معرفی فیلم، سریال و انیمیشن 🎞

اصلا در موردش نمی دونستم. مرسی که مطرح کردین.

2 پسندیده

Khaste_nabashid!

فیلم "خسته نباشید " رو چند روز پیش دیدم.
خیلی دوسش داشتم چون تلفیقی از چیزایی بود که من دوسشون دارم.
خاکی بودن فیلم، لحجه داشتن بازیگرا، سفر و یه جورایی تورلیدری ، قاپیدن فرصت و در نهایت تجربه ی چیزای جدید .:heart_eyes:
کلا خلاف قانون " خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شو "
پیش رفتن:sweat_smile:

داستان در مورد دو توریستیه که میان ایران و پسری که عاشق اینه که با توریستا حرف بزنه. به خاطر مشکلاتی اخراج می شه و داستان از این جا شروع می شه.
اونجایی که خانم می خواد تجربه ی جدید رو امتحان کنه برام نویدبخش بود. و اونجایی که مرد داخل قنات رفت و با وجود ترس زیاد ، کاملا ذوق زده بود.

یه جای فیلم پدر در مورد پسرش می گه :
اون مرد ،زود رفت ولی حداقلش اینه که مطابق میل خودش زندگی کرد!:innocent:

به نظرم چیزهای زیادی هست که میشه ازش لذت برد اگه از یه دید دیگه بهش نگاه کنیم:wink:

داستان جنبه ی طنز هم داره و خسته ات نمی کنه .
من لذت بردم و امیدوارم شما هم دوسش داشته باشین.

3 پسندیده

دو تا لیست خوب از بهترین انیمیشن های جهان
:arrow_down:

https://www.1pezeshk.com/archives/2021/08/greatest-animated-movies-ever.html

.

.

3 پسندیده

انیمه ی مدفن کرم های شب تاب محشره. اگه تا حالا تماشاش نکردین حتماً حتماً توصیه می کنم ببینیدش.

1 پسندیده

نمیتونم ببینمش
تو کامپیوتر دارم
چند بار سعی کردم
تا یه جاهایی رفتم اما دیگه نتونستم جلوتر برم
بقیه دوستان که منو بیشتر می شناسن میدونن که من بچه جنوبم، خوزستان، خودمون جنگ زده بودیم

2 پسندیده

آهان که اینطور. درک می کنم.

1 پسندیده

سلام دوستان خیلی وقتی یه فیلم خوب معرفی نکردم امشب فیلم the wolf and the lion دیدم که خیلی قشنگ بود .
images.jpeg
اگه کسی فیلم دیده نظرش بگه

3 پسندیده

Hidden Figures

اعداد پنهان
چهره های پنهان
بر اساس کتابی بهمین نام نوشته
Margot Lee Shetterly
داستان سه زن ریاضیدان سیاه‌پوست آمریکایی را بازگو می‌کند که طی رقابت فضایی آمریکا و روسیه در ناسا مشغول به کار بودند.

در آن زمان هرچند برده داری در تمامی ایالات لغو شده بود، تبعیض و جدایی نژادی
Segregation
به شکل ظالمانه ای به رنگین پوستان تحمیل می شد. حتی در جایی مثل ناسا که محل نخبگان و نوابغ بود.
جالب اینجاست که این سه نفر با دو بحران روبرو بودند:
تبعیض جنسیتی (زن بودن)
تبعیض نژادی (رنگین پوست بودن)
در اون زمان تصور می شد این دو گروه ضریب هوشی و توانایی مغزی گمتری دارند!

برای پیشنهاد این فیلم چند دلیل دارم:
اول اینکه بر اساس واقعیته

دوم اینکه خود فیلم بخودی خود، فیلم خوب و قشنگ و خوش ساختیه.
چندین جایزه گرفته، از جمله سه اسکار بخصوص اسکار بهترین فیلم سال و دو جایزه گلدن گلوب
بازیگرهای خیلی خوبی داره
در این فیلم نکاتی برای یاد گرفتن هست، مثل اهمیت سخت کوشی، خیرخواهی، خانواده و غیره
همچنین دیدن مسائل از زاویه دید دیگران
دیدن این فیلم رو به همه، بخصوص خانم ها پیشنهاد می کنم.

5 پسندیده

سلام حضور دوستان.
به نظرم مناسبه که چند تا فیلم با موضوع بدبینی فلسفی رو معرفی کنم.

