شعار و رسالت گروهی زبانشناس برای سال 1397

بانو مساله فهم قرآن با بحث مکالمه عربی دو مقوله جداس :relaxed:
من خودم رشته ام الهیاته.
اگه دوستانتون میخوان با قواعد عربی اشنا بشن تا بدونن مثلا فاعل و مفعول و … در ایات قران کجاست؟ کتاب اعراب القران یا مفردات راغب اصفهانی رو معرفی میکنم توش لغاتی که تو قران هست اگه بخان معنیشو جداگونه بفهمن خوبه.
اگر بحث بلاغت قران رو بخوان بیشتر بدونن کتاب اسرار البلاغه
ولی اینا بحثای تخصصیه.
برای فهم ایات قران همون مراجعه به تفاسیر کافیه.
وگرن بحث مکالمه عربی و فازش اصلا متفاوته البته به نظر من :blush:
بازم چشم من تاجایی که بتونم کمکتون میکنم

2 پسندیده

حتمامنابعوبهشون معرفی میکنم. واینکه اینهابحثهای تخصصی جداگانه هستند.یکی ازهمین دوستام تاحالا اتفاقا چندبار(نه بطورمرتب)،توموقعیتهای مختلفی که امکانش بوده،کلاسهای تفسیروحفظ قرآن همراه بامعنی شرکت کرده وفکرمیکنم ازهمین طریق هم علاقه مندیش به زبان عربی بیشترشده،چون هروقت من ازیادگیری زبان حرف میزنم میگه من حس میکنم عربیوبیشتردوست دارم. ولی حتما به هرکس که پیگیربودوپرسید،راهنماییهای مفیدوخوب شماروبهش اطلاع میدم. واقعا ممنونم. به اطلاعات خودمم اضافه شد

2 پسندیده

من فردا ایشالاه عکس این کتابا رو با یه صفحه از داخلشون میفرستم . که مفید تر باشه :heart: شبتون ارام :rose:

2 پسندیده

چشمتون بی بلا،وهمیشه روشن :blush:

2 پسندیده

خیلی باعث زحمت شدم. لطف میکنید.درپناه خدا.شب وعاقبت شمابخیرونیکی

2 پسندیده

باید یه برنامه ریزی بکنم ببینم میشه روزی چند صفحه؟

من راستش دوسالی هست به صورت خودخوان زبان می خونم سال اول شاید روزی یک ساعت مثلا وقت می ذاشتم یا کمی بیشتر و خوب از دوره های خودآموز شروع کردم و فیلم دیدن و راههای دیگه ولی خیلی نتیجه بخش نبود بعد با ای جی اشنا شدم و به دنبال کتاب های ای جی با زبانشناس بعد توسط بچه های همین تالار با چند زبانه ها و روش هاشون و با اینکه باید بری تو دل زبان واقعی تا زبان تا زبان یاد بگیری و سطح من زیاد بالا نیست همون متوسط شاید هنوز به اونجا هم نرسیدم ولی خوب میخوام هرچه زودتر دیگه زبان را جمع و جور کنم و وضعیتش را روشن فعلا بهترین راه همین کتاب خوندن هست(البته قبلا کتابهای تخصصی می خوندم) برای من که اون هم از بچه های همین تالار یاد گرفتم به خصوص @YoKambiz و @Farzad_Poodineh همین جا از همه تشکر می کنم. البته راستش خیلی اهل رمان خوندن نبودم الان بخوام یه کتاب فارسی بخونم رمان نخواهد بود ولی این راه مث اینکه در زبان خوندن جواب می دهد.

چرا که نه اگه یه سری ادم پایه پیدا بشه اصلا می تونیم باهم این مطالعات را انجام بدیم.

5 پسندیده

سلام بعد از مدت ها به دوستان پر انرژی و جذاب زبانشناس
وقتتون بخیر
پسرم ۴۰ روزه شده، گفتم که بدونید

جایی خوندم/شنیدم که یکی از بزرگان(تا جایی که به خاطر دارم وارن بافت بود) گفته بود که آرزوهات را اولویت بندی کن سپس سه تای اول را بردار و بقیه را بنداز دور. ما وقت کافی برای رسیدن به همه‌ی آرزوهامون نداریم.

این را هم خودم باید اضافه کنم که: بخصوص ما که از ۳۰ سالگی قصد شروع داریم.

با این مقدمه برم سراغ برنامه‌هام در سال جدید:

۱- ادامه یادگیری زبان انگلیسی از طریق اپلیکیشن زبان شناس
۲- شروع کار مورد علاقه‌ام و آمادگی برای ترک کار فعلی

توضیح مورد اول اینکه: انگلیسی قدرت را تا درس بیستم خوندم و اگر خدا بخواد تا ۳ ماه آینده تمامش میکنم و میرم سراغ انگلیسی واقعی

توضیح مورد دوم اینکه: فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه صنعتی شیرازم، و از همون دوران دانشگاه متوجه شدم که دانشگاه فقط به درد سواد تئوریک می‌خوره و عملی باید خودم روی پای خودم بایستم و این شده که دانش اندکی در زمینه برنامه نویسی توی چند فیلد خاص داشته باشم، تا حالا هم اندک درآمدزایی از این طریق داشتم ولی تنبلی باعث شده هرگز جدی به عنوان کار نخست بهش فکر نکنم. ولی حالا که خطر اخراج توی شغلم را احساس کردم می‌خوام به صورت جدی تر به توانایی های خودم بپردازم و به قول معروف آقای خودم باشم

6 پسندیده

سلااام, به سلامتی, خیلی هم خوب که برگشتید.

چقدر خوب که دقیق اشاره کردید

در این زمینه منم تازه شروع کردم به یادگیریش, البته توی خونه میخونم.
اتفاقا بهش جدی نگاه کنید که جزو مشاغل پر درامد در سالهای اتی خواهد بود, و خوبتر که شما کارهایی هم باهاش انجام دادید و کسب درامد داشتید و میشه گفت خیلی راه رو رفتید و حیفه که ادامه ندید,
لطفا در این راه به من و سایر کساییکه اول راه هیتن هم کمک کنید و بیشتر در مورد برنامه نویسی و یادگیریش بگید, من در حال حاظر جاوا و جاواسکریپت رو دارم یاد میگیرم. شما چه برنامه هایی رو بلدید؟
موفق باشید

2 پسندیده

من حوزه‌ی اصلی کاریم برنامه نویسی تحت وب هست

PHP کار میکنمَ جدیدا از فریمورک Laravel استفاده می‌کنم

برای طراحی UI سایت هم از CSS , Javascript که البته تحت فریمورک Twitter Bootstrap

برای پایگاه داده هم معمولا از MySQL , SQLite استفاده می‌کنم

پیشنهاد من به شما اینه که Javascript را به تنهایی پیش نبرید. تنهایی معمولا کاربرد زیادی نداره. ولی Java خودش یه دنیایی هست.

2 پسندیده

متشکرم از اطلاعاتی که دادید, دقیقا منم جاوا رو دارم میخونم.
شما که خیلی چیزا بلدید عالیه, موفق باشید در کار جدید, ایشاله استارتشو زدید خبر بدید و ما رو هم خوشحال کنید.

1 پسندیده

((اونیکه واقعا بخاطرش حاضر بشم صبحها زودتر بیدارشم و شبها دیرت بخوابم چیه))

چه قدر این جمله خوب بود.

3 پسندیده

خب بعد از یه جمع بندی به دو تا هدف اصلی خودم رسیدم.

اسپانیایی رو گذاشتم کنار چون نمیرسم بخونم بجاش قراره سطح انگلیسیمو بهتر کنم.

دو تا هدف امسال من:

1. گیاه خوار شدن
  2. ضبط 240 لتس تاک تا پایان سال 97
4 پسندیده

چقدر خوووب که با درک و بینش و آگاهی از وقتتون و محدود بودن منابعتون, با جسارت تغییر دادید اهدافتون رو, معلومه که شما بسیار خوب و با توجه هستید نسبت به منابعتون و اگاهانه تصمیم میگیرید. آفرین بشما.
در مورد گیاه خوار شدنتون و علتش اگر تمایل داشتید بگید. منم علاقه دارم به گیاه خواری, ولی تا بحال با جدیت پیگیرش نبودم فقط در حد تعادل مصرف گوشتم کمه. و اطلاعاتم کمه در موردش.

3 پسندیده

گیاه خواری خوبه اما به طور مداوم به بدن ادم ضرر میرسه من یکی از فامیل هامون یه مدت گیاه خوار شد اما بدنش افت کرد و وقتی خواست دوباره گوشت بخوره متاسفانه بدنش واکنش نشون داد و بدنش کهیر میزد البته مطمعنا همه مثل هم نیستن اما گفتم بگم شاید به درد بخوره :sweat_smile:
در مورد هدف دومتون هم امیدوارم که بتونین بهترین لتس تاک هادو ضبط کنین و ما هم بهره ببریم ازشون

3 پسندیده

درباره چالش 240 تو پایین توضیح دادم

و اما گیاه خواری. مدتیه کلسترول خونم بالا میره و احساس سنگینی دارم. در ناحیه کبد هم احساس درد دارم که نمیدونم چرب شده یا خیر.

که قرار شد یک ماه آتی برم سونوگرافی تا ببینم تکلیفش چیه.

