♥ چالش ایجاد عادت های مفید در زندگی ♥

مرسی نسیم جان از لطفی که به من داری, من هنوز که هنوزه باورم نمیشه که تونستم موفق بشم در این چالش.
سحرخیزی معضل بزرگی برای من بود اما الان سحرخیز شدم از وقتی در این چالش شرکت کردم, یا ورزش ارزوی من بوده ولی الان بصورت روتین عادت من شده. کتاب خوندن هم که همیشه میخوندم و این چالش فقط نظم بهش داد.
خیییلی خوشحالمو حتما زنجیره عادتهام رو براس بچه ها میذارم امیدوارم اونا هم موفق بشن.

5 پسندیده

سلام. دوستان وقتایی ک مشغولیت فکری دارید چجوری کنترل میکنید و وقت برای زبان میزارید؟
من خیلی تلاش میکنم و سعی میکنم ک هرروز نظم خاصی داشته باشه سیر یادگیری زبانم ولی خب یهو یه مشغولیت فکری چند روز و میگیره
ممنون میشم پیشنهاد بدید🤗

3 پسندیده

خودت پایه اصلی این چالشی حتما این کارو بکن عزیزم :star_struck:

سلام خوش اومدید. ببینید مشغولیت فکری همیشه و هر ساعتی ممکنه سراغ آدم بیاد. بنابراین اگه کنترل نشه یهو میبینیم یه هفته گذشته و ما به امید زمان مناسب، تایممونو از دست دادیم.
اما اینکه چجور میشه کنترلش کرد بستگی به افکار داره. برای من به شخصه همیشه دم دستم کاغذه اگه اون افکار مهم باشن رو برگه می نویسم تا بعدا بهشون رسیدگی کنم. اگه منفی باشن و جلوی کارمو بگیرن، معمولا سریع میرم یه موزیک گوش میدم و حواسمو پرت میکنم. بعد که تمرکزم اومد سر جاش به کارم ادامه میدم. خیلی مواقعم نمیشه به راحتی از شر افکار خلاص شد بنابراین تنها راه بی توجهیه بهشون.
البته مل رابینز قانون 5ثانیه رو پیشنهاد میده. که بنظرم میتونه مفید باشه براتون. البته بر همین اساس من دوتا ویدیو درست کردم بعدا پست میکنم.
اما بحث زبان آموزی اگه بخاد درست پیش بره نیاز به تعهد مستمر داره. معمولا تایمایی زبان بخونید که میدونید افکار مزاحمتون کمتره مثلا صبحا بعد بیدار شدن از خواب.

4 پسندیده

توضیح کاملی بود و جای تامل داره و ممنون از وقتی ک گذاشتید

4 پسندیده

سلام به همه دوستان و نسیم عزیز،خیلی خوشحالم که دوباره این تاپیک میخواد رونق بگیره گرچه من توی دوره قبلی همراهتون نبودم ولی وقتی تلاش دوستان رو میدیدم خودم هم برای تمرین داشتن ترغیب میشدم،امیدوارم که این دوره پربارتر از پارسال باشه،به امید موفقیت همگی :rose: :pray:

6 پسندیده

سلام عزیزم ممنونم ازتون . ما هم خوشحالیم که دوباره شما رو توی جمع خودمون خواهیم داشت :rose::rose:

4 پسندیده

image

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
خواستم یه مشورت باهاتون انجام بدم
بر اساس تم گذشته این تاپیک ما هر چند وقت یک عادت مفید رو اضافه میکردیم و با استفاده از اپلیکیشن های زیر گزارش تعهدمون رو هر شب در تاپیک ارسال میکردیم که نشون بدین زنجیره تعهدمون تیک خورده.

حالا میخام ببینم موافقید از تیر ماه کدام 3 عادت رو با همدیگه شروع کنیم.
پیشنهاد خودم ( سحر خیزی، ورزش، کتاب خوانی(چه انگلیسی و چه فارسی)
منتظر نظرات شما هستم. راستی به فراخور زمان هم باز مقالات و مطالب مربوط به ایجاد عادت ها در اختیارتون قرار میدیم.:star_struck:

10 پسندیده

سلام عزیزم
شبتون بخیروشادی
من بشخصه موافقم
امانقدی هم داشتم این چالش خیلی عالیه اما۱بدی این چالش و چه بقیه چالشهای دیگه اینکه فقط ۳ماه تابستون و این واقعا بد
من نمیگم کل ۳۶۵ روز سال اما اینکه فقط هم۳ماه باشه واقعاوحشتناک

2 پسندیده

نه عزیزم چالش عادت هاا برای کل ساله. منتها گاهی همت دوستان میاد پایین فراموشش میکنن . ولی امیدوارم امسال پایدار باشه :star_struck::grin:

3 پسندیده

سلام با سحر خیزی و ورزش شدیدا موافقم.

