پیشنهادات در مورد اپلیکیشن زبانشناس

سلام و عرض ادب
ممنون از اپلیکشن خوبتون
من دوتا مساله برام پیش آمده میخواستم مطرح کنم باهاتون

۱. من تا چندتا مرحله رو توی اپ گذروندم و داشتم ادامه میدادم که اپ شما آپگرید شد و بطور کلی اطلاعات من رو ریست کرد:/ و من دیگه حوصله ندارم تمامی اون متن ها رو بخونم و لغات رو داخل لایت باکس ذخیره کنم.

۲. خیلی خوب میشد اگر گذینه‌ی هایلایت کردن لغات و اصلاحات رو هم بطور شخصی داشتیم.
مثلا اونجایی که کلیک میکنی که ترجمه رو نشون بده، یک گذینه ی «میخوایی هایلات بشه » ای هم وجود داشت چون من دوست دارم وقتی یه متنی رو مرور میکنم لغات یا اصلاحاتی که برام جالب بوده رو هایلایت ببینم
این باعث شده الان همون هایلایتهای آبی رو نگهدارم که بخش ها و کلمات مهمش رو بتونم سریع توی متن مرور کنم
:pray:

2 پسندیده

سلام. ممنونم از برنامه‌ی محشرتون. یه مشکل کوچیک که لایتنر داره اینه که تو قسمت جست و جوی کلمات نمیشه معنی فارسیشو چک کرد و به کلمات مرتبط انگلیسیش دسترسی پیدا کرد. البته اینم بگم که، نمیشه گفت مشکله، فقط باشه، بهتره

1 پسندیده

سلام خسته نباشید. خیلی ممنونم از تیم عالی تون . برای این تاپیک چندتا نکته بود که به نظرم اگر بتونید اجرا کنید توی اپلیکیشن ، اپلیکیشن میتونه عملا جای کلاس زبان رو بگیره.
1.نسخه وب زبان‌شناس به شدت صفحه اش کوچیکه( پیشنهاد میکنم که مثل اپلیکیشن دولینگو صفحه رو به اندازه خود صفحه کامپیوتر در نظر بگیرید)
2. اگه تالار زبان‌شناس توی خود اپلیکیشن باشه دسترسی بهش راحت تر میشه، چون برای من خیلی وقت ها هنگ میکنه و باز نمیکنه اصلا.
3. مدت زمان مطالعه تو طول روز بهمون نشون داده بشه (مثلا شما 30 دقیقه رو از فلان تاپیک خوندی و 20 دقیقه از فلان کتاب و 10 دقیقه لایتنر)
4.لایتنر کل کلماتی که داخلش هستن نمایش داده بشه و بگه که چندتا رو خوندیم و چندتا مونده.
5. لایتنر برای مثال هایی که از داخل فیلم هاست اگه اون تیکه از فیلم در عین حال پخش بشه برامون فکر میکنم بهتر به ذهن بشینه.
6. فیلم های داخل زوم رو بتونیم تمام صفحه ببینیم.
7. یه قسمت نظرات زیر هر کتاب و فیلم قرار بدید که دوستان بیان نظراتشون راجع به اون کتاب و یا فیلم رو بیان کنن و حتی بهش نمره بدن. ( یا به خلاصه کلی و جمع بندی درمورد اینکه کتاب ارزش خوندن داره یا نه، خود کاربرای زبان‌شناس انجام بدن)
8. برای streak ها مثل اپلیکیشن دولینگو Freez streak و چالش streak ماهانه و هفتگی بذارید.( مثل دولینگو که ماهانه باید یه خط سیر صعودی داشته باشی و اگه زودتر انجامش بدی بهت الماس میده. و چالش streak هفتگیش که بازم اگه بتونی 7 روز پشت سر هم streak ات رو نگه داری بهت الماس میده)
9. اینکه اساس کار زبان‌شناس رو تو یه دفترچه ای یا قسمتی از اپلیکیشن توضیح بدید( من اوایل که اومده بودم اینجا خیلی فضای اپلیکیشن برام گنگ بود، هنوزم هست مثلا فرق بین سخت و دشوار و خیلی سخت و خیلی دشوار چقدره؟)
10. اگر بتونید اتاق هایی رو راه اندازی کنید( یه مکان جدا از تالار زبان‌شناس) که افراد بتونن به صورت لایو باهم مکالمه انگلیسی داشته باشن یا بیان از خلاصه کتاب ها و فیلم ها به صورت لایو صحبت کنن ( برای تقویت Speaking) فکر میکنم کار قشنگی بشه.
11.فضای رقابتی رو بین learner ها ایجاد کنید( حالا یا با چالش گذاشتن و یا با رتبه بندی افراد بر اساس میزان ستاره ای ( امتیازی) که هر روز می‌گیرند و افراد رو توی لیگ های مختلف بذارید.
12. اگر امکانش هست و بتونید مثل دولینگو کتاب ها و فیلم ها و پادکست ها و آهنگ ها رو به زبان های مختلف در اپلیکیشن بذارید تا کسایی که درحال یادگیری زبان سوم یا چهارم هستند بتونن از منابع استفاده کنن، خیلی زیبا میشه.
بازم ممنونم از تیم خوبتون . امیدوارم که روز به روز اپلیکیشن بهتر و بهتر بشه.