در کل همیشه دوست داشتم این موضوع رو امتحان کنم. البته گیاه خوار کامل نمیشم که تا ابد گوشت نخوره. حتما ماهی و فرآروده ها حیوونات مثل لبنیات و تخم مرغ تو برنامم میمونه. ( البته یه ماهی رژیم گرفتم فعلا اینا هم نمیخورم)

کلا مرغ و گوشت رو چون زیاد آمپول میزنن و شیمیایی شده همه چی واسه همین تصمیم گرفتم که یکم تغییر بدم تو برنامه غذاییم واسه همین بعد از کمی تحقیق تصمیم گرفتم این موضوع رو امتحان کنم. یه هفته ای میشه گفت گیاه خوارم و حس خیلی خوبی دارم. ببینیم چی میشه.

شما منو یاد یه رفیقم انداختید.

بهش گفتم سرفه میکنم. گفت ما یه فامیل دور داشتیم دقیقاً همینجوری سرفه میکرد مرد :joy::joy::joy:

البته شوخی کرد.

درسته یه سری چیزاشو در جریانم. واسه همین تو برنامه غذاییم ماهی رو نگه داشتم. هر چند در کل زیاد طرفدار مرغ و گوشت هم نبودم زیاد. هر موقع هم خوردیم برام جز چربی هیچی نداشت واسه همین یکم به چالش کشیدم. منم که عاشق چالش :joy::joy:

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
انگیزه من برای یادگیری زبان از دیدن کارتونهای انگلیسی دخترم شروع شد
یه سری کارتون به اسم "پپاپیگ"که تقریبا۲۰۰ قسمته که موصوعات جالبی داره
چن وقت پیش به طور اتفاقی یه قسمت از این کارتون به زبان فرانسه دیدم که چون قبلا به زبان انگلیسی این کارتون رو دیده بودم تقریبا متوجه شدم.
تمرکز فعلی من رو انگلیسیه و احتمالا تا مهر ۹۷ برنامه ای برای شروع فرانسه ندارم ولی اگه زمانی بخوام شروع کنم با همین کارتونها که گفتم شروع میکنم

شما خودتون روش خاصی رو برای یادگیری در نظر دارید؟

2 پسندیده

من ثمین هستم و از اشناییتون خیلی خوشحال شدم
منم حتما اگه چیز جدیدی پیدا کردم تو تالار به اشتراک میذارم

1 پسندیده

پیشنهاد می کنم به جای گیاه خوار شدن یه کم روی اصلاح تغذیه براساس طب سنتی کار کنید.
خیلی از رفتارهای تغذیه ای امروزه اشتباه است. و بسیاری از رژیم های توصیه شده. البته من این را براساس تجربه و اینکه چندین بیمار را از این طریق درمان کردیم می گم.
مثلا مواد غذایی باید براساس طبع فرد مصرف بشه مثلا کسی که دارای طبع سرد هست لبنیات و ماهی نباید زیاد مصرف کنه.
حتی در افراد گرم مزاج هم مصرف مداوم سردی ها باعث سرد شدن طبع می شه.
یا مثلا خوردن اب زیاد در طول روز که به همه توصیه می شه باید براساس طبع باشه و خوردن آب زیاد برای یه فرد بلغمی باعث بیماری میشه.
بعدها دیدم خیلی از چیزهایی که در طب سنتی و اسلامی هست در طب نوین تازه داره تایید می شه.
مثلا زیتون و انجیر که در طب اسلامی و سنتی خیلی مورد توجه و در قران هم بهشون قسم خورده الان از نظر علمی هم ثابت شده که باعث جوان شدن سلول ها می شوند.
یا اینکه در رساله ی ذهبیه امام رضا ع داریم که یا روزی دو وعده غذا بخورید یعنی صبح و شب و یا دو روز سه وعده و الان وعده ناهار از نظر علمی هم قابل تایید نیست.

6 پسندیده

چه مطالب جالبی رو عنوان کردید, چقدر خوب میشه اطلاعات بیشتری در حد عمومی به ما انتقال بدید, متشکرم از انتقال و اشتراک دانسته هاتون

2 پسندیده

سلام خانوم حیدری عزیز
مطلب مفیدی بود.
منم به طب سنتی بیشتر معتقدم و هنوزم مراجعه داریم البته لارم بذکره حتما جاهای مطمعن باید رفت.
ولی متلسفانه خیلیا هنوز اعتقاد و باوربه این طب ندارن.
من هر موقع به دوستانم توصیه کردم کمتر کسی توجه کرد.
مثلا من برادرم ریزش موی سرش خیلی زیاد شد و مدام از داروهای حتی گرون قیمتم برای این موضوع استفاده کرد ولی اخیرا که به متخصص طب سنتی مراجعه کرد بهش گفت علت ریزش موی شما ، به دلیل چرب شدن بیش از حد کبدته. و اینکه خونش خیلی غلیظ شده و…
پس تغدیه واقعا مهمه

2 پسندیده