تجربه موفق یا ناموفق از پارتنر

سلام وقت شما بخیر
من با پارتنر خودم به مشکلی برخوردیم که بهش میگن سوءتفاوت… ولی خیلی راحت گذاشت رفت و بعد باخودم گفتم قبل از هر پلن و برنامه ای باید افراد بیان کنند آیا اهل این هستن با وجود تمام مشکلات سازنده باشند یا خیر؟
به نظر شما چه مسائل دیگه ای میتونه مشکل گشا باشه؟
باسپاس

7 پسندیده

سلام دوست عزیز
میشه راجع به سو تفاوت بیشتر توضیح بدید؟

2 پسندیده

سلام دوست خوبم
احتمالامنظورتون سوءتفاهم نبوده؟

منم یه تجربه ای مشابه شماداشتم.البته تواونموقعیت خیلی بقول معروف خام وبی تجربه بودم نسبت به خیلی مسائل.
بزرگترین اشتباهم اونموقع این بودکه فکرمیکردم اگه یه پارتنرایرانی داشته باشم که زبانش خیلی خوب باشه،خیلی میتونه بهم کمک کنه…خنده داره ،نه؟
عاشق زبان بودم وهستم واعتراف میکنم بقول معروف ندیدبدیددراون زمان.چقدرمعصومانه فکرمیکردم آدمامثل خودم تواظهاراتشون صداقت دارند.
ولی فهمیدم اونهافقط تخصصشون تزای پرطمطراق روشنفکرنمایانه است.اون موقع تایکی دوروزازدست ساده دلی وخوش قلبی خودم ناراحت بودم.امابزودی متوجه شدم چقدرخوب که طرف چهره ی واقعیشوخیلی زودنشون داد.
وکم کم فهمیدم پارتنرفقط یه اسم رمزه واسه خیلیاکه دنبال اهداف دیگه ای هستن.نزدیک دوسال ازاون اتفاق گذشته.حرف شماباعث شدبیادش بیارم اماباخوشحالی ودوست دارم به شماهموطن خوبم که حتی نمیدونم خانم هستین یاآقا این نویدروبدهم که بنظرم شمابهتره خوشحال باشین چه بسااین خوش شانسیتون بوده که اون شخص زودی رفته.نمیخوام بابدبینی به موضوع نگاه کنم.بلکه باواقع بینی.
دنیاباخرنرسیده…شماکافیه یکی دوتا آپهایی که زبان آموزان باهم تمرین زبان دارندرونصب وبعدازمدتی پارتنرمناسب خودتونوپیداکنیددرست مثل خودم…پارتنری دارم که دوساله باهم دراتباطیم وهرگزم ازینکه پذیرفتم تمرین کنیم پشیمون نشدم…چندتاپارتنردیگه ام ازکشورای مختلف دارم گاه گاهی یابایکی دونفرشون هرروز صحبت میکنم…دلم میخواداین صحبتهای طولانیم حال شمارواندکیم شده بهترکنه.
نگران نباشید.
بقول معروف اگه دنبال چیزی،شخصی بودین وپیداش نکردین بدونین بهترش درانتظارتونه.

15 پسندیده

سلام
با نظراتتون موافقم متاسفانه بعضی ها معنی پارتنر زبان رو خیلی خوب متوجه نشدن و کلا اهداف دیگری دارن…در کل من خودم پارتنر نیتیو رو پیشنهاد میدم ولی خب خودم پارنتر ایرانی هم داشتم که خیلی بهم کمک کرد و خودش الان به کانادا مهاجرت کرده در کل نمیشه به همه نسبت داد و گفت همه اینطورن ولی خب متاسفانه این موضوع برای اکثر افراد صدق میکنه.

