نکاتی در رابطه با داستان‌های انگلیسی سطح ۱

با سلام.
۱…روش و تکنیکهای آموزشی که انتخاب کرده و بهش پی برده اید و ارائه داده اید بی نظیر است و جای نهایت قدردانی و تشکر دارد.روشی به روز و جذاب و سریع.در این موضوع هیچ شک و شبهه ای وارد نیست.

۲…اما توی این دو روز اکثر داستانهای شما در همه سطوح دقیق و باصبر رو بررسی کردم.حقیقتا این داستانها واسه کسایی که میخوان شروع کنند حتی اگر بالاتر از مبتدی هم باشند مقداری ثقیل و سنگین هست و پر از لغات جدید و فراوان…که باعث کسالت و بی انگیزگی آموزندگان میشود.
حتی اون داستانهای اولیه تون هم سنگین هست مثل همون جوجه اردک زشت ، خرگوش و…
من به عنوان کسی که سالها به دلایلی با زبان و ترجمه و گرامر انگلیسی سرکار داشتم و در تمام آزمونهای زبان به لطف خدا در مرتبه اول نمره قبولی رو کسب کردم، حقیتا سطح شروع رو برای نوجوانان و بزرگسالان بسیار سنگین میبینم.مراحل داستانهای واقعی و قدرت که جای خود دارند…بقول خودتون به درد انسان بزرگواری مثل شما میخوره که سالها کلاس و کاربردزبان و آزمون رو گذرانده باشه…
به نظر این حقیر بهتر بود اول در حدود ۳۰ داستان یک یا دو پاراگرافه بسیار آسان با لغات جدید اندک(حداکثر۴ یا ۵ واژه جدید) به همراه معنی و صوت جذاب انتخاب کرده و میگذاشتید بطوری که خیلی هم شمرده و آرام این داستانها تلفظ گردند.پس از انس گرفتن و ایجاد انگیزه و افزایش علاقه فرد، سپس ۳۰ داستانهای با جملات و واژگان کمی بیشتر و جدیدتر را ارایه میکردید.تاکید میکنم کمی بیشتر…
این مرحله داستانهای آسان یا مبتدی که شما زحمت کشیده ، بزرگواری کرده و گذاشته اید مانند همین جوجه اردک و خرگوش و تکه طلا و…باید در مرحله سوم آموزش ارایه گردند.
واسه همین در برخی نظرات آموزندگان ابراز سردرگمی، بی علاقه گی و نفهمیدن میکردند.
ضمن اینکه اون مرد تقریبا مسنی که از روی کتاب داستان میگه و می خونه در قطعات فیلم ، خیلی صدای غیر جذاب و بی مزه و لوسی داره و فراگیران بیشتر رو دفع میکنه تا جذب و خیلی هم سریع و غلیظ ادا میکنه جملات و کلمات رو نه شمرده و رقیق …که این کلیپها برای شروع کار اصلا مناسب نیستند.حتی کسی که آشنایی و تسلط نسبی به زبان داره بماند نفرات مبتدی و کم آشنا…یا کم هوش و حافظه یا مسن مثل اون فرد ۵۸ ساله که واستون پیام‌گذاشته بود‌…
پرگویی منو ببخشید.قلبا عذرخواهم و سپاسگزار.
مطالب و نظرات دیگری هم دارم که اگر خواستید تقدیم خواهم کرد.
با تشکر از زحمات و دلسوزی بی شائبه شما و گروه تان…ارادتمند شما امیر

6 پسندیده

سلام
با احترام به نظر این عزیز
میخواستم تجربه ی خودم رو بگم
یکی از دلایلی که من به نرم افزار زبانشناس علاقمند شدم تعریف کردن داستان توسط همان مرد مسن و کتاب به دست بود.
چرا که من رو یاد پیرمرد همسایمون میندازه و دوران کودکیم که آقا ولی(پیرمرد همسایه) کتاب(شاهنامه) به دست، بچه های کوچه رو دور تا دور خودش مینشوند و خودش روو یه صندلی چوبی درب و داغون مینشست و برای ما داستان های شاهنامه تعریف میکرد.
حتی انیمیشن ها و داستان هاش باعث شده دختر ۵ ساله ی من همه روزه بشینه و این انیمیشن ها رو تماشا کنه و به زبان انگلیسی علاقمند بشه.
البته من نمیخوام حرف این عزیز رو رد بکنم ، نظر ایشون محترم، فقط هدف انتقال تجربه ی خودم هست که بسیار برای من جذابه.
من هیچ کجا زبان انگلیسی رو آموزش ندیدم و با همین نرم افزار شروع کردم و برای من از ۵ یا ۶ نرم افزار دیگه ای که خرید و روی گوشیم نصب کردم جذاب تر و جالب تر بود و هست.
باز هم از تیم زبانشناس تشکر میکنم که زبان انگلیسی رو به خونه ی ما آورد.

3 پسندیده

خیلی ممنونم از نکاتی که مطرح فرمودین. سعی میکنیم بتونیم داستان های ساده تر از این هم در نرم افزار بذاریم. در ضمن منتظر پیشنهادات دیگر شما هم هستم.

منم خیلی از داستان های این فرد خوشم میاد. عالی اجرا میکنه.

4 پسندیده

با سلام خدمت دوست گرامی.از توجه و عنایت شما بینهایت سپاسگزارم.
علایق فردی و خاطرات شخصی هر فردی محترم و باارزش هستن…حقیر کلیت بحث آموزش زبان توسط این نرم افزار رو گفتم بعنوان کسی که زبان در منزل و شغلم جریان داره و فقط جهت تقویت مهارت گفتار و شنیدار به این نرم افزار رجوع کردم.ضمن اینکه اگر کل مطلب ۱ و ۲ که ارسال کردم رو کامل دیده باشید اول نقاط مثبت رو گفتم بعد نقدی کوچک داشتم که عبارت بودن از سنگینی متون برای شروع کار و غیرجذاب بودن برخی کلیپها…
انشااله با تعامل و همدلی همه دوستان و عزیزان زحمتکش زبانشناس بحث آموزش بهتر و سریعتر جلو برود.
فعلا…

6 پسندیده

شکی نیست که شما کاملا محترمانه نقد کردید.
من هم به عنوان یک کاربر که به نوعی با زبان سر و کار مداوم دارم اول فکر می کردم که سطح داستان های بچگانه بالاست.
اما
یکی از دوستان با دایره ی لغت کمتر از ۱۶۰۰ لغت با این مجموعه شروع کرد. و خیلی خوب باهاش کنار اومد. دوستان دیگه ای هم بودند، اما ایشون دایره لغت شون از بقیه کمتر بود.
حاصل کار ایشون با فقط چند جلسه آموزش کار با زبانشناس:

دانشجویان در حال روخوانی متن هستند.
چند جلسه نحوه ی اکت کردن و تقلید گوینده ی داستان با آنها مار شده است.
ویس اول مربوط به هفته ی اول تمرین و ویس دوم مربپط به هفته ی دوم کار است.
@hnaseri
@Farzad_Poodineh

5 پسندیده

با سپاس
بنده که سطح بسیار پایینی دارم واقعا برام سخته !! تقریبا دایره لغات بنده کمتر از 150 تا هستش ! :sweat_smile:
منظور دوست خوبمون هم اینه > واسه دوستانی مثل من یکم سخته :persevere:
امیدوارم متوجه شده باشین

البته دارم سعی خودمو میکنم حداقل روزی یه لغت یاد بگیرم :yum:
موفق باشیم :chart_with_upwards_trend:

2 پسندیده

سلام آقا سجاد @S.QASEMI
http://eslyes.com/supereasy/
درس های این سایت رو شما امتحان بکنید
ببینید چقدرشو متوجه میشید؟

