نظرتون رو میخوام بدونم که روش خوندن این داستانها چه طوریه🙌🙋

سلام . خود ای جی گفته که موقع خوندن رومان هایی مث گوس بامس نباید از لایتنر استفاده کرد اما لغات جدید این داستان ها زیاده نمیشه همه اش رو حدس بزنم و ناخوداگاه یاد بگیرم . میخوام بدونم دوستان دیگه چه متدی استفاده میکنن البته اگر برای اونا هم لغات جدید داستان زیاد (البته نه سخت) هست؟

======================
این تاپیک مربوط به درس «به خانه ارواح خوش آمديد فصل اول» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «قصه های گوسبامپس»، فصل «به خانه‌ی ارواح خوش آمدید»)

4 پسندیده

اگر یه قسمتشو خوندین و همه لغاتشو از حالت آبی به سفید (میدانم) و زرد (نمیدانم یا لایتنر) تغییر دادین لطفا عکسی از صفحه انتخاب بخش ها بگیرین ببینیم چند درصد لغات رو بلدین. اونجوری بهتر میتونیم نظر بدیم.

1 پسندیده

به سوال دیگه که هست این داستان ها سطح 5 اند و من تازه از بسته قدرت شروع کردم و داستان های واقعی و سطح های پایینتر رو نخوندم .ولی ایاج یهو پرید وسط و این مجموعه رو پیشنهاد داد.راستش ترتیب خوندن درست رو نمیدونم باید به ترتیب سطح برم؟عکس چه جوری با گوشی بفرستم :flushed::pensive:

همه چی بستگی به درصد لغات جدید تو متن براتون داره. سطح بندی ها زیاد دقیق نیستن. لطفا این مقاله رو بخونین:

درضمن برای قرار دادن عکس هم بایستی روی دکمه بارگذاری کلیک کنین:

1 پسندیده

3 نوشته با یک موضوع موجود ترکیب شدند: چت

2 پسندیده

بسیار عالی. طبق این عکس نشون میده که شما ۸۱ درصد لغات درس رو بلدین. حالت ایده آل بین ۸۵ تا ۹۵ درصده که شما مقداری پایین تر هستین. یخورده براتون زحمت داره ولی میشه خوند. اگر داستان ها براتون جذابن توصیه میکنم بخونین.

درضمن آقا امیرحسین @amir_hosein_mv فکر کنم راهنمایی های خوبی در مورد این داستان ها بتونه به شما بکنه.

بینهایت ممنون . امید وارم موفق باشید :raised_hands::raised_hands:

داستانهای گوسبامبز چون اکثر درون مایه شون یکیه(ترسناک) لغتهاشم اکثرا تکرار میشه
من بهتون پیشنهد میدم اگه به این جور داستانها علاقه دارین همینارو ادامه بدین
لازم نیست همه لغتهارو حدس بزنین هرجا که دیدین لغت سخته از دیکشنری کمک بگیرین و اصطلاحاتشم طبق روش زیر سرچ کنید

من هر داستان رو دو یا سه دور میخونم

7 پسندیده

منم تازه شروع کردم .هر بخش رو سه روز، روزی۲ بار گوش میدم.اوایل لغتهاش سخت بود ولی به قول دوست خوبمون @amir_hosein_mvلغاتش تکرار میشه .البته من هنوز به جاهای ترسناکش نرسیدم و احتمالا به اونجاها برسم ولش کنم چون اصلا با روحیات من سازگار نیست

2 پسندیده

هیچوقت نمیرسین
چون این کتابا برای بچه های زیر 12 سال نوشته شده و اصلا اونجوری که فکر می کنید ترسناک نیست

3 پسندیده

ایول آقا فرزاد.خیالمو راحت کردی. :rose:خیلی صدای گوینده شو دوست دارم.فوق العاده است

1 پسندیده

تارا سندز رو همه دوست دارن :heart_eyes:

من کتابو به شکل گسترده میخونم. یعنی بدون توقف.

گاهی وقتا هم فشرده میخونم. کتاباش طوریه که هر چی جلوتر میرید کلمات تو داستان های بعدم تکرار میشه.
یکی از دلایلی که باید کتاب های یه نویسنده رو به شکل کالکشنی خوند همینه.
استایل نوشتن R.L Stine تو تمام کتاباش یکیه. واسه همین از یه سری کلمات زیاد در کتاباش استفاده میکنه.

امروز یه سری ترفند از اولی ریچاردز میفرستم بخونید واسه گسترده خوانی و فشرده خوانی هم یه چیزایی گفته

4 پسندیده

وای چقد خوب.خیلی اطلاعات خوبی دادید.مرسی آقا کامبیز :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

سلام کاش ترجمه فارسیو هم میزاشتن

راستی این داستان ها خیلی ساده هستن. در حد ترم های اولیه acc هستن