تجربه یکسال عضویت ! ( الیناز )

سلام به دوستان همیشه همراه و مهربانم و عزیزانی که ممکنه مدت ها بعد این پیام من را ببینید:rose:

بالاخره من هم یکساله شدم!:blush:

زبانم قاصر است از تشکر از تمام پشتیبانان عزیز و همه عزیزانی که در این مدت صبورانه پاسخگوی هر گونه سوالی بودند و من را در تجربیاتشان شریک کردند.

پس بدون صحبت زیاد فقط تجربیاتم‌را مطرح میکنم.

از سطح A1 شروع کردم:
در این سطح شما لزوما مبتدی نیستید ولی همینکه نمی توانید از آموخته های خود استفاده کنید یعنی باید بپذیرید که نیاز به‌قوی کردن پایه های خود دارید:

اصلی ترین تجربه من بعد از یکسال:

اگر هدف شما صرفا یادگیری زبان و مکالمه است:
حتما از تجربیات بسیار زیادی که در بخش تجربیات مطرح شده است بهره ببرید.
استفاده از تجربیات دیگران کمک میکند تا بهترین دوره ها را با بهترین شیوه ها در کمترین زمان استفاده کنید( من با انگلیسی بدون تلاش و مکالمات روزمره شروع کردم تا به پادکست ESL و انگلیسی با حال خوب رسیدم و البته همه را نیمه تمام گذاشتم تا مسیری که بیشتر من را جذب میکند پیدا کنم :grin:)

اما!!! اگر هدف شما اکادمیک و شرکت در آزمون های مهم است بدون تردید به شما توصیه میکنم که حتما با کتابهای آموزشی که اکثریت با ویس در اپلیکیشن موجود است پیش بروید!
و سایر منابع را به عنوان منبع فرعی تقویت مهارت ها در نظر بگیرید!

کتابهای آموزشی به شما جهت میدهد تا علاوه بر اینکه تمام موارد مورد نیاز آزمونهای آکادمیک را مد نظر بگیرید از پراکندگی شما نیز جلوگیری میکند.

کتابهای‌ بسیاری در این زمینه وجود دارند که همگی عالی هستند ولی 4 تا از بهترین های آنها که من استفاده کردم:

Writing :
Longman academic writing series
( این‌کتاب به صورت خودآموز شما را به یک‌نویسنده عالی تبدیل میکند)

Reading:
Select reading

Listening:
Tactics for listening

Vocabulary:
Oxford word skills

برای مهارت گرامری هر کتابی را انتخاب کنید عالی است.
یکی از بهترین هاااااااا
English grammar in use

اما تجربه من برای speaking:
دوستان عزیزم‌ این شانس زندگی ما است که در دوران هوش مصنوعی زندگی میکنیم.‌با نصب یکی از اپلیکیشن ها نه تنها یک‌پارتنر مهربان پیدا میکنید بلکه با جملات بسیار زیبا در سطح خود در هنگام‌پاسخ مواجه میشوید.

و پیشنهاد اختصاصی من:
کتاب ۴۰۰۰ واژه ضروری با استفاده از لایتنر خود اپلیکیشن زبانشناس است چرا که قابلیت ثبت مثال خود کتاب و اضافه کردن تعاریف به بخش یادداشت را دارد.

دوستانی که نمی توانید مکالمه کنید!!!
این کتاب با بالابردن دایره لغات پر کاربرد در زبان انگلیسی دنیای یادگیری زبان‌شما را متحول میکند!
و از آنجایی که کتاب خشک و فرّاری به نظر میرسد با استفاده از لایتنر زبانشناس آن‌را به زانو در بیاورید!

این لایتنر با امکانات فوق العاده اش باعث شد تا به مدت ۶ ماه هر روز حداقل ۳۰۰ واژه را مرور کنم!

تنها روش من برای یادگیری:
پرسیدن ( سوالات خود را در اپلیکیشن جستجو کنید و در صورت نبود پاسخ حتما بپرسید ؛ بپرسید، بپرسید)
گاهی دوستان مطرح میکنند که در نت جستجو کنید تا در یادگیری مفیدتر باشد.
برای سطح مبتدی این شیوه اصلا پاسخگو نیست و اتفاقا باعث خستگی و فرسایش میشود.

