چگونه خاطرات خود را به انگلیسی بنویسیم؟

سلام راستش من یکی از اهداف و ارزوهام اینه ک بتونم خاطراتمو به انگلیسی بنویسم (چقد من ادم قانعیم اخه)خب خیلی تلاش کردم ک بتونم ولی نمیدونم چرا نمیشد بالاخره گفتم بزار دلو بزنم ب دریا و از دوستای اینجا کمک بخام که خب مثل همیشه کمکم کردین و منم به درخواست اقای ناصری متنو ترجمه کردم و گذاشتم اما خب هنوز بخشیش مونده ک اگه این قابل قبول بود بقیش رو هم ترجمه میکنم میزارم

1.دفتر خاطرات خود را در دم دست بگذارید

یکی از سخت ترین بخش های نوشتن خاطرات عادت به هر روز نوشتن آن است یک ترفند ساده برای رسیدن به این عادت این است . که دفتر خاطرات خود را جایی قرار دهید که در دسترس و قابل روِیت باشد
.بسیاری از مردم دوست دارند هر جایی که میروند دفترخاطرات روزانه خود را در کیف "جیب و کوله پشتی همراه خود داشته باشند.به این ترتیب شما میتوانید هر زمانی که ایدهای برای نوشتن داشتید در دفترچه خاطرات خود بنویسید
.دیگران ترجیح میدهند دفتر خاطرات خود را در یک نقطه قابل دسترس در خانه خود نگه دارند مثل کنار تخت. نگه داشتن دفتر خاطرات در جایی که میبیند میتواند به شما کمک کند که بهیاد داشته باشید هر روز خاطرات خود را بنویسید.

2. زمان‌های خاصی را برای نوشتن برنامه ریزی کنید

بسیاری از مردم دریافتند که اختصاص دادن یک زمان خاص به نوشتن مفید است .انتخاب های رایج بین مردم برای نوشتن خاطرات قبل از خواب یا اولین چیزدر صبح است.هر یک از گزینه ها به شما فرصت این را میدهد تا انچه را که در روز قبل برای شما اتفاق افتاده رامنعکس کنید
.داشتن یک زمان برنامه ریزی شده برای نوشتن به شما کمک میکند تا روزانه نویسی خاطرات خود را توسعه دهید و همچنین این کار باعث میشود که مغز شما به نوشتن خاطرات در یک زمان خاص از روز عادت کند و فراموشی این کار نیز سخت میشود.در نهایت شما باید زمانی که در ان میتوانید به راحتی و اسانی خاطراتتان را بنویسید را پیدا کنید
.البته شما میتوانید هر زمانی از روز در دفترچه خاطرات خود بنویسید .داشتن زمان برنامه ریزی شده برای نوشتن به این معنا نیست که اگر در زمانی دیگر چیز الهام بخشی به ذهنتان رسید نمیتوانید بنویسید شما باید حتی برای نوشتن بیش از یک بار در روز هم احساس راحتی کنید

3.نگران نظرات دیگران نباشید

خاطرات روزانه متعلق به شماست نه دیگران.وقتی در حال نوشتن خاطراتتان هستید نگران اینکه ممکن است مردم شما را به خاطر اشتباهات گرامری.نقش ها .املا و چیزی که نوشتید قضاوت کنند نباشید
.غرق شدن در نقش های گرامری شمارا منحرف و سرعتتان را کم میکند این کار ممکن است خلاقیت شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد
.نوشتن شخصی برای خودتان میتواند به شما کمک کندتا خودتان را بهتر بشناسید استرستان را کاهش دهید به حل اختلاف خود با دیگران کمک کنید واحساسات سختتان را کنترل کنید این میتواند تاثیر مثبتی بر سلامت ذهنی و جسمی شما داشته باشد
.اگر چیزی در دفترخاطراتتان است که میخواهید با دیگران به اشتراک بگذارید و از بابت املا و دستورات زبان ان نگران هستید میتوانید بعدا ان را ویرایش کنید

4.یک "قالب"برای نوشته هایتان ایجاد کنید

چند روز نوشتن به راحتی و به طور طبیعی جریان پیدا میکند اما روزهای دیگر ممکن است شروع به این کار سخت تر شود .در این روزها داشتن برخی سوالات از پیش تعیین شده میتواند برای شروع کار به شما کمک کند در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد
1.دیروز/امروز چه کار کردی؟
2.چه درس هایی را یاد گرفتم؟
3.الان چه احساسی دارم؟
4.دیروز/امروزچه چیز هایی خواندم؟
5.برنامه های من برای امروز/فردا چه هستند؟
6.مهمترین چیزهایی که میخواهم امروز/فردا/این هفته انجام دهم چه هستند؟

