Come or comes?

I hope my dreams comes true. در این جمله فعل نیازی به s ندارد

======================
این تاپیک مربوط به درس «I want to travel through the universe by Jack» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «قصه های شاگردان Emma»، فصل «قسمت ۹»)

1 پسندیده

درسته،در واقع اصلش اینه:
i hope my dreams are come true
در واقع my dreams are come true جمله مجهوله

1 پسندیده

چرا باید مجهول باشه؟
come true یه اصطلاح هست به معنای به حقیقت پیوستن و نمیشه گفت رویاها به حقیقت پیونده شد.
اما چرا s گرفته، به نظر من هم نیاز نبوده با توجه به جمع بستن رویاهاو یا شاید dreamنیازی به s جمع نداره، باید به قبل جمله توجه کرد

1 پسندیده

اصلا این come شکل اول فعل نیست که بخواد s بگیره یا نه یا بخوایم به dreams ارجاعش بدیم.
این قسمت سوم فعله که شبیه قسمت اولش هست.
مثلا اگه dream میبود فقط تاثیرش روی اون are هست که من گفتم، و میشد is.
این رو ما اینطوری میگیم:
من امید دارم که رویاهای من هستند آمده به حقیقت(به حقیقت میپیوندند). این “آمده” یا پیوسته مفهوم مجهول رو داره یعنی خود رویا که نمیتونه عملی رو انجام بده بلکه به واسطه یه شرایطی به حقیقت میپیوندند.
بیشتر مواردی که ما اصطلاح میدونیم هم همینطوری میشه تحلیلشان کرد.

ویرایش: من هرچی گوش میدم come هیچ s نداره، حتی فکر میکنم اون s اشتباهی اضافه شده به dream, جمله اینه:
my dream is come true
اینجا فقط یه آرزو داره و اونم سفر به تمام گیتی بنابراین اون s همون is هست و ربطی به dream نداره

1 پسندیده

اینقدری هم پیچیده نیست که شما میفرمایین.

come true = become reality

I hope my dreams come true = I hope my dream become reality

بله درست متوجه شدین.

2 پسندیده

همون مفهومی که شما میگید درسته، منم مفهومش رو میدونم چیه ولی من برای اونایی میگم که میخوان بدونن این چرا اینطوری بیان شده.
تو ویرایش بازم تصحیحش کردم که چرا میگم اون s نمیتونه مال dream باشه.

1 پسندیده

اصل جمله این بوده:
my dream ‘s come true
, و این s مخفف hasهست s’
و come قسمت سوم فعل come هست. زمان جمله حال کامل هست.
come و become به معنای شدن از جمله افعالی هستند که قابلیت مجهول شدن ندارند.

3 پسندیده

این رو حدود ۳ ماه پیش تو یه متنی خوانده بودم، حالا که شما اینو گفتید به شک افتادم که has بوده یا is، حتما میگردم بعدا اگه اشتباه کرده باشم اصلاحش میکنم ولی اینی که اون come قسمت سومه و اون s یا has یا is رو شکی توش نیست.
ممنون از پیگیریتان. امیدوارم روی همچین مطالبی بیشتر بحث بشه که نتیجه بهتری بگیریم.

1 پسندیده

من هم شک کردم که جمله درست باشه چون بعد از I hopeفعل زمان حال ساده هست و این ساختارها مفهوم پیدا نمیکنه. مجبور شدم دوره رو اضافه کنم جمله این بوده
I hope your dreams come true
قسمت ۹ دوره ایتم یکی مونده به آخر. میتونید چک کنید.
میشه گفت صورت سوال درست نبوده اصلاcomes نیست

1 پسندیده

توی متن که همینی رو نوشته که شما میگید.
منظور شما اینه که فقط s واژه comes اضافه هست و اون dreams درسته و این s جمع هست که برای dreams گذاشته؟

2 پسندیده

بله، your dreams come true توی متن هم اصلاcomeبراش s نگذاشته

3 پسندیده