معرفی فیلم، سریال و انیمیشن 🎞

اره … میدونی من عاشق کدوم سکانسشم…
همون سکانسش:grimacing::joy::crazy_face::rofl:

یکمویی اسپویل
ولی بدور از شوخی همون سکانسی که خانواده اش تو جمعیت نشستن و به آواز خوندن دخترشون گوش میدن… خیلی با احساساتم بازی کرد :smiling_face_with_tear:اصن از همون موقع بود که همچین شدم… :grimacing:

2 پسندیده

گوش که نمیدادن …داشتن لذت میبردن از تصویر دخترشون توو اون قاب
خیلییی قشنگ بود من بگم دوتا دونه اشک ریختم بهم میخندین :slightly_frowning_face:

3 پسندیده

آره…
نه اصلا… من اینقدری گریه میکنم نمیخندم… باور کن :joy:
مات و مبهوت بودن بیشتر، حتی متوجه تموم شدن قطعه هم نشدن از نگاه کردن به دست زدن جمعیت به خود اومدن :face_exhaling:
خدایا شکر خیلی نعمتها داریم که اصلا بهشون توجه نمیکنیم… نمیفهمیم که هستن! چه برسه بخوایم قدرشونو بدونیم… :neutral_face:
بیا بگیر دوتا ذکر بگو ‌… جو عرفانی شد :prayer_beads:

2 پسندیده

نیگا اومدم یکم جو احساسی کنم اگه گذاشتی :joy::joy:

بده ببینم . :prayer_beads:. اخیش حالا چی بگم خدا راضی باشه … همین نعمتاشم ازمون نگیره … یکم بهش مشکوم :joy:
سر یچیزی شکر کنم …تلپی ازم میگیره :joy::unamused:

2 پسندیده

:rofl::rofl:
شکر نعمت نعمتت افزون کند، کفر نعمت از کفت بیرون کند…

یه دور بگو شکرالله … شکرالله…
دور بعد بگو استغفرالله… استغفرالله…
دور آخر هم بگو اعوذ بالله من الزینت الکلیم :grimacing:
انشاالله حاجتروا میشی :sweat_smile:

2 پسندیده

بزا بگم … دورد خدا بر زینت الکلیم :sunglasses:
اینو بیشتر دوست :kissing_heart:
چرا حس میکنم هیچوقت نمیتونم توو عربی پیشرفت کنم :joy:

2 پسندیده

:blush: ماچت چسبید آ…
ولی درود واسه من نیست! :sweat_smile:
حالا ما فعلا انگلیسیمونو بچشبیم…:grimacing: عربی پیش کشمون. :neutral_face:

2 پسندیده

:ok_hand: ی دل دارم هزار دلبر:joy:

2 پسندیده

من دیشب اومدم یه فیلم به پیشنهاد شما انتخاب کنم بریم با خانواده بزنیم به رگ ولی مگه پیدا می شد .
همش یا فلسفی بود یا عاشقانه رمانتیک یا درام .
هیچی این فیلم بالا رو دیدیم.
از اون فیلم های تخیلی بود ولی تخیلشم دوست داشتم .متفاوت بود .
مثلا جک‌و جونورایی که با صدای ماده اشون تحریک‌می شدن یا تیر پرت می کردن یا برگشت باباهه و دیدن دخترش تو بیست سال آینده و فلان .
از اون اکشن تخیلی های باحال بود .
ولی اگه اهل فلسفه و این چیزایین نبینین.

یه چیزی که توش برام بلد بود اولویت دادن به خانواده :crossed_fingers:
هیچی دیگه، یه مشت از اینا بهمون پیشنهاد بدین خب :grimacing:

2 پسندیده

ازین جور فیلما که درباره آینده و حمله حیووناست که خیلی زیاده … فی المجلس سه تا فیلم اینجوری به ذهنم اومد … یکیش سریال " وست ورلد " که تازه تموم شده… یکی “مه” که زیاد جدید نیست … یکی هم “دونده هزارتو”
فعلا اینا به ذهنم رسید. اگه ندیدی ببین خوبه.

