اضافه کردن منابع جدید به زبانشناس

بالاخره هری پاتر رو تموم کردم. اول از کسانی که منابع را اماده کردن تشکر می کنم.
الان کتابهای دوره ای را خیلی به همه توصیه میکنم چون لغت ها در جلد های مختلف تکرار میشه و در ذهن ماندگار
اگه میشد کتاب جدید اضافه بشه خیلی خوب بود
دو تا کتاب خوب استیو کافمن از کرشن معرفی کرده ولی هر چی سرچ کردم برای دانلود پیدا نکردم.
نام هاشون به ترتیب
1.foreign language education the easy way
2.exploration in language acquisition and use: the taipel lecture
by stephen d krashen
اگر دوستان قبلا مطالعه کردن و یا لینک دانلود دارند لطفا در اختیار بگذارند.
و یا اگه بشه به زبانشناس اضافه کرد این کتابها رو خیلی خوب میشه.
و هم چنین اگه کتابهای دوره ای جدید اضافه بشه به زبان شناس.
دوستان اگر کتابهای خوبی میشناسن لطفا معرفی کنند.

======================
این تاپیک مربوط به درس «پرده ی چهارم 15-12» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان‌های هری پاتر»، فصل «هری پاتر و فرزند نفرین شده»)

5 پسندیده

تبریک بابت تموم کردن دوره، هم درود بر شما به خاطر اینکه سطحتون بالاست و میتونید دوره سطح ۵ بخونید

2 پسندیده

ممنون ولی راستش من سطحم خیلی بالا نیست فقط به این گفته ی کافمن که گفته بود منبعی که می خونید اگه تا 40 درصد لغاتش جدید بود بخونید عمل کردم. و دیدم هر چی جلوتر رفتم چون کلمات تکرار می شد خوندن راحت تر می شد جلدهای اولشو دو سه باری خوندم تا دقیق بتونم ارتباط برقرار کنم ولی جلدهای بعد را با یک بار خوندن می تونستم راحت پیش برم.

6 پسندیده

اینجا میگفتن باید بالای ۸۵ درصد را متوجه بشی

2 پسندیده

اره این گفته ی ای جی هست و خوب استیو کافمن هم می گه وقتی تازه شروع کردی یه مدت مثلا یه سه ماهی باید مطالب با لغات اسون تر و تکرار زیاد را دنبال کنید ولی بعد از مدتی که برای ما که در مدرسه و دانشگاه زبان خوندیم (البته بی کیفیت) الان در اون موقعیت هستیم. باید به قول استیو وارد مطالب واقعی بشیم و هر چی بیشتر با لغات جدید روبرو بشی سرعت یادگیریت بیشتر می شه. یعنی در واقع باید از حوزه ی راحتی خودت خارج بشی. و صد البته مطالبی را دنبال کنی که بهشون علاقمند هستی چون علاقه کار را اسون می کنه. هم چنین استیو می گه بعضی ها می پرسند که ما معنای لغات را فراموش می کنیم، خوب صد البته که فراموش می کنید باید اینقدر یاد بگیرید و فراموش کنید هر لغتی را تا در نهایت در ذهنتون هک بشه.

6 پسندیده

عالی پس من هم یک ماه دیگه میرم سراغ این دوره

3 پسندیده

سلام دوست عزیز (اسم شریفتون رو نمیدونم)
تبریک میگم که تمام 8 تا کتاب رو خوندین
امیدوارم ازتون بیشتر بشنویم
چون افراد جدیدی که تازه زبان آموزی رو با زبانشناس شروع میکنن
بیشتر به تجربیات افرادی چون شما نیاز دارند.

4 پسندیده

با سلام
حیدری هستم
ممنون
امیدوارم گفتن اینکه من کتابها را خوندم باعث ایجاد انگیزه در بقیه بشه. به شخصه خیلی وقتها وقتی می بینم بقیه فعال هستند سعی می کنم من هم فعال باشم.
البته تجربه من زیاد نیست.
با پیشنهاد یکی از دوستان در همین تالار خوندن کتاب داستان را شروع کردم و باید ازشون تشکر کنم(قبلا زیاد اهل رمان و داستان نبودم حالا به خاطر زبان می خونم) و از تجربیات شما و دیگر دوستان بهره گرفتم.