7 پسندیده

با سلام و وقت بخیر

قبلا وقتی فایلای دوره ای حذف میشد، اگه کلمه ای از اون درس تو لایتنر بود، جمله ی واردشده رو میشد براحتی دید، و شنید…البته با صوت ماشینی.
اما تو اپدیتای اخیر، این موارد کاملا برداشته شده و عملا دسترسی به جمله واردشده نیستو پیام به اینترنت وصل شید میاد.
لطفا در صورت امکان این مورد هم بازگردانی کنید به اپ.

در مورد لایتنر کلمات، قبلا با گل و گلبرگاش نشون میداد که هر واژه، تو سطح چندم لایتنره. ایا برداشته شده یا؟

1 پسندیده

جای نسخه وب واقعا خالیه. یه نسخه تر و تمیز که فقط فقط واسه وب آپتیمایز شده باشه

5 پسندیده

من هم این مشکل رو دارم
فقط یک نکته ای هم هست. الان دیکشنری در حالت عادی موقع خوندن درس ها باز میشه رو به سمت چپ بکشی می‌ره روی یادداشت، ولی دیکشنری موقع خوندن کلمات لایتنر اینجوری نیست و سمت چپ و راست کشیدن هیچ اتفاقی نمیفته.
به نظرم روی هر دو مورد باید بین دیکشنری ها حرکت کنه

4 پسندیده

۱- اضافه کردن بعضی لغات به لایتنر امکان پذیر نیست مثلا decluttering

۲- اضافه کردن برخی phrasal verb ها به لایتنر امکان پذیر نیست.

۳-اضافه کردن کلمات مرکب که بین دو بخش آن یک ضمیر یا مفعول یا عبارتی قرار گرفته و دو بخش را از هم جدا میکند مثل throwing it out به لایتنر امکان پذیر نیست.

۴-اضافه کردن دفترچه یاد داشت

۵-کلماتی که به لایتنر اضافه شده بعدا که دانشجو آنهارو یاد گرفت جز لغات یاد گرفته شده باید تلقی بشه اما گزینه میدانم مناسب نیست باید گزینه یادگرفتن یا آموخته شد تعبیه گردد تا از کلمه ای که از ابتدا آن را میدانیم تفکیک گردد.

۶-کلماتی که به لایتنر اضافه میگردند تفکیک شوند اینکه تلفظ را نمیدانم املا را نمیدانم معنی را نمیدانم هر یک یا دوتا یا هرسه مورد با تیک مشخص گردد و در بخش هایی مثل تلفظ دیکته و معنی بتوان آنه‍ارا مرور کرد.

۷-بخشی تعبیه گردد تا از کلمات لایتنر به صورت های مختلف از دانشجو دیکته تلفظ معنی را مورد سوال قرار دهد.

۸-این ایتم ها میتواند از ویژگی های وی ای پی باشد که کارآموز را تشویق به خرید بسته های وی آی پی کند.

با آرزوی موفقیت برای تیم زبان شناس

1 پسندیده

سلام. من حدود ۲۰۰۰ کلمه به صورت متن تایپ شده توی word یا excel برای یک آزمون خاص دارم که می‌خواستم به لایتنرم اضافه کنم اما این فرآیند با توجه به امکانات فعلی نرم‌افزار زبانشناس به صورت ورود یکی‌یکی امکان پذیره که یه ذره کار رو سخت و طاقت فرسا می‌کنه می‌خواستم درخواست کنم اگر این موضوع امکان پرکاربردی به حساب میاد امکان ورود یک متن به صورت چندین کلمه که بینشون کاما هست وجود داشته باشه. چنین قابلیتی رو سایت vocabulary.com داره و وقتی یه متن رو واردش می‌کنیم و بین کلمات breakline یا comma وجود داشته باشه این‌ها رو از هم مجزا می‌کنه و لیست یادگیری درست می‌کنه. که توی زبانشناس مثلا می‌تونه به جای ساختن لیست اونها رو به لایتنر اضافه کنه.

خیلی ممنون از تیم بی‌نظیرتون :blue_heart:

5 پسندیده

سلام
چنتا پیشنهاد داشتم

امکان ریکورد صدای خودمون و مقایسه با صدای اصلی در درس ها داشته باشیم

توی دیکشنری ها و لایتنر نشون بده که این لغت جز چند هزارمین لغت پر تکراره مثلا جز هزارتای اوله یا مثلا هفت هزارتا اوله و الی آخر
اینجوری اگه بدونم اون لغت جز پرتکرارهاس
برای انتقال به لایتنر راحت تر تصمیم میشه گرفت

برای انتخاب ترتیب نمایش دروس گزینه قدیمی ترین مطالعه رو اضافه کنید که در واقع عکس جدیدترین مطالعه هستش

سپاس

4 پسندیده

سلام
مرسی از آپ خوبتون
۱-کاش می شد زمانی که جمله رو در درس انتخاب می کنیم و بتونیم هایلایت کنیم
٢- کاش بشه نسخه کامپیوتر هم بیاد و بتونیم روی کامپیوتر مطالعه کنیم و از این چشم درد گرفتن راحت بشیم

4 پسندیده

پیشنهاد من اینه که یه بخش اضافه کنید به برنامه و در آن هر هفته یه تمرین یا چالش ساده بزارید مثلا یه عکس میزارید و میگید که مثلا سه خط دربارش بنویسید اینطور مهارت های زبان آموزان پیشرفت میکند

3 پسندیده

طرح پیشنهادی برای صفحه ی پخش:

1. جابجایی تنظیم سرعت پخش به بالای صفحه (مثل شکل)
    [با زدن روی آیکون بالا سمت چپ، نوار تنظیم سرعت ظاهر می‌گردد]

2. افزودن سرعت پخش تا 4x

3. افزودن [تایمر مانده/کل زمان فایل] در پایین سمت راست نوار جانمایی فایل

4. افزودن forward و backwards (20 یا 30 ثانیه ای)… در قسمت پایین (مثل شکل)
    مدت زمان جابجایی، در تنظیمات قابل تغییر باشد

5. افزودن آیکون PIP (تصویر در تصویر) در بالای صفحه
    جهت مشاهده سایر دوره های اپلیکیشن حین شنیدن فایل

8 پسندیده

سلام و خسته نباشید . ببخشید تقریبا چهار ماهی میشه که هزارو صد واژه توی اپ نیست و برای ما کنکوریا واقعا لازمه اپ های دیگه هم برای به خاطر سپاری کمک چندانی نمیکنن. خیلی خوب میشد لااقل قبل کنکور قرار میگرفت:cry::cry:.
یه مجموعه خوبی هست به نام اوپن فارم برای لیسنینگ خیلی خوبه اگه توی اپلیکیشن قرار بگیره عالی میشه
open forum

3 پسندیده

:sparkle: در حالت (PIP) تصویر در تصویر

• اندازه ی تصویر صفحه ی کوچک شده، قابل تغییر باشد

5 پسندیده

سلام دوستان

انشالله Quizz در آپدیت های بعدی بیاد. مخصوصا سیستم doulingo که رقابت و یادگیری خوبی بین کاربرانش است:pray::rose:

4 پسندیده

یه موردی که وجود داره ساخت تست به صورت دستی توسط همکاران در حال انجام هست اگر متد بهتر و سریعتری برای این موضوع سراغ دارین ممنون میشم بهمون اطلاع بدین. منظورم این هست که دوره ها رو به پلتفرم یا سایتی بدیم تا از اون کوییز طراحی بشه

7 پسندیده

سلام عرض ادب و خدا قوت به همه ی عزیزانی که برای نرم افزار زبانشناس زحمت میکشند.یه درخواست داشتم که نمیدونم در چه حد انجام شدنی باشه . برای یادگیری بهتر لغات یا اصلاحات ، و هم تکرار و هم طریقه ی استفاده در جمله بندی یا مکالمه ، همون عبارت رو اگه بشه از داخل فیلم ها به صورت کلیپ چند ثانیه ای براشون جدا بشه و نمایش داده بشه ، عالی میشه .فکر کنم در یادگیری تاثیر زیادی داره .
تشکر از شما .:pray:

سلام
پیشنهاد میکنم که در نرم افزار همانند گوگل بشه واسه تلفظ کاربر ویس بده تا صحت تلفظ کنترل شود.

4 پسندیده

سلام. وقت‌تون به‌خیر. #پیشنهاد

1. گاهی وقتا پیش میاد ما حتی کلماتی کم‌ کاربرد توی انگلیسی رو بلدیم اما بر حسب اتفاق یا شانس، برخی از مهمترین کلمات تا حالا اصلا به گوش و چشم‌مون نخوردن! واسه پیدا کردن این کلمات و همچنین کاربردهای دیگه پیشنهادی داشتم:

توی این صفحه که لغات رو جستجو می‌کنیم می‌شه یک filter (فیلتر بر اساس: نوع واژه (لغت، جمله واره و …)، جایگاه لغت در لایتنر (حافظه بلندمدت، کلمه جدید، چرخه اول فراموشی، چرخه دوم و …)
و یک sort (مرتب سازی بر اساس تعداد تکرار لغت در کل متون زبانشناس، تعداد افرادی که لغت رو در حافظه بلندمدت دارن و …) ایجاد کرد.
با این قابلیت افراد میتونن از قسمت فیلتر، فیلتر کلمه جدید رو روشن کنن و از مرتب سازی هم بر اساس تعداد افرادی که لغت رو در حافظه بلندمدت دارن مرتب سازی کنن و اینطوری از بالا شروع کنن به یادگیری و اضافه کردن به لایتنر.

1. یه پیشنهاد دیگه هم استفاده بیشتر از گیمیفیکیشن و قواعد پاداش و جزا در روند تشویق به استمرار استفاده مخاطب بود

برای مثال این لینک رو میتونید ببینید. دقیقا شبیه badge هایی که تالار زبانشناس میده هستش. میشه این badge ها رو بر اساس مقتضیات یک نرم افزار زبان به اپلیکیشن هم اضافه کرد.

ممنون بابت توجهتون.

4 پسندیده

سلام وقتتون بخیر

یه قابلیت دیگه ای که بنظرم می‌تونه خیلی مفید و کاربردی باشه، تگ گذاری روی کلمات لایتنر هست

به این صورت که دقیقا مثل یادداشت یه بخشی برای تگ نویسی باشه تا کاربر بتونه بعداً به صورت مرتب و دسته بندی شده کلمات رو داشته باشه
مثلا شخصی امروز میخواد که همه کلمات با تگ #animal و یا با تگ #سبزیجات رو یه نگاهی بندازه

بنظرم خیلی ایده خوبیه و خیلی ممنونم از تیم زبانشناس

2 پسندیده