سوال از افراد با تجربه مخصوصا مربی ها

سلام دوستان.
بنده به درس پنجم انگلیسی قدرت رسیدم.تو قسمت های مختلف روش مطالعه این دوره رو دیدم .ولی خودم روی هر درس از شنبه تا چهارشنبه وقت می‌زارم و تقریباً ۳ بار درس اصلی،۳ بار مینی استوری و ۲ بار واژگان رو گوش میدم و آخر هفته درس های قبلی رو متن اصلی و مینی استوری شو مرور می کنم.اما اونجوری که دیدم و شنیدم باید بیشتر گوش کنم.اما واقعاً من با فشرده خوانی مخالفم و خسته کننده هست برام.به نظرتون چی کار بکنم؟؟
با همین فرمول برم جلو؟

8 پسندیده

سلام این نطر بنده هست ،من به نظرم اگر وارد سیکل خسته کننده بشید بازدهیتون میاد پایین برای همین در کنارش درسای دیگه رو شروع کنید به خوندن و زومتون رو از روی انگلیسی قدرت بردارید…هر چیزی که براتون جذاب باشه مصل فیلم یا کتاب و …
اما نه اینکه متوقف کنید روند امگلیسی قدرت رو اما با فشار کمی پیش ببریدش یا حتی اگه میبینید بعضی درسا خسته کننده شدن برای مدتی مرورشون نکنید و بعد چند وقت دوباره برگردید بهشون و مرور کنید
الزامی نیست که مثلا اگه ای جی هوگ میگه ی هفته دوره کن شما کل ی هفته رو بخونی …شما بر طبق روحیه و کشش خودت باید برای خودت برنامه ریزی کنی …
اگه قرار بود اساتید ب ما برنامه بدن خب میرفتیم کلاس زبان بیرون…وقتی اینجایید قراره که خودتون برای خودتون برنامه مورد علاقتونو بچینید و از نظر من بهترین برنامه اونیه که شما توش احساس راحتی و لذت بکنید و همزمان زبان یاد بگیرید
البته که بازم روزی میرسه که برامون خسته کننده میشه و نپیشه ازش فرار کرد ولی باید تا حد امکان میزانش رو کم کنیم

10 پسندیده

البته من کنار انگلیسی قدرت،داستان های واقعی،
چهار هزار لغت ضروری و … رو کار می کنم.

5 پسندیده

سلام دوست گرامی

دقیقا اشتباه همین‌جاست شما دو تا دوره اصلی که هر کدوم حداقل 2 ساعت لازم داره و متد یکسانی دارن کار می‌کنید در صورتی که ما میگیم فقط یک دوره اصلی بخونید

اما راه کار چیست؟ وقتی آقای ای جی هوگ گفته یک هفته یا بیشتر دلیل داره، یک سیکل زمانی هست که باید مطالب تو ناخودآگاه بشینه و این هنر زبان آموزه که چطور جذابش کنه و خسته نشه

تا درس 9 هر درس 3 قسمت داره، مینی استوری 3 بار، درسنامه اصلی 2 بار و واژگان 1 بار در روز مرور بشه کافیه اما چیزی که من از این دوره یاد گرفتم صرفا گوش دادن روند یادگیری رو خسته کننده میکنه، هیچوقت نزارید ای جی هوگ متکلم وحده باشه، مثال میزنم من خودم اینجوری بودم که دفعات اول مینی استوری رو گوش میدادم اما از دفعه سوم دیگه قبل از ای جی به سوالات جواب میدادم، این عمل مزیت هایی داره، اول از مشارکت فعالانه شما رو از حالت یکنواختی و خسته کننده خارج میکنه دوم اینکه تمرکزتون بالاتر میره دقت میکنید قراره چی بپرسه که من بتونم جواب بدم و سوم خیلی خیلی خیلی تو یادگیری ناخودآگاه ساختار گرامری کمک کنندس

