« فقط 5 ثانیه تا حرکت به سمت آرزویتان فرصت دارید »

سلام به به به این مشارکت :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
:heart_eyes::heart_eyes:
خیلی عالی بود
تبریک میگم فاطمه جون اکت صدات فوق العاده حس رو منتقل کرد ممنونم :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

3 پسندیده

فدا مدای شما دوتا
@nasim_yasو @m-m96
اینقدر که انرژی مثبت هستین
آقا کامبیز @YoKambiz شرمنده میفرمایین
لطف دارین زیاد :rose:

4 پسندیده

دیگه واقعا نیازی نیس که بگم عالی بود.اصلا حرف نداشت :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
به نظر من مهمتر از شروع کردن،ادامه دادنه.
یادمه یه مقاله درباره افت انگیزه و انرژی وسط راه یادگیری زبان گذاشته بودین و اینکه چطوری میتونیم همیشه خودمونو “های” نگه داریم و چیکار کنیم که اون مسیر یادگیری،برامون لذت بخش بشه و میل به ادامه داشته باشیم.
به نظرم اون مقاله و اینی که الان ازتون خوندم مکمل هم هستن.از صفر ،تا صد مسیر.
مرسی که وقت و انرژی میذارین برامون :pray::tulip:

4 پسندیده

من هر چند وقت یکبار پست های شما رو مرور میکنم .
کاری که خودم تصمیم گرفتم انجام بدم این بود که از هر چیزی که ترس داشتم و تردید داشتم برای انجامش یا انتخابش سریع همون کار رو انجام بدم .مثلا من همیشه از صحبت توی کلاس پای تخته ترس داشتم بخاطر همین همیشه اولین نفر دستم رو بالا میبردم تا من انجامش بدم تا کم کم ترسم کم بشه .به نتیجه هم فکر نمی کردم.
ممنون بابت مطالبتان
لطفا دوستان ،اگر فرصت میکنید سخنرانی های انگیزشی از انسان های مشهور و موفق که خیلی هاشون انگلیسی هست رو بیشتر ترجمه بزارید .ممنون

4 پسندیده

سلام دوست عزیز
افرین دقیقا اولین راه برخورد با ترسامون همین مواجه شدن باهاشه.
منم تقریبا همین کار رو میکردم
تو دانشگاهم وقتی بحث کنفرانس یا هر چیزی میشد سعی میکردم جزو اولین نفرا باشم
این طوری هم اعتماد بنفس ادم بیشتر میشه هم یجورایی ترسش میریزه

احسنت به شما :rose:

3 پسندیده

من یه دوره ای از زندگیم اعتماد به نفسم به شدت افت کرد …حالا بخاطر ترک ورزشم بود یا خیر نمیدونم .
همیشه ترس داشتم از همه چیز…
به عنوان یک مادر باید با خیلی از ترس ها مقابله میکردم
هنوز هم وجود داره این ترس ها ولی به شدت مقابله میکنم و به روی خودم نمیارم که ترسیدم
هیچ وقت نباید نشون داد که ضعف داری و یا ترسیدی

4 پسندیده

ممنونم آقا کامبیز.شما غول انگیزه دادنی.هر وقت نوشته هاتو میخوانم،انگیزه ام چند برابر میشه.پس 5 4 3 2 1،حرکت به سوی موفقیت…

3 پسندیده

قربونت آقا مهدی گل. دمت گرم :clap::clap::v::v::heart:

2 پسندیده

سلام دوستان عزیز ممنون از مقالات خوبتون

:white_check_mark:زمانی که پاهات حس کنه نمیخواد بایسته
:white_check_mark:زمانی که چشات حس کنه نمیخواد بسته شه
:white_check_mark:زمانی که دستات حس کنه نمیخوادشل بشه
:high_brightness:اون زمان زمانیه که باید حرکت کنی
نباید بشینی نباید بخوابی نباید شل بشی وول کنی
نباید تو اینترنت چرخ بزنی
نبایدتند تند کانال شبکه عوض کنی ودنبال سریال باشی
نباید باخودت حرف بزنی بگی اینکارومیکنم اونکارومیکنم
نبایدرویا دیدنو به رویا ساختن ترجیح بدی

:white_check_mark:زمانی بخواب،که چشات دیگه قدرت بیدار موندن نداشته باشه

:white_check_mark:زمانی بشین ،که پاهات قدرت ایستادن نداشته باشه

:100:اما مغز تو همیشه قدرت کشش داره
:100:دستات همیشه قدرت خلق ایده دارن
:100:پاهات همیشه قدرت تازیدن تااخرین نفسو دارن

:bell:این تویی که واسه اهدافت زحمت میکشی
:bell:این تویی که ساعتها خودتو دودستی میسپاری به هدفت
:bell:این تویی که توگذشته خودتو تماما وقف کردی واسه هدفت

13 پسندیده

ممنون دوست عزیز :pray:
خیلی انگیزه بخشه :clap:

1 پسندیده

ممنون.
آموزنده و موثر بود

2 پسندیده

سلام یه پیشنهاد دارم براتون,
شما حرفای قشنگ خیلی برای همه ما مینویسید و ما ممنونیم منتها چرا یه صفحه برای خودتون نمیزارید و هر دفعه اینا رو اونجا بنویسید تا هم همه یکجا جمع بشه هم بهتر دیده و خونده و استفاده بشه؟

1 پسندیده

ممنون عزیزم لطف داری خیلی. هنوز به اون حد نرسیدم دوست خوبم

2 پسندیده

مقاله عالی بود.
یک کتابی هم هست به اسم قدرت عادت اثر چارلز داهیگ که خونده بودم اونجا هم ی خانم الکلی و چاق و افسرده بود که ناگهان مسیر زندگیش عوض میشه و افراد مختلف دیگه که به همین شکلن.حتما بخونید و لذت ببرید

1 پسندیده

به نظر من که عالیه برای شروع و نیازی نیست که پرفکت باشی, شروع کن

1 پسندیده

ازتون یه راهنمایی می خواستم ممنون میشم راهنماییم کنید. من برای فرصت مطالعاتی چند ماه دیگه به فرانسه میرم و باید به زبان انگلیسی صحبت کنم. در دوران دبیرستان به دلیل تکرار و تمرین و علاقه خیلی بهتر از الان می تونستم صحبت کنم ولی چون مدتهاست تمرین نداشتم الان نگرانم. آزمون MSRT را هم گذراندم اما همینطور که می دانید در آزمون مهارت speaking تست نمیشه بنابراین در اون مرحله هم مکالمه تمرین نکردم.

از شما راهنمایی میخوام تا در این فرصت مهارت صحبت رو افزایش بدم اگه کتاب سی دی جزوه یا هرچی شما صلاح می دونید معرفی کنید تا با تکرار و تمرین مکالمات روزمره و مکالمات لازم در یه کشور دیگه، نگرانیم کاهش پیدا کنه.
ممنونئ میشم اگر به میل من جواب بدید.

بازهم از شما ممنونم.

موفق و سربلند باشید.

1 پسندیده

به نظر من برای تقویت مکالمه هیچ چیزی بهتر از مکالمه با یک بومی زبان ( ترجیحاً مدرس) نیست. باهاشون صحبت می کنید و فید بک میگیرید. به مرور مکالمتون با آزمون خطا بهتر میشه. دنبال معجزه و… در منابع نباشید.

مهارت مکالمه دقیقاً مثل خصوصیت شجاعته.

شما اگه بخواید شجاع باشید چکار می کنید؟

ویدئو، منابع و کتاب می خونید؟ خیر. شما اون کارو انجام می دید.

اون کار میتونه هر کاری باشه. می تونه صحبت با رئیستون برای ارتقا شغلی باشه. می تونه صحبت با یک بومی زبان تو کشور خارجه باشه و…

در صورت انجام کاری شجاعت کسب می کنید. شما دو هزار تا کتاب راهنمای شجاعت هم بخونید هیچ فرقی نمیکنه.

از اونجایی که شما دانش زبانیتون خوبه و همونطور که گفتید در گذشته تجربه زبان داشتید پس میشه رفت سراغ مکالمه.

حالا ما فرض می گیریم شما بازم دنبال منابع هستید که مهارتتون رو افزایش بدید. می تونید از دوره های انگلیسی قدرت یا وی ای پی آقای هوگ در اپلیکیشن زبانشناس موجود هست استفاده کنید.

منابع دیگری هم هست مثل کتاب آقای منوچهر سرخابی که برای دونستن مکالمه عامیانه خوبه، البته تضمینی نمیشه که تو یک ماه همشو یاد بگیرید. می تونید اونایی که بیشتر به کارتون میاد رو یاد بگیرید.

یه مورد دیگه که برای مکالمه باید بگم و از همه مهم تره اینه که هدفتون رو روشن کنید. منظورم؟

این یعنی چی؟ مکالمات روزمره و مکالمات لازم دقیقا چی هستش؟

یکی از چیزایی که به عنوان مربی به دوستانی که با من زبان کار میکنن یاد میدم اینه که بدونید دقیقاً چی میخواید.

مکالمه روز مره هزار تا چیز می تونه باشه. میتونه خرید لباس باشه، صحبت درباره آب و هوا باشه، سفارش غذا باشه، صحبت از علایقی خاص مثل رنگ، لباس، غذا و… باشه، میتونه فرهنگ و… باشه.

شما فرض میگیریم میخواید تا ماه دیگه حداکثر پتانسیلتون رو کسب کنید. همین الان بشینید و اهداف ریز شده خودتون رو بنویسید. بنویسید از مکالمه روزمره چه چیزایی رو دقیقاً می خواید و رو همونا متمرکز شید.

اینجوری بعد یک ماه وقتی به اهداف روشنی که نوشتید می رسید اعتماد بنفستون بالا میره و می دونید دقیقاً چی می خواستید.

مثلا می گید من تا پایان این ماه قادر باشم تو کشور مورد نظر غذا سفارش بدم، آدرس بپرسم، احوال پرسی هاشو یاد بگیرم، دوست پیدا کنم و باهاشون درباره علایقم صحبت کنم و…

اینجوری رو مکالماتی متمرکز خواهید شد که شامل این موارد هستند و بعد یک ماه به اهدافتون می رسید و به جای اینکه سردر گم باشید که پیشرفت کردید یا نه، به خودتون افتخار خواهید کرد و با انگیزه به کشور مورد نظر می رید.

ضمناً هیچوقت از مکالمه خودتون انتظار خارقالعاده بودن نداشته باشید. همیشه یادتون باشه که جای پیشرفت دارید و با اشتباه کردن از نگرانی شما کاسته خواهد شد. پس نفس عمیق بکشید و نگران نباشید

4 پسندیده

خب خدا رو شکر روزمون با یه مقاله خیلی خوب شروع شد
بریم که شروع کنیم:relaxed::relaxed::relaxed:
۵
۴
۳
۲
۱
:old_key:

3 پسندیده

BIGGG LIKEEEEEE BODY

1 پسندیده