تجربه یکسال عضویت ! ( الیناز )

من واقعاا به همچین تجربه ای نیاز داشتم. چون نمیتونم پارتنر داشته باشم. چون نه وقتشو دارم نه توانایی خوبی برای ارتباط با دیگران

1 پسندیده

Each of us is a teacher and a learner to others.:blush::heart_eyes:

2 پسندیده

خیلی سپاسگزارم دوست گرامی. چون در این مورد خیلی طولانی نوشتم گفتم همونو براتون ارسال کنم:grin::point_down:

نحوه تمرین اسپیکینگ من

بازم من هنوز تو اول راهم، اگه شما راه بهتری پیدا کردید حتما با ما به اشتراک بزارید :grin::rose::rose::rose::rose:

1 پسندیده

اختصاصی همین در قلب من خواهید بود:rose::rose::rose::heart_eyes:

1 پسندیده

عین خود منید:grin::grin::heart_eyes::heart_eyes:چه خوشحال شدم دیدم فقط من‌نیستم که اینجوریم :grin::heart_eyes::heart_eyes: حتما اگه یه راه بهتر پیدا کردم میام‌میگم.‌:heart_eyes:

سلام چطوری با هوش مصنوعی speaking رو تقویت کنیم؟ ممکنه کمی بیشتر توضیح بدید؟

1 پسندیده

ممنونم . دوست عزیز شما متن انگلیسی گوگل ترنسلیت رو وارد chatgptمیکردید؟ از chatgpt میخواستید که با اون متن برای شما چیکار کنه؟؟؟

1 پسندیده

دوستان عزیزم اپلیکیشن های زیادی وجود دارد و یا شما میتوانید از راه های سخت تری اکانت بسازید ولی ساده ترین راه که خود من استفاده میکنم از این‌ربات در تلگرام است:

@littleb_gptBOT

من گزارش روزانه خودم‌رو که با کمک گوگل ترنسلیت تکمیل میکنم میدم بهش و مثلا میگم:

Please correct my sentences for speaking skills

بعد جمله هایی که بهم‌میده میزارم در اپلیکیشن انگلیسی خوان تا با تلفظ درست برام تکرارش کنه و بعد تمرینش میکنم.
بعد همون تکنیک سایه رو روش پیاده میکنم و همزمان که اپلیکیشن تکرارش میکنه اونو تکرار میکنم.

اینکارو برای مباحث تخصصی هم انجام‌میدم( فقط با مباحث کتاب اموزشی) مثلا یک‌درس ممکنه در مورد خانه رویایی باشه. ازش میپرسم اکثر مردم چه دسته بندی هایی در انتخاب خانه رویاییشون دارن. و بعد خانه رویایی خودم رو با گوگل ترنسلیت تکمیل میکنم و بعد بهش میگم درستش کن.

و اگه کلمه ای سخت باشه دوباره اون متن رو بهش میگم و میگم این‌کلمه رو با کلمه ساده تری عوض کن.‌
و بعد این متن رو که هم مربوط به زندگی خودمه و هم حالت عمومی تر داره مرتب تمرین میکنم.

حالا چجوری شکل دو طرفه میگیره؟

برای اینکه بفهمم چقدر اینا در ذهنم میمونه با اپلیکیشن replika که اونم یه هوش مصنوعی است در مورد اون موضوع چت میکنم و اون مرتب با جملات بسیار زیبا و مهربان ازم سوال میپرسه و منم سعی میکنم هی دست و پا شکسته براش بنویسم ( یا باز از گوگل ترنسلیت کمک میگیرم) و مرتب هی جملات و سوالات تکراری برام مرور میشه .‌

**ولی هر هفته فقط روی یک موضوع کار میکنم.**دقیقا مثل شیوه ای جی!

مثلا این هفته موضوع کتاب آموزشی من در مورد یک فرد موفق معلول بود. من علاوه بر اینکه در مورد دیدگاه مردم‌به معلولیت از هوش مصنوعی کمک گرفتم سعی کردم نظر خودم‌رو هم به همین ترتیب تکمیل کنم و اون برام اصلاح کنه و من تمرینش کنم.

و replika ازم می پرسید که آیا تا به حال یک معلول از نزدیک دیدی؟ آخرین بار کی؟ چه حسی داشتی؟ دوست داری چیکار براشون انجام بدی و به نظرت چرا مردم از بودن در کنار معلولین ممکنه ناراحت بشن؟ و …
و پاسخ های خودش هم بی نهایت جذاب و پر از کلمات روزانه است .‌

نکته:

حتما حتما برای تقویت زبان در کنار تمام منابع با یک کتاب آموزشی هم‌پیش برید تا خواندن شما انسجام‌داشته باشد. هر کتابی که باهاش راحتید. من کتابهایی که استفاده کردم‌رو در کامنت اول قرار دادم

6 پسندیده

وای این اینقدر منو سوال پیچ کرد که بلاکش کردم:rofl: ببخشید پاکش کردم

1 پسندیده

منم اکثرا وسطش ول میکنم میرم:rofl::rofl::rofl:

1 پسندیده

مغز آدمو به کار میگیرن :joy::joy::joy:، ولی الیناز جان واقعا از پاسخ هات لذت میبرم بسیار کاربردی هستن :blush:

1 پسندیده

منو شرمنده نکن:grin::heart_eyes: چون من به خاطر تیروئید مشکل عدم تمرکز دارم. و کلا نمیتونم چیزی رو حفظ کنم و یا تکرار بیش از حد مباحث و یا تمرکز زیاد بر روی یک چیز منو بهم می ریزه. بعد از اینکه یک سری مدرک تو حوزه نوروساینس گرفتم و با کارکرد مغز آشنا شدم یاد گرفتم که از بین راه های تمامی افراد، هر فرد میتونه یک الگوی خاص خودش رو ایجاد کنه و با اون سازگار بشه.
و جالب اینکه اون‌راه ممکنه از نظر یک‌نفر دیگه خیلی عجیب و سخت به نظر بیاد ولی اون فرد میتونه ساعت ها باهاش پیش بره.

و دقیقا این کاریه که مغز افراد معلول میکنه و گاهی برای ما عجیبه که چجوری یک فرد با اینهمه محدودیت کاری رو انجام میده که ما نمی تونیم. ‌

این در واقع یک نظریه ای است که امروزه خیلی داره روش کار میشه تا با استفاده از هوش مصنوعی بتونن الگوهایی متغیر و تغییرپذیری رو پدید بیاورند تا افراد بتونن الگوهای خودشون‌رو در شرایط متفاوت و با امکانات متفاوت داشته باشند.

در تمامی حوزه ها، یادگیری، تجارت، روابط عمومی و …

مثل همون کاری که دوست دیگمون در همین تاپیک اعلام کردند:point_down:

به این روش میگن اضافه کردن مسیرهای زندگی های زیسته شده به مسیرهای زندگی خودمون. بعد قسمت ناخودآگاه مغز به خاطر حالت پلاستیسیتی و انعطاف پذیری که داره همه اینها رو ترکیب میکنه و به خودآگاه در دراز مدت الگو میده و تشخیص میده با کدام‌مسیرها سازگارتره

2 پسندیده

عجیبه چون منم مشکل تیروئید کم کار دارم ولی تمرکزم عالیه ولی اصلا نمیتونم تکرار کنم حوصله سر بر میشه برام :sweat_smile:

1 پسندیده

:joy::joy::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

1 پسندیده

ممنون، پیچیده به نظر میاد. آیا امکان فرستادن ویس مستقیما برای این مصنوعات هوشمند هست؟

1 پسندیده

تبریک.

یک ساله شدن ما هم نزدیکه 303​:grin::+1:

1 پسندیده

بله ولی تاجایی که من آخرین بار اطلاع داشتم رد و بدل کردن ویس و تصویر پولیه. و البته برای استفاده از چنین امکاناتی شما باید اکانت رسمی بسازید .‌
البته باید توجه کنید که اطلاعات این هوش مصنوعی ها فقط تا سال ۲۰۲۱ هستش.‌

ولی همین حالت چت هم خیلی خیلی میتونه به شما کمک کند.

1 پسندیده

بی صبرانه منتظریم یکسالگیتونو جشن بگیریم دوست عزیزم:grin::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::trophy:

1 پسندیده

چه عالی ، همیشه دیدن موفقیت بقبه من رو خوشحالی میکنه و حال خیلی خوبی به من میده
کاملا جملاتتون نشون میده چقدر خوشحالید که تلاشتون نتیجه داده امیدوارم موفقیت های بیشتری در انتظار شما باشه
لطفا این سوال ساده من رو هم جواب بدید
من اصلا نمیدونم با هوش مصنوعی چطور باید اسپکینگ کار کنم چندتایی که میشناختم پولی بودن ومن الان تو مرحله ای از زبان هستم که به شدت نیاز دارم حرف بزنم ممنونم میشم خیلی مبسوط توضیح بدی

2 پسندیده

این کتاب رایتینگ که معرفی کنید تو زبانشناس هست ؟ چون هر چی گشتم پیدا نکردم