بری لیندون از استنلی کوبریک

کوبریک از معدود افراد مشهوری است که عقیده‌شان را به تلخی در باب زندگی بیان کرده‌اند. او در مصاحبه‌ای در سال 1968 با مجله‌ی PlayBoy اظهار می‌دارد:

اگر انسان از دور به ماجرا نگاه می‌کرد و نابودی قریب‌الوقوع و همچنین بی‌اهمیتی‌ و تنهایی‌اش در کیهان بزرگ را می‌دید مطمئناً عصبی می‌شد و احساس بیهودگی می‌کرد.

بری لیندون روایت زندگی شخصی با نام ردموند بری در قرن هجدهم است. در محل زندگی‌اش، در روستایی در بریتانیا، در یک دوئل بر سر دخترعموی خود موجب قتل می‌شود و به این ترتیب مجبور می‌شود محل زندگی را ترک کند. با ترک محل زندگی، ماجراهایی بسیار برای او اتفاق می‌افتند و دست‌آخر به یکی از اشراف تبدیل می‌شود. اما او خوی اشرافی ندارد و در عوض استعدادی بالا در هدردادن پول‌ها دارد. کار به جایی می‌رسد که کلی بدهی بالا می‌آورد و دست‌آخر با پایی قطع‌شده و با جیبی خالی محل زندگی اشرافی را ترک می‌کند.

جمله‌ی پایانی فیلم هم جمله‌ای‌ست که تمامی بدبینی فیلم را می‌توان در آن دید:

It was in the reign of George III – That the aforesaid personages lived and quarreled; Good or bad, handsome or ugly, rich or poor, they are equal now.

در زمان سلطنت جرج سوم بود که شخصیت‌های فیلم زندگی می‌کردند و درگیر نزاغ بودند؛ خوب یا بد، زیبا یا زشت، غنی یا فقیر، تمامی آن‌ها در حال حاضر برابر اند [مرده‌اند].

امتیاز نهایی از وودی آلن

images

وودی آلن در فیلم زیبای امتیاز نهایی با هنرنمایی اسکارلت یوهانسن به نوعی به درونمایه رمان جنایت و مکافات داستایفسکی حمله می کند. همونطور که احتمالا می دونید داستایفسکی در رمان بزرگ خود دانشجویی را ترسیم می کند که براساس برخی باورهای فلسفی دست به کشتن پیرزنی رباخوار می زند، ولی پس از آن دچار عذاب وجدان و آشفتگی روانی می شود و در پایان هم به رستگاری مسیحی می رسد. وودی آلن در این فیلم جنایت تقریبا مشابهی را نمایش میدهد، ولی برخلاف داستایفسکی از مکافات و رستگاری خبری نیست و انگار که کارگردان قصد داشته نشان دهد که در دنیای ما عدالت معنایی ندارد و راحت می توان به هر دلیلی آدم کشت و هیچ عذاب وجدانی هم نداشت. در یکی از صحنه های پایانی فیلم سخن معروف سوفوکل از زبان شخصیت اصلی داستان بیان می شود: هرگز زاده نشدن بزرگترین نعمت است!

جایی برای پیرمردها نیست - از برادران کوئن

download

این فیلم نسبت به دو فیلم پیشین بدبینی کمتری دارد ولی با این حال آشکارا نشانه های یک فیلم بدبینانه را داراست. در این فیلم داستانی جنایی از دید کلانتری پیر که در آستانه بازنشستگی است روایت می شود و ما در طول داستان مشاهده می کنیم که همیشه پس از ارتکلب جرم به صحنه جنایت می رسد و به همین دلیل کم کم امید خود را از دست می دهد. این فیلم هم به نظر من نشان میدهد که عدالتی در جهان نیست و حتا اگر کلانتر هم باشید نمیتوانید عدالت را اجرا کنید و شکست میخورید و همواره بدی در جهان چیره بوده، هست و خواهد بود.

هدفم معرفی فیلم هایی بود که به زبان انگلیسی اند، وگرنه فیلمهای بدبینانه بسیار خوبی به زبان اسپانیایی مثل ویریدیانا، فرانسوی مثل شاید شیطان، آلمانی مثل روبان سفید، روسی مثل لیلیا برای همیشه و سوئدی مثل کبوتری برای تأمل درباب هستی روی شاخه ای نشست بودند که از معرفیشون در اینجا صرف نظر می کنم. می تونید در لینک زیر با این فیلمها بیشتر آشنا بشید:

با مشاهده این فیلمها آدم یاد این رباعی جناب خیام میوفته:

افلاک که جز غم نفزایند دگر
ننهند به جا تا نربایند دگر
ناآمدگان اگر بدانند که ما
از دهر چه می کشیم نایند دگر

