آنالیز کامل و دانلود دوره‌های انگلیسی Effortless English + راهنمای استفاده

واقعا خیلی ممنونم ازتون استرسمنو به حداقل رسوندید :blush:

7 پسندیده

نحوه کار با POV‌ها را هم بگید لطفا @YoKambiz

7 پسندیده

سلام آقای ناصری.ممنون بابت برنامه خوبتون.من تقریبا یه ماهی است از برنامتون استفاده میکنم.میخواستم بپرسم دوره های ای جی هوگ رو هم شروع کنم یا همون برنامه زبانشناس کافیه؟

7 پسندیده

سلام بله.

برای استفاده از دروس دیدگاه شما فقط با تمرکز زیاد به وویس گوش میدید. توجه اصلیتون باید به تفاوت ها باشه.
با خودتون بشینید دو دو تا چهار تا کنید ببینید منظورش از این داستان اول چی بود. میبینید عه؟ منظورش این بوده طرف از فلان سال تا فلان سال درگیر یه موضوعی بوده.
میاید با داستان بعدی مقایسه می کنید میبینید داره درباره آینده حرف میزنه.
اصلا برای شما نباید زمان ها مهم باشه. که این حال کامله یا چه میدونم اینده.
فقط به تفاوتها توجه کنید و با اونا پیش برید.
میتونید تکنیک سایه هم رو این دروس پیاده کنید. سعی کنید در حرکت باشید و از دست هاتون برای نشون دادن فریم های زمانی استفاده کنید.
مثلا وقتی میگه از سال 2000 دست راستتون رو بگیرید عقب بعد که گفت تا سال 2004 دست راستتون رو بیارید جلو تر و نشون بدید که از سال 2000 تا 2004 این موضوع رخ میداده. درست مثل یه سمینار.
با این کار ناخودآگاه دارید دروس دیدگاه رو انجام میدید، به جای اینکه خیلی بی حس گوش بدید.
پس فعال باشید و از این دروس لذت ببرید

15 پسندیده

دقیق متوجه منظور شما نشدم. دوره های آقای هوگ بخشی از دوره هایی هست که داخل زبانشناس ارائه شده.

6 پسندیده

ممنون.من سوالمو بد طرح کردم.من فکر میکردم این دوره ها جدا از زبانشناس است…

6 پسندیده

سلام خیلی خیلی ممنون بابت پست مفیدتون من کل اینترنت رو دنبال همچین چیزی زیر و رو کردم :sweat_smile:
فقط یه سوال دارم من برای تعیین سطحم از آزمون های آنلاین استفاده کردم دو تاشون نتیجش advance بود و سه تاش upper intermediate . به نظر شما از power English شروع کنم یا برم سراغ learn real English و VIP program؟؟

6 پسندیده

اگر نتایج آزمونها واقعا دقیق باشه به نظر میرسه دوره VIP بهتر باشه. اما دوره انگلیسی قدرت یا همون Power English نکاتی داره که واقعا خوندنش برای یکبار ارزشمنده.

در اپلیکیشن زبانشناس به صورت تکی در حال اضافه شدن هست.

9 پسندیده

یعنی به نظر شما باید هر درس رو بمدت یه هفته بخونم یا مثلا دو روز در هفته کافیه؟؟با توجه به اینکه من در طول هفته دوره های دیگه رو هم دنبال میکنم تا خسته کننده نباشه

8 پسندیده

شما که میگین سطح بالا هستین، شاید حتی یک دور هم که بخونین براتون کافی باشه.

8 پسندیده

ممنون بابت راهنماییتون

5 پسندیده

من در قسمت point of view story دچار مشکل شدم ولی نه در نحوه خوندنش بلکه در فلسفه وجودیش منظورم موثر بودنش برای یادگیری گرامر هست به نحوی که آقای هوگ تاکید بسیاری دارن روی این قسمت.

به نظر شما اینکه فقط از دیدگاه گذشته و حال و آینده داستان بیان بشه کافی؟ آخه زمان‌های زیادی در انگلیسی وجود داره که 6 یا 5 تا از اونا بسیار پر کاربرد هستن پس زمان های دیگه را چطور یاد بگیریم یعنی باید بریم به یهنفر بگیم فلان داستان برای فلان زمان بگو تا من یاد بگیرم؟؟؟ و تا اونجایی که من کتابشون خوندم تاکید دارن که کاری به اسم زمان ها نداشته باشین و فقط داستان درک کنین و اگر خواستین خودتون یک داستان انتخاب کنین و به معلمتون بدین تا از چند دیدگاه بنویس !!! خب من اگر کسی را نشناسم و یا اسم زمان های پر کاربرد انگلیسی را ندونم چی کار کنم؟

درضمن فرض کنین من یک داستان جالب پیدا کردم و می خوام از چند دیدگاه برای خودم بنویسم ، وقتی بلد نیستم مجبورم به استاد زبان مراجعه کنم و از ایشان کمک بخوام تا برام بنویسن درسته؟ حالا اگر کسی در دسترس نباشه باید دوباره رجوع کنم به کتاب های گرامر و قواعد؟؟؟در حالی که تاکید بر اینه که از خوندن گرامر به این صورت پرهیز بشه.

