زیاد شدن روز به روز دایره لغات انگلیسی

خوشبختانه با زبانشناس سطح دایره لغات روز به روز گسترده میشه هرکی بخواد زبانشناس رو کار کنه تو عرض یه سال بنظرم به سطح قابل قبولی از دایره لغات خواهد رسید.ولی یه مسئله هست که فکرمو درگیر کرده.افزایش این همه دایره لغات که روز به روز بیشتر میشه برای کسی مثل من که با این حجم از دایره لغات(نسبت به تعداد روزهایی که شروع به آموختن زبان انگلیسی از طریق زبانشناس کرده ام)مواجه شده وتوانایی در بکار بردن لغات واستفاده از اونها بدلیل نداشتن اطلاعات گرامری زبان وجمله بندی در زبان رو نداره,چه سودی خواهد داشت؟واژه ها باید استفاده بشن هم در رایتینگ و هم مکالمه.ولی وقتی زبان آموز ناتوان در ساختن جمله برخلاف داشتن دایره لغات مناسب,میباشد باید چه راهکاری را در پیش بگیره؟البته به لطف خواندن وگوش دادن داستهانست که آدم میتونه بخوبی لغت یاد بگیره وهمچنین لیسینگ رو تقویت کنه ولی باید از یه جایی شروع کنه برای بکار بردن اصولی زبان انگلیسی

2 پسندیده

سلام
گرچه خودتون استادین اما
پیشنهاد میکنم این مقاله رو حتما بخونید

2 پسندیده

مرسی ازشما
ولی این مقاله رو خونده ام.منظور من صد درصد این موضوع نبود منظور من اشاره به گرامر زبان انگلیسی بود.

2 پسندیده

یکی از راه‌هایی که شما میتونین خودتون رو برای مکالمه به چالش بکشین شرکت در همین چالش های مکالمه هست.

3 پسندیده

چجوری این همه لغاتو‌به حافظه بسپارم هرکار میکنم‌انگار نمیتونم حفظ‌کنم

1 پسندیده

سعی کنید با گوش دادن زیاد داستانها لغاتو یاد بگیرید

1 پسندیده

سلام. اینکه هدف افزودن دایره لغات بشه کار درستی نیست باید بتوان بر اساس لغات یاد گرفته حتی شده در حد یک جمله هر روز از لغات استفاده بشه. در غیر این صورت این کار میشه حفظ دیکشنری لغات و بهره گیری در هنگام ترجمه. البته این نظر شخصی من هست.

6 پسندیده

سعی بر اینه که بشه از لغات استفاده کرد.ولی اینکه ازچه راهی وارد شد گفته نشده.بنظرم در کناراین باید تاحدی گرامر خوند تا استفاده درست را ازانگلیسی برد

1 پسندیده

سلام…حتی برای افراد مبتدی هم به نظر شما باید یه جمله بیان شه با لغاتی که یاد گرفتیم…ولی من که نمیتونم چی…سطحم مبتدی هستش و با زبانشناس در سه ماه تونستم تقریبا لغاتم رو به هزار تا برسونم…و تو داستانهای کودکانه هستم و همزمان هم انگلیسی بدون تلاش رو دو درس خوندم تازه امروز رفتم درس سوم…نظرتون راجب بنده که سطحم اینه چیه؟؟؟ما هم بای بتونیم جمله بگیم

2 پسندیده

سلام بانوی عزیز؛ فکر کنم در یکی از مقاله های اخیر هم اشاره شد که در این سطح قطعا هدف اول باید تقویت دایره لغات و شنیداری باشه. اما اینکه هر روز بخواهیم فقط ذهن خود رو انباشته از لغات کرد درست نیست باید یک تایم هم اختصاص داد به حرف زدن با همون کلمات؛ یا بازگویی داستان، یا داستان سازی؛ نوشتن. بنابراین می بینید در راستای هدف اصلی می تونید مهارت اسپیکینگ رو هم تقویت کنید و خودتون رو عادت بدهید به استفاده از آموزه ها، حتی به مقدار اندک. حتما با انجام چنین کاری احساس رضایتی که در خودتون احساس خواهید کرد شما رو به جلو هدایت خواهد کرد. انشالله

1 پسندیده

راستش نمیتونم جمله خاصی بگم ولی گه گاهی یه سوال یا یه چیزی که تو همین داستانها و لغتها یاد گرفتم به همسرم میگم…البته جمله خیلی کوتاه الان حضور ذهن ندارم که بگم چیا میگم ولی یه وقتایی که پیش میاد یه هو یه چیزی میگم…بازگویی داستان یکم برام سخته راستش…ولی تکنیک سایه رو انجام میدم که خیلی کمک کرده…حس بلد بودن زبان بهم دست میده وقتی سایه انجام میدم البته بعد از تکرار زیاد…ولی سعی دارم تا سه ماه اینده همین روال رو ادامه بدم بعد ایشاالله برم سراغ داستانهای واقعی و بقیه پکیجها…یعنی چون از صفر شروع کردم تصمیم داشتم شیش ماه فقط یاد بگیرم گوش بدم دایرا لغاتم رو بیشتر کنم و بعد کارهای دیگه

1 پسندیده

اینکه نمیشه جمله خاصی گفت چون هنوز ذهن عادت به استفاده از لغات نکرده، وقتی داستان رو گوش می دهید خیلی خوب متوجه میشید؛ اون لحظه فکر میکنید می تونید در موقعیتهای واقعی خودتون از آنها استفاده کنید، ولی وقتی در موقعیت واقعی قرار می گیرید اصلا ذهن یاری نمیکنه؛ حقیقت این شرح حال وضعیت بنده در گذشته بود و گاهی هم الان این احساس رو تجربه می کنم. و تنها راه تکرار و استفاده مداوم هست و ایجاد موقعیتهای فرضی. ولی همین تلاش شما ارزشمند هست و قطعا نتیجه بخش

2 پسندیده

امیدوارم نتیجه بگیرم…تمام تلاشم رو میکنم…ممنون وقت گزاشتین و پاسخ دادین🌹

2 پسندیده