برای اینکه خسته نشید قرار نیست دو ساعت پشت سر هم بخونید، تو 24 ساعت برای خودتون زمان بندی کنید، 6 تا تایم 20 دقیقه رو در 24 ساعت برای مطالعه این دوره بزارید، اینجوری بازدهی بالاتر میره، تکرار ها رو هم به اندازه ای که گفتیم باشه کفایت میکنه مثلا بخش واژگان یکبار در روز هم کافیه، در کنار این کارتون یا کتاب هم سطح دوره که براتون جذاب هم ببینید

11 پسندیده

شما درست میگید ولی من برای داستان های واقعی و قدرت در روز ۲ ساعت وقت نمیزارم من مثلاً در روز ۴۰ دقیقه قدرت و ۲۰ دقیقه داستان های واقعی میرم و انگلیسی قدرت،مینی استوریش برای من خسته کننده میشه اگه بیش از۳ بار اونم در روز گوش بدم .سعی می کنم با مرورو های آخر هفته دفعات شنیداری رو آروم آروم بالا ببرم.داستان های واقعی برام راحته چون لغاتش رو پر لایتنر یاد می گیرم و روی تلفظم هم کار می کنم.قشنگ موضوع رو می گیرم.ولی برای مینی استوری حتی جواب هم به سوالات آن از دفعه اول میدم.

5 پسندیده

خسته کنندس چون گفتم مشارکت فعال احتمالا ندارید اما اگر بدونید 60 درصد شاید حتی بیشتر قدرتِ یادگیری انگلیسی بدون تلاش روی همین مینی استوری ها میچرخه و باور کنید در یادگیری ناخودآگاه ساختارها و کمک به مکالمه فوق العاده است حتما در روش مطالعه این قسمت تجدید نظر میکنید و با اشتیاق فراوان میخونیدش

تایم تونم کمه، داستان واقعی رو بزارید کنار فقط انگلیسی قدرت رو کار کنید

7 پسندیده

من با پیشنهاد شما،یک برنامه منظم چیندم.@afarkhani
فقط یک سوال این آمار درس اول تا پنجمم هست که خوندم.طبق این از اول شروع کنم دوباره گوش کنم؟
آقا کامبیز @YoKambiz گفته بودند تو ویدیو هاشون از اول شروع نکن.(من خیلی ویدیو های آقا کامبیز رو دنبال می کنم و خیلی دوست دارم)
حالا تکلیف چیه؟

من الان چی کار کنم؟ ادامه بدم یا برگردم؟

5 پسندیده

نه از همون ادامه کار شروع کنید، نیاز نیست برگردین عقب

4 پسندیده

ااا یعنی میشه مثلا یه دفعه به دو تا مینی استوری بدون اینکه باهاش تکرار کنیم گوش بدیم و‌چیزی تکرار نکنیم؟ :neutral_face:

آخه ای جی میگه این خیلی مهمه که به هر سوالی پاسخ بدین.

این کار که اولش فقط به مینی استوری گوش میدین و برای بار دوم و سوم که باز تکرارش میکنید ، مینی استوری رو اسپویل نمیکنه و لو نمیده و باعث نمیشه که ذهن جواب ها رو بدونه و تنبل بشه و یا به طور کلی اون هدفی که ای جی میخاد اجرایی نشه؟

اگر اینطوری بشه با مینی استوری ها کنار اومد که من روزی میتونم بالای سه بار مینی استوری ها رو گوش بدیم مثلا دو بار گوش میدم کامل یک بارشو کامل از اول تا آخر تکرار میکنم و جواب میدم با صدای بلند.

یا مثلاً دو بار فقط گوش میدم دو بار گوش میدم و تکرار میکنم

تا به اینجا من فقط روزی یه بار گوش میدادم تکرار میکردم مینی استوری ها رو چون که تکرار کردن و حرف زدن فوق العاده انرژی میگیره و فکر نمیکردم میشه گوش داد و تکرار نکرد و اون سه باری که میگن باید مینی استوری ها رو در روز تمرین کرد هر سه بار باید همراه با گوش دادن هم تکرار کرد.