3 پسندیده

فیلم
Match point
رو من هم پیشنهاد می کنم
فیلم قشنگ و خوش ساختیه
خوب هم بازی میشه
گرچه بنظرم تهش رو غیر منطقی تمام می کنن، یه جور گسستگی در فیلم دیده میشه از این جهت
بهرحال خوب بود
و اگر جهان بینی متفاوتی مثل پانتئیسم داشته باشیم پازل های جهان به نسبت ادیان ابراهیمی میشه جور تر بنظر بیاد، هر چند کامل نخواهد بود هیچ کدوم.هر کدوم یک دلیلی میگن، از افسانه و داستان پردازی تا ریاضیات، متناسب با ذهن و تکامل بشر
هرچند در توانایی درک بشر از جهان شدیدا شک دارم و اساسا اینطور باور دارم که هر چند باید پرسش کنیم و سعی کنیم جواب ها رو پیدا کنیم، درک و فهم برخی از سئوالات حداقل فعلا برای ما ممکن نیست
بنظر من ما مثل مورچه ها با یک وظایفی به این جهان میایم. قرار نیست مورچه ها جهان رو کشف کنند، همینطور ما. شعور و اطلاعات هر دوی ما هر چند متفاوته، نسبت به بی نهایت جهان هر دو صفر خواهد بود. بنظر من ما با وظیفه یادگیری و خدمت به این جهان میایم و وظیفه داریم مورچه های خوبی باشیم، همین

5 پسندیده

سلام آقابهزاد
خوب هستین؟
خب من دیشب کتاب چهل قانون عشق روتوزیبوک تمومش کردم،بنظرم نوع ارتباط Ella/Aziz تواون کتاب خیلی زیادشبیه ارتباط بازیگرای این فیلمه که قبلامعرفیش کردم،اونجا یه مادربادوفرزندو…توکتابم یه مادرباسه فرزندونارضایتی قلبی اززندگی و…بااین تفاوتِ کوچولوکه عزیزوالا کمی ارتباطشونورنگ ولعاب مذهبی دادن…(والبته درمقایسه بااون زوج توفیلم طولانی ترهم بوده…)درحدیکسال وبخاطرمرگ عزیزپایان پیدامیکنه…
نظرشماچیه آقابهزاد؟
دنبال ردکردن یاپذیرفتن هیچی نیستم مگرنتیجه گیری اینکه انسان،انسان است،فارغ ازمذهبی بودن یانبودن.اگه دنبال پذیرش این واقعیت باشیم که انسانیت،قبل ازدین ومذهبه…واگرنخواهیم به انسانهاازهرنوعش تقدس ببخشیم…
اینم چندجمله ازفصل نهایی کتاب:
Don’t ask yourself what kind of love you should seek,spiritual or material,divine or mundane,Eastern or Western…
Divisions only lead to more Divisions.
Love has no labels,no definitions…
پ.ن.میدونم اینجا تاپیک فیلمه…نظرمودرباره کتاب زیرش نوشتم…متأسفانه کل متنم باقطع نت پاک شد:expressionless::disappointed_relieved:طولانیم بود:worried:
حالاشایدبعدادوباره بنویسم.
چون حس کردم این فیلم وکتاب نقاط مشترکی دارن،اینجام بهش اشاره کردم
ممنون میشم نظرتونوباشتراک بذارین…

3 پسندیده

سلام صبا خانم
وقت بخیر
فیلم رو که ندیدم
در مورد کتاب
فارسی اش با نام ملت عشق چاپ شد
منم تو زیبوک خوندمش
بخش مولوی و شمس اش برام جالب بود
بخصوص که مولوی شاعر مورد علاقه ام هست
و چند بیت از داستان موسی و شبان رو دادم نوشتن و قاب کردم
تنها شعر قاب شده ای که تو خونه دارم
بخش الا و عزیز رو چندان نپسندیدم، و بنظرم خوب جلو نرفتن. راههای بسیار بهتری بود. خلا شدید و طولانی الا باعث ایجاد یک عشق عجیب و غریب شد، بنظر من رابطه باید بر اساس شناخت، پخته و عمیق باشه. خیلی از ازدواج ها یک چاه هستن، اما متاسفانه خیلی از افراد از یک چاه در میان و به چاه دیگر و چه بسا بدتری می افتن.
بهتره اتمام یک رابطه و شروع رابطه بعدی هر دو بر مبنای عقل و منطق باشه
فیلم رو باید ببینم
راستی اون اپلیکیشن، هر کاری کردم ایمیلی نیومد. بهشون یه ایمیل دادم و مشکل رو مختصر شرح دادم، ببینم چی میشه

