چالش شدت سال 97 « مکالمه »

با سلام خدمت دوستان گرامی.

من در این تاپیک دو تا از اهداف سال 97 رو ارائه دادم.

دومیش ضبط 240 Let’s talk تا پایان امسال هستش.

giphy

خب چالشه، سوسول بازی که نیست :smirk:

دلیل زدن این چالش خیلی سادست. همه میدونیم که بدون استفاده لغات قرار نیست لغاتمون فعال شه، بدون مکالمه قرار نیست زبونتون به مکالمه باز شه و بدون مکالمه هم نمیتونید انتظار داشته باشید به سطح بهتری از زبان برسید.

پس اگه در انتظارید تو ای اتکه، دل بیقرارید تو ای اتکه…

بدونید از این خبرا نیست. شما سالیان سال هم به زبان گوش بدید زبان خودش نمیاد. باید ازش استفاده کنید.

نگرش های زیادی هم موجوده. بعضیا میگن باید از روز اول صحبت کرد مثل بنی لوئیس و بعضیا تاکید دارن اول چند ماه ورودی جذب کنید و بعد صحبت کنید مثل استیو کافمن.

با تمام این تفاسیر باید بگم که باید صحبت کرد. حالا چه از اول، چه بعد از سه یا 6 ماه.

پس اینقدر عقب نندازید دوستان.

میرسیم به چالش و شیوه اجراش:

این چالش به این صورته که شما سعی میکنید برای خودتون یه حد یا بهتره بگیم یه هدف تعیین کنید و به اون متعهد باشید. مثلا یکی تا الان تو یه چالش هم شرکت نکرده. اشکالی نداره از حد سبک شروع کنید. مثلا بگید من میخوام در ساده ترین حالت تا پایان خرداد 10 لتس تاک بدم.

وقتی این حد رو انتخاب کرد. هر لتس تاکی که ارائه میده لینکش رو میزاره در این تاپیک تا زیر سایر موضوعات گم نشه و خدایی نکرده کسی از دست نده.

اینجا لینک لتس تاک ها قرار میگیره و نظرات در تاپیک های مورد نظر داده بشن.

هر کسی میتونه هر حدودی دوست داره بزاره. شاید یکی بگه من میخوام تا پایان سال 1 لتس تاک بدم.

البته رو این موضوع بیاید جدی باشیم و سعی کنید حداکثر تلاشتون رو برای بهتر شدن مکالمتون بزارید. یعنی یه موردی بگید که موظف شید حتما شرکت کنید.

موضوعات برای شرکت در چالش:

آزاد. هر چیزی میتونه باشه. میتونه یک آموزش، یک راهنمایی، یک سخن انگیزشی، بازگویی یک داستان، روخوانی یا هر چیزی باشه.

برای دوستان تازه وارد:

دوستانی که توانایی مکالمه رو در سطوح خیلی ابتدایی دارند پیشنهاد میشه، داستان بازگو کنند. یا درباره چیز های بسیار بسیار ساده صحبت کنند.

اگه دوست دارید درباره موضوعی خاص هم صحبت کنید. هیچکس جلودارتون نیست و این کارو حتما انجام بدید.

یادتون باشه همه چی پله به پله رخ میده.

برای دوستانی که در سطوح متوسط و پیشرفته هستند هم هر موضوعی که دوست دارند میتونند صحبت کنند.

ارائه

دوستان میتونن مطالبشون رو در قالب فایل صوتی یا ویدئو ارائه بدن. اگه متنی از قبل نوشته شده هم میتونید در کنار این موارد قرار بدید که سایر دوستان استفاده کنند.

کلام آخر

دوستان توجه داشته باشید. خجالت، استرس، ترس واسه یک زبان آموز نباید مفهومی داشته باشه. اشتباه کردن جزئی از مراحل یادگیری زبانه و نمیتونید ازش فرار کنید. به جاش اون رو به آغوش بکشید و متفاوت باشید.

34 پسندیده

240 تا؟؟
یک روز در میون هم لتس تاک بدی باز چند روز کم میاد :nerd_face:

خیلی عالیه :muscle:

من سعیم رو میکنم حداقل 30 تا لتس تاک و یا کامنت صوتی رو بدم

6 پسندیده

منم سعی ام رو میکنم تا آخر سال یکی بدم بیرون حد ماهمینه چیکار کنیم :neutral_face::v:

5 پسندیده

منم قول میدم شش تا حداقل لتس تاک بدم تا ببینیم چی میشه…

3 پسندیده

سلام، چالش به شدت چالش برانگیزی هست.
من هم فعلا فکر کنم برای اینکه برنامه منظمی داشته باشم هر هفته یک لتس تاک، اگه هفته ای نتونستم سعی میکنم جبران کنم.ان شاءالله

3 پسندیده

سلام
مرسی بابت چالش به شدت چالش ناک
من فعلا هدف سه ماهم تا اخر خرداد 34 عدده :blush:ایشالاه که میتونم.

1 پسندیده

ماهی 21 کارو میکنه دیگه :joy::joy:

تا کی به این میزان میرسی؟

برای یک سال برنامه نریز.

بگو تا پایان این ماه چند تا میدی که نزدیک باشه. اونجوری که عمرا انجام بدی.

:joy::joy: داداش تا پایان ماه یکی بده منتظریم. :rose::rose:

تا پایان سال؟ :grin:

بسیار هم عالی خانوم نیکنام. :rose::rose::rose:.

خواهش میکنم نسیم خانوم :rose::rose:

برای هر ماه چقد در نظر گرفتید؟

3 پسندیده

آها راستی من تا پایان این ماه 5 تا میدم. :grin:

2 پسندیده

سلام
چه چالش خوبی
فقط اجازه هست قبلش یچی بگم؟؟

1 پسندیده

بله بفرمایید.:smirk:

1 پسندیده

راستش با خودم گفتم هر دو روز یبار. یعنی تا پایان این ماه که 8 روز مونده ایشالاه 4تا بدم . ماه اردیبهشت 15 تا
ماه خردادم 15 تا.
انگشتا می لرزه موقع امضای این تعهد :joy: ولی ایشالاه که بتونم

7 پسندیده

ایجور ک نگا میکنین ینی نگو :unamused:

2 پسندیده

احسنت. بسیار عالی

فک کنم تا الان بزرگترین چالش رو الان شما ثبت کردید :+1::grin::rose:

خواهش میکنم بفرمایید :relaxed:

خوبه ؟ :expressionless:

2 پسندیده

عه جدی؟ البته صدر جدول که خودتونید کسی فعلا جرات تعیین هدف سالانه نداشته :blush::joy:
شما برای دوماه بعدتون مشخصه چندتاست ایا؟

2 پسندیده

این چالشو که دیدم خوشحال شدم
اما یهو یاد این چالش افتادم ناراحت شدم

یجوری شده اون چالش که انرژی همهههه افت کرده
چرا واقعا؟؟؟

اخه یادمه موقعی که چالشو زدین
همه صدبرااابر بیییییشتر الان استقبال کرده بودیم
حالا چرا اینجوری شد نمیدونم والا!

2 پسندیده

نمیدونم والا. فک کنم ماه بعد 20 تا بدم. شایدم بیشتر.

ولی میدونم 90 درصدشون ویدئو خواهد بود.

فک کنم باید درباره انتخاب موضوع هم مشارکت باشه که بشه راحت پیدا کرد واسه خودمون. :grin:

فک کنم منو شما یه جورایی مثل تارو و سوباسا تو کارتون فوتبالیست ها شدیم.

دقیقاً میدونستم به این موضوع اشاره میکنید. :grin:

من مشارکتم اونجا کات شد چون برنامم انعطاف پذیر شد و تصمیم گرفتم به اون شکل نخونم. دلیلش هم نوسان زیاد در آمار من در زبانشناس بود. چرا که من معمولا کتاب رو خارج از اپلیکیشن میخونم. یا مثلا فیلم و ویدئو نگاه میکردم.

واسه همین نمیشد شرکت کنم.

اما تفاوت این دو تا چالش بدون شک زمین تا آسمونه. چرا که اینجا درگیری ( engagement ) وجود داره. کسی که شرکت کنه تمرین مهارت مکالمه میکنه. ولی اونجا یک نواختی ایجاد شده بود و خب نمیشه خرده گرفت.

اینجا چیزیه که خیلیا در حال حاضر دارن براش تلاش میکنن. مثلا نسیم خانوم، ثمین خانوم این چند وقت لتس تاک های زیادی دادن و این نشون میده که به دنبال تقویت مهارت مکالمه هستند.

حالا ممکنه یکی حال نداشته باشه آمار اسکرین بگیره ولی مطمئناً همه دوست دارن که لینک کارشون رو اینجا بزارن تا بقیه نظر بدن. به خصوص دوستان تازه وارد.

4 پسندیده

:unamused::unamused:
خب همه ی اینا یعنی چالش حدود عملا تعطیل؟؟

2 پسندیده

بسیار عالی
منم شرکت میکