ترک یا ایجاد عادت! مسئله این است!💪

سلام سلام سلام به همه! :star_struck:
چطوری؟ :heart_eyes:

رو به راه‍ی؟ رو به رشدی؟ :joy:
سر کیفی عزیز؟ :joy:

سر کیفی، بدم سر کیفییییی
الکی ادا حال بدارو در نیاررررر :joy:

خلاصه که ازین مسخره بازیای من که بگذریم میرسیم به مبحث جذاب: عادت :smiling_face_with_three_hearts:

ما دو نوع عادت داریم: عادت خوب و عادت بد (عادتای بی اهمیتم فاکتور میگیریم) :first_quarter_moon_with_face:

عادات خوب عاداتی هستن که اگر داریمشون باید سعی کنیم حفظشون کنیم و اگر هم نداریم ایجاد :dizzy:

عادات بد هم که باید ترک بشن و ازشون دوری کنیم :fire:

حالا هر کدوم ما یه سری عادات خوب داریم، و می‌خوایم یه سری عادات خوب دیگه هم به خودمون بیفزاییم که خلاصه انسان خفنی بشیم… :sparkles:
بعضیامونم عادتای بدی رو می‌خوایم از خودمون بزنیم پاک کنیم که بازم انسان خفنی بشیم :zap:

هرچند که اینجا همه خفنن! قراره خفن تر شیم :boom:

اینجا ما یه چالش باحال داریم که توش قراره عادتی رو ترک یا ایجاد بکنیم در خودمون! :anger:
قطعا این اتفاق زندگی ما رو بهتر از قبل میکنه، قطعا! :wilted_flower:

داستان از این قراره که روانشناسای گل میگن به صورت میانگین ۲۱ روز طول میکشه تا شما به انجام دادن یا ندادن کاری عادت کنین… :seedling:

از طرفی عادت دادن مغز کار خیییلی سخت و باحالیه که اگه بخوام توضیح بدم خیلی طولانی میشه و خب باید یجوری این کارو انجام بدیم، ذهن عاشق پاداشه! :leaves:

داستان از این قراره که چالش از فردا شروع میشه (جهت جلوگیری از ایجاد "از شنبه":cactus:

من این پایین موارد مربوط به چالش رو لیست میکنم: :rainbow:

1: همون‌طور که گفتم چالش از فردا یا نهایتا پس فردا (یکشنبه) شروع میشه که هیشکی جا نمونه.
2: هر کس فقط یک عادت رو انتخاب کنه که سخت نباشه و بتونه قطعی انجامش بده!
3: هر کسی که می‌خواد شرکت کنه بیاد و زیر این پست بگه که می‌خواد چه عادتی رو ترک یا ایجاد کنه (اگر تمایل نداشت که بهمون بگه می‌تونه خیلی راحت بگه که نمی‌خواد اینو اعلام کنه)
4: هر روز بیایم اعلام کنیم که چه کاری در جهت اون عادت انجام دادیم (هر کسی به هر روشی که بهتر می‌دونه، مثال: کسی که می‌خواد عادت زبان خوندن رو جا بندازه بیاد بگه که چقد تو روز زبان خونده یا حآلا بسته به عادتتون هر جور صلاح می‌دونید توضیحی رو ارائه بدید)
5: هر کس جایزه هایی رو برای خودش انتخاب کنه که در پایان روز موفق در جهت چالش، هفته‌ی موفق، و در نهایت بعد از ۲۱ روز موفق به خودش بده! بالاتر علت این کارو گفتم!
6: به هم انگیزه بدیم و اجازه ندیم انرژی کسی بیوفته.
7: هر روز که اومدیم گزارش کار بدیم بالای پیاممون بنویسم “روز nام”

و خلاصه ببینیم تهش کی سربلند بیرون میاد از این سه هفته… :joy::muscle:

بریم انجامش بدیم؟:balloon:

Just Do It! ✓

شرکت کنندگان این دوره از مسابقات:
@Dorsa_Kl
@abalfazl
@marziekarimi
@Reyhaneh_Nazary
@vahid240
@nasehifa
@donya82
@mohabbat22
@Agha_Mohammad
@69921
@FARHADD
@sajjadbabolghani
@noushin8
@MehrabT
@zg2000

پ.ن: وسط راه نمی‌خوام و نمیتونم و پشیمون شدم نداریم قشنگا :joy::blue_heart: چون اینجوری تا آخر عمر هم نمیشه عادتی رو ترک یا ایجاد کرد :otter:

53 پسندیده

به نام خدا…
درسا هستم و می‌خوام عادت ور رفتن با موهام موقع تمرکز رو ترک کنم :joy::pray:

18 پسندیده

سلام من حاضرم :raised_hand::raised_hand::raised_hand::raised_hand::raised_hand::raised_hand:
کار x برای ترک کردن .
کار y برای اضافه کردن به عادت های مفید .
فقط کاشکی برچسپ تایپیک‌رو یا چالش یا با انگیزه ها می دید.متفرقه خوب نیست

17 پسندیده

سلااااام

قربان شما همینطوری کلی انرژی گرفتم که یکی شبیه خودم پیدا کردم :heart_eyes::ok_hand:t2:

بسم الله الرحمن الرحیم
ریحانه… طبق برنامه شخصی پیش برم (حتی روز های تعطیل)
جایزه …؟ :gift:
در نظر گرفتم :star_struck::ok_hand:t2:

13 پسندیده

:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::joy::joy::joy::joy::joy::joy: اولین کار رو سخت انتخاب کردید :joy::laughing:

13 پسندیده

طبق قوانین چالش لطف کنین فقط یکیو انجام بدین که کل تمرکزتونو بزارین براش :joy::blue_heart:

گذاشتم با‌انگیزه ها
بهتر شد؟ ^^

13 پسندیده

فدای شما :joy::blue_heart:
چشم ما منتظریم

12 پسندیده

دیگه مرگ یبار شیون یبار
در حال حاضر این بدترین عادت زندگیمه که می‌خوام هر چی زودتر حذف بشه :joy::woman_shrugging:t2:
من اسمتونو بزارم تو لیست شرکت کننده ها دیگه؟ قطعی هستین؟
وسط راه پشیمون شدم و نمیخوام و نمیتونم نداریما😂

13 پسندیده

اینم استارت من:

14 پسندیده

عه چه باحاله
فقط اگه میشه لطف کنید: :joy:

12 پسندیده

یه ترک و یه اضافه کردن.به نظرم خوبه :relaxed: هر دو ضروری هست.

13 پسندیده

اخه ترک کردن دقیقا مثل اضافه کردنه -.-
شما قراره عادت کنید که یه کاریو نکنید
بازم هر جور خودتون صلاح میدونین ولی به نظر من میتونید این بار یکی بزارید
اگر این سری موفق بود و طرفدار داشت، سری بعدی رو ایجاد میکنیم و برا چالشی تر شدنش دو تا مورد رو انتخاب میکنیم…
ولی بازم هر جور خودتون نظرتونه چون هیشکی بهتر از خودتون شما رو نمیشناسه :pray:

14 پسندیده

من جایزه روزانه‌مو هم انتخاب کردمممم
ازونجایی که خییییلی عاشق کافی‌جاتم مخصوصا کاپوچینوووو
در پایان هر روز موفقم یک لیوان کاپوچینو حلالم :joy::muscle:
پایان هفته هم بسته به هر هفته یه چیز…
فعلا برا پایان هفته اول می‌خوام برم صندل بخرم که خیلی وقته برا مسفرتا و لب دریاها لازم دارم :joy::otter:

13 پسندیده

سلااااامممم چطوریییییین
خب بذار فکر کنم:thinking::grin:
من حس میکنم عادت اینکه وسط غذا آب میخورم رو باید ترک کنم چون از بدی هاش خبر دارم ولی زیاد تلاشی براش نکردم
پس این شد عادت بد من که رو به ترک میره:star_struck::grin:

17 پسندیده

آفرین و ایول و باریکلا به شما :grin::muscle::handshake:
من ببرم اسمتونو به لیست متن اول تاپیک اضافه کنم

12 پسندیده

سلام :rose:
به به چه تاپیک مفید و خوبیه درسا خانم :ok_hand:
تبریک میگم خیلی عالیه :rose::rose::rose:

11 پسندیده

من غلط کردم :joy:
ببخشین شما :joy::pray:
آخه نگفتین که می‌خواین شرکت کنین یا نه
هنوز گفتین تصمیم میگیرین بعد اطلاع میدین

10 پسندیده

خیلی خیلی خیلی تشکر :pray::pray::pray:

9 پسندیده

شما تو لیست سرور مایین :joy::blue_heart:
من ببرم اضافه کنم

10 پسندیده

سلام به همه، درسا خانم تبریک میگم، ایده ی بسیار خوبی دادین مطمئنا این تاپیک بسیار مفیدیه و قطعا در آینده ی نزدیک بسیار پر طرفدار خواهد شد.
فعلا من دارم فکر میکنم کدومیک از عادات بدمو کنار بذارم و چه عادات خوبی هست که من ندارم و باید در خودم ایجاد کنم. به محض اینکه بتونم با خودم کنار بیام نتیجه رو اینجا اعلام میکنم🌹

13 پسندیده