یالا صحبت کن! «چگونه اعتماد بنفسمان را در مکالمه انگلیسی با این چند تکنیک ساده بالا ببریم»

ممنون
خیلی تاثیر گذار بود هم برای انگلیسی هم تو زندگی که ازش استفاده کنیم.

3 پسندیده

شاید یکم‌ عجیب باشه
حداقل برا خودم‌خیلی عجیبه که‌ چرا از حرف زدن به انگلیسی خجالت میکشم …
حتی وقتی برا تمرین میخوام‌ جمله ای رو بلند بگم
اصلا نمیتونم
جمله ها رو تکرار میکنم ولی نه در حد صحبت کردن با کسی
اصلا انگار وقتی تصمیم میگیرم بلند صحبت کنم همه چیز یادم‌ میره
حتی ساده ترین جمله ها و کلمه ها
حتی وقتی تنهامم نمیتونم

تو ترجمه خیلی خوب پیشرفت کردم. خیلی سریع معنی و مفهومو متوجه میشم
ولی حتی اندازه کلمه هایی که بلدمم نمیتونم استفاده کنم‌ تو صحبت
تو ذهنم میگم ولی نمیتونم بلند با خودم بگم

اعتماد به نفسم‌پایین نیست اصلا
و کلا‌دختر خجالتی ای نیستم
ولی در مورد زبان واقعا این ضعفو دارم

2 پسندیده

شما از اپ زبانشناس استفاده می کنید؟

3 پسندیده

سلام خانم سایه، این مشکل عجیب نیست. چون منحصرا مشکل شما نیست، ولی یکی از کلیدی ترین نکات برای یادگیری زبان بلند تکرار کردن هست تا هم در حافظه بهتر ثبت بشه،تلفظ و لهجه تقویت بشه. اینکه وقتی میخواهید صحبت کنید همه چی یادتون میره بخاطر این هست که بیشتر فارسی فکر میکنید و میخواهید ترجمه کنید. کم کم چالشها شرکت کنید حتی شده ۳۰ ثانیه، اگه مایل باشید می تونید ویساتون رو برای من بفرستید. باید از یه جایی قوی و محکم برای غلبه بر مشکلتون شروع کنید

5 پسندیده

ممنونم عزیزم
اره نظراتو خوندم‌متوجه شدم بقبه هم‌کم‌و بیش این‌ مشکلو دارن

یه چند باری صدای خودمو ضبط کردم ولی بازم سختم بود

متوجه نشدم‌ منظورتون چی بود از اینکه بیشتر فارسی فکر میکنم
خب چجوری جمله بندی کنم ؟
کلمه به کلمه فارسی رو منظورم نیست که برگردونم به انکلیسی ولی خب اولین چیزی که به ذهنم‌ میاد جمله فارسیه

یه مدت اهنگ گوش دادم که باهاش بخونم ولی باز نشد. فقط زمزمه میکنم
نمیدونم چرا انقد سخته
اره چالشا خیلی عالین. برا بچه ها رو گوش میدم
ولی هنوز تو سطح مقدماتیه زبانم . انقدی جمله بندی زبان‌ نمیدونم که بفرستم
یا حداقل باید متنو اماده کنم از قبل

3 پسندیده

این مقاله در این رابطه می تونه مفید باشه؛ برای خود من که موثر بوده

برای شروع و غلبه بر اون حس عجیب که فرمودید اشکال نداره

5 پسندیده

بزرگترین مشکل همیشه قدم اول
بازهم جز تشکر و سپاس حرفی نمیماند.ممنون از مقاله خوبتون🌹

4 پسندیده

سلام وقت بخیر :rose::tulip::rose::tulip:هنوز قدم اول رو برنداشتم :joy::joy::joy:هرچی میخونم کمتر پیش میره :cry::cry::cry: ممنون وسپاس :rose::tulip::rose::tulip::rose::tulip:

2 پسندیده

بزرگترین مشکل همیشه قدم اول
دقیقا

3 پسندیده

شمااااا خيلييييي خووووووبيد . من آرزومه كه مثل شما بتونم قوي و عالي صحبت بكنم . :rose::rose::rose::rose::rose:

4 پسندیده

یه مقاله تو سایت زبان شناس خونده بودم یادم نیست شما نوشته بودین یا آقای ناصری ولی نکته اش این بود که وقتی دارین صحبت میکنید تمرکزتون روی تلفظ کلماتتون نباشه
من همیشه موقع اسپیکینگ تمرکزم روی شنیدن کلمات خودم بود که بیشتر وقتا باعث میشد رشته افکارم پاره بشه و تمرکزم از چیزی که میخواستم بگم منحرف بشه
از وقتی سعی کردم موقع صحبت کردن تمرکزم روی موضوع باشه به مرور لهجه ام خیلی بهتر شد چون همیشه صدای خودمو ضبط میکنم و با روزهای گذشته مقایسه میکنم این تغییر رو به وضوح حس کردم و اون نکته تو اون مقاله هر چند خیلی ساده به نظر میومد ولی برای من یه نقطه عطف بزرگ بود
@hnaseri
@YoKambiz
بابت تمام مقاله های خوب و کاربردی ای که در اختیارمون قرار میدین واقعا ممنون

7 پسندیده

سلام ممنونم ازتون :rose::rose::rose:

شما از منم بهتر میتونید بشید :+1::+1:

سلام بله ما تقریبا سعی میکنیم به همه بگیم که کمال گرایی رو بزارن کنار و تمرکزشون رو هدف اصلی باشه. چون انصافا نیازی نیست عالی باشید تا از یه مکالمه لذت ببرید. بارها شده تو اینستاگرام یه تلفظ رو اشتباهاً بد گفتم و حتی خودمم دوباره ویدئو رو شنیدم متوجه شدم. یهو میبینم یه نفر کامنت میزاره تلفظ میدونی که اسمارت نیست، سمارته؟

من شک ندارم این شخصیت نمیتونه دو کلوم هم انگلیسی حرف بزنه.

تلفظ و همه چی میتونه کم کم خوب شه به شرطی که عمل کنیم. وقتی عمل کنیم در واقع داریم تمرین میکنیم و به خودمون فرصت اشتباه کردن میدیم. اینکه یه نفر به ما اشتباهاتمون رو بگه یا مثلا مثل شما خودمون پیداشون کنیم باعث میشه در آینده بهتر و بهتر بشیم. چون از اشتباهاتمون یاد میگیریم. جا اینکه کلا بدون هیچ قالبی مواظب باشیم کلمات و بد تلفظ کنیم یا خوب یا مثلا گرامر فلان جمله رو بد نگم یا خوب بگم و…

همه چی کم کم بدست میاد. من فارسی زبانم دو سال پیش یه وویس گذاشتم تالار به بَیان گفتم بییان. بعد دو نفر به من پیغام دادن گفتن کامبیز این اشتباهه. یا مثلا به هیچ وجه رو میگفتم به هیچ وجهه…

من فارسی زبانم تلفظم اشتباه بوده :joy::joy: بعد انصافا چطور زبان آموزا انتظار دارن تو چند ماه و یکی دو سال خدای تلفظ بشن…

پس خیالتون تخت. شما وویس های قدیمی من هم گوش بدید و با الان مقایسه کنید میبینید تلفظ من همچنان داره بهتر میشه ( بدون اینکه حتی تمرین خاصی داشته باشم).

پس شما هم نگران هیچی نباشید. فقط مکالمه کنید، از زبان لذت ببرید. همین

البته منظورم این نیست که تمرین نکنید. تمرین خوبه. فقط کمال گرا یا perfectionist نباشید

10 پسندیده

کاملا حرفاتون درسته
من برای مدت طولانی راکت بودم و دقیقا نمیدونستم میخوام چیکار کنم برای یادگیری زبان ولی وقتی اولین قدم رو برداشتم و خودم رو در جریان یادگیری زبان قرار دادم متوجه شدم میخوام تو قدم بعدی چیکار کنم

5 پسندیده

عالی آقای کشاورز :clap::clap::clap::ok_hand::ok_hand:

ما که هر جا تاپیک های خوب شما خوندیم، از شما تشکر کردیم، الان هم تشکر می کنیم، بعد از این هم تشکر خواهیم کرد. :tulip::tulip::hibiscus::hibiscus::sunflower::sunflower::joy::smiley:
متاسفانه کسی نیست باهاش انگلیسی صحبت کنم … مجبورم با خودم صحبت کنم! :joy: که کمتر یادم بره.

3 پسندیده

سلام

داستان مربوط به چند سال پیشه
آقا ما رفته بودیم استخر منم که از شنا کردن وحشتناک ترسو :rofl: . یک بار و برای همیشه دل رو زدم به دریا . از آن روز به بعد فقط چهار متر به بالا .:sunglasses:

5 پسندیده

مرسیی واقعا عالی بود این مطلب!!
دوتا مقاله خوب هم من معرفی میکنم.یکی تکنیک های تقویت اسپیکینگ آیلتس و تقویت زبان انگلیسی برای مهاجرت امیدوارم بخونید و استفاده کنید از تکنیک هاش :heart_eyes: :+1:

1 پسندیده

بابا بی خیال تو این مورد . من همون بار اول ضبط کردم و فرستادم :speaking_head: