نظرسنجی برای اپلیکیشن مبتنی بر ویدئو 🎞 و کتاب‌های صوتی 📚 زبانشناس

:joy::joy::joy::joy::joy:

همون که تهش خندیدید؟‌ :joy::joy::joy:

3 پسندیده

من حرفم را پس می‌گیرم، پولی هم باشه پرداخت می‌کنم، حق با شماست.

1 پسندیده

آره دقیقاااا همون :joy::sweat_smile::see_no_evil:

2 پسندیده

اینو خوب گفتین, باورتون نمیشه اما از نظر روانی رومن یکی خیلی تاثیر گذاشته این جوجه,
پیشنهاد جوجه که منم دارم واسه اپ ها, و اینکه یکم سورپرایزش کنید جوجه ها رو دیگه سطح بندیش نکنید, خلاقیت بخرج بدین, و کنجکاو کنید بچه ها رو,
به نظرم عالیه جوجه داشتن. :heart_eyes::heart_eyes:

3 پسندیده

من هم با نظر این دوستان به شدت موافقم. ایده مژده خانم تو این زمینه خیلی خوب بود. کلا به نظرم سیستمی تر و جالب تر میشه اگه یکی باشه.

و همینطور با نظرات آقا کامبیز خیلی موافقم. فقط همه ایده های آقا کامبیز در یک اپ ایجاد بشه. خیلی ممنون.

3 پسندیده

آخ، با این مورد بدجور موافقم

یکی اینکه بشه مثل اپلیکیشن هرمس (اپلیکیشن دوم دهکده زبان) دستی خودمون کتاب اضافه کنیم (یعنی خود برنامه یجور Ebook reader بشه) و اون یکی هم اینکه خود اپ کتابای بدون فایل صوتی خیلی زیادی داشته باشه و همینطور به مرور بهشون اضافه بشن

با این حرکت یجورایی همه ی طرفداران هرمس و دهکده زبان میتونن یه برنامه که از جفتشون بهتره رو در آن واحد داشته باشن

6 پسندیده

سلام
ایده و فکر خوبیه جناب ناصری و حتما جذابت تر میشه ولی اگه همش تو ی آپ باشه بهتره و همین زبانشناس رو به مرور کامل و کاملترش کنید به امید خدا
و فکر نمیکنم هزینه ش به نسبت استفاده ای که ازش میبریم و مزیتاش زیاد باشه
استارتش رو بزن به سلامتی :clap::clap:

1 پسندیده

نقل‌قول
در خصوص پادکست و کتاب صوتی من 4 تا قابلیت رو خیلی دنبالش بودم که توی این نرم افزار پیدا کردم:

یکی اینکه یه بازه آهنگ رو انتخاب و تکرار کنی
دوم اینکه بتونی با مالش انگشت محل پخش آهنگ رو عوض کنی
سوم اینکه سرعت پخش رو تغییر بدی
چهارم اینکه زیر و بم صدا رو تغییر بدی
فوق العادس
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.brazzi64.riffstudio&hl=en

نمیدونم این ها رو میشه رو فیلم هم پیاده کرد یا نه ولی در مورد صوت خیلی به درد می خوره
حتی می تونه رو همین زبانشناس هم پیاده بشه

5 پسندیده

برای کتاب خوندن رابط کاربری خیلی مهم هست کلا اگه بخواید یه اپ جداگانه برای کتاب ارائه بدید عالی هست. من جز اولین خریدارها هستم.
از نظر محتوایی بچه ها نظرات خوبی دادند ولی از نظر رابط کاربری بخوای با زبانشناس کتاب بخونی به صورت حرفه ای خیلی زمان بر هست چون زبانشناس خیلی کند هست تا بخوای معنی یک کلمه را پیدا کنی و اضافه کنی بسیار طول می کشه یعنی من کتاب که می خوندم هر کتابی شاید 2 برابر زمان صوتش طول می کشید.(اگه لغت زیاد داشت)
اگه بخوام با دهکده مقایسه کنم دهکده خیلی سرعت بالایی داره. و اینکه در زبانشناس مسئله ی دیگه رابط کاربری هست که برای اضافه کردن کلمه به لایتنر هست که خیلی اذیت کننده هست. اگر بخوای یک درس اموزشی مثل دروس ای جی را بخونی اینو زیاد حس نمی کنی چون یک بار لغات را اضافه می کنی بعد دیگه مرور هست ولی در کتاب که به صورت دنباله دار می خوای لغت اضافه کنی خیلی این مسئله مهم است.
با زبانشناس حتما باید با دو تا دست کار کنی نسخه ی قبلی که اضافه کردن لایتنر پایین بود خیلی بهتر بود و سرعت را بالا می برد.
اگه امکاناتی برای اینکه خودمون هم بتونیم کتاب اضافه کنیم به نرم افزار قرار داده بشه واقعا عالی هست.
و اینکه امکاناتی برای بالا و پایین بردن صوت خواننده کتاب.

5 پسندیده

به نظرم اگه رابط کاربری رو به طراحی Material تغییر بدید سرعت برنامه میره بالاتر

1 پسندیده

تو نسخه جدید هم پایین قرار بود باشه. نیست؟! یک اسکرین شات محبت میکنید
شاید منظورتون دیکشنری‌هاست.

تا اونجایی که من میدونم Material design مربوط به ظاهر گرافیکی هست و ربطی به performance نداره. (اشتباه میکنم؟)
از طرف دیگه فکر نمیکنم برنامه مشکل کندی گرافیکی نداشته باشه. شاید همونطور که دوستان میگن جای دکمه‌ها مناسب نباشه و نیاز باشه دست رو زیاد چرخوند. شما با مشکل کند بودن برنامه برخورد داشتید؟

2 پسندیده

دکمه ی اضافه کردن به لایتنر که در پایین قرار داره ولی خب وقتی من یک کلمه را می خوام به لایتنر اضافه کنم یعنی معنیشو بلد نیستم پس باید از دیکشنری استفاده کنم و او دکمه ویرایش که بالا برده شده داخل نسخه ی جدید استفاده کنم.
یه مشکلی این هست که من وقتی دارم کتاب می خونم یه نگاهی هم بتونم به جمله بندازم بد نیست ولی این نمایه ای که برای اضافه کردن هست کل صفحه را می گیره و خب من باید فکر کنم که حالا کدوم معنی مناسب هست (در حالی که جمله را نمی بینم).
شما می تونید دکمه ها رو کوچیکتر کنید و کل این نمایه را از پایین تا نصف صفحه باز کنید و اگه کاربر خواست مسائل کامل تری هم ببینه این نمایه را با یک دکمه بزرگ کنه حتی داخل یک کتابخون کیندل من دارم اینطور هست که اگه خواستی مطالب بیشتر ببینی صفحه را بزرگ می کنی.
مسئله دیگه اینه که مثلا من قبلا لغتی را به لایتنر اضافه کردم حالا می خوام معنی اون را ببینم داخل مثلا دهکده این طور هست که انتخاب می کنی برای این لغت ها معنی ویرایش شده را نشون بده یا همون دیکشنری را و راحت همون موقع نشون می ده معنی را دیگه لازم نیست برای دیدن معنی یه دکمه را بزنی!؟
بعد اینکه دیکشنری انگلیسی به فارسی زبانشناس واقعا ضعیف هست با اینکه من یک ویدئو از استیو کافمن گوش دادم که می گفت خیلی بی معنی هست که شما بخواید از دیکشنری یک زبانه برای یادگیری زبان استفاده کنید و دیکشنری دو زبانه باعث می شه شما بتونی خیلی کوتاه معنی یک کلمه را به خاطر بسپاری حتی لوکا هم به این مسئله که باید یک زبان را بیس قرار بدی و بر اساس اون زبان یاد بگیری اشاره کرده.
ببینید داخل دهکده چون متن را می بینی چند تا کلمه پشت سرهم را معنی را ندونی لازم نیست باز کنی بعد ببندی بعد دوباره باز کنی چون داری متن را می بینی روی این کلمه می زنی بعد روی بعدی .

2 پسندیده

برداشت من از صحبت‌های شما اینه که نشون ندادن معنی کلمه بعد از زدن روی یک لغت که در لایتنر بوده کاری اشتباهی است. در واقع این کاری هست که الان داریم انجام میدیم.
در حال حاضر اگر شما روی یک لغت بزنید که مثلا آبیه به صورت پیش‌فرض آخرین دیکشنری (و یا توضیحات) که انتخاب کردید نشون داده میشه و نیازی نیست که از بالا انتخاب بشه. از طرفی در ورژن قبلیه این نمایه (پنل لغت)، دسترسی به دیکشنری‌ها خیلی بد تر از این بود. پس نتیجه‌ای که من میگیرم این هست که اگر بعد از زدن روی یک لغت که در لایتنر هست، بدون نیاز به کلیک اضافه دیکشنری نمایش داده بشه برای شما بهتر هست.
شاید پیش فرض من اشتباه بوده. ذهنیت من این بود که معنی نباید نمایش داده بشه تا زمانی که درخواست بشه.
البته یک راه حل وسطی هم هست که یک دکمه یا متن پایین صفحه بذاریم که بعد از زدن روی اون دیکشنری نمایش داده بشه (آخرین دیکشنری)

خوب این به دلیل این هست که شما از تبلت استفاده میکنید و فضای کافی برای کوچیک کردن دکمه‌ها را دارید. و متاسفانه ما نیروی کافی برای طراحی gui برای سایز‌های مخلتف را نداریم و خیلی ساده فقط ابعاد را scale میکنیم. پس نمیتوانیم این راه را پیاده کنیم.
البته باز هم یک راه وسطی وجود دارد که جمله انتخاب شده رو یک جایی نشون بدیم :thinking:. البته جای زیادی وجود ندارد

متاسفانه دیکشنری خوب کم پیدا میشه. البته دیکشنری فارسی زبانشناس، دیکشنری fastdic هست که در جای خود یکی از برجسته ترین دیکشنری‌هاست. شما دیکشنری خیلی بهتری میشناسید؟

1 پسندیده

نه خود برنامه مشکل سرعت نداره
فکر کردم برای لودینگ برنامه شاید دیزاین متریال کمک کننده باشه
که گویا نیست :blush:

دیکشنری گوگل البته اگه به صورت افلاین اضافه بشه چون انلاین کلی طول می کشه تا معنی را نشون بده.

راستش من اصلا تبلت ندارم؟!!
کلا من داشتم مقایسه نرم افزار شما را با دهکده می گفتم چون به نظرم مقایسه خیلی می تونه به پیشرفت کمک کنه به هر بازم رو موبایل دکمه ها می تونه کوچیک تر باشه(پیشنهاد اینکه به دهکده نگاهی بیندازید)

چند تا راه هست یکی اینکه تو قسمت تنظیمات برنامه هر کاربر انتخاب کنه که براش نمایش داده بشه یا نه و یکی اینکه دکمه نمایش معنی در دسترس باشه و یکی اینکه با ضربه بر روی کل قسمت وسط نمایه نشان داده بشه.
به هر حال ترجیح من این هست که نمایش داده بشه از نظر بقیه راستش اطلاعی ندارم. چون من دارم با خودم فکر می کنم که اگر من معنی را بلد هستم چه لزومی داره که برم اصلا سراغش…

2 پسندیده

من میگم یه نوار کشویی (سه نقطه و کنار دکمه ی فا (یا همون ترجمه)) اضافه کنید و دکمه هایی که پایین صفحه جا نمیشه رو به اونجا منتقل کنید

فک کنم ایده ی خوبیه

الان @hnaseri میاد پرتمون میکنه بیرون. اینجا قرار یه چیز دیگه بحث کنیم :no_mouth:

1 پسندیده

کسی یه اسم خوب به نظرش نرسیده ؟

دهکده و روستای کتاب نزارید فقط :joy:

البته بهتره کلمه زبان توش باشه + کتاب
چون تو بازار ممکنه یه نفر سرچ کنه

4 پسندیده

نه حالا زبان حتما لازم نیست اتفاقا. مثلا آپارات اپلیکیشنش اسمش فیلیمو هست.

2 پسندیده

به نظرم اقا کامبیز به نکته خوبی اشاره کردن, من خودم بشخصه برای زبان یا خود کلمه یا مواردی که منتهی بشه به معانیه مربوط به زبان رو سرچ میکنم, خب اینجوری بهتر هم اون اپ دیده میشه,
@hnaseri
در مورد اسم هم چندتا که مدنظر دارید رو بگید شاید همونا جرقه ای تو ذهن بچه ها ایجاد کنه که با کمی تغییر اسم خوبی پیدا کنن.
البته گاهی اسم کتاب میتونه بی ربط باشه ولی هیجان انگیز و ادونچر
مثل بمب ساعتی
توروخدا نخندین, نمیدونم چرا این اسن الان به ذهنم رسید

2 پسندیده