7 پسندیده

فکرنکنم صحبت‌هام برداشت کلی نسبت به همه رومنتقل کنه.
اصولاآدمی نیستم که سیاه وسفیدبین باشم.
تمایل ندارم توضیح بیشتری بدهم فقط دلم میخواست اون هموطنمون کمی حالش بهتربشه.
ولی اشاره کوتاهی کنم افتخارآشنایی بایکی ازهموطنان خیلی خوبمونوبیش ازیکسال پیش تواپ lingbe پیداکردم.وبعدچندماه فهمیدیم هردومون کاربرزبانشناس هم هستیم.درکنارتمام محاسن اخلاقی اشون،تنهاهموطنی هستن که توطول این یکساله که باهم تمرین داشتیم حتی یکبارهم نشده کلمه ای فارسی باهم حرف بزنیم چه مکالمه تلفنی یاچت برعکس ۹۹درصدهموطنان دیگه ای که تودوسال گذشته تواپهای مختلف اتفاقی باهمدیگه صحبت کردیم

6 پسندیده

منم هیچ جای صحبتم نگفتم شما به همه نسبت دادید کلی گفتم و اصلا اشاره به صحبت خودم داشتم؛ و اولشم گفتم با نظراتتون موافقم

6 پسندیده

به نظر من هم (مثل صبا خانم) نباید خیلی پارتنر رو جدی گرفت. تنها چیزی که دو نفر رو به هم نزدیک می‌کنه، منافع مشترکه، کسی مجبور نیست وقتی منفعتی از دیگران بهش نمی رسه، رابطه‌اش رو حفظ کنه.
البته این ذات آدمه که سریع با کسانی که برای مدتی باهاشون در ارتباط بوده، احساس دوستی کنه، ولی این واقعیت عوض نمی‌شه که باید دو نفر به نظرات همدیگه احترام بذارن. تفاوت‌های همدیگه رو قبول کنن.
منم یه خاطره‌ی بی‌معنی از یه پارتنر دارم؛ که البته هنوز نمی‌دونم چه خبر بود و چی شد. :sweat_smile:
با یه پارتنری خیلی صمیمی شده بودم، هر روز از سر کار که بر می‌گشتم خستگی از تنم در می‌رفت که باهاش انگلیسی چت کنم. یه روز داشتم از شخصیت خودم براش حرف می‌زدم. بهش گفتم من همیشه اینجوری بودم که دیر با دیگران دوست می‌شم، و زود قطع ارتباط می‌کنم، یهو بهم گفت «می‌خوای ناراحتم کنی؟»؛ گفتم نه، بابا، دارم خودم رو توصیف می‌کنم؛ پدر منو درآورد که دارم اذیتش می‌کنم، منم گفتم تو رو به خیر و مارو به سلامت. چون واقعاً هدف من انگلیسی بود، نه دوستی. الانم یه پارتنر حرفه‌ای دارم، و یه گروه از بروبچ خوش‌صحبت. ولی اینو می‌دونم که تنها دلیلی که ما رو دور هم جمع کرده، هدف مشترکه. اگر روزی هرکی ازم خسته بشه، بدون اذیت کردن خودم، عوضش می‌کنم. :smile:

خیلی از آدما اینطوری‌اند. :sweat_smile:

واقعیت اینه که سوالی که توی این تاپیک مطرح شده مث این سوال می‌مونه که «آیا شما از ارتباط با دیگران راضی هستید یا ناراضی»؛ پارتنر فقط کسیه که به طرف مقابل برای رسیدن به هدفش کمک می‌کنه. نه قراره شبیه همدیگه باشن، نه قراره حتی همدیگه رو بشناسن. دوتا آدم می‌تونن بعد از مدتی از هم خسته بشن، می‌تونن نشن. می‌تونن انقدر به هم نزدیک بشن که روی اخلاق هم تأثیر بذارن. و این تجربیات متفاوت چیزی به درست یا اشتباه بودن نفس پارتنری اضافه یا کم نمی‌کنه.

حرف آخرم اینه که آدما نود درصد از روی احساسشون تصمیم می‌گیرن و با حال و هوای دلشون فکر می‌کنن. گاهی بهشون اجازه بده ناراحت باشن یا بشن. بذار سوء تفاهم پیدا کنن؛ ولی اگر هدف انگلیسیه درباره‌ی اون سوء تفاهم به انگلیسی حرف بزنید. پارتنری رو با دوستی اشتباه نگیرید. مجبور نیستید همیشه خودتون و زمانتون رو محدود به یه نفر کنید.

