Photographers

65 پسندیده

سلام دوستان وقتتون بخیر :person_raising_hand:
امروز اول تیرماه سال ۱۴۰۰ خورشیدی مصادف با تولد امام رضا علیه السلامه پس عیدتون مبارک. :herb::rose:

من حدود شش ماهه که با اپلیکیشن زبانشناس آشنا شدم و در تاپیکهای مختلف پیامها و عکسهای زیبایی مشاهده کردم. و در این وادی دوستانی پیدا کردم که به هنر عکاسی علاقمندند.
از اونجایی که برای یادگیری زبان علاقه و تلاش جزئی از شروط اصلی به حساب میاد به توصیه ی بعضی از دوستان که اسامیشونو در پایین خواهم آورد این تاپیکو ایجاد کردم تا با استفاده از اهرم علاقمندی به عکس زبان انگلیسی خودمونو تقویت کنیم.
پس از این به بعد هرکدام ازما که عکس زیبایی از موضوعات مختلف گرفتیم با توضیح مختصری به زبان انگلیسی اینجا آپلودش میکنیم و دیگران هم باز به انگلیسی در موردش نظر میدن.
@nasehifa
@marziekarimi
@DorsaKl
@abbas_17
@sajjadbabolghani
@abalfazl
@zaribano
@noushin8
@Y_zarei

36 پسندیده

ایول
عالیه :ok_hand::muscle::clap::+1:
‌ ‌‌‌

12 پسندیده

اگه دوستان موافق باشن برای حداکثر بهره برداری چندتا قانونم میذارم، عزیزان میتونن نظرشونو بگن تا درصورت ایراد در قوانین حذف یا اضافه شون کنم.
۱_ لطفا عکسایی که میذارینو خودتون گرفته باشین یعنی از جاها و سایتهای مختلف عکس آپلود نکنین. :muscle:
۲_ اینجا یک محیط علمی و فرهنگیه، نه اینستاگرام، پس لطفا عکسایی که میذارین در شان زبانشناس باشه. :innocent:
۳_ لطفا از چتهای خارج از بحث تاپیک خودداری کنین. :pray:
۴_ به رغم شیرینی زبون مادریمون فارسی، سعی کنین از زبان انگلیسی استفاده کنین (هرچند من خودم هنوز خیلی نمیتونم اینکارو انجام بدم):roll_eyes:
۵_ اینو دیگه شما پیشنهاد بدین :slightly_smiling_face::rose::herb:

25 پسندیده

بسیار عالی با مورد ۲و ۳بسیار موافقم :ok_hand:

12 پسندیده

سلام اقا وحید من امروز میرم و چندتا عکس میگیرم امیدوارم خوب در بیاد و راجبشون صحبت میکنم

12 پسندیده

Hello everybody
I’m so happy for this topic
It’s really good idea dear Vahid

(البته اسم من فراموش شده :pleading_face::cry:)

Here’s my photo :smiling_face_with_three_hearts:

33 پسندیده

حضور مربی گرامی خانم @aFsaneh_boroumand رو به تاپیک خیر مقدم عرض میکنم. این عکسو به افتخار ایشون تقدیم میکنم به همه دوستان.‌
Sunrise in the heights around Mashhad Dedicated to all dear friends :rose:

30 پسندیده

سلام یگانه خانم، بخاطر این غفلت بزرگ از شما عذر میخوام، و بخاطر عکس زیباتون از شما ممنونم.:rose::herb:

14 پسندیده

snowy mountains in a rural area in Mashhad 1399
The remarkable point in this photo is this rural barn that is made in the shape of a heart
:relaxed::heart:

25 پسندیده

Thank you, Ms. Noushin. it is very interesting. Where exactly is this village? What is its name

8 پسندیده

کلاته سرهنگ :joy:به انگلیسی چی میشه؟

13 پسندیده

شاید بتونیم در مورد لغت هایی که به کار می‌بریم هم صحبت بشه مثلا مترادف ها اینا،اینجا من طویله رو barn به کار بردم حتما جایگزین هایی دارند،امیدوارم منظورمو رسونده باشم :blush:

11 پسندیده

Last year. Tehran_Azadi tower

32 پسندیده

Isfahan_Mohammadieh village

25 پسندیده

فارسیش در لغتنامه ی میشه قلعه یا دهی کوچک که بربلندی ساخته باشند. پس شاید کلمه ی willage براش مناسب باشه.sarhang willage
نظر سایر دوستان چیه؟

10 پسندیده

These photos are very beautiful. Light, contrast and depth of field are all good.Of course, if I
were you I would show more of the earth in the second photo 33% of the earth and 66% of the sky بلد نبودم بنویسم یک سوم زمین و دو سوم آسمون برای همین یک درصد کم آوردم :sweat_smile:

12 پسندیده

بادرود ،درانگلیسی اسم رو که ترجمه نمی کنند :relaxed:

11 پسندیده

در اصل کلاته یه منطقه هست بیشتر درخت ویک دوتا خونه :blush:

11 پسندیده

سلام عباس آقا من که اسمو ترجمه نکردم نوشتم sarhang willage یعنی روستای سرهنگ.
فکر میکنم به انگلیسی سرهنگ میشه colonel.
یعنی اگه میخواستم اسم روستارو ترجمه کنم باید میگفتم colonel willage.
البته من اولش گفتم انگلیسیم زیاد خوب نیست و ممنون خواهم شد اگه دوستان ایرادهای منو یادآوری کنن. :sweat_smile::innocent:

10 پسندیده