5.با نکات کلیدی خلاصه ای از روزتان بنویسید

بعضی روزها ممکن است زمان مناسبی برای نوشتن نداشته باشید یا ممکن است ان روز حوصله ی نوشتن نداشته باشید در چنین مواردی میتوان خلاصه های کوتاه در رابطه با افکاری که در ان روز داشتید یا وقایعی ک در ان روز اتفاق افتاده بنویسید
برای مثال میتوانید بنویسید:
_ملاقات سارا برای ناهار در کاسادو ایتالیا
_نگرانی راجب پروژه جدید کاری
_خواندن کتاب جنایات و مکافات را شروع کردم جالب است اما دنبال کردنش کمی سخت است
.گاهی اوقات این نکات کلیدی ممکن است محتوا یا ذهنیت را برای نوشتن طولانی در ذهن شما به وجود بیاورد
اگر نمیتوانید نکات کلیدی راهم بنویسید چند یادداشت کوچک بنویسید تا بعدا ان روز را پر کنید

6.تسلیم نشوید اگر یک روز را از دست دادید

اگر به هر دلیلی دسترسی به دفترچه خاطراتتان ندارید تا خاطراتتان را بنویسید نا امید نشوید.
خاطرات شما متعلق به شماست و هیچ قانونی وجود ندارد که هر روز باید خاطراتتان را بنویسید
. اما سعی کنید بیشتر از دوروز بین نوشتن خاطراتتان وقفه ایجاد نشود زیرا این وقفه باعث به خطر افتادن عادت روزانه نویسی خاطراتتان میشود.

موفق باشید

ببخشید بابت کم کاستی متن اولین متنی بود که ترجمه میکردم و خب مسلما اشکال داخلش داره امیدوارم ک به دردتون خورده باشه
و ممنونم از اقا فرزاد بابت معرفی سایت خوبشون
موفق باشید

48 پسندیده

دفتر خاطرات صوتی هم می تونه لذت بخش باشه.
روش:
یک کانال تک نفره درست کنید و خاطراتتون رو صحبت کنید و نگهدارید. چند وقت یک بار هم می تونید از اطلاعاتتون بک اپ بگیرید.
یا این که با گوشی ضبط کنید و به ترتیب تاریخ سیوش کنید.
Mostafa-2017-09-18
Mostafa-2017-09-19
Mostafa-2017-09-20
مثلا در گوکل درایو، دراپ باکس، گوشی یا لپ تاپ.
من روش ضبط و نگهداری مستقیم رو ترجیح میدم.

در هر صورت بکاپ گرفتن از اطلاعاتتون رو همیشه به یاد داشته باشید.

27 پسندیده

مرسی از محدثه خانوم بابت این مقاله خوبشون
با اجازه من تگ رو اضافه کردم

@mostafa.mohammadrezaee عجب روش باحالی. من همین الان یه کانال درست کردم :grin: مرسی

16 پسندیده

من روش استفاده از کانال تک یا چند نفره رو از برادرم یاد گرفتم.
الان دارم باهاش زندگی می کنم.
زندگی شخصی و بیزنسم کلا با کانال های تلگرامه.

14 پسندیده

تازه گزینه private یا public هم داره
میشه خصوصی رو انتخاب کرد که کسی تو سرچ هم نتونه سرچ کنه.
قشنگ یه راه عالی برای پیشرفت مکالمه و تمرین گفتاریه.
دست مریزاد ما از شما همیشه چیزای جدید یاد میگیرم :rose::rose:

16 پسندیده

واقعا فرآیند خاطره نویسی از جذابترین کارهایی که بشر میتونه انجام بده و جذاب تر از اون مرور خاطرات هست. من هم حدود ۴ سال اینکار رو انجام میدم و تمام لحظات بزرگ شدن دخترم آلاء رو نوشتم و دقیقا میتونم برگردم ببینم ۳ یا ۴ سال پیش ۲۸ شهریور دخترم در چه مرحله رشدی بوده. اولین حرفهاش، و همه اولینهای دیگه. و نوشتن خاطرات به انگلیسی مسلما عالی خواهد بود. ممنون از ارائه این موضوع

19 پسندیده

Google keep هم برای خاطره نویسی و ضبط کردن صدا و… عالیه
، دیگه مطمئن هستین که هیچ چیز رو فراموش یا گم نخواهید کرد
میتونید همه چیز رو مثل عکس زیر دسته بندی کنید و تا ابد داشته باشین

17 پسندیده

من بچه ندارم.
اما مثلا تمام املا و انشاهای پنجم تا آخر دبیرستانم رو‌ دارم.
و تمام فعالیت هام رو بیش از بیست ساله که ثبت و‌ بررسی و آمارگیری می کنم.
این کار رو به همه توصیه می کنم.
عکس ها و فیلم های شخصیم رو هم پوشه بندی سالانه و موضوعی کرده ام. دیوونه کننده جالب و سرگرم کننده است.

دوست دارم پا جای پای شما بگذارم استاد. :sunglasses:
من با سال ها سابقه ی تدریس موفق، عملکرد شما در تالار زبانشناس رو عالی و کاملا علمی و فنی و دقیقا منطبق بر تئوری مدیریت ویل دان می دونم. و کار شما رو در بیزنس خودمون الگوبرداری و بومی سازی کردم.

14 پسندیده

ممنونم ازتون شما لطف دارید
شما به عنوان دوست و یک بزرگتر جاتون رو چشمای منه. و شما رو محترم میدونم.
و این رو واقعا جدی میگم :tulip::heart:

11 پسندیده

احسنت به مدیریت شما. این رو که گفتید یاد هارد اکسترنال و همه فایلهای پروژه هام و عکسها و فیلمها که نا منظم ذخیره کردم و مدام داره بیشتر میشه افتادم. و فرصتی برای سازمان دهیشون ندارم.:disappointed_relieved:

12 پسندیده

وای حرف دلمو زدی خیلی نامیزون شده فایلام باید قبل مهر سامان دهی کنم.
@mostafa.mohammadrezaee میگم واسه لب تاب و منظم کردن فایلایی که چندین سال تلمبار کردم چه کنم واقعا؟

8 پسندیده

این فوق العاده ست

7 پسندیده

حال را دریابید.
تمام اطلاعات گذشته رو بگذارید در یک پوشه.
اطلاعات الان به بعد رو پوشه بندی کنید.
بعدها سر فرصت و کم کم می تونید برید سراغ اطلاعات گذشته و نظمی بهشون بدید.
چند نکته در مورد پوشه بندی:
۱. سعی کنید پوشه هاتون شماره داشته باشه. مثلا:
:point_left: ۱. نوروز ۹۶
:point_left: ۲. تولد نوشین
:point_left: ۳. عروسی سهراب
این کار مزایای زیادی داره. از جمله این که اگر اتفاقی اطلاعاتتون جا به جا یا حذف بشه، به چشم میاد.
۲. شما زبانتون خوبه. سعی کنید تمام پوشه بندی هاتون به انگلیسی باشه. زود بهش عادت می کنید. حداقل فینگلیش باشه. این کار از نظر فنی توصیه میشه. جهت ریکاوری های احتمالی و …
۳. اگر نیازه که پوشه هاتون تاریخ دار باشه، اول سال، بعد ماه و بعد روز رو بنویسید تا اتوماتیک منظم بشوند. مثلا:

این شکلی

۴. هیچ چیز مثل بکاپ گرفتن واجب نیست. حتی نفس کشیدن :grin:

13 پسندیده

ما مشکل آپلود و‌دانلو داریم. و گرنه گوگل درایو و گوگل فوتو و کلا محصولات گوگل یا مایکروسافت که حرف ندارند.
اما برای ایرانی ها زوده که بخوان از فضای ابری استفاده کنند.
من تمام مدارک، و مطالب علمی که می خواهم دم دستم باشند رو در گوگل درایو نگه می دارم. ۱۵ گیگا بایت.

8 پسندیده

خواهش میکنم
و ممنون از شما که لطف کردید و این مقاله رو برای دوستانتون ترجمه کردید
خیلی روون و شیرین بود

7 پسندیده

سپاسگذارم ازت
مطلب خوبیه
من قبلا مینوشتم،اما قطعش کردم متاسفانه
:rosette::rosette::rosette::rosette::rosette:

6 پسندیده

خیلی ممنون از شما بابت خوندن مقاله و اضافه کردن تگ ها

ممنون بابت وقتی که گذاشتید و خوندید انجام وظیفه بود

ممنون از شما خانوم قربانی بابت نظرتون
امیدوارم دوباره این فرایند جذاب رو دوباره شروع کنید :blush:

8 پسندیده

عالی ، مفید ، کارامد ، متشکرم …

4 پسندیده

بسیار مفید بود خیلی استفاده بردم وجز کارهایی که خیلییییییی دوست دارم یاد بگیرم با این مقاله شروع میکنم:muscle: ممنونم :clap::ok_hand::grinning:

4 پسندیده

خوشحالم ک مفید بوده براتون موفق باشید

4 پسندیده