت جدید در داستان های واقعی فقط سرعت متوسط وجود داره و اهسته و سریع رو مشاهده نکردم، به نظر مفید میامد، در سایتش هم که دیدم، هر سه زمان وجود داره، ایا جای بخصوصی هست که من متوجه نشدم، یا اینکه حذف شدن، متشکر

5 پسندیده