زیبوک 1403 📚

سلام دوستان. این چالش ادامه چالش زیبوک 1402 :books: هستش، امیدوارم ی سال پر انرژی و پر کتاب دیگه رو در کنار هم داشته باشیم! قوانین همون قوانین قبلی هستن که پایین قرار میدم.

Where is human nature so weak as in the bookstore?

-Henry Ward Beecher

14 پسندیده

سلام

حالا من کتاب خون نیستم داداشم یه زمانی کتاب خوان بوده ، اگه اون موقع با تالار آشنا بودیم الان داداشم اسطوره زیبوک بود :sweat_smile::sweat_smile::blush:

7 پسندیده

سلام به همگی و سپاس از بودیکا بابت ساختن این تاپیک. :hibiscus: :hibiscus: :rose: :rose:

امیدوارم دوستان عزیز زبانشناس هم بارگذاری کتابهای درخواستی رو دوباره از سر بگیرن تا امسال هم چالش کتابخونی پررونقی رو داشته باشیم. :pray: :pray:

9 پسندیده

سلام به همه دوستان.

سال نو همگی مبارک امیدوارم امسال کلی اتفاقات خوب پیش رو داشته باشید.:rose:

اولین کتاب ۱۴۰۳ خونده شد.

کتاب قشنگی بود پیشنهادمیکنم بخونید مخصوصا خانمهای عزیز :bouquet:

13 پسندیده

به به میبینم که اولین کتاب امسال رو من گذاشتم :nerd_face::nerd_face:

امیدوارم امسال هم حداقل بتونم ۲۰تا کتاب رو بخونم

9 پسندیده

عالی زینب جان موفق باشی
میشه از تجربت بگی ک چ طور عادت کردین ب کتاب خوندن
اولاش چ طوری شروع کردین

4 پسندیده

ممنونم عزیزم.

واقعیتش اگر بخوام از ریشه بگم از دوران راهنمایی شروع شد وقتی بابام دوتا کتاب برام آورد گفت اینا رو بخون قشنگه

بعد از اون دیگه هروقت تونستم یه کتاب دستم گرفتم چون وارد یه دنیای دیگه میشدم. و واقعا بهم آرامش میداد.

اون موقع وقتم آزاد بود وکتابی رو دستم میگرفتم دیگه نمیدونستم دوروبرم چه خبره.:sweat_smile:

ولی تو زبانشناس من از داستانهای خیلی ساده شروع کردم و کم کم رسیدم به این سطح.

و روزی حداقل۱۰دقیقه رو خوندم حالا یه روزایی بیشترفرصت داشتم بیشتر میخوندم.

واینکه واقعیتش من اصلا نتونستم یه دوره رو تمام کنم چون از تکرار خیلی زود خسته میشم .پس سریع نیمه کاره رها میکردم.:face_with_peeking_eye:

دیگه تنها جیزی که هم برام لذت بخش هست هم زبانم رو تقویت میکنه خوندن کتاب هست.

نکته دیگه اسنکه به خودم سخت نمیگیرم باتوجه به وقتم میخونم.همون روزی ۱۰دقیقه بخوام بخونم کلی کتاب شده تا الان.

11 پسندیده

ممنونم از ب اشتراک گزاری تجربتون

الان میتونید صحبت هم بکنید؟

3 پسندیده

سلام

من این کتابو نصفه خوندمش:sweat_smile: الان می‌خوام تمومش کنم تو این چند روز

12 پسندیده

بابت تاپیک جدید متشکرم بودیکا جان :pray:t4:
امیدوارم سال خیلی خوبی برای همه باشه
فعلا من دارم کتاب زندگی نامه ایلان ماسک رو میخونم
و قصد دارم خوندن کتاب های خارج از زبان شناس رو هم شروع کنم
آزادی های بیشتری داریم

7 پسندیده

ممنونم عزیزم

صحبت کردن مشکلی ندارم مگراینکه تو یه حوزه تخصصی باشه که متوجه کلماتش نشم.

4 پسندیده

سلام سال نو مبارک سال خوبی داشته باشید
از سری کتاب های ساده کتاب تاریخ غم انگیز دکتر فاستوس خوانده شد

فاستوس فردی عادی و غیر نجیب‌زاده است که در آلمان به دنیا می‌آید؛ اما با این وجود موفق می‌شود به دانشگاه ورتامبورگ برود و در علم حکمت و الهیات به لقب دکتر دست پیدا کند. او برترین فرد دوره‌ی خود در مباحثه و استدلال می‌شود و به شهرتی عجیب و غریب دست پیدا می‌کند اما با افتادن سم غرور و خودبینی به وجودش، می‌خواهد به اسرار دنیا دسترسی داشته باشد تا به صورت بی‌نهایت از لذات مادی بهره‌مند باشد. او در معامله‌ای خطرناک، روحش را به شیطان می‌فروشد تا سحر و جادوگری را به دست بیاورد و در یک قرارداد که با خون خود امضا می‌کند، متعهد می‌شود تا به دوزخ برود؛ مشروط بر آن که قبلش، ابلیس بتواند به مدت ۲۴ سال، تمام خوشی‌های مادی دنیا و هرآنچه که فاستوس طلب می‌کند را برای آماده کند!
جمله ای که نظرم رو جلب کرد این بود

