شعار و رسالت گروهی زبانشناس برای سال 1397

سلام علیکم و رحمه الله
البته منظور من مراجعه به دکتر نبود. بیشتر منظورم مطالعه از منابع معتبر و مطالعه نظرات سرشناسان این طب الان تو ایران مثلا مثل دکتر خیراندیش بود برای اصلاح تغذیه بود.
در حدی که هر کسی یاد بگیره چی بخوره براش خوبه. این خودش یه نوع پیشگیری از بیماری هم هست.
بیشتر مراجعه به دکترشو برای مثال آوردم که بگم این طب جواب داده.
بنده خودم بعد از یادگیری عمومی نه در حد یه فرد متخصص خیلی اصلاحات در تغذیه انجام دادم.

ممنون خیلی فکر خوبی هست انشالله اگه بتونم چنین کاری را می کنم

4 پسندیده

راهی برای فهمیدن اینکه من سرد مزاجم یا گرم مزاج هست؟

من هنوز نتونستم متوجه شم. باید آزمایشی داد ؟

2 پسندیده

سلام به دوستای زبان شناس…
خیلی دلم براتون تنگ شده بود…
من تصمیم زیادی گرفته بودم تو سال جدید انجام بدم خداروشکر دارم انجام میدم، اولی اینکه فاصله ای که برای خوندن زبانم افتاده بود رو حذف کردم دارم میخونم، کارم رو دارم عوض میکنم چون هر آدمی باید پیشرفت کنه،میخوام برم نمایشگاه کتاب، کتاب زبان بخرم(ممنون میشم کتاب خوب بهم معرفی کنید)… :rose::rose:

2 پسندیده

سلام اقا کامبیز من با توجه به این نوشته خودم طبع سردی دارم و دقیقا از وقتی مراعات میکنم و سردیجات غذاییم رو کم کردم حالم بهتره و انرژی بیشتری دارم

چگونه مزاج بدن خود را تشخيص دهيم
سردی و گرمی بدن را بررسی کنید
نخستین قدم را برای شناسایی گرمی یا سردی مزاج تان انجام دهيد. اين است که بخشی از بدن مثل ساعد خود را لمس کنید -در صورتی که با لمس بدن فرد مثلا لمس ساعد یا بازویش احساس گرما و حرارت کردید او دارای مزاج گرم است. اما اگر هنگام لمس بدن فرد احساس سرما کردید این امر یکی از نشانه های سردمزاجی در آن فرد است.
بافت بدنی نرم دارید یا سفت؟
-در صورتی که با لمس بدن فرد گرما احساس کردید و علاوه بر گرما متوجه شدید بافت بدنی او نرم است و با فشار سرانگشتان بافت به راحتی فرو می رود این فرد علاوه بر گرمی مزاج دارای رطوبت نیز هست. بنابراین او ویژگی های مزاج گرم و مرطوب را دارد.
اما در صورتی که با لمس کردن بدن فرد احساس گرما کردید اما خشکی و زبری خفیفی را زیر سرانگشتان دست تان احساس کردید او علاوه بر گرمی، خشکی مزاج نیز دارد. پس او یکی از علائم گرمی و خشکی مزاج که همان حس گرما و خشکی در بافت و پوست بدن است را دارد.
ممکن است با لمس بدن فرد تجربه دیگری داشته باشید. در شرایطی که با لمس بدن فرد احساس سردی کردید اما این سردی با نرمی پوست و بافت گوشت آلود بدن نیز همراه بود او دارای یکی از علائم مزاج سرد و مرطوب است که در میان درمانگران طب سنتی با عنوان مزاج سرد و تر نیز معروف است.
و اما در شرایطی که شما بدن فرد را لمس کردید و از آن سرما دریافت کردید و در عین حال با لمس بافت بدن با سختی و سفتی رو به رو شدید و احساس کردید بافت بدن او خشک است می توانید او را دارای ویژگی های مزاج سرد و خشک بدانید.

البته شناسایی این قضیه نیاز به تجربه زیادی داره ولی من چند سال پیش توسط یکی از اشناها که درمانگر طب سنتی هستن هم معاینه شدم و تقریبا همین نتیجه رو گرفتم

5 پسندیده

کسی باید این کار را انجام بده که خودش در تعادل هست و این کار را سخت می کنه

آزمایشی لازم نیست یه کم مزاج شناسی بخونید می تونید بفهمید راحت
مزاج شناسی بر اساس ویژگی های ظاهری و روحیات افراد و گوارش فرد می تونه انجام بشه سرما دوست و یا گرما دوست بودن
می تونید از آزمون های مزاج شناسی استفاده کنید البته این آزمون ها همیشه جواب دقیق نمی دهند ولی تا حدودی جوابشون صحیح هست
http://www.dr-naseri.com/mezajyab/intro.html
یا

فرصت کنم یه سری منبع هم معرفی می کنم انشالله

5 پسندیده

سلام دوست عزیزم, خیلی خوبه که برگشتید و فاصله بین خوندن زبانتون رو حذف کردید, موفق باشید, من کتابی الان به ذهنم نمیرسه ایشاله بچه ها کمکتون کنن.

3 پسندیده

سلام دوست عزیزم

ممنون از لطف بی نهایت شما

ممنون بابت به اشتراک گذاری اطلاعاتتون
شما خودتون اطلاعاتی در این زمینه دارید؟

2 پسندیده

سلام ثمین عزیز @sam79 ، من هم یه استاد و دوست دارم که فرانسه بلد هست وهمیشه هم آهنگهای فرانسه میخونه، خیلی زبون خوش آهنگی هست، قصدم اینه که از ایشون در این زمینه اطلاعات بگیرم مفید بود به اشتراک میذارم.

3 پسندیده

تحقیقات نشان داده افرادی که اهداف خود را یادداشت می کنند، شانس رسیدن به اهداف خود را 42% افزایش می دهند. این ضریب در صورت درمیان گذاشتن اهدافتان با یک دوست به میزان 78% افزایش پیدا می کند.

7 پسندیده

منظورم اینه شما خودتون آشنایی دارید با این زبان ؟
یا از این اپلیکیشن ها استفاده کردید

2 پسندیده

چقدر عالی
ممنون میشم خانم نیکنام عزیز :hibiscus:

1 پسندیده

من اسم شما رو نمیدونم دوست عزیز

خیلی خوبه که راضی هستید و براتون مفید بوده
حقیقتش من بجز چند کلمه که از همکارم که میخواست بره کبک کانادا یاد گرفتم هیچی از فرانسه نمیدونم
فکر میکنید برای شروع برای کسی که هیچ پیش زمینه ای نداره مفیده ؟

2 پسندیده

سلام .
ببخشید منبع حرفتون کجاس ؟
:thinking:

1 پسندیده

:ok_hand::ok_hand:

خیلی ممنونم توماما جان بابت توضیحات کاملت
من چون گوشیم هیچگونه جای اضافی نداره اپلیکیشن هایی که فعلا به کارم نمیاد نصب نمیکنم ولی حتما هر وقت بخوام فرانسه رو شروع کنم اپ مورد نظر شما رو هم امتحان میکنم
خیلی خوبه که از نتیجه اش راضی هستی و امیدوارم موفق باشی :tulip:

1 پسندیده

سلام، در مورد منبع که واقعا درست هست هر صحبتی بهتر هست با سند ارائه بشه، اما این رو از طرف دوستی دریافت کردم و چون برای خودم یک واقعیت صادق در زندگی بوده و هست و با کار هدفمند این تاپیک همخوانی داشت به اشتراک گذاشتم.

2 پسندیده

سلام و احترام، اوقات خوش. خانم @atineh1967 دیدم یادی نمیکنید خودم یه سر به این تاپیک ارزشمند زدم. من از اهدافم روی این چند مورد فوق تا کنون تونستم بیشتر متمرکز بشم. و مهمترینش تحقیقات علمی ام بود که تونستم مقاله یکی از پروژه های شرکت که ۶ سال پیش انجام داده بودم و ارزش زیادی برام داشت رو بنویسم و طلسمش رو بشکنم. امیدوارم همت کنم بهتر کارهام رو انجام بدهم.
موفق باشید

6 پسندیده

سلام دوست عزیز، ممنونم من هم آرزوی بهترین ها و فتح همه قله های هدف رو دارم.

2 پسندیده

سلام عزیزم, واقعا عالیه, چقدر خوب که بررسی میکنید و نگاهی به اهدافتون دارید و کارهاتون رو سرو سامون میدید, به نظرم کار بزرگیه وقتی ادم طلسم یه کاری رو که از قبل مونده میشکنه, و البته سخت, آفرین به شما.
در مورد اینکه سرنمیزنم به این تاپیک, واسه این بود که خود بچه ها بیان و اگر تغییر مسیر دادن یا اضافه کردن اهدافی رو بیان و بگن مثل اقا کامبیز @YoKambiz
ولی اگر پیشنهادی دارید و یا ایده و فکری برای تاپیک بگید, استفاده میکنم از نظراتتون,
باعث شدید یه نگاهی خودم به اهداف خودم برم بندازم ببینم چه اتفاقاتی افتاده و ویرایش کنم اهدافم رو.
متشکرم که تازه کردید تاپیک رو

3 پسندیده

آره واقعا سخته ولی به لطف تکنیک gun to head method که آقای @YoKambiz معرفی کردند این کار سخت و غیر ممکن برام ممکن شد. باز هم ممنون

2 پسندیده

سلام اقا فرزاد برای اهدافتون تا به الان چکارا کردید؟

از تجربه تون تو این زمینه برامون بگید؟

و برای این مورد چه کارا میکنید؟

دوست خیلی خوبم تو تا الان که دو ماه از سال گذشته چکارا کردی؟ خوب پیش میره؟

شروع کردید؟

برای شروع کاری انجام دادی؟ برای افزایش لغاتتون و خواندن کتاب؟؟

دوست عزیز برای این موارد بعد از دو ماه چکارا کردید؟

تا الان چطور پیشرفته؟ موتور خریدید؟

ثمین عزیزم برای این مواردی که گفتی چکارا کردی؟ تغییراتی میدی؟

برای مواردی که گفتی چکارا کردی؟

خب الان چه میکنید؟
خوب پیش میره؟

برای این موارد چکارا کردید؟ منو شما تقریبا علایقامون مشترکه تو بعضی موارد.

خانوم نیکنام, شما باعث شدید من امروز بشینمو دوباره فکرامو جمع کنم و راهم رو بررسی کنم و حرکتم رو به سوی زبان و… ادیت کنم.
شما در مورد شکرگزاریتون و مواردی گفتید بگید, تغییراتی ایجاد کردید؟

خب منتظریم ریزتر بگید تا الان چکارا کردید؟

راستی برای این مورد چکار کردید؟

خب مژده جونم چکارا داری میکنی؟

نسیم جان نوبتم باشه نوبت تو شده بگو چکارا کردی و میکنی؟

به کجا رسیدین؟ خصوصا دندونتون خیلی مهمه.

دوستاتو کمتر کردی؟ یا راه بهتری برای ارتباط ایجاد کردی؟

ورزش رو شروع کردی؟
کلا چه میکنی؟

تو فکر تعمیر تا تعویض کامپیوتر هستی؟
واسه کاشت سبزیجاتت چکارا کردی؟ عکس بگیر برامون بفرس.

شما مدتیه نیستید, چکارا میکنید؟

اوضاع برنامه ت خوب پیش میره؟

منتظریم بگید چکارا کردین تو این مدت؟

سلام, مدتیه نیستید و شما رو تو تالار قسمت کتاب نمیبینم, شما چکارا میکنید با 200 کتاب؟ و روش تند خوانیتون؟

خب شما چکار میکنید؟ اوضاع خوبه؟

اقا کامبیز شما اهدافتون رو ادیت کردید و دوباره نوشتید, خیییلی خوبه؟ الان از تصمیمتون رضایت دارید مبنی بر شروع نکردن اسپنیش؟
کلا راضی هستید؟

عجب طومااااری شدا, خسته شدم. :sunglasses:
خوشحال میشم بیاین و دوباره خودتونو چک کنید و وضعیت اهداف و عادتتون رو.
منم تغییراتی دادم که البته هنوز نهایی نشده.
ایشاله قدرت رو وسط تابستون تموم میکنم, و درس وی ای پی رو هم تا اخر اسفند سی درسش رو تموم میکنم.
ورزشم رو با قدرت هر روز دارم ادامه میدم.
چیزی که تغییر کرده اینه که بیشتر تو تالار برای مکالمه شرکت میکنم و این عالیه.
در مورد برنامه نویسی تصمیم قطعیمو هنوز نگرفتم
متشکرم از همگی

5 پسندیده