3 پسندیده

چقدر تغییر تو صداشون مشهوده

2 پسندیده

ممنون آقا فرزاد :rose:
بازم هم همینه :persevere:
باید دایره لغاتم رو بالا ببرم :chart_with_upwards_trend:

3 پسندیده

خب غصه نداره
شما نرم افزار Rosetta Stone رو دانلود کن
از صفر انگلیسی رو آموزش میده (اونهم سیستمش به صورت یادگیری ناخودآگاهه)
مطمئنم در عرض دو سه ماه سطحت میره بالاتر. ولی باید تلاشتو بیشتر بکنی

برای گوشی و کامپیوتر هم این برنامه موجوده، هر کدومو خواستی بگو لینکش رو بهت بدم

3 پسندیده

فدات داش فرزاد :rose:
لینک نسخه کامپیوتر

2 پسندیده

مخلصم، بفرما

http://p30download.com/fa/entry/33736/دانلود-rosetta-stone-نرم-افزار-رزتا-استو

این برنامه 5 سطح برای زبان انگلیسی مشخص کرده

اول از همه سطح یک رو امتحان کن. اگه برات ساده بود برو سطح 2 و اگه بازم ساده بود برو سطح 3

همینجوری میتونی سطحت رو پیدا کنی

3 پسندیده

ممنون عزیز
کدوم نسخه رو باید دانلود کنم
5 یا 3 !؟

2 پسندیده

خواهش میکنم
فرق نمیکنه

2 پسندیده

شما با لینک زیر دایره لغات تان را محاسبه کنید.
ابتدا توضیحات را به دقت بخوانید.

برای شما هم بهترین راه بالا بردن دایره لغت، همین زبانشناسه. پس از اون دهکده زبان. در رتبه ی سوم انکی.
تکنیک خواندن داستان و لایتنر کردن و هایلایت کردن کلمات حرف نداره.
در ضمن تا یک داستان رو مسلط به مطالعه و لیسنینگ و روخوانی نشده اید، داستان بعد رو شروع نکنید.
با این روش، شما هم خیلی زود راه می افتید.

4 پسندیده

@S.QASEMI مطمئنا تجربه ی آقا مصطفی از من بیشتره
هر چی که ایشون میگن رو انجام بدید

3 پسندیده

برای خود من هم که از نزدیک باهاشون در ارتباطم، جالبه.
همش میگم چقدر دنیا در حال پیشرفته و کارهای سخت دیروز، امروز آسونه و هنوز هم ادامه داره.

فرزاد جان شما استادی. من فقط چیزی که از نزدیک دیده بودم رو گزارش کردم.

3 پسندیده

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انسانها به هم نزدیکتر شدن و این خیلی میتونه برای کسب تجربه و پیشرفت کمک کنه
100 سال پیش برای یاد گرفتن یک زبان خارجی روش دیگری جز سفر به کشور مربوطه وجود نداشت. ولی امروز با یک گوشی و هدفون میشه مرزها رو پشت سر گذاشت

باعث افتخارمه که همچین لقبی به من میدید. ولی من یه شاگرد ساده هستم که تلاش میکنه شاگرد اول باشه

100% استفاده از تجربه دیگران بهتر از آزمون وخطاست

2 پسندیده

حرفتون کاملا درست بود.من تو داستان اول جوجه اردک زشت مشکل دارم.مشکل با لهجه و سرعت بالای راوی دارم.اینقدر با لهجه و سرعت میگه که من تو یکی دوجا متوجه نمیشم که چی میگه.

2 پسندیده

لهجه ی راوی که مشکلی نداره چون نیتیوه و شغلش هم اینه.
اگر پس از سی بار گوش دادن باز هم مشکل دارید، برای شما سطحش بالاست. در غیر این صورت عادیه. به مرور عادت می کنید.
اما
اگر این مسایل باعث میشه انگیزتون کم بشه، لازمه که فوری اقدامی بکنید برای تغییر منبع.

2 پسندیده