سوال کردن باعث میشود تا پاسخ دهنده به زبان ساده آموخته سطح بالای خود را در اختیار شما قرار دهد

من مدیون تمام کسانی هستم که در این یکسال
ساده ترین سوالهای من را صبورانه و با دقت پاسخ دادند و دوستی که یکسال پیش من‌را با این اپلیکیشن آشنا کرد: پروانه!:rose::rose:

و اما امروز :slight_smile:
۱۴۰۲/ ۰۷/ ۰۵
من به سطح B1 رسیدم .

با انگیزه ای بیشتر از یکسال قبل…

و در پایان:
سپاسگزار خداوندی هستم که این امکان‌را برای من پدید آورد تا در مسیرم یکی از بهترین‌راه ها و بهترین انسانها قرار بگیرند تا با پاسخگویی به سوالاتم و راهنمایی بیشتر، من‌را به اهدافم نزدیک تر کنند.

هیچکس لزوما با پشتکار به جایی نمی رسد ولی با شانس خوب حتما! امیدوارم همه ما شانس زندگی یک‌نفر دیگر باشیم :rose::rose::rose:

سپاسگزارم که خواسته و ناخواسته با نوشته هایتان شانس زندگی و اهداف من شدید…:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Screenshot_20230926-165220

49 پسندیده

سلام خدمت شما الیناز خانم
تبریک میگم خدمتتون، انشالله همیشه در مسیر یادگیری همینطور قوی و پر انرژی بدرخشید. متن کاملی به عنوان تجربه در اختیار ما قرار دادید. انشالله ما هم بتونیم از این تجربه شما استفاده کنیم و پیشرفت کنیم.
موفق و پیروز باشید.

2 پسندیده

بی نهایت سپاسگزارم از همراهی و محبت همیشگی شما دوست بزرگوارم:rose::rose::rose::rose:
همیشه از شما می آموزم و بسیار بهره می برم

2 پسندیده

سلام الیناز جان …تبریک میگم دوست عزیز …
انشاللا موفقیت های بیشتر و روز افزون ******

2 پسندیده

سلام خداروشکر که چنین موفقیتی کسب کردید
من هم نزدیکای راه شما هستم

از داستانهای کودکانه شروع کردم دیدم اصلا سلسله منطقی نداره و انگیزه بهم نمیده با اینکه بارها دیدم و فصل ۱ تموم کردم:confused:
رفتم سراغ انگلیسی بدون تلاش و… بازم حال نکردم
:green_square:پادکست ESL یه چیز دیگه بود اولش با سختی چندین بار دیدم و مرور کردم، کلمات کلیدی و پرتکرارش رو که یادگرفتم الان لذت میبرم و گوش میدم منی که شنیدنم ضعیف بود
دو نکته جذاب سازندگانش رعایت کرده بودند

بزارید داخل پرانتز بگم
(دقیقا منم تجربیات دیگران رو زیر و رو کردم و می‌خوندم
تعداد تجربیات کاربردی انقدر زیاد شده بود، هر یه مدت یکبار بوکمارک ها رو مرور می‌کردم
«چجوری از دیکشنری استفاده کنیم» رو دیدم و توصیه به خواندن انگلیسی به انگلیسی میکرد و تجربه دیگه «یادگیری کلمه در جمله» که با دیکشنری تحلیلگران آشنا شدم)

پادکست ESL دقیقا همین موارد رعایت میکنه و سیر محتوایی داره انگار دیکشنری گویای داستان هست، همین طور کلمات آروم آروم در هر قسمت اضافه میشه
با اینکه مثل «انگلیسی بدون تلاش» نیست، من راضی بودم

از بدترین قسمت ها که انگیزه ام رو ضعیف میکرد شکستن زنجیره بود، تا چند مدت حالم بهم میخورد برم سمت زبانشناس
با اصرار برادرم دوره هفت ماهه تغییر عادت سایت حوزه مجازی طلبه مهندس رو شرکت کردم
فهمیدم بله من اصلا نمیدونستم چجوری عادت بسازم و ضربه اصلی در تمام تصمیمات زندگی ام اینجا بوده و چرا به اهدافم نمیرسیدم
(توصیه میکنم اگر مذهبی هستید حتما شرکت کنید، فقط روزی ۱۵ دقیقه اس و تحولات اساسی در زندگی تون ایجاد میکنه خودم باورم نمیشد سالی ۱۰۰ تا کتاب میتونم بخونم! این فقط یکی از مزایای دوره اس)