3 پسندیده

ممنون از راهنمایی های شما :tulip::rose::white_flower::blossom::sunflower::hibiscus::cherry_blossom:

2 پسندیده

آقا مجتبی من به هیچ عنوان نگفتم به سوالات جواب ندین، کجای حرفم این مورد رو گفتم؟؟من گفتم باید جواب بدین به قدری مسلط بشین که زودتر از ای جی جواب رو بگید
گفتم صرفا گوش دادن روند یادگیری رو خسته کننده میکنه

با دقت بخونید :grin: :grin: :grin:

8 پسندیده

سلام و درود برشما میس حنانه
من از این جملتون چنین برداشتی کردم.

4 پسندیده

سلام

دفعه اول و دوم طبیعتا بابد با دقت گوش کرد که چی سوال میکنه چون داستان رو قبلا نشنیدیم و نمیدونیم ادامه ماجرا چیه اما از دفعه سوم میدونیم چه اتفاقی میوفته و جواب چیه

5 پسندیده

سلام وقت بخیر،ی چیزی بهتون بگم؟؟؟تجربه شخصیمه…
زیاد اصرار نکنید روی اینکه مربی یا ای جی یا هر کس دیگه ای نظرش چیه …درسته که نظرات اونا هم مهمه و تاثیر گذاره و به پیشرفتتون کمک میکنه ولی وقتی سعی دارید عین نطرات اونارو اجرا کنید حتی اگه براتون خسته کننده و کسل اور باشه زیاد پیشرفت به خصوصی نمیکنید
راه خلاقیت رو برای خودتون نبندید ،هر کس خودش فقط میتونه به خودش کمک کنه که ی مبحثی براش خلاق و جذاب بشه پس ببینید واسه شما چجوریه
امیدوارم حرفام کمک کرده باشه🤚

6 پسندیده

اهان پس دفعه اول و دوم میشه بدون اینکه پاسخی داد فقط گوش داد و پاسخی نداد . چون من خودم همون اول بالفور میخام جواب بدم😐 و این خیلی وقت میگیره . حالا برای دفعه اول و دوم این برای زمانی هست که کاملا جدید یه درس رو شروع کردیم یا در ادامه میشه بار اول و دوم رو بدون پاسخ گوش داد.

مثلا من درس دخترک زیر رو کاملا جدید شروع کردم .
روز اول : بار اول و دوم مینی استوریش رو بدون پاسخ فقط گوش میدم و بعد بار سوم پاسخ میدم

روز دوم : همون درس دخترک زیرک رو مینی استوری رو بار اول و دوم ردون پاسخ و بار سوم همراه با پاسخ همراهی میکنم
و الی آخر

یا اینکه فقط این گوش کردن بدون پاسخ مخصوص روز اول درس جدیدی هست که شروع میکنیم؟

1 پسندیده

سلام وقت شما هم بخیر .
اهان درسته ممنونم از نظرتون . کاملا به جا و منطقی

2 پسندیده

البته دوست خوبم اینکه زبان آموز خلاقیت داشته باشه درسته ولی اینکه وقتی یک دوره روش خاص خودش رو داره حتما قبلا یکسری افراد با اون متد پیشرفت کردن که این برنامه واسش چیده شده و ما حصل همون نتایجی که بدست اومده، و برای منابع اصلی اساس اینه که طبق توضیحات دوره پیش رفت

3 پسندیده

بله منظورم همون روز اول بود، البته اگر براتون سخته میتونید از دفعه چهارم یا پنجم به بعد خودتون شروع کنید کم کم جواب بدین

2 پسندیده

سلام بله حرف شما صحیحه :blush:ولی میشه تغییراتی توی همون متدی ک گفته شده داد تا جذابیت لازم رو داشته باشه و خسته کننده نباشه من بیشتر منظورم این بود
مثلا شما خودتون تصمیم گرفتین منفعل نباشید ،هر کس واسه خودش ی خلاقیتی میتونه بزنه منظور من این بود
شاید خلاقیتی ک شما میزنی واسه من اصلا جذاب نباشه
یکی از دلایلی ک خود من ب شخصه اومدم زبان شناس همین بود ک دوست نداشتم کسی بهم دیکته کنه چجوری بخونم چون اصلا طبق روحیات من نبود😉

2 پسندیده