4 پسندیده

قبلنابرامنم جالب بودن وجذاب،ولی ازوقتی ازیه فردبااطلاع وآگاه وتاریخدان و…شنیدم که مولوی زن ستیزبوده وزن ستیزی اشم ناشی ازدیدگاه مذهبی اش،دیگه اون ارادت وعلاقه ایکه قبلابهش داشتم روندارم.توهمون کتاب چهل قانون عشق هم این عدم نگاه واقع بینانه وانسانی مولوی به زن رو،میشه درک کرد…تازه ایناکتابن وشعر…چطورمیشه زندگی حقیقی آدمهاروازتوکتاب وشعراشون فهمید…اونم بعد ازصدهاسال…
اماخیلی ازشعرهاشودوست دارم هنوز،مفاهیم بسیارعمیقی دارندونگاه زیبا به زندگی.
میدونی چیه؟دیگه ذوبِ هیچکدومشون نیستم،وچقدرهم احساس رهایی دلچسبی دارم ازینکه هیچ کس برام فراترازیه انسان نیست،مقدس نیست.بااون دیدگاه قبلی مثل یه پرنده بودم، نه تویه قفس،تویه باغ بزرگ ولی سرپوشیده ودارای حصار(مثل باغ پرندگان اصفهان:joy:)،ولی حالادیگه ازاون باغه اومدم بیرون…هرجادوست دارم میتونم برم…

5 پسندیده

بهرحال مولوی یک پیشوای دینی بوده. تو کل ادیان ابراهیمی و این منطقه تبعیض جنسیتی وجود داشته و هنوز داره. الان یکی میاد میگه نه، خیلی هم با زن ها خوبند
:sweat_smile:
بهرحال مولوی در زمان خودش زندگی می کرده و مثل همه انسان ها متاثر از زمان خودش بوده
ما هم که قصد مقدس پنداری و بت سازی که نداریم
یه سری حرف های خوبی رو به زبان زیبایی گفته
ما هم بخوایم بگیم میتونیم از زبان اون استفاده کنیم
خیلی های دیگه هم وارد زندگی شون بشی فاجعه بار بوده
نه اینقدر، واقعا فاجعه بار

1 پسندیده

چقدر یه دلم نشست این تیکه .
منم هم چین حسی دارم.
قبلا ها از کسایی بت می ساختم و بعد که دقیق می شدم ضدحال می خوردم، البته حق هم هست . آدمیه .
نمی تونه تو همه چیز پرفکت باشه .

2 پسندیده

خب دیگه این نشون میده تجربه ی مشترکی داشتیم.
بزرگترین دشمن آدماوپیشرفت جوامع(اوه چه ادبی شد:joy:)،جهل وناآگاهی شونه،یکی ازمخربترین راههای عقب نگهداشتن هم تقدس سازی ازافراد واشیاومکانهاو…هست،که عامل بدبختی هزاران بلکه میلیونها انسان تاحالاشده.نمیدونم میتونیم ببینم یه روزی این جهل تموم میشه یانه.امیدوارم که ببینیم بزودی.
الان که شاهد نوع مدرنش هستیم.بله ،جهل مدرن…

3 پسندیده

فوق العادس این فیلم :ok_hand:
کتابش هم در زیبوک هست.

5 پسندیده

دقیقا همینطوره. بله خوندم. کتابش بسیار بهتر از فیلمه. کتاب از زاویه دید سرخپوست (Chief) روایت میشه و جزئیات بیشتری رو هم نسبت به فیلم میگه، مثلا صحنه آخر فیلم در کتاب بسیار دقیقتر و مفصلتر بیان شده که به دلیل احتمال لو دادن داستان از ذکرش در اینجا اجتناب میکنم. اما حتما کتابش رو بخونید که فوق العادس :ok_hand:

5 پسندیده

مرسیییی زینت جونم:blush::smiling_face_with_three_hearts::kissing_heart::kissing_heart:
نمیدونستم بادبادک بازفیلمشم ساخته شده
چندبارتاحالامیخواستم بگم خیلی قشنگ فیلماروتوصیف میکنی.(ازبس حرف داریم بزنیم،هی یادم میره:joy::joy:)همچین حرفه ای که حتی گرنیتم که زیادعشق فیلم نیست هوس میکنه یباراون فیلماروببینه:heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts:
همایون ارشادی تواین فیلم بازی کرده؟:thinking:
موندم چرانرفتی معلم بشی.اینقدرقشنگ توضیح میدی ومینویسی.
البته دیرم نشده…بهش فکرکن
تدریس انگلیسی…:heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts:
@3lue891

4 پسندیده

موافقم
خوب توضیح میده
اگه معلم بشه از اونهایی میشه که تند تند تخته رو پاک می کنن
مهلت نمیده یادداشت کنیم :rofl:

4 پسندیده