6 پسندیده

سلام، علی. :sweat_smile: سال نوت مبارک (دیرادیر :smile:)

3 پسندیده

بابا، هنوز توی هفته‌ی اول سال میلادی هستیم. :joy: دیکشنری من می‌گه هنوز اول سال نوئه. :sweat_smile:

رفیق، بعد می‌بینمت؛ شبت بخیر. :rose:

3 پسندیده

سلام وقتتون بخیر

ممنون @saba.a97 جون از توضیحاتتون :ok_hand:
خوشحالم الان دوستان خوبی دارید و از مصاحبت باهاشون لذت میبرید. :blush:

دوست محترم…جناب یا سرکار خانم نمیدونم چی! (اسمتون سخته آ)
شاید جایی واسه ناراحتی نباشه…!
شما وقتی قصدخوردن یه سیب سرخ قرمز رو دارید با علاقه و ذوق بسیار برش میدارید و یه گاز یا یه کارد میزنید بهش…
ناگهان :astonished: با کرم درونش روبروه میشید:grimacing:
ناراحت میشید آیا!؟
نه…!
شاید یه اخم ریز بکنید اما میندازیدش دور… و بعد یه سیب دیگه بر میدارید…
بلکه اصلا یه آناناس :drooling_face: قسمتتون شد…والا …:smile:
(حالا آدما هم همینطورن… شاید شخصی در نگاه اول در رابطه با اون موضوع مورد نظر خیلی هم مطلوب و خوش رنگ و لعاب باشه و کیس مناسبی بنظر بیاد… اما یه چیزی هست به اسم زمان!!!
با گذر اون یا اون شخص مطلوبتر و فریبنده تر میشه … و یا اینکه تَقِش در میاد…!)
نه تنها در زمینه پارتنری بلکه در هر زمینه دیگه ای تا شما باهاش وقت نگذرونید متوجه نمیشدید چطور ادمیه!
یکی سالمه یکی کرم زده! :grimacing:
مورد دومُ بدون ناراحتی بندازیدش دور…اگرم خودش رفت… (سیب قل خورد رفت…) که چه بهتر… بزارید بره…کارِ شما راحتر.
اصلا کرم زده ها ارزش ناراحتی ندارن…!
اتفاقا اون مشکلی که اسمشو گذاشتین سوء تفاهم… بنظرم بودنش تو هر رابطه ای الزامیه…!
همین سوء تفاهمات، اختلافاتِ که شخصیت اصلی آدمارو نشون میده…
تو شرایط مطلوب که همه خوبن…!!!

8 پسندیده

خواهش میکنم.قصدم این بوداندکی ازبارناراحتی اون هموطنمونوکم کنم نمیدونم تونستم یانه.
امیدوارم همیشه خوشحال باشی علیرغم سختیهای ناگزیرروزگار.
اتفاقااسمِ یکی همون دوستام زینته.میشناسیش شماآیا؟:thinking::joy:

همه ی متنتودوست داشتم،خصوصااین تیکه ایکه نقل قول کردم.
راستی چراشمایه نويسنده طنزپردازنشدی؟:thinking:
همچنان قویامعتقدم هرگزدیرکه نشده،تازه بموقعم هست.بهش فکرکن.
حتی میتونی هم بفارسی وهم بانگلیسی بنویسی.
ببین چندبارگفتما.
رو حرف گرنی بیشترفکرکن.خب؟

7 پسندیده

منم باهات موافقم راجب زینت جان :grin::ok_hand: حتی شاید با خوندن هر دوره یا کتاب صوتی یا فیلم از اپ بتونه توی تاپیک ارزیابی با کلام بامزه‌اش داستان اون کتاب رو تعریف کنه

5 پسندیده

ممنونم
ببین زینت جان
دیگه مهرتاییدافسانه جانم اگه میخواستی،زده شدااا.
چه شوداونوقت دیگه بی انگیزه ترین زبان آموزان هم مشتاق وعلاقه مند یادگیری زبان میشن باشنیدن طنزشیرین شمادرباره هرکتاب ودوره ای.
فقط امیدوارم کارِتْ گرفت وترقی کردی یادت باشه این گرنی بودکه شمارادرهمان نخستین روزهای آغازین آشنایی کشفید:blush::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::blush:
خودمونیما،حظ میکنی چقدربعضیاشغلشون برازنده اشونه،منظورم گرنی بوداوافسانه جان.
دیگه بنظرم دست بکارشو،دیرنشه.
موفق باشی:blush::heart_eyes:

6 پسندیده

سلام مرسی که تجربه هاتونو به اشتراک میگذارید به ما تازه واردها خیلی کمک می کنه منم دنبال یه پارتنر واقعی هستم امکانش هست اپ هایی که گفتین و معرفی کنید

4 پسندیده

سلام فاطمه جان
خواهش میکنم.
خوش اومدین به جمع دوستان زبانشناس
حتما.

خودم تجربه دوسال استفاده از lingbe رودارم وبه نسبت بقیه آپهای این چنینی بیشترراضی بودم.
امامیدونم برخی دوستانمون ازینهاهم استفاده میکنن:
Speaky
Tandem
Hello talk
Hallo
Hilokal

این تاپیک خودتالارزبانشناسه
میتونین درخواست بفرستین

5 پسندیده

:joy::rofl::sweat_smile:
اصلا نمیدونید وقتی دو فروند خانم با کمالات، صاحب نظر و همچنین کار بلد و ایضا با محبت… از آدم تعریف میکنن…
چه حااااالی میده…:sunglasses:
یه وضع عجیبی آدم باد میشه میره تو هوااااا… :sunglasses::grin:
خلاصه دیگه من الان اون بالا بالاهااااام… صداتونو ندارم شرمنده…:joy:

حالا اگر این بالا ییهو با یه چیز تیزی! من جمله قله کوه! نوک عقاب! و امثالهوم برخورد کردمُ در اثر ترکیدن سقوطی حاصل شد…:joy: میرسم خدمتتون برای ادامه مذاکرات… :joy::rofl::sweat_smile:

(اینقدر بدم میاد از ادمای بی جنبه… اشاره به شخص خاصی ندارم جز خودم:joy:)

@saba.a97
@aFsaneh_boroumand

5 پسندیده

سلام صبا خانم
قسمت lingbe tasks, جایی هست که افراد سوال یا موضوعی مطرح میکنند و بقیه نظرشون درباره اون موضوع مینویسند؟

4 پسندیده

سلام آقا صالح
بله.همینطوره که شمامی فرمایید.
کاربراتواون tasks یاسوال میپرسند،یا عکس ،نوشته یامطلبیوباشتراک میذارن وسایرین جواب میدهندیانظرشونوابرازمیکنند.
هرجوابیم بیشترین لایکوبخوره،۴۸ساعت بعدش lingbe بادادن امتیازاعلام میکنه به خودفرد.
بنظرم سیستم امتیازدهیشون عالیه.
ازهرجهت که شمادرنظربگیرین هم بارتشویقیش که خب امتیازهاش واسه صحبت بانیتیوهابدردمون میخوره،هم اون بار دونستن اطلاعاتمون که مثلاجوابی که دادیم چقدردرست بوده یامورداستقبال قرارگرفته.
پیشنهاد میکنم هرموقع فرصت دارین شرکت کنین توبحثا،یجورایی تقویت writing هم برامون محسوب میشه.
ببخشید طولانی شدپاسخم

5 پسندیده

خواهش میکنم. ممنون که کامل و جامع توضیح میدین. به چند تا از سوال ها با همین انگلیسی دست و پا شکسته جواب دادم. این قسمتش خوبه. انشالله بتونم در بحث های گروهی شرکت کنم و با صحبت کردن باشه. به قول شما این قسمتش برای بحث نوشتاری خوبه.

4 پسندیده

خواهش میکنم.
اختیاردارین چرادست وپاشکسته.
خیلیم عالی.
برم جواباتونوبخونم لایک کنم.
درسته.خیلی کمک کننده ان.
واسه بحثای گروهیم تو room هاشرکت کنین.
۲۴/۷ حداقل ۵/۶ تا room هست واسه لولهای مختلف باموضوعات متنوع

6 پسندیده