4 پسندیده

انشاالله
امامیدونم چالشها ۱سریشون برای کل سال اماکاش فقط افت میکرد کلابه صندوقچه ی خاطرات ملحق میشه واین خیلی بد.
شاید ۱سری رفتارها و عادات تغییر کنه در این ۳ماه اما مهم پایداریشون که بااین افت کردنها اون عادات هم به دست فراموشی میره

1 پسندیده

من بیشتر از همه سحرخیزیشو دوست دارم
یادم میاد یه وقتایی شده بود 5 صبح بیدار می شدم لپ تاپو روشن میکردم که اعلام بیداری کنم
ولی بدیش اینکه در طول روز خوابت میگیره مخصوصا اینکه ورزش کنی

3 پسندیده

عالی

دقیقا البته باید اینم درنظر گرفت ما یه نیروی محرک ایجاد میکنیم و این دیگه همت خود دوستانه که تعهدشون پایند باشن. اما قطعا با وجود دوست پر انرژی چون شما همه اینا میسر میشه :sparkling_heart::star_struck:

عالی . منم سعیم اینه برسم به 5صبح از اونورم خواب شب رو تنطیم کنم قبل 11.
در خصوص اینکه خوابمون میگیره. درسته اگه همینجور بشینیم چند ساعت پای کارامون بعدش خستگی میاد سراغمون یهو میبینی 2ساعت ظهر خوابیدی.
اما در این خصوص رابین شارما نکات جذابی رو داره که من توفیق بشه هفته بعد قبل شروع چالش میگم که چه برنامه ای رو ایشون میده از 5صبح به بعد. که عملی باشه. چون خودمم میخام اجراش کنم. :smiling_face_with_three_hearts:

4 پسندیده

این چندوقت که خیلی به فعالیت تالار دقت کردم این موضوع بود که ابتدای امر۱موج سرازیر میشه وهمه برای۱مدت کوتاه فعالیت شدید دارند
امابه مدت طولانی سکوت عمیقی در تالار بوجود میاد
ماهمگیمون مشکلات و مشغله های خودمون رو داریم
اما۱روز در هفته بطور مداوم رو‌میشه گذاشت برای فعال بودن
نه اینکه ۱مدت یامثلا۱۰روز همه انگیزشی فعالیت کنند امایکباره این تب فروکش کن
این فروکش کردن تب برای جای مثل اینجا سم
واین هم قبول دارم ۱دست صدا نداره
اتفاقی که برای برنامه های جناب کشاورز افتاده ایشون ایده میدند وبعد بدون اینکه حالااین ایده جون بگیره خاموش میشه یادرمورد بقیه ی ایده های دوستان
بهرحال در چالشهاباید سعی کنیم پایبندی به وجود بیاریم
نمیدونم راه درستش چیه
چون اینجاهم یکی از قسمتهای زندگیمون ۱راه حلی باید داشته باشه که همدیگه رو موظف کنیم که در چالشها حضور مستمر هرچند کم امامستمرداشته باشیم وهمگی شرکت کنیم حداقل افرادی که دیگه مبتدی نیستند

3 پسندیده

سلام
من پایه م :raised_hand:
با کمال میل
البته از 3 تیر در خدمتتونم :blush:

4 پسندیده

تب من یکی دیگه فروکش نمیکنه، خیالتون راحت :pray:
من درگیر درس و دانشگاه بودم تا به امروز که به امید خدا هفته ی آینده به کل تموم میشه

3 پسندیده

کاملا موافقم. البته من خودم بشخصه 9ماه نبودم اینجا. ولی سعی کردم از بدو ورودم دوباره انرژی که دوست دارمو راه بندازم.:grinning:

براوووو اقا فرزاد :grin::clap::clap:

6 پسندیده

بسلامتی
انشاالله دربقیه ی مراحل زندگی فقط موفقیت باشه و موفقیت
انشاالله
حضور مستمر شما و بقیه ی مربیان و دوستان عزیز گرمابخش تالار وباعث پیشرفت دیگر بچه ها:rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده

شماکه عزیز دلیند
همیشه پرانرژی وشادی بخش این محفل هستیند عزیزم
انشاالله بیشتر از همیشه ببینمتون:rose::rose::rose:

ممنون سلامت باشید :rose:
حضور شما هم باعث گرمی چالش ها و دلگرمی برگزار کنندگان چالش ها میشه :pray:

1 پسندیده