موثرترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی

شما خودتون یه پا کارشناسید :clap:

4 پسندیده

فدات لطف داری
من آخر کلاسم والا :sweat_smile::sweat_smile:

2 پسندیده

سلام، جالب بود برام وقتی عنوان مقاله رو خوندم ناخودآگاه یاد شما افتادم. چون شما از افرادی بودید که نظر دوستان رو در این زمینه پیگیری میکردید.

3 پسندیده

سلام و عرض ادب
مقاله کامل و جامع شما رو هم گوش دادم و هم با دقت خوندم و نقل قول های بالا رو به عنوان هایلایت از مقاله شما گلچین کردم. نکاتی که بسیار مهم بودن برام و برجسته.
مواردی که کارشناسان محترم گفتند بسیار تامل برانگیز و حائز اهمیته و می تونم بگم درسته که هر کدام از زوایای مختلفی به بحث نگاه کرده بودن ولی مهم این بوده جوهره کلام همه انها یک جمله است اینکه در وهله اول باید زبان رو درک کرد و سپس متناسب با هدف یادگیریمون به سراغ گرامر بریم.:clap::clap::clap:
:ok_hand::ok_hand::ok_hand:

در اخر لازمه از شما و وقت گران بهایی که برای پردازش محتوای مقاله ، تایپ آن، ضبط صوتی آن، و انتشار آن در تالار قرار دادید؛ صمیمانه تقدیر و تشکر کنم. :rose::rose::rose::rose::raised_hand_with_fingers_splayed:
امیدوارم خدا همیشه به وقت و همتتون برکت بده تا همه دوستان بتونیم همیشه از قلم رسای شما و نکات ارزنده ای که می فرمایین استفاده کنیم.
با ارزوی بهترین ها برای شما و خانواده گرامی :pray: :revolving_hearts:

10 پسندیده

این روشیه که من بصورت ناخودآگاه برای یادگیری گرامر و صد البته برای بهتر تلفظ کرذن واژه ها استفاده میکنم.روش من اینه که هروقت کتاب داستان صوتی انگلیسی گوش میدم همراهش متن رو هم میبینم و دفعه دوم خودم پاراگراف به پاراگراف بعد از اینکه گوینده متن رو گفت خودم اونو تکرار میکنم در حد سه الی 4بار باید بگم که نتایج فوق العاده ای گرفتم بعد از هر پاراگراف هم یه نگاه چشمی به ساختار جملات میندازم تا با نحوه نوشتن و گرامر اشنا بشم. الان که این قسمت مقاله رو خدندم فهمیدم که روشی که انتخاب کردم روش درستی هستش. اینم بگم اولش سخت بود برام و زمانبر اما الان واقعا سرعت عملم تو تلفظ واژه ها رفته بالا.الان دارم این تکنیک رو روی داستانهای دهکده زبان انجام میدم دواقعا لذت میبرم از انگلیسی… مرسی از شما اقا کامبیز بابت این مقاله پرمحتوایی که به اشتراک گذاشتید. ممنونم واقعا.

8 پسندیده

ممنونم آقا فرشید. شما ماشالا نوشتار قوی ای دارید. تجربیات شما در زمینه استفاده از گرامر خیلی میتونه برای بچه ها کمک خوبی باشه.
زنده باشید :clap::clap::clap::rose::rose::rose:

خواهش میکنم نازنین خانوم :rose::rose:

بله کاملا درسته. فک میکنم ( بسته به ساعت روزانه) هر کسی میتونه تو 6 ماه تا 1 سال به زمانی که گرامر بخونه برسه.
مثلا یه نفر 5 ساعت در روز بخونه طی 6 ماه به قدر کافی در معرض زبان قرار گرفته و ریشه رو ساخته. حالا به قول بنی لوئیس میتونه مرتب کنه همه چیزایی که خونده.
ممنونم از لطفتون :rose::rose::rose::rose:

دقیقا همون موضوعی که فادرینگهام بهش اشاره کرده. گرامر وقتی وارد حافظه رویدادی بشه مشکلات کاملا حل میشه.
شما هم در مسیر درست قرار دارید و مطمئنا به زودی تمام دانسته هاتون رو به عمل میرسونید و ازش لذت خواهید برد.
ممنونم از حسن نظرتون :rose:

خواهش میکنم. والا یه دو هفته ای درگیر این مقاله بودم. یکم داشت آخراش عصبیم میکرد . تموم نمیشد :joy:

ممنونم ازتون آتوسا خانوم :rose:

درسته. ممنونم از نظرت داداش :rose:

خب کلا همش گفتید قبول دارم بعد میگید اما :joy::joy:

بهترین روش برای گرامر خوندن… نوشتن… پیدا کردن اشتباه ( با رجوع به توضیحات) و دوباره تصحیحه.
دونستن گرامر به درد نمیخوره. بلکه انجامش مهمه.( در این باره تو 5 چالش انگلیسی خوندن مفصل صحبت کردیم)

یه روش خوب @Nobleman معرفی کرده بودن. خیلی کارا و مفیده. ( اینو میتونی تو نوشتارشون ببینی)

از این روش استفاده کنید

و اما درباره اینکه نوشتن با صحبت کردن فرق داره. بستگی داره منظورتون از نوشتن چجور نوشتنی باشه. آیا رسمیه؟ بله. اون موقع باید بلد باشی رسمی هم صحبت کنی تا بتونی رسمی بنویسی.
استیو کافمن تو کتابش به این موضوع اشاره کرده ( زمانی که میخواست تو دانشگاه ارائه داشته باشه ) به زبان فرانسوی جوری مینوشته که صحبت می کرده. و اشاره کرده هر چه نوشتارتون شبیه به مکالمتون باشه رو هر جفت تاثیر مثبت میزاره. هم مکالمه قوی میشه و هم نوشتار.
اگه بتونید هر چیزی که می خونید رو به عمل برسونید به نظر من 1 ساعت گرامر چه بسا بیشتر هم خوبه.
ولی فقط اینکه چهارتا فرمول رو بار ها و بار ها مرور کنید به نظر من به جز اینکه هنگام مکالمه اذیت بشید هیچ فایده ای نداره.

از روش آقا فرشید استفاده کنید. گرامر رو در عمل قرار بدید. نیازی به تمرین ها نیست. هر قاعده گرامری که یاد گرفتید رو در مثال ها بخونید و بنویسید و تصحیح کنید.

من هیچوقت تمرین نوشتاری نکردم. هیچوقت نگفتم حالا برم این هفته تمرین کنم. ولی نوشتار من قابل فهمه ( با کمی گاها اشتباه)
بخوام بهتر بشم؟
بر میگردم از یه نفر برای بهتر شدنم کمک میگیرم. مثلا میپرسم اینو میشه چک کنید. نگاه میکنه میگه کامبیز این تیکه اینو مینوشتی بهتر بود. چرا؟ چون که اینه.
به قول بنی لوئیس اونجاست که می گید Aha پس که اینطور. بعد دوباره می نویسید و می نویسید تا بهتر بشید.
پس اگه دنبال نوشتار خوب هستید بنوسید و بنویسید و بنویسید و بارها ادیت کنید و مشکلات رو حالا یا با رجوع به کتاب ها یا با کمک گرفتن از دوستانی که نوشتارشون خوبه حل کنید.

ممنونم از انرژی خوبتون نسیم خانوم . شما همیشه مشوق خوبی بودید و هستید :rose::rose::clap::clap::clap:

ممنون از حضور خوبتون :rose::rose::rose:

روشی بسیار کارا انتخاب کردید.
خیلی انرژی می طلبه ولی شما ماشالا به خوبی از پسش بر اومدید.
خواهش میکنم و ممنونم از حسن نظر و به اشتراک گذاری تجربیاتتون. :rose::rose::rose:

8 پسندیده

نقد و بررسی بود دیگه :sweat_smile::neutral_face::sweat_smile::sweat_smile::neutral_face:
خب باشه
نه اما :joy::joy:

3 پسندیده

سلام وتشکرازمقاله مفیدتون.تجربه ایکه من از یادگیری گرامردارم،دقیقامنبطق برنظرات استادای همین مقاله س.زودیلدمیگرفتم میتونستم بکارببرم،اماموقع توضیح دادن درباره شون گیج میشدم. چقدروقتموواسه یادگرفتن انواع جملات شرطی صرف کردم،ولی الان که به صحبتهای آقای ای جی گوش میکنم می بینم کاربردچندانی ندارن،تاحالافقط یبارتوصحبتاشون ازشرطی باصطلاح نوع دوم دیدم استفاده کردن.

3 پسندیده

سلام اینایی که میگید رو اصلا من نمیدونم چیه :grin:

3 پسندیده

سلام دوباره.خلاصه ایناییکه گفتم:وقتی کلاس زبان میرفتم گرامرهای مربوط به هردرسیو زودیادمیگرفتم ومیتونستم همونموقع واسه جمله سازی بکارببرمشون.امامدتیکه می گذشت قاعده شونونمیدونستم چیه…وزودفراموش میکردم. این بخاطرروش غلط یاددادن گرامرازهمون ابتداتواموزشگاهها والبته مدارس هست.شما نمیدونید توگرامرزبان انگلیسی سه نوع جمله شرطی وجودداره؟

3 پسندیده

سلام من اصلا اسم ساختارهارو نمیدونم.

