🟥صعود پنجم زبانشناس ،به دومین قله مرتفع ایران ،علم کوه جان ،۲و۳ شهریور

با درود و عرض سلام خدمت زبانشناسان عزیز مدیریت مربیان و پشتیبانان و کارشناسان منابع محترم، پنجمین سفر زبانشناس با همدلی ها و حمایت های معنوی دوستان محقق شد و توانستیم به یاری خداوند در روزهای دوم و سوم شهریور ماه به دومین قله مرتفع ایران علم کوه صعود کنیم.
عزیمت به علم کوه با توجه به محدودیت های کرونایی و بسته بودن بزرگراه آزادگان از مسیر چالوس و با رایزنی های وقت گیر نهایتاً مجوز حرکت ما از جاده چالوس داده شد و برای اولین بار این جاده بسیار خلوت بود :ok_hand: و توانستیم با چند ساعت تاخیر خود را به کلاردشت و از آنجا به رودبارک و نهایتاً روستای ونداربن برسانیم ، هر چند مسیر رودبارک به ونداربن و نهایتاً از آنجا تا تنگ گلو بسیار مسیر سنگلاخی و صعب العبوری بود.
بعد از تنگ گلو با طی کردن مسافتی به حصارچال رسیدیم که در ارتفاع ۳۸۰۰ متری قرار داره و یکی از دشت های باصفا هست.
و در پایان هم با طی کردن مسیر دشت حصارچال تا قله و تحمل رقیق بودن هوا به عبارتی هم هوایی توانستیم به قله برسیم.
پیشنهاد می‌شود دوستان اگر قصد عزیمت به این قله را دارند به عنوان پیش زمینه چند قله بالای ۳۵۰۰ متری را تجربه نمایند و گرنه به دلیل کمبود اکسیژن و فشار کم هوا در نزدیکی های قله مشکل تنفسی گوارشی و سردرد مبتلا خواهند شد.

مثل صعودهایی پیشین ،تمامی دوستان قاب زیبای طبیعت خداوند را از منظر نگاه من دیده و لذت می برند :tada:

چند پیشنهاد برای دوستانی که می خواهند به علم کوه صعود کنند:
اگر ماشین آفرود دارید تا تنگ گلو را راحت می تواند بروید ،درغیر اینصورت ، دررودبارک و مجتمع کوهستانی آن ساکن شوید و صبح با پرداخت ۱/۲۰۰ تومان رفت و برگشت با نیسان باری تا تنگ گلو بروید چون کرایه از رودبارک تا تنگ گلو یا ونداربن به تنگ گلو برابر است ،باراننده جهت برگشت از تنگ گلو هماهنگ کنید .
اگر بتوانید در حصارچال شب مانی داشته باشید درروز صعود هم هوایی بهتری خواهید داشت .
مجتمع کوهستانی ونداربن هم در نوع خود تمیز و دارای سنگ نوردی سالنی،موزه کوهنوردی،اطاقهای ۶ تخته ،سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه است .
درحصارچال سعی کنید لوازم اضافی را جدا کرده و با یک کوله دوچرخه سواری ،کمل بک آب که داخل آن سرم خوراکی محلول کرده اید، کاپشن گورتکس میان پوش جهت مقابله با سرما،چند عدد پروتئین بار و مویزهمراه داشته باشید ،تا صعودی راحتتر داشته باشید.
همراه داشتن کپسول اکسیژن ۱ لیتری که شبیه اسپری می باشد جهت استفاده اورژانسی .
شدیداً تاکید می کنم به دیواره آلمانیها،همدانی ها،لهستانیها و فرانسوی ها که پشت قله و در جبهه شمالی هست نزدیک نشوید

