I've مخفف چیست؟

عبارت I’ve مخفف چیست و چه کاربردی دارد؟ لطفا با چند مثال توضیح داده شود.

11 پسندیده

عبارت I’ve مخفف I have است. فعل have دو کاربرد دارد؛ یکی به عنوان فعل اصلی و دیگری به‌عنوان فعل کمکی.

برای اینکه در این باره بیشتر بدانید شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت میکنم.

احتمالا در مکالمه‌ها و متن‌های انگلیسی زیاد عبارت i’ve را دیده و شنیده‌اید. اما i’ve مخفف چیست و کجا کاربرد دارد؟ این‌ها سوالاتی است که در ادامه می‌توانید جواب آن را پیدا کنید. راستی برای آشنایی بیشتر با کلمات مخفف می‌توانید مقاله مخفف کلمات انگلیسی را بخوانید.

عبارت I’ve مخفف چیست؟

عبارت I’ve مخفف I have است. فعل have دو کاربرد دارد؛ یکی به عنوان فعل اصلی و دیگری به‌عنوان فعل کمکی.

کاربرد اول:

عبارت I have اگر به‌تنهایی به کار رود و بعد از آن اسم باشد، به‌معنای «من دارم» است. به مثال‌های زیر توجه کنید:

“I have a cat.”

من یک گربه دارم.

“I have a house.”

من یک خانه دارم.

در این شرایط، یعنی وقتی به عنوان فعل اصلی به‌کار می‌رود، معمولا مخفف نمی‌شود. به‌خصوص در انگلیسی آمریکایی. البته در انگلیسی بریتانیایی ممکن است گاهی آن را به شکل مخفف هم بشنوید خصوصا در آهنگ‌ها. مثلا:

I’ve a horse outside

من یک اسب، بیرون از خانه دارم. (این بخشی از یک ترانه است)

اگر بخواهید عبارت I have را مخفف کنید و با معنای فعل اصلی یعنی «داشتن» از آن استفاده کنید باید بعد از آن از کلمه‌ی got استفاده کنید. در این صورت فعل have به فعل کمکی تبدیل می‌شود ولی همراه با got، معنای «داشتن» می‌دهد.

کاربرد دوم:

فعل Have یکی از پرکاربردترین فعل‌های کمکی است که در ساخت زمان‌های مختلف کاربرد دارد.
عبارت I’ve معمولا حالت گفتاری و مخفف عبارت ‘I have’ است به‌خصوص اگر همراه با فعل کمکی به کار برود.

I’ve been invited to meet with the American Ambassador.

من دعوت شده‌ام تا با سفیر آمریکا ملاقات کنم.

فعل have در کنار اسم مفعول، زمان Present perfect یا حامل کامل را می‌سازد. این زمان را می‌توانید به‌صورت ماضی نقلی در فارسی ترجمه کنید:

Have+ past participle

I’ve seen that film before.

من این فیلم را قبلا دیده‌ام.

I’ve played the guitar ever since I was a teenager.

از زمانی که نوجوان بودم، گیتار زده‌ام.

یکی دیگر از کاربردهای Have در زمان حال کامل استمراری یا Present perfect continuous است. این زمان برای بیان عملی است که از گذشته شروع شده، در زمان حال ادامه دارد یا اینکه تاثیر آن در زمان حال ادامه پیدا کرده است.

فرمول ساخت این زمان به این ترتیب است:

have/has + been + the -ing form of the verb

حالت صرف‌شده‌ی فعل have به‌اضافه‌ی been به اضافه‌ی فعل با ing

معمولا در اول شخص مفرد، ابتدای جمله یعنی قسمت I have را مخفف می‌کنند که به I’ve تبدیل می‌شود؛ مثال:

I’ve been reading your book.

داشتم کتابت را می‌خواندم.

جمع‌بندی

عبارت I’ve مخفف I have است. این فعل اگر به‌شکل فعل کمکی در زمان‌های حال کامل و حال کامل استمراری به کار رود، مخفف می‌شود. وقتی فعل have را به‌شکل فعل اصلی و با معنای «داشتن» استفاده کنید معمولا مخفف نمی‌شود ولی در انگلیسی بریتانیایی به‌خصوص در اشعار و ترانه‌ها شکل مخفف آن هم کاربرد دارد.

6 پسندیده

چیزی که با این دقت و توجه آوردید
و با دوستان خودتون به اشتداک گذاشتین
حتما به دل می نشینه :deciduous_tree: :four_leaf_clover:

3 پسندیده