5 پسندیده

توی درس ششم انگلیسی قدرت در مورد شماها صحبت میکنه، خوشحالم که Peer Group خوبی دارم

3 پسندیده

چاکرم داداش
منم خیلی خوشحالم بابت وجود دوستانم
خیلی پر انرژی ان
مثل خارجی ها میمونن :joy:

4 پسندیده

باعث افتخاره
آقا یا خانوم حیدری :blush:

2 پسندیده

ببخشید سوال شد دقیقا چه مدلین؟ :joy::face_with_monocle::joy:

3 پسندیده

پر انرژی ان :smiley: :joy:
هی غر نمیزنن (نمیزنین) چپ و راست

3 پسندیده

:ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

:joy: بس که خوبن. بس که خوبم بس که خوبین
چقدر خوبیم ما :joy:
خارج از شوخی چون دریچه نگاه دوستان تالاری همیشه زیباست و پر از انرژیای مثبت
خدا حفظشون کنه حفظتون کنه حفظمون کنه :grin::heart_eyes::ok_hand:

6 پسندیده

خخخخ
انگار صداتون اکو داره :sweat_smile:
خدا همرو به راه ما هدایت کنه :sunglasses: واقعا اگه همه ی آدما روحیه ی بچه های تالار رو میداشتن
دنیا جای خیلی بهتری میشد

5 پسندیده

یکم فیلسوفانه به این قضیه نگاه کنم, باید بگم دنیا با همین مجموعه ش قشنگه, وجود بچه های باذوق زبانشناس هم قشنگترش کرده,
راستی سلام, یکهو واااارد شدما, شرمنده برم درس و مقشامو بخونم و بنویسم.:sunglasses:

4 پسندیده

:joy: خودمم الان خوندم پیاممو همین حس بهم دست داد

دقیقا
یاد ایه ای از قران افتادم (11سوره رعد : إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ يُغَيِّروا ما بِأَنفُسِهِم ) یعنی : خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند!
واسه همینم هست اگه بخایم دنیا رو قشنگ کنیم باید اول از خودمون شروع کنیم و تغییرات مثبتی رو اعمال کنیم دقیقا کاری که تو این تالار داریم میکنیم :heart_eyes::heart_eyes:
من مطمعنم کم کم انرژی این جمع گسترش پیدا میکنه و سنگ تموم میذاره
تک تک شما ها یه قهرمانید
شک نکنید
من به وجود دوستای تالارم افتخار میکنم و امیدوارم یه روز بتونم این همه محبتشونو جبران کنم

8 پسندیده

کاش یک آماری می دادید از
۱. مدت زمانی که صرفش کردید.
۲. همچنین از تعداد لغاتی که براتون جدید بود و حتی الان هم هست.
۳. چند لغت در لایتنر دارید الان و …
فقط این شکلیه که میشه راه شما رو تکرار کرد.

6 پسندیده

من این دوره را اضافه کردم و فهمیدم هنوز برای من خیلی زوده که برم سراغش، هم کلماتی که بلد نیستم و هم سرعت خوندنش که خیلی تنده

البته همین الان دارم‌کتاب Funny in Farsi را می‌خونم که هم ساده‌تره و هم قبلا ترجمه فارسیش را خوندم و هم برام خیلی جذابه

3 پسندیده

من از 5 شهریور تا 4 مهر(البته 4 مهر را مطمئن نیستم یه چند روزی شاید بیشتر طول کشیده باشه) دو ره هری پاتر را تموم کردم ولی وسطش یه هفته را نخوندم یعنی تقریبا یک ماه میانگین زمان مطالعه هم میشه روزی 4 الی 5 ساعت سه تا از کتاب ها را دو بار خوندم(هر فصلی را دو بار خوندم) و بقیه کتاب ها را یک بار
Capture _2017-10-25-02-14-27[1]
کل لغاتی که به لایتنر اضافه شده 6599 هست تقریبا میشه 49 درصد البته من زیاد کار با لایتنرم راه نیافتاده بود میدانم را هیچ وقت نمی زدم فقط معنی لغت را میدیدم اگه بلد نبودم و می بستم.
اگه من درست بگم زبانشناس اینطوری هست که کلمات درس ها را مستقل حساب می کنه و خوب مثلا یک کلمه ای مثل wand که توی همه کتابها و همه ی فصل بکار رفته را اگر من یک بار به لایتنر اضافه کنم توی همه ی فصل ها جز کلماتی میشه که زرد هستند و جز لغاتی میشه که بلد نیستی یعنی که این لغت به تعداد کل فصل ها شمرده می شه. پس این 49 درصد خیلی امار واقعی نیست.
برای اینکه امار درست تر بگم باید لغات درس ها را جداگانه بگم:

دیده می شه میانگین تعداد کلماتی که در هر فصل من بلد نیستم تقریبا می شه 270 تا و میانگین لغات فصل ها اگه 1000 باشه یعنی 27 درصد لغات در هر فصل برای من جدید بوده البته برای فصل های مختلف این درصد تغییر می کنه.تازه این مقدار باید کمتر باشه چون گفتم هر چی برید جلو چون کلمات تکراری هستند اگه میدانم را بزنید شما امار بهتری خواهید داشت.
و جالبه بگم من مثلا گوسپامس را به جز سه فصل اولش که قبلا خونده بودم بعد هری پاتر شروع کردم و چیز جدیدی به لایتنر اضافه نمی کردم همه ی لغاتی که بلد نبودم قبلا اضافه شده بودند.
البته بازم از دوستانی که این دو دوره را اماده کردند تشکر می کنم.

9 پسندیده