در صورت تمایل به عضویت در طرح سیمرغ (فتح ۳۰ قله معروف در ایران و دریافت گواهینامه صعود با پرداخت مبلغ ۵۰ هزار تومان به مسئولین قرارگاه ها یا جان پناه ها یا نمایندگان فدراسیون در پایین کوه این گواهینامه را بعد از صعود کوه دریافت نمایید) البته من خودم تا حالا این کار رو نکردم :star_struck:چون :mount_fuji: شاهده من اومدم :hugs:.
صعود به قله علم کوه که در بین کوهنوردان ایران به K2 ایران و دیواره آن به آلپ ایران معروف است به مراتب سخت تر از دماوند می باشد هرچند ارتفاع دماوند بالاتر بوده اما مسیر رسیدن به قله دماوند بهتر از علم کوه می باشد.
امیدوارم با دعای خیر شما صعود به قله دماوند برایم در آینده نزدیک محقق شود هر چند که دیگر فصل صعود گذشته است. :pray:
پ.ن: ترانه بیس کلیپ عکس با عنوان
(The Sound of Silence) از سایمون و گارفانکل.
ترانه بیس کلیپ فیلم
۱- ترانه نفرین از هوشمند عقیلی .
۲- رسیتال پیانو :musical_keyboard: - ای ایران - با اجرای عالی بانو یگانه زارعی گرامی ،زبانشناس عزیز @Y_zarei که از صمیم قلب از همکاری این هنرمند تشکر نموده و آرزومند پیروزی و توفیق ایشان در راه زبانشناسی و موسیقی را دارم ،البته تحصیل وقبولی دررشته پزشکی با تلاش خودشون و دعای ما محقق خواهد شد (البته برای صعود دماوند هم باید هم یگانه بانو و @DorsaKl بانوی گرامی هم قول همکاری بدهند ) .

تمامی ارزش معنوی صعودم را تقدیم می کنم :
به کسی که نامش را نیارستم آورد ،به او ، به …:tulip::relieved:
و سخن آخر :
امروز چه روزى است ؟

ما خود تمامى روزهاييم اى دوست

ما خود زندگي ايم به تمامى اى يار

يكديگر را دوست مي داريم و زندگى مي كنيم

زندگى مي كنيم و يكديگر را دوست مي داريم و

نه مي دانيم زندگى چيست و

نه مي دانيم روز چيست و

نه مي دانيم عشق چيست.

ژاک پره ور ،شاعر فرانسوی (۱۹۷۷_۱۹۰۰م)
همیشه شاد و همیشه خوش باشید ،البته با چاشنی زبانشناس :clap:
IMG_1231
IMG_1230

27 پسندیده

سلام خدا قوت چقدر زیباست و با عظمت .عظمت خدا را در ارتفاعات بهتر میشود درک کرد .خوش بحالتان🙏

11 پسندیده

عظمت خداوند در نگاه و قلب مهربان شما هم مشهود است زباندوست گرامی :rose: ممنون از فیدبک زیباتون بزرگوار :pray:

12 پسندیده

سلام آقا عباس :rose:
صعودتون رو به علم کوه تبریک می گم :gem::blossom::purple_heart::butterfly::sparkles::pray:t2:
خواهش می کنم کاری نکردم :pray:t2::heart_eyes:
انشاالله همه ی دوستان و هم وطنان عزیز به تمام آرزو ها و اهدافشون برسند :palms_up_together:t2::rainbow:

در خدمتم :pray:t2::rose:

11 پسندیده

بادرود
به خودتون هم تبریک بگین ،چون همه خانواده زبانشناس با من بودند :pray::pray::pray::tada:

کاربزرگی کردین ،این قطعه رو درنهایت هنرمندی و ظرافت نواختید :pray::pray::pray: پیانو ساز سختی هست :+1:

به امید خدا :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

لطف خواهید نمود،البته اگه عمری باشه ،کرونا و بدی هوا درقله دماوند باعث کنسلی شد ،البته علم کوه واقعا برام قنیمتی شد :+1:

11 پسندیده

هزاران سلام و درود به شما و همنوردانتون. خدا قوت. آرزو میکنم همیشه سلامت و پر انرژی باشین و ما رو با سفرهاتون همراه کنین.
از تماشای ویدئو و طبیعت زیبای خداوند سیر نمیشم. ممنونم از انتخاب عالی آهنگهاتون. هرچند صدای موسیقی کمی از صدای شما بالاتر بود اما از دیدن شما و شنیدن صدای گرمتون بینهایت خرسند شدم.
بیصبرانه منتظر صعود بلند شما به دماوند بلند هستم :rose:

موفق و مؤید باشین.

:blue_heart: :seedling:

11 پسندیده

درود خداوند برشما بزرگ بانوی این اپ :pray::pray::tulip::rose:

ماهم براتون آرزوی عزت و سربلندی داریم :ok_hand:

مقام موسیقی از کلام و صحبت بالاتر است :pray::tulip: البته محدودیت نرم افزار کلیپ بود :+1: پوزش مرا پذیرا باشید بانو :+1:

البته استاد می خواست همین شنبه و یکشنبه جاری صعود بریم ولی شرایط برخی دوستان این امکان رو ازما گرفت ،بعد از این هم دیگه امکان صعود نیست تا مرداد سال بعد ،چون همه دوستان شرایط صعود زمستانه رو ندارن ،دعا بفرمایید زنده باشیم تا اون روز تا بازهم نگاه مهربان زبانشناسان را به آن وادی عشاق ببریم :bouquet::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:
بازهم سپاس بابت فیدبک زیباتون ،درود بر شما بانوی محترم :clap::+1::hugs:

10 پسندیده

درود بر شما قهرمان، امیدوارم همیشه در اوج باشید و از طبیعت بکر کوهستان لذت ببرید.
از بابت اشتراک گذاری این همه زیبایی از شما سپاسگزارم. :rose::clap:

9 پسندیده

بادرود
وحیدجان من هم از ذهن زیبا ،خلاق و مهربان شما سپاسگزارم :+1:،همیشه سلامت و شاد باشید :hibiscus:

9 پسندیده

درود بر شما آقا عباس عزیز… مرسی که ما رو همراهتون میبرین :blush: :bouquet:
یگانه خانم @Y_zarei خیلی لذت بردم از اجراتون. چه هنرمندانی داریم در جمعمون :smiling_face_with_three_hearts: :v:

9 پسندیده

درودبرشما مربی گرامی :tada::tulip:،فاطمه بانوی عزیز ،امیدوارم درنهایت صحت و سلامتی باشید،ممنونم از شما ودوستانی که درپشت صحنه تالارکارهای سنگین ویرایش رو انجام میدین درعین حال با تالار وزبانشناسان هم درارتباط هستین،که بسیار وقت گیر هست :+1:،من به نوبه خودم کمال تشکر رو دارم و آرزومندم شادکام و عزتمند باشید :bouquet:
بله شما و همه دوستان درتمام این صعودها درکنار من گام برداشته اید و از سفره لذت فتح، سهمی دارید.
خداروشکر به داشتن هنرمندان عزیز بسیاری دراین اپ که افتخار آشنایی با معدودی از این عزیزان رو دارم :pray:

8 پسندیده

خیلی ممنونم :sparkles::rose::blossom: شما لطف دارین باعث افتخاره :star::rainbow::gem:

8 پسندیده

سلام

چه تصاویر زیبایی

خیلی لذت بردم ممنون ازشما که به اشتراک گذاشتید.

همیشه سلامت و پرتلاش باشید:rosette::rosette::rosette::rosette:

6 پسندیده

بادرود زینب بانو :tulip:،سپاس از فیدبکتون ،امیدوارم همیشه برقله آخرین ورژن خودتون باشید و زیبایی‌های زندگی رو به بهترین نحو ممکن ،درک کنید :+1::+1::palms_up_together::palms_up_together:
همیشه سلامت و سعادتمند باشید :hibiscus:

7 پسندیده

سلام خیلی خوشحال شدم بابت فتح علم کوه :clap:
تبریک میگم انشاءالله کوه دماوند و کوه های دیگه، کوه سهند تبریز هم انتخاب خوبیه :ok_hand:

7 پسندیده

درودبرشما ریحانه بانوی گرامی :pray: ممنون از تبریکتون ،امیدوارم‌شما هم باورزش مانوس باشید ،راستش قصد داشتیم قبل دماوند ،سبلان رو فتح کنیم نشد و علم کوه باالبداهه بود ،خداروشکر به سلامتی انجام شد ولی دماوند فکر کنم موند تا سال بعد :relieved:،سهند خیلی باصفا هست وبیشتر طبیعت گردی میشه و کوهپیمایی ،چرا که نه ،به امید اون روز :palms_up_together: البته من تبریز عزیز رو اومدم دوران دانشگاه ولی سهند رو نه ،:herb:
درضمن تصویر اکانتتون معنا گرا هست و پشتش دنیایی مطلب هست :+1:

7 پسندیده

ممنونم از دعای زیباتون.

ان شا الله که همه دوستان سلامت باشند و هرروز شاهد پیشرفت دوستان باشیم

7 پسندیده

سلام آقا عباس عزیز :cherry_blossom::blossom: خسته نباشید :heart::heart::heart::heart::heart: امیدوارم در فتح قله های دیگر هم موفق باشید :+1::ok_hand::clap::+1:
اجرای یگانه بانو رو از کجا میتونم ببینم ؟؟!! :innocent::innocent:
@Y_zarei @abbas_17

8 پسندیده

سلام ابوالفضل جان ممنون از محبتت ،بهترینها برای شما
اینم اجرای بی نظیر یگانه بانو :herb::heart_eyes::tulip:

@abalfazl

7 پسندیده

سلام توی این تاپیک هم آخرای این ویدیو هستش

@abalfazl

6 پسندیده