چطوری سیگار رو ترک کنیم؟

آموزش ترک سیگار!

سطح ویدئو: B2
لهجه: امریکن

سیگار یکی از بدترین محصولاتیه که بشر تونسته تولید کنه. این محصول هم جیب ما رو خالی می‌کنه و هم باعث میشه سلامتیمون رو از دست بدیم و کسانی که سیگار می‌کشند با دونستن این موضوع به سیگار کشیدنشون ادامه می‌دن. من اینجام تا بهتون یاد بدم چطور سیگار رو ترک‌ کنید چون خودم یک سیگاری بودم‌ و الان ۷ ساله که لب به سیگار نزدم. باور کنید کار سختی‌ نیست و شما باید مقداری تفکراتتون رو تغییر بدین. سیگار فقط روی ذهن شما تاثیر گذاشته و شما فقط به وجودش عادت کردین وگرنه هیچگونه اعتیاد بدنی بهش ندارین و بعد ۳ روز سیگار نکشیدن ۱۰۰ درصد نیکوتین از بدنتون خارج میشه. کافیه فقط یک روز‌ که صبح از خواب بیدار میشین، اراده کنین‌ و تصمیم‌ بگیرین که سیگارو کنار بذارین. دیگه تموم. دیگه هم پولتون‌ توی جیبتون میمونه، هم سلامتیتون به خطر نمیوفته و هم دیگران رو اذیت نمی‌کنین.‌ به من خوب نگاه کنین. من ۷ ساله که سیگار نکشیدم. ببینین اتفاق خاصی افتاده؟ من مطمئنم تو هم می‌تونی سیگارو ترک کنی. همین امروز تصمیمت رو بگیر!

نویسنده: رضا زکی زاده

سازنده ویدیو: مجتبی حیاتی

بازیگر: مجتبی حیاتی

ویدئو

لینک دانلود ویدئو

متن و ترجمه ویدئو

how to quit smoking.pdf (60.3 کیلوبایت)

لینک ویدئو در تلگرام

لینک ویدئو در اینستاگرام

11 پسندیده

واقعا ترک سیگار بی نهایت مشکله . با ارزوی سلامتی همیشگی برای شما
بلاخره ترک کردید یا نه ؟ :blush:

4 پسندیده

ممنون دوست خوبم. بله خیلی آسونه ترک کردن. من چندین باری این کار رو کردم. شوخی میکنم من سیگاری نیستم اما سیگاری ها رو دوست دارم :wink::hibiscus::v:

6 پسندیده

سیگار واقعا خیلی خیلی مضر هست
و علاوه بر سلامتی خود فرد سلامتی اطرافیانشون هم به خطر میفته
خود فرد سیگاری سیستم ایمنیش خیلی ضعیف میشه و پوکی استخون هم داره علاوه بر اثرات مخربی که روی کبد میزاره همچنین اطرافیان فرد سیگاری خیلی زود تر افراد دیگه مریض میشن چون سیستم ایمنی اوناهم پایین میاد.

ممنون از کیلیپتون واقعا نمیدونستم ولی با سه روز نکشیدن میشه ترک کرد!
⚘خداقوت سال نوتون هم پیشاپیش مبارک :balloon:

7 پسندیده

ترک کردنش خیلی سخته
من چند باری ترک کردم و دوباره شروع شد
الان هم که حدود یک ماهه دوباره ترک کردم
اگه سیگارها یه سازماتی چیزی داشتن از من شکایت می کردن که این ما رو مسخره کرده، هیج وقت هم سیگاری خوبی نشده. :joy:
بهرحال به این کلیپ انتقاد دارم
از دید یک غیر سیگاری به موضوع سیگار کشیدن نگاه شده و نگاه کلیپ جامع و در نتیجه درست نیست

5 پسندیده

خیلی جالب بود. بخصوص آخرش :joy:
اما واقعا ترک سیگار یک روزه ممکن؟!
باید حتما یه انجمن حمایت از معتادان سیگار وجود داشته باشه تا راحت تر بشه با ترک سیگار کنار اومد.
ممنونم بابت این کلیپ :rose::seedling:

7 پسندیده

الان دیگه باید از جاهای دیگه و چیزای دیگه کمک بگیری. چه میدونم چس نیکوتین و ادامسشو روان درمانی و دارو و این چیزا . فقط 5 درصد خودشون تنها تونستن:blush:. ولی کلا شکست در ترک به منزله شکست نیست تازه خیلی حرفه یه ماه سیگار نکشی. :blush:

4 پسندیده

ممنون از کامنت زیبای شما. سال نو شما هم پیشاپیش مبارک :hibiscus::hibiscus:

2 پسندیده

مرسی که همیشه دنبال میکنید ویدیوهای من رو. سپاسگزارم از کامنت خوبتون :hibiscus::hibiscus::hibiscus:

1 پسندیده

ممنون بهزاد جان حرف نداری. بعد از این ویدیو سیگاری شدم خودم. پس به نظرم خیلی تاثیر گذار بود:sweat_smile:. شوخی میکنم. خیلی ممنون که ویدیو رو دیدی :hibiscus::hibiscus::hibiscus:

4 پسندیده

ممنون
لطف دارین
جالب اینجا بود که برای سیکار کشیدن دلیل خاصی نداشتم
اما برای سیگار نکشیدن کلی دلیل منطقی داشتم
با این حال ادامه داشت
چیز عجیبی بود
خدا رو شکر تمام شد و امیدوارم دیگه هیچوقت شروع نشه

4 پسندیده

خواهش
من ممنونم بابت ویدئوهای باحال
هر چند من موضع خودم رو بعنوان یک طرفدار و در عین حال منتقد تواما حفظ می کنم :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 پسندیده

بله اما من واقعا دلیل دارم ولی هیچوقت جرات نکردم و یا بلد نبودم . یه جایی خوندم برای بهتر کردن تمرکز خوبه :rofl: :rofl:

3 پسندیده

کارت درسته ممنون که انتقاد می‌کنی
درستش همینه :hibiscus:

2 پسندیده

همون بهتر، بعضی چیزها رو تو زندگی بهتره از دور ببینیم

2 پسندیده

لطف داری
آره انتقاد خیلی خوبه
دیل کارنگی روان شناس مشهور، نویسنده کتاب آئین دوست یابی میگه نمیگم آدم های انتقاد پذیر وجود ندارن، اما اونقدر کم هستن که روش حساب نکنید. و بعد نصیحت می کنه که در انتقاد از دیگران مواظب و محتاط باشین
منم سعی می کنم انتقاد پذیر باشم، اما مطمئنا همیشه اینطور نیست. و مسلما اگه روش و طرز بیان اشتباه باشه مخاطب جبهه میگیره
با این حال انتقاد خیلی خیلی مهم و حیاتیه، در اون حد که اگه منتقد نداشته باشیم، باید یک نفر رو استخدام کنیم که کارش انتقاد کردن باشه!

1 پسندیده

سلام شخصا ۲۲ سالمه و دانشجو هستم
۳ تا ۴ سال سیگار کشیدم و ترکش کردم.

دلیلم برای ترکش این بود که میخواستم ببینم جنمشو دارم ترک کنم یا نه که خوشبختانه اینگونه شد.
روز تولدم هم اینکارو کردم که یادم نره.
اون اواخر روزی ۳ تا ۴ پاکت سیگار وینستون قرمز میکشیدم و واقعا اذیت بودم خداروشکر ک گذشت.

الان حدودا ترک بنده ۱ سال و ۸ ماه بوده و یک بارهم یه پاکت نخریدم.

فکر کنم دو سه بار طی این مدت از دست دوستانم گرفتم و از اونجایی که خیلی دوس دارم با نفسم مقابله کنم و اعتیادی نداشته باشم به هیچ چیزی ذره ای وسوسه نشدم.

موقع قطع سردرد داشتم ولی با سرگرمیای دیگه مثل مواد مخدر

شوخی کردم مثل موبایل و فیلم و اینا و اگر لازم شدمسکن تایمی رو بگذرونم.

13 پسندیده

منم ١٦/١١/١٤٠٠ ترک کردم
کرونا گرفته بودم، و سردرد داشتم
دیدم فرصت مناسبیه سیگار رو ترک کنم
:rofl:

8 پسندیده

درود
بله درسته این یک انگیزه بود ولی اصلش باید بره دکتر بعد دکتر بگه چجوری کنه و بعد کمتر باید بکشه و یک روز آخریش رو میکشه بعد تموم میشه

3 پسندیده