امام علی علیه السلام : یاس و ناامیدی از خداوند جزو بزرگترین گناهان عالم است

12 پسندیده

کتاب قرن بی گناهی (عصر بی گناهی) از سری کتاب های ساده خوانده شد سرعتش یکم برام بالا بود ولی خیلی حس خوبی داشت مخصوصا صدای قهرمانان داستان لذتبخش بود و مهمتر از همه پایان غافلگیرکننده، مجموعا خوب بود.

عصر بی گناهی، برنده ی جایزه ی پولیتزر داستان در سال 1921، داستان حیرت انگیز ادیت وارتون درباره ی آرزوها و خیانت ها در دوران طلایی و پرزرق و برق نیویورک است و زمانی را به تصویر می کشد که مردم جامعه از رسوایی، بیشتر از بیماری کشنده ی دیگر، می ترسیدند. نیولند آرچر، مردی است که خود را برای ازدواج با دختری زیبا اما سنتی به نام می ولاند آماده می کند. ولی زمانی که زنی اشرافی و اسرارآمیز به نام الن اولنسکا پس از پشت سر گذاشتن ازدواجی کابوس وار به نیویورک بازمی گردد، آرچر، عاشق و دلباخته ی او می شود. آرچر که بین عقل و احساس گیر افتاده، باید تصمیمی بگیرد که هم می تواند به زندگی اش معنا بخشد و هم به شکل بی رحمانه ای آن را نابود سازد.

8 پسندیده

این کتاب رو تازه شروع کردم. درباره علت اینکه چرا به یه روتین عادت میکنیم و اصلا چرا یک عادت شکل میگیره.

تا اینجا که اول با دلیل وذکر مشاهدات و آزمایشاتی که دانشمندان روی مغز انجام دادن کتاب رو داره پیش میبره که جالب بود برام.

اینم یه تکه هایی از این قسمت که خوندم.

10 پسندیده

سال دوستان سال نو مبارک
مرد نامریی از کتابهای متوسطه خوانده شد
برای من که خیلی ساده بود

5 پسندیده

قسمت سوم خونده شد.

5 پسندیده

سلام دوستان
سال نو مبارک :cherry_blossom:

جلد اول مجموعه بدبیاری ها شروع ناگوار

داستان از جایی شروع میشه که سه خواهر و برادر بعد مرگ ناگهانی والدینشون مجبور میشن پیش کسی زندگی کنن که قصد داره اموالشون تصاحب کنه.

هر شخصیت گوینده متفاوتی داره :ok_hand:

جدا از لحن طنزش اینکه به هر لغت سختی که میرسیدم راوی و شخصیت ها در همون قالب توضیحش میدادن خیلی برام جذاب بود :heart_eyes:

۲۲ فروردین ۱۴۰۳

8 پسندیده

هری پاتر و سنگ جادو اولین کتاب از این مجموعه رو چند روز پیش تموم کردم

خلاصه کتاب از اینترنت :point_down:

هرى» پسرک يازده ساله‌اى است كه نزد خاله اش زندگى ميكند. پدر و مادر هرى كه جادوگر بوده‌اند به دست جادوگر بدجنسی بنام ولدمورت به قتل رسيده‌ا

همیشه دوست داشتم به زبان انگلیسی بخونم این مجموعه رو
جز دو کتاب اخر بقیه رو به فارسی خوندم قبلا و جزئیات فراموش کرده بودم

7 پسندیده

سلام ببخشید من تو دیکشنری نتونستم برای کلمه sorcerer، معنی‌ای به غیر از جادوگر پیدا کنم، چون همه جا این کلمه به معنی جادو ترجمه شده، میخواستم ببینم شاید منظورش سنگیه که متعلق به یه جادوگر هست که اصطلاحا سنگ جادو ترجمه میشه؟

1 پسندیده

تمومش کردم. کتاب کوچیکی که اولش زیاد ازش خوشم نمی اومد ولی بعدش از تمثیل و تشبیه هایی که استفاده کرده و آخر هرقسمتیش روی یه پنیر یه نکته نوشته خوشم اومد ؛نتیجه گیری و مباحثه آموزنده آخرشم خیلی خوبه عین نمونه هایی که تو زندگی خودمون باهاش مواجه میشیم و از تغییرش میترسیم رو میگن.

9 پسندیده