9 پسندیده

سلام.
ما 1 میلیون واژه در زبان های مختلفی داریم. آیا از همشون استفاده میکنیم برای مکالمه ؟ خیر

ما چندین و چند قاعده گرامری داریم آیا از همه استفاده می کنیم ؟ خیر

پس چرا وقتمون رو براشون هدر بدیم ؟

به عنوان یک زبان آموز بهترین و سریع ترین راه برای یادگیری درست زبان اینه که به مرسوم ها حمله کنید و اونارو سریعاً یاد بگیرید. تکرار تکرار تکرار تا آموزش ببینید و بتونید ازشون استفاده کنید.

شما نیازی ندارید که همه رو بدونید.

با توجه به آنالیز هایی که تو این یک سال تحقیقاتم داشتم تو تمام زبان ها یک concept پایه وجود داره. تمام زبان ها از یک ایده استفاده میکنند.
من رفتم. من خواهم رفت، من رفته بودم و من میرم و…
همه یک پایه و اساس دارن و ما اونقدر اینها رو تکرار کردیم که حالا بدون فکر بهشون ازشون استفاده می کنیم.

شما نیازی نیست که یک شخص خارجی پیدا کنید و نیازی نیست قواعد خارج از اینها رو آموزش ببینید.

نصیحت من: برده یک آیتم و یک گفته نباشید. ای جی گفته POV. خب باشه شما با همین کار کنید 4 قاعده مختلف رو یاد بگیرید. باقیش چی؟ برید کتاب بخونید، پادکست گوش بدید، فیلم ببینید.
وقتی پایه که همین زمان ها هستند آینده، گذشته، حال ساده یا گذشته ساده و حال کامل رو بلدید. پس به راحتی تو سایر آیتم ها هم میتونید سایرین رو یاد بگیرید.

به اسم ها توجه نکنید، فکر نکنید ای جی به شما داره 4 تا چیز یاد میده

تو مینی استوری ها مگه از شما به چند شیوه مختلف سوال نمیشه ؟

گذشته استمراری، گذشته ساده ؟ خب دو تا رو یاد گرفتید

تو دیدگاه چی ؟ گذشته کامل، آینده

تو دروس اصلی هم که همه موارد استفاده میشه، گذشته، حال، آینده، گذشته کامل، حال کامل، آینده در گذشته و…
دنبال چی میگردید پس ؟

شاید بپرسید خب من الان چیکار کنم؟
همون کاری که کامبیز کرد. بشینید گوش بدید، دقت کنید و لذت ببرید.
خیلی دوست دارید فید بک بگیرید؟ و گرامرتون رو قوی تر کنید؟

تو تمام زمان ها بازگو کنید داستان ها رو. هم مینی استوری، هم دیدگاه ها.

بعد برگردید گوش بدید و اشکالاتتون رو پیدا کنید و دوباره ضبط کنید. دوباره و دوباره و دوباره.

همین…

گرامر مکالمه ای همینه.

اگه میخواید تست بزنید بحثش جداست. اول گرامر رو با غوطه وری مثل من می فهمید بعد میرید گرامر کتابی می خونید و حالشو می برید و امتحانتون رو میدید و خوشحال کارنامتون رو در دست راستتون می گیرید.

16 پسندیده

این جمله کاملا قبول دارم. چون وقتی شما یه عالمه جمله رو با این شیوه بشنوید، ببینید یا بخونید بدون اینکه قواعد رو زیاد بدونید بعد از یه مدت به این روش مثلا یه سال بعد برید و یه کتاب گرامر بخونید اونوقت برای هر گرامر یه جمله نمونه و حتی چندین به ذهنتون میاد. ولی اگه اول گرامر رو بخونید برای هر نکته گرامری خیلی سخت جمله نمونه برای خودتون میسازید. و این یه ضعف برای تسلط پیدا کردن هست.

13 پسندیده

صد در صد

چون اون موقع دائم مجبوریم فکر کنیم به قواعد و به کل Fluency رو تحت الشعاع قرار میده.

یکی از دلایلی که این سوالات پیش میاد اینه که این روش ها غیر معمول هستند. چیزی نیست که تو کلاس ها آموزش داده میشن و چیزی نیست که همه انتظارشو دارن.

حتی خیلی از بچه های همین تالار هم رو این موضوع که اینها موثر هستند یا نه هم گاها شک میکنند و خب کاملا حق میشه داد.

ولی یه جمله اولی ریچاردز خیلی به دلم نشست. گفت اینکه همه میخوان بهتون گرامر آموزش بدن دلیل بر این نیست که شما هم گرامر بخونید.

دقیقا مصداق بارز مثل قرص قرمز و آبی هستش. یا مثل گله رو دنبال نکن.

واقعا موفقیت یعنی جدا شدن از کارای معمول و صد البته به شیوه درست.

16 پسندیده

ممنون بابت پاسخ جامع و کاملتون.
اتفاقا به نظر من اگر با این روش غوطه ور بشین حتی برای تست زدن هم نیازی به کتاب گرامری نیست و بر اساس تحقیقاتی که ایشان در کتابشون اشاره کردن،کسانی که فقط بوسیله فیام و کتاب داستان یاد گرفتن نسبت به کسانی که با کتاب های گرامر و زبان انگلیسی آموختن تا ۴۰ درصد در آزمون ها بهتر عمل کردند.
پس واقعا به نظر شما نیاز برای تست کتاب گرامر خوانده بشه؟و خطری که داره این کار به نظرم این می تونه باشه که دوباره درگیر اسم ها و ترتیب کلمات بشید و همچنین اسم قواعد به مار رفته که خودش به بقیه زبانتون لطمه می زنه

10 پسندیده

نه وقتی شما مثلا یک سال در انگلیسی غوطه ور شید و به قدر کافی انگلیسی مطالعه کنید و حدالامکان به درجه fluency برسید. اون موقع خوندن گرامر شما رو میتونه به درجه proficiencyزبان برسونه.

چرا که شما از قبل خیلی چیزارو میدونستید و الان داریم بهترشون می کنید.
درست مثل فارسی
ما اول زبان رو یاد گرفتیم صحبت کنیم و بعد رفتیم مدارس خوندن و نوشتنمون رو بهتر کردیم و هیچ اختلالی در صحبت کردنمون ایجاد نکرد. بلکه باعث شد بهترم بنویسیم و مودبانه تر از واژگان استفاده کنیم.

درباره تست ها هم خدمت شما عرض کنم که تست ها قالب دارند و باید در قالبشون انگلیسی خونده شه. شما در زبان روون میشید بعد دو ماه مثلا برای آزمون تافل میخونید. فقط و فقط مختص تافل.

چون کلا بحث تست ها فرق داره. ولی مهم اینه قبلش انگلیسی بلد باشید و بتونید روون باشید.

14 پسندیده

حتی برای خواندن و نوشتن حرفه ای هم نیاز نیست دوست من. بزار داخل فارسی مثال بزنم همه ما ادبیات فارسی را گذروندیم ولی واقعا چقدر از اون یادمون؟؟به شخصه شاید ۱ درصد پس این نشون میده این روش موثر نیست اما برای نوشتار رسمی در زبان فارسی پس چه کار کنیم؟خب کلیدش ،در زیاد خواندن نوشتار فارسی رسمی که خودش کلید خوب نوشتن به همین سادگی.
داخل کتاب آقای هوگ هم به روش های خواندن و نوشتن اشاره شده و هیچوقت نگفتن حالا برای خوب نوشتن برین کتاب گرامر بخونین. گرامر به درد زبان شناس ها می خوره در اون سطحی که مدنظر شماس.

8 پسندیده

توضیحات دوره تلفظ به پست اول اضافه شد.

حالا کاملترین توضیحات و راهنمایی effortless رو ما تو سایتمون داریم.

ای جی اینجوری آنالیز نداره به مولا :grin:

13 پسندیده

دوستان عزیزی که در تالار عضو هستن و تا حالا مطلب نذاشتن شاید خیلی ارزش کار اقا کامبیز رو ندونن که چه وقتی رو داره میزاره و چه زحمتی بابت نوشتن -حتی تک تک -جملات میکشه … .
و اونایی که مثل من خیلی کم تا حالا مطلب گذاشتن یک ذره متوجه زحمت شون میشه (اخه خودمم نوشتم و میدونم که چقدر باید وقت گذاشت و زحمت کشید تا یه مطلب و لو پیش پا افتاده رو پست کرد)

قصدم از نوشتن این حرفا دو چیز بود : یکی اینکه سعی کنید همیشه خواننده مطالب نباشیم و گاهی مطلب بزارید دوستان …شاید چیزی که شما فکر میکنید ساده ست برای من نوعی جذاب باشه .
و این که اگر تجربه پست گذاشتن داشته باشید اون وقت ارزش مطالب دوستان رو بیشتر متوجه میشید.
گاهی وقت ها - که تنبلی م گل میکنه و برای تالار حتی نمیام مطالبش رو اون طور که باید چک کنم - با خودم میگم بابا حداقل پاشو مطالب رو بخون نمیخوای که مطلب بنویسی (یعنی کار راحت رو حداقل انجام بده) .

تشکر از اقای ناصری ، اقا کامبیز و خیلی ها که تک تک اسم نمیبرم - وبنده رو عفو کنید - که یکی از قلم نیفتاده باشه …
تشکر از فعالین گروه که دائما باعث رشد ادم میشن… باعث میشن مسیر چن ماهه رو با استفاده از تجربیات شون در زمان خیلی کمتر بریم .
و پیشاپیش تشکر از اعضای نسبتا جدید گروه که فعال های بعدی هستند انشالله .
:rose::rose::rose:
:wink::wink::wink:

22 پسندیده