چگونه به سمت جامعه های تراز اول حال حاضر دنیا برویم

واقعا در این خصوص زیاد حرف نگفته هست و در قالب این تاپیک نمیگنجه و ممنون از @mostafa.mohammadrezaee و @hnaseri که حداقل فرصتی شد تا قطره ای از این دریای حرف نهفته در دل را بیان کنم.
از دیدگاه من به شخصه که به لطف و عنایت خداوند تجربه مادر بودن را دارم. بحث تفکیک کار سخت و سهل را نمیشود وارد مقوله مادر بودن کرد. مادر بودن واقعا موهبت الهی هست و خداوند به این دلیل لطافت در وجود این گونه ی مخلوق خود قرار داده برای یک امر مهم نه سخت. اصل تربیت یک انسان. من هر وقت در گذشته به این جمله بر میخوردم که فرزند امانت الهی هست واقعا احساس عجیبی پیدا میکردم از یک جهت اضطراب که توان انجام این مسولیت را نداشته باشم و از دیگر جهت احساس غرور که خدواند مرا مورد لطف خود قرار داده و با توکل بر حق و در نظر گرفتن اصل خلقت میتوان نقش مادری را به خوبی ادا کرد. هر چند امروزه میبینم که افرادی فقط از مادر بودن فقط کلمه مادر را یدک میکشند و هیچ. حرف در این حیطه زیاد هست اما واقعا من هم قاصرم از بیانش.

5 پسندیده

همیشه همین طور بوده و ظاهراً خواهد بود.

تا اونجا که به اطلاعات من بر می گرده، بهترین مادر یا پدر، کسی است که:
۱. بر خودش متمرکز باشه و الهام بخش فرزندش باشه. نه این که چیزی که خودش نیست رو از فرزندش انتظار داشته باشه‌‌.

:maple_leaf: بر خودت مترکز باش و الهام بخش دیگران شو :maple_leaf:

۲. یک زندگی زناشویی شاد شاد شاد داشته باشه تا بستر درستی برای رشد و خودشکوفایی فرزندش فراهم کنه.

۳. باید به بچه هامون آزادی مطلق بدیم و اونها رو در زندان اعتقادات خام خودمون بزرگ نکنیم. بچه ی ما باید این آزادی رو داشته باشه که با فراغ با تمام نظام های ارزشی ما رو لگدمال کنه و ذره ای حتی اخم نبینه.

6 پسندیده

:star: خیلی خوب میشه اگر دوستان نظراتشون در مورد این که مثلاً
مادر یا پدر خوب بودن چیه؟
یک شهروند خوب جهانی بودن چیه؟
چطور به یک انسان پیشروی همتراز با عصری که در آن قرار داریم بشویم؟

ارائه بدن.

:point_left: حتی لازم نیست:
توضیح بدن،
ازش دفاع کنند،
یا حتی به کامنت های دیگران پاسخ بدن.

:maple_leaf: فقط ابراز نظر کنیم و بگذاریم بقیه فکر کنند هم کافیست.

به یاد داشته باشیم که همه چیز را همگان دانند و گاهی فقط یک جمله ی ما، زندگی یک نفر رو زیر و رو می کنه. همیشه بزرگان دنیا در خاطراتشون به این مساله اشاره کرده اند که یک جمله ی یک نفر اونها رو تکون داده و الهام بخش یک تفکر و جهش بزرگ بوده براشون.

3 پسندیده

مصطفی جان، انگلیسی کجای بحث مون قرار می گیره؟ اگه زبان انگلیسی رو فراموش کنیم شاید ازمون دلخور بشن که زبانشناس رو با کلاس جامعه شناسی اشتباه گرفتیم. اگه چیزی به ذهنم بیاد تا اونجایی که بتونم سعی می کنم به انگلیسی جواب بدم.
ممنون از شما بابت بحث پرباری که استارت زدید.

3 پسندیده

ممنون از لطفتون فرشید جان.

:point_down: این تاپیک اینجا به انگلیسی ربط پیدا می کنه، خیلی خیلی هم ربط پیدا می کنه :point_down: :yum:

2 پسندیده

من اصلا اصلا نگفتم مادری مسئولیت آسونیه. برعکس من دارم میگم مادری خیلی کار سخت و پیچیده ایه. در کامنت اولم منظورم از کار سخت کاری که قدرت بدنی بالایی بخواد نه کار دشوار.

5 پسندیده

سوءتفاهم نشه. من هم متوجه منظور شما شدم. فقط خواستم نظر خودم رو درباره سخت ترین کار دنیا گفته باشم.

4 پسندیده

از یکی از دوستان ساکن کانادا خواستم تا در راستای پر بار کردن این تاپیک نظر خود را بیان کنند، ایشان فرمودند:

:maple_leaf: «مردم جوامع پیشرو، افرادی معمولی هستند با عادت هایی درست.» :maple_leaf:

پس دو مورد مهم:
۱. داشتن یک مجموعه عادت، نه این که باری به هر جهت زندگی کنیم‌.
۲. انتخاب عادت های درست و اصلاح و ارتقای مداوم آنها.

:star: یک تاپیک پر و پیمان در زمینه ی ایجاد عادت های مفید در زندگی: :point_down:

9 پسندیده

سلام. به نظر من مثل تاپیک جمله های انگیزشی هروقت هرکسی بایه اتفاقی برخورد کرد یانوشته ای دید که احساس کرد میتونه به پیشرفت فرهنگ ما کمک کنه و یه انسان و شهروند بهتری بشیم اینجا به انگلیسی پست بذاره. البته میشه توی چالش وبلاگ من که آقا کامبیز راه انداختن هم اینکارو انجام داد. اگر برای کامل کردن یا اصلاح نظر من ایده ای دارید نظرتونو بگید!

2 پسندیده

با اصل پیشنهادتون خیلی موافقم.
اما با شرط انگلیسی بودنش نه چندان‌؛ چون گاهی کار خیلی سخت میشه و ممکنه آدم از خیرش بگذاره.
به نظر من بهتره فارسی یا انگلیسی بودنش رو اختیاری بگذاریم.

6 پسندیده

بله تاحدودی درست میگید ولی من بخاطر این گفتم به زبان انگلیسی که ما اومدیم اینجا که زبان انگلیسیمون تقویت شه در کنارش داریم درس زندگی از هم یادمیگیریم. اینکه انگلیسی بودنش اختیاری باشه خوبه خیلی از بچه ها ازجمله خود من خیلی چیزهارو نمیتونیم به انگلیسی بیان کنیم. میتونین هم از خود بچه های تالار نظر سنجی کنین. هرجور صلاح میدونین. اتفاق خیلی خوبه میفته حتی اگر یک نفر رفتارش رو تغییر بده خیلی اتفاق مهمیه!

3 پسندیده

ممنون بخاطر تایپک جالب و تامل برانگیزتون :rose::rose::rose:

1 پسندیده

سلام و وقت بخیر :tulip::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::bouquet::rose::sunflower::sunflower::blossom::rose::rose::rose: بسیار عالی بود مرسی :tulip::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::bouquet::cherry_blossom::rose::hibiscus::hibiscus::sunflower:

1 پسندیده