کاربرد ing چیست؟

معنی Ing چیست؟ کاربرد ing رو توضیح بدید.

1 پسندیده

سلام دوست عزیز

یکی از استفاده‌‌هایing ساختن اسم مصدر یا gerund هستش که از ترکیب حالت ساده‌ی فعل به اضافه‌ی ing به‌وجود میاد و نقش اسم رو می‌تونه بگیره، و تو بعضی از زمان‌ها مثل زمان حال استمراری یا گذشته‌ی استمراری و آینده‌ی استمراری هم ازش استفاده می‌شه و به تنهایی معنی نداره.

فرمول ساخت زمان حال استمراری:

Am/is/are +verb+ ing

I’m studying.

من در حال مطالعه هستم.

فرمول ساخت زمان گذشته‌ی استمراری:

Was/ were +verb +ing

I was studing.

من در حال مطالعه بودم.

فرمول ساخت زمان آینده‌ی استمراری

Will/ shall +be +verb +ing

I will be studying tomorrow morning.

فردا صبح در حال درس خوندن هستم.

پیشنهاد می‌کنم برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی اسم مصدر و همین طور زمان‌های حال استمراری و گذشته‌ی استمراری و آینده‌ی استمراری لینک‌های زیر رو ببینید.

3 پسندیده

سلام. وقتتون بخیر
من توی این ing خیلی ضعیفم
الآن اگه بگیم i was study
جمله غلطه؟
اگه درسته فرق معنیش چیه؟
یعنی منظورم اینه که فرق فعلی که ing داره و نداره چیه.
چون توی جمله‌ها زیاد دیدم‌
مشکل من اینه که متوجه‌ی معنی جمله می‌شم
ولی اگه خودم قرار باشه حرف بزنم؛ نمی‌دونم ک باید ing بذارم یا نه.

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
بله، جمله “i was study” غلطه. شکل صحیحش “i was studying” هستش.

تفاوت فعلی که ing داره یا نداره در اینه که فعلی که ing داره، بیانگر استمرار یا انجام یک عمل در حال انجام هستش. فعلی که ing نداره، بیانگر انجام یک عمل به صورت کامل هستش.

در جمله “i was studying”، فعل “study” با ing آمده است. این نشان می‌دهد که گوینده در حال مطالعه بود. یعنی او در اون لحظه مشغول مطالعه بود.

اگر فعل “study” بدون ing می‌آمد، جمله به این صورت می‌شد: “i was study”. این جمله معنی نمی‌دهد. چون در این صورت، گوینده در حال مطالعه بود، اما مشخص نیست که در چه زمانی یا در چه شرایطی مشغول مطالعه بود.

برای درک بهتر این موضوع، می‌توان به این مثال‌ها توجه کرد:

• “I was studying for the exam.” = من داشتم برای امتحان درس می‌خواندم. (فعل “study” با ing آمده است. این نشان می‌دهد که گوینده در آن لحظه مشغول مطالعه بود.)
  • “I studied for the exam.” = من برای امتحان درس خواندم. (فعل “study” بدون ing آمده است. این نشان می‌دهد که گوینده قبلاً درس خوانده است.)

در اینجا چند نکته برای استفاده صحیح از ing آورده شده است:

• فعل‌هایی که بیانگر استمرار یا انجام یک عمل در حال انجام هستند، معمولاً با ing می‌آیند.
  • فعل‌هایی که بیانگر انجام یک عمل به صورت کامل هستند، معمولاً بدون ing می‌آیند.
  • فعل‌هایی که حالت استمراری دارند، با to be + ing می‌آیند.
  • فعل‌هایی که حالت کامل دارند، با to have + ed یا past participle می‌آیند.

با تمرین بیشتر، می‌توانید به راحتی از ing در جملات انگلیسی استفاده کنید.

2 پسندیده

خانم صالحی خیلی ازتون مچکرم.
معذرت می‌خوام که سوال‌های سطحی می‌پرسم:pray:

1 پسندیده

خواهش می‌کنم، هیچ اشکالی نداره، مهم اینه که دارید برای یادگیری تلاش می‌کنید و خوب قطعاً سوال پرسیدن بخشی از این پروسه‌ی یادگیری هستش.
موفق باشید.

1 پسندیده