3 پسندیده

داداش من توی مدرسه ی معلم داریم یک کلمه هم انگلیسی حرف نمیزنه همش فارسی میگه یک زنگ تمام گرامر میگه البته من گوش نمییکنم ولی وقتی میگه جواب این سوالو بده یا…من جواب میدم میگه چطوری میگی اینارو و شروع میکنه و میگه این جواب از چندتا قسمت تشکیل شده ولی من گوش نمیکنم خیلی .نمیدونم چیکار کنم که قاطی نکنم چون واقعا یه نکته هایی میگه که من اصلا نمیدونم چیه ولی ازشون استفاده میکنم میترسم یهو قاطی کنم و سرعت صحبت کردم رو بیاره پایین.ی راه پیشنهاد بدید من به حرفای ایشون اصلا گوش نکنم :joy:(شوخی)ولی جدی میگم اصلا دوست ندارم بدونم اصلا گرامر چیه

4 پسندیده

سلام.اونجوریکه تاحالامن ازصحبتای آقای ای جی بعنوان یه native فهمیدم،دونستن وندونستن گرامر (منظورم اسماشون هست)،زیاد مهم نیست. اماخب اگه شمامایل باشیدمن میتونم هم بفارسی وهم بانگلیسی بامثال جملات شرطیوبراتون توضیح بدم.البته شماخودتون استادید. ولی خب من باروش خاص خودم تونستم ازپس فهمیدن وبکاربردن گرامرهاییکه تاحالا یادگرفتم،بر بیام.مشکلی هم باگرامرندارم.

4 پسندیده

شما میتونین در تاپیکی جداگونه به این مباحث بپردازین.

2 پسندیده

سلام آقا کامبیز بازم گل کاشتی عالی بود ممنون تشکر

3 پسندیده

خواهش میکنم آقا سبحان. شما لطف دارید :rose::rose::rose:

1 پسندیده

سلام صبا جون، ميشه محبت کنی روشتو بگي به ما هم؟؟ ممنون میشم

1 پسندیده

4 نوشته با یک موضوع موجود ترکیب شدند: چت

سلام. دوست خوبم.من تواون مدتیکه کلاس زبان میرفتم،بعدازینکه ازروش تدریس استادا ناامیدشدم ودیدم هم دوست دارم کلاسوادامه بدم وهم ازروش اونها بخاطراینکه بیشترفارسی میگفتند تاانگلیسی چیززیادی متوجه نمی شدم،یباراتفافی نشستم درسیکه یادگرفته بودمومثالهای زیادی باهاش نوشتم. اونم نه مثالهای خیالی که استادتوکلاس میگفت،چیزهاییکه مربوط به زندگی واقعی خودمواطرافیانم میشد. ازاون به بعدتا آخر ین روزیکه کلاس میرفتم وگرامر داشتیم همین کارو تکرارکردم. مثلا برای تکرار حال کامل که باhave و since وfor ساخته میشه،این مثالها رو واسه خودم نوشتم.I have studied English since last year. Or I have been teacher for a long time
Or I have been floriser since 14 years ago…وهمینطوربه نوشتن مثالها ادامه میدادم که خوب توذهنم ماندگاربشن.بنظرم روش خیلی خوبی بوده تاحالا البته برای من…بعدکه بیشتربازبانشناس آشنا شدم دیدم توداستانها یجورایی اونها برای هردرس گرامرهای کاربردی انگلیسیو تکرار کردن. این روش تکرار کردن بلافاصله بعدازخوندن داستان خیلی خوب جواب میده. این البته نظر منه.

4 پسندیده

سلام. جملات شرطی درانگلیسی
There are some kind of conditional in English,and all of them have two part:If clause and result clause.
Zero conditional:This conditional sentences describe something that are generally true.use the simple present for both the If clause and (the conditional)and the result/maine clause. For example when I say:If I’m really tired tired,I talk to my flowers or I can say:If I tell to my friend something about zabanshenas,she likes to see that.
The first conditional:This form of the conditional describes real possibility. Use the persent tense in the if clause (the conditional)and simple future. For example when I say If I use zabanshenas app frequently,I will improve my learning English more or if you hard work you will save more money.
The second conditional:This form of the conditional is used to talk about imaginary imaginary present events The result clause describes an imaginary result clause. The verb in the if clause is in the simple past and in the result clause we should use would(not)+simple verb.for example when I say If I
knew about zabanshenas two years ago wouldn’t go to English class .
This sentence is not true right now and that’s a imaginary,because I have used zabanshenas since 9 mount ago.
The third conditional:Third conditional sentences describe hypothetical situation in the past. Use the past prefect in the if clause and would have +past participle in the main clause.for example when I say If I had researched about the best way for learning real English,I would have found zabanshenas.
Or we can say If people,especially government in Iran had made an effort to save water,we wouldn’t have faced with drought.
خیلی خلاصه جملات شرطیو توضیح دادم.حس کردم شماها حوصله واردشدن به جزئیات رونداشته باشید.سعی کردم مثالهای واقعی بزنم. جسارت نباشه،هرجاییو متوجه نشدید،بفرمایید بیشترتوضیح بدم. (فارسی یاانگلیسی).
ماجملات شرطودرزبان فارسی هم زیادبکارمیبریم. مثلا میگیم اگه امروزبارون بیادهوا لطیف میشه (خواهد شد).اماخب درزبان انگلیسی تقسیم بندیش کردن باین صورت.

4 پسندیده