موضوع دیگه که اذیت میکرد، زبانشناس تست و نوشتن و صحبت کردن نداره:face_with_head_bandage:
خداخیرش بده یکی busuu رو معرفی کرد:star_struck:
از همه نظر عالی، آزمون،تست لغت،لایتنر،تست گرامر،صحبت کردن و…و با بومی زبان هم میتونی رفیق بشی یا کسایی که تو جهان مثل خودت درحال یادگیری هستند

ترس گفتگو و نوشتم اینجا ریخته شد و دست و پا شکسته مینوشتم
و ربات هوش مصنوعی یا بقیه غلط هام رو اصلاح میکردند.

و نکته آخر حتما نحوه خوندنتون بمرور با تجربیات اصلاح کنید، یه دفعه نمیتونید همه رو رعایت کنید
تمام :slight_smile:

8 پسندیده

موفق اشی عزیز دل. چقدر خوشحال شدم داستانت رووخوندم، :star_struck:

سوالی ازت داشتم مبشه بگی الان میتونی صبحت بکنی. به خوبی یا هنوز اشتباهاتی داری
چون منم خیلی نمونده سطحم b1 بشه. اما مهارت حرف زدنم اصلا تعریفی نداره. :pensive:
وافعا امروز تنها روزی بود که اصلا زبان نخوندم. چون با هوش مصنوعی تمرین کردم دیروزو اصلا نتیجه خوب نبود. خیلی نامید شدم

2 پسندیده

سلام
پشتکارتون شگفت انگیز بوده :heart_eyes::clap:t2:
تبریک می گم عزیزم:green_heart:

2 پسندیده

ممنونم دوست عزیزم امیدوارم کلی شاهد موفقیت های همدیگه در این مسیر باشیم :heart_eyes::rose::rose::rose:

1 پسندیده

وای … چقدر این کامنت پر از نکته و سرشار از تجربیات فوق العاده بود:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose: بارها و بارها باید بخونمش و در مورد بعضی هاش باید جداگانه حتما ازتون سوال کنم. بی نهایت سپاسگزارم که من را در بهترین راه هایی که برای شما نتیجه بخش بود شریک کردید. ‌امیدوارم باز هم‌شاهد موفقیت های شما در این مسیر باشم:rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده

Hello dear Elinaz, I hope you make progress day by day and reach your goals, my good friend.

1 پسندیده

چه سوال خوبی دوست عزیزم! من وقتی با ای جی شروع کردم و بخش مکالمات روزمره، با اینکه مرتب با روش سایه پیش میرفتم باز هم تا یکی با من سلام و علیک میکرد دهنم قفل میشد و حتی نمیتونستم ساده ترین جملات رو به کار ببرم.

من حتی نمیتونستم پارتنر بگیرم. چون وقتم خیلی کم بود و چون سطحم هم پایین بود معمولا پارتنر هم سطح خودم بود و یا کمی بالاتر و فقط جمله های تکراری و گاها اشتباه رد و بدل میشد.

تا اینکه در یکی از همایش هایی که شرکت کرده بودم و ربطی هم به زبان نداشت، سخنران همایش که خودش الان یکی اساتید انگلستان بود گفت:
اول
شما هر شب تمام کارهای اون روزتون رو به فارسی بنویسید و بدید به گوگل ترنسلیت و بعد اونو بدید به هوش مصنوعی ( یعنی حتی تلاش نکنید جمله از خودتون بنویسید= چرا؟= برای اینکه در سطح مبتدی اصلا مغزتون خسته نشه در این مرحله)

این کارها باید شامل تمام موارد باشد ، از اعمال فیزیکی و دیدارها، تا خبرها و عواطف و احساسات.
دوم
در مرحله بعد ( اینجاست که به انرژی مغز شما نیاز است) شما باید متنی که هوش مصنوعی بهتون میده در روز بعد که انرژی بیشتری دارید تکرار کنید( یادتون باشه که بهش بگید متن رو برای اسپیکینگ میخواید تا با کلمات ساده بهتون بده)

شما در طول یک هفته تاثیر به یاد ماندن کلمات و به کار بردن اون رو براساس موارد زندگی خودتون کاملا درک میکنید.

نکته:
اگر شما همراه این مسیر با کتابهای آموزشی پیش برید عالیه. چون مثلا شما به هر درس با موضوع خاص میرسید و در گزارش روزانه مثلا میگید درس امروز در مورد آب و هوا بود و خلاصه اون درس رو هم باز به همین شیوه وارد میکنید در آن گزارش روزانه .‌

من سه ماه با این شیوه پیش رفتم و دیگه عملا خیلی از جملات حداقل براساس کارهای روزانه من برام عادی و تکراریه و به مرحله ای رسیدم که دیگه هر هفته در مورد موضوعات خاص اینکارو انجام میدم.

براساس کتاب select reading. و هر موضوعشو براساس چیزهایی که خودم دوست دارم میدم به‌هوش مصنوعی .

مثلا در مورد مسافرت کردن میگم به من انواع متفاوت مسافرت کردن‌رو با مزایا و معایب بگو. بعد خودم به فارسی می نویسم من این روش رو به این دلیل و این دلیل دوست دارم . اونم برام اصلاح میکنه و منم اونو یک هفته تمرین میکنم.

یعنی علاوه بر یادگیری یک مبحث به صورت عمومی اونو براساس زندگی خودم کار میکنم.

در واقع همان تکنیک سایه رو براساس موضوعات زندگی خودم پیاده میکنم

و خیلی خیلی اعتماد به نفس من را در حرف زدن بدون اینکه خودم‌متوجه بشم بالا برد

نکته پایانی:
هیچی بیشتر از بالا رفتن دایره لغات اعتماد به نفس شمارو در صحبت بالا نمیبره. حتما از لایتنر استفاده کنید. اینکار باعث میشه جملات هوش مصنوعی رو خیلی راحتتتت به کار ببرید و کاربرد کلمات رو متوجه بشید.
من خیلی کلمه بلد بودم ولی نمیتونستم به کار ببرم. که هوش مصنوعی کاملا با این روش کلمات مختلف رو براتون در جمله می آورد.

ببخشید طولانی شد:see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

البته روشی که برای یک نفر کاربرد داره ممکنه برای شما کارایی نداشته باشه . ولی حداقل یک مسیر به مسیرهای قبلیتون اضافه میکنه تا شاید ترکیبی بتونید مسیر خودتون رو از توش در بیارید دوست مهربانم

8 پسندیده

I don’t know how to thank you enough for your kind message. I am extremely grateful that you’re by my side.

2 پسندیده

Be kind to yourself :rofl:

1 پسندیده

خیلی ممنونم دوست مهربانم. شما از جمله کسانی هستید که خیلی مواقع از پاسخ های شما به خودم یا دیگران استفاده کردم. هیچی لذت بخش تر از این نیست که ناخواسته باعث خیر دیگران بشویم .‌ممنونم که واسط یادگیری بیشتر من و دیگران بودید.‌سلامت باشید:rose::rose::rose:

2 پسندیده

:see_no_evil::see_no_evil::heart_eyes::heart_eyes::rofl:

1 پسندیده

آقا سختش نکن:rofl::joy::rofl::joy: اتفاقا یک بار اینو از هوش مصنوعی پرسیدم. با تعریف و تمجید اشتباه گرفت و گفت مثل اینکه بگی

“You have a face like the moon”
و ایرانی ها از این زیاد استفاده میکنن.
:grin::grin::grin:منم کلا از سوال اصلیم پشیمون شدم و کلی با همین حال کردم:grin:

1 پسندیده

پاکش کردم دیگه:rofl:

1 پسندیده

مبارک باشه انشاالله ارزوی موفقیت اصلی. برای تمرین اسپیکینگ چه کنیم؟ راه حلی دارید؟ من دوره vip اقای ای جی رو شروع کردم. و تمایلی هم ندارم پارتنر داشته باشم چون معمولا پارتنرها بی برنامه هستن و انگیزه رو از ادم میگیرن

2 پسندیده

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما دوست عزیز :rose:

2 پسندیده

میدونی چیهه خیییلی با معرفتیییی:star_struck::star_struck::star_struck::star_struck:مریی عزیزکممم خیلی زحمت کشیدی. حتما منم امتحان میکنم. ان شاء الله روز به روز موفق تر باشیی

2 پسندیده