3 پسندیده

مرسی ازت
ولی قشنگن فیلماشون یا همش جلوه ویژه اس؟

وست ورلد بخصوص فصل یکش خیلی قشنگه به لحاظ داستان و غافلگیری. جلوه های ویژش زیاد مهم نیست اتفاقا… ولی تو فصل ۳ و ۴ افت میکنه.
دونده هزار تو فک‌کنم سه تا اپیزوده … هرکی دیده راضی بوده :joy:
مه رو خیلی وقت پیش دیدم ازین فیلمای آخرالزمانی بود که انواع و اقسامش ریخته … فیلم مهمی نبود ولی نمیدونم چرا تو ذهنم مونده… لابد قشنگ بوده دیگه :grinning:

1 پسندیده

بذارین یه مثال کشاورزی بزنم:
چه نژادی در سگ از بقیه بهتره؟
.
قبل از لینکه ادامه متن رو بخونید فکر کنید، جواب تون چیه؟
.
.
.
.
فکر کردین؟
شما چه نژادی لز سگ رو بهترین نژاد دنیا میدونید؟
.
.
.
.
.
.جواب:
بستگی داره، به اینکه هدفتون از نگهداری اش چیه؟ شدایط تون، از هزینه ای که نیخواین بکنید تا آب و هوا، امکانات بهداشتی و درمانی، تغذیه و …
در حالی که برای یک چوپان صحرای ترکمن سگ ترکمنی بهترین گزینه است برای چوپان نیوزلندی بوردر کالی، برای پلیس ژرمن شیپر و برای خانمی که یه سگ کوچک تو ماشین میخواد تریر
.
سلیقه ها متفاوته
صرفا بگیم قشنگ بود کافی نیست
در موردشون یه توضیحاتی لازمه که طرف مقابد بتونه تصور کنه
هالیوود به تنهایی در سال بیش از ششصد فیلم درست می کنه
و سعی می کنه تمتم سلیقه ها رو پوشش بده
مثلا تو همین تاپیک زینت خانم فیلم ترسناک دوست داره، من خوشم نمیاد واقعا، اون باشه میگه فیلم حلقه خوبه، من باشم میگم افتضاح بود و البته برعکسش هم حتما وجود داره

بهرحال یسری از فیلما مورد علاقه عموم یا اکثریت مردمه … مثلا خیلیا ممکنه اصن سگ دوست نداشته باشن یا از سگ بترسن … ولی همه از سگ های پودل چشم تیله ای سفید خوششون میاد … وقتی میگم فلان فیلم یا فلان فصل قشنگه ینی عموما خوششون اومده … بعدم این بنده خدا نگف توضیح بده … پرسید قشنگه … جواب کوتاه میخواست … منم گفتم اره قشنگه :rofl:

3 پسندیده

بر طبق اعتقادات هندو ها وقتی فردی می میرد می تواند به شکل دیگر که لزوما هم آدمی نیست دوباره متولد گردد. این موضوع آنقدر ادامه می یابد تا فرد به رستگاری برسد. ما به جنبه های دینی موضوع کاری نداریم. می خواهیم ببینیم آیا ممکن است فردی که می میرد در قالب شخص دیگری دوباره متولد گردد؟ این در صورتی است که ما به نامیرایی جوهر فرد معتقد باشیم. و می دانیم که روح که مبنای این نامیرایی جوهری را تشکیل می دهد موضوعی متعلق به دین است و علم نمی تواند در مورد صحت و سقم آن اظهار نظری نماید.
برای این کار باید ارتباطی منطقی بین فرد متوفی و کسی که نشان دهنده ی تولد دوباره اوست پیدا کرد. جالب هست که بوداییان برای پیدا کردن تناسخ رهبران دینی خود از این روش استفاده می کنند. اولین باری که به این موضوع برخورد در مصاحبه ای از دالایی لاما بود که در مورد پیدا کردن تناسخ پانچن لاما دومین مقام معنوی تبت صحبت می کرد. استفاده از اشیای پانچن لامای فقید برای شناختن کودکی که تناسخ اوست کاربردی طولانی در آیین بودایی تبت داشته است. از این کودکان درخواست می شود که از میان تعدادی اشیا یکی از آنها را برگزیند و آنکه کودک اصلی است انتخاب درست را دارد. اگر مبنا را چنین چیزی بگذاریم می توانیم با علم و روشهای جدید دنبال نشانه های جدیدی بگردیم و اینجا است که فیلم «سرچشمه های من» با راه حل خود وارد داستان می گردد. فیلم در مورد نشانه ها و شکل منحصر بفرد چشمها در هر فردی است. بدلیل همین خصوصیت، چشم می تواند بعنوان نشانه ای برای شناخت فردی محسوب گردد که بعنوان تناسخ کسی دیگر بدنیا می آید.

I_Origins_poster

3033231-poster-p-1-i-origins-video

داستان در مورد دکتر ایان گری، دانشمندی است که متخصص حوزه چشم بوده و در مورد تکامل جانداران تحقیق می کند. می دانیم که تناسخ جایی در تکامل ندارد و لذا همین انتخاب نیز انتخابی هوشمندانه است. اما او در یک شب با زنی به نام سوفی آشنا می شود که به این تولد دوباره معتقد است. او که در کنار این زن بسیار خوشحال است در سانحه ای که در یک آسانسور اتفاق می افتد، سوفی را از دست می دهد. از منظر ایان، این فقدانی ابدی ست. دیگر ممکن نیست همسر او دوباره زنده شود و یا از نو متولد گردد. پس از مدتی او دوباره و اینبار با یکی از همکارانش به نام کارن ازدواج می کند. زندگی ادامه می یابد ولی فکر و خاطره سوفی همواره در ذهن این بوده و این آرزو که او را دوباره ببیند. همانطور که می بینید فیلم بنوعی دارد زمینه سازیبرای بازگشت سوفی می کند. بازگشتی که قرار است از دل یکی از مفاهیم موجود در قاره کهن یعنی تناسخ اتفاق بیفتد.هفت سال می گذرد. حالا کارن باردار است. وقتی کودک آنها بدنیا می آید عکسی از چشم او گرفته می شود. وقتی عکس وارد پایگاه داده می گردد متوجه مشابهت عجیبی بین این عکس چشم فرزندشان با فردی به نام پاول ادگار دری می گردند.

آنها این موضوع را جدی نمی گیرند اما اندکی بعد از بیمارستان به آنها اطلاع داده می شود که متاسفانه دختر آنها مبتلا به اوتیسم می باشد. وقتی وارد تستهای دقیق تر می شوند واکنش های غیر معمول دخترشان نظر آنها را به خود جلب می کند و این گونه متوجه ارتباطات بیشتری بین دخترشان و پاول ادگار دری می گردند و متوجه می شوند که دخترشان پس از مرگ پاول ادگار دری بدنیا امده است. همین موضوع سبب می شود که ایان جستجوهای خود را گسترده تر کند و سعی نماید ببیند آیا از نزدیکانی که فوت کرده اند می تواند مورد چشم مشابهی را در این پایگاه اطلاعاتی پیدا کند که در اینجا متوجه تشابه چشم سوفی با کودکی در هند به نام سالومینا می گردد. ایان به هند می رود تا آن دختر را پیدا کرده و حقیقت ماجرا را بفهمد. او پس از جستجوهای بسیار دختر را پیدا می کند. آزمایشات اولیه بر روی دختر ناامید کننده است. او نمی تواند با علایق سوفی ارتباط برقرار کند. ایان ناامید می شود اما وقتی که می خواهد سالومینا را به معلمی به نام پریا تحویل دهد دختر با دیدن آسانسور بشدت می ترسد و اینجاست که ایان متوجه می شود که سالومینا همان تناسخ سوفی است.

images

:no_entry_sign: رده PG-13

2 پسندیده

سلام سمیرا جون :upside_down_face:
من شرمنده :see_no_evil:
الان از تو بقچه چندتا مورد پیشنهادی عرض میکنم…

Hanna 2011
PG -13 (فقط حاوی مقداری صحنه عشقی معمول و مواد مخدر می‌باشند)
MIDB : 6.8

فیلمی اکشن باب دل شما و البته مهیج.مقداری هم چاشنیه تخیلی داره…
با بازی سورشان رونان که واسه شما مهم نیست… :joy:

داستان درباره یک دختر ۱۶ ساله به نام هانا است که توسط پدرش اریک هلر در فنلاند تمرین داده می‌شود تا تبدیل به یک آدمکش حرفه‌ای شود. هانا از دوسالگی توسط اریک که یک مامور سابق سازمان سیا بود تعلیم داده می‌شد. اریک با دانستن رازی که نمی‌توانست آن را فاش سازد، سازمان را ترک کرده و به مکانی نامعلوم در قطب شمال رفت. ماریسا وایگلر یک افسر سازمان سیا قصد کشتن اریک را داشت. اریک نیز به هانا برای کشتن ماریسا آموزش داده بود. هانا کتاب‌های متل زیادی می‌خواند و دانش فراوانی درباره رزم جنگ داشت و حتی به راحتی می‌توانست به چندین زبان مختلف صحبت کند. به دلیل تمریناتی که به دور از تمدن داشت، با فرهنگ و تکنولوژی روز برخورد نداشت.

در یکی از شبها هانا به اریک گفت که دیگر آماده‌است. اریک نیز فرستنده‌ای نزد او آورد که با زدن سوئیچ قادر بود دنیای خارج را از وجود آنها باخبر سازد. اریک نیز به هانا گفت اگر ماریسا او را پیدا کند دستبردار نیست تا یکی از آنها کشته شوند و این آزادی عمل را به هانا داد تا خود تصمیم بگیرد. بعد از گذشت مدتی هانا به آرامی سوئیچ را فشار داد و سیگنال محل زندگیشان را برای ماریسا فرستاد. ماریسا نیز تیمی را به آنجا فرستاد اما…

دیگه عارضم که سریالش هم ساخته شده اونم قشنگه.

TV Series
2019–2021
MIDB : 7.6
TV-MA (ممکنه یه سری روابط خاک برسری داشته باشه اما محدود … که البته احتمالا شما با بچه ها سانسور شده میبینید)

Red Notice
2021
PG-13
MIDB : 6.3
کمدی - اکشن
دوئین جانسون در این فیلم نقش مأمور اف‌بی‌آی را ایفا می‌کند که برخلاف میل با یک دزد هنری مشهور (رایان رینولدز) همکاری می‌کند تا یک جنایتکار رو به ترقی (گل گدوت) را دستگیر کند.

Shooter
TV Series
2016–2018
TV-14
MIDB : 7.5
درام - اکشن

معرفی
باب لی سواگر در می یابد که یک توطئه چیده شده است تا رئیس جمهور به قتل برسد و دشمنان که دارد می خواهند با به قتل رساندن او از ان موقعیت پیش آمده سو استفاده کرده و خودشان قدرت را به دست بگیرند و کشور را به آن سمتی که خودشان می خواهند ببرند و به همین دلیل است که باب لی سواگر تصمیم می گیرد تا یک بار دیگر به جایی که باید بازگردد و خودش را در راه مواجهه با خطرات قرار دهد تا بتواند کشورش را از رخ دادن یک فاجعه نجات دهد و …

شوتر یک مجموعه اکشن و درام است که از روی یک فیلم به همین نام اقتباس شده است که در سال 2007 میلادی مارک والبرگ آن را بازی کرد و نقش اول آن فیلم را بر عهده داشت. ماجرا از جایی آغاز می شود که یک سرباز بازنشسته نیروی دریایی که دیگر از کار خودش خارج شده است و می خواهد به استراحت و تفریح بپردازد به طور ناگهانی از موضوعی مهم باخبر می شود که همه چیز را برای او تغییر می دهد ، در ادامه…

دیگه اکشن تخیلی
Shazam فیلم
Super girl سریال
Wonder woman فیلم

البته تو این ژانر بعد سالها هنوز ترمیتاتور واسه من نوستالژی و بهترینِ
Terminator 2: Judgment Day
1991
R
MIDB : 8.6

تقریبا اسپویل کاملِ البته بنظرم همه دیدنش

2 پسندیده

سلام…

با عرض پوزش فرمایشتون کاملا بدور از حقیقت بود:joy:
اما بعنوان یک مثال در توضیحاتتون پذیرفته اس!

1 پسندیده

بابت پذیرش مثال متشکرم :rofl: :pray:t4:

1 پسندیده

من سریال هانا رو دیدم ، فکر کنم دو فصلش، فصل بعدیش نیومده بود . نیومده هنوز ؟ نمی دونی؟
اینقدر از این سریالای نصفه و نیمه دارم .هی می خام تمومشون کنم بخاطر بچه ها نمی شه.

1 پسندیده

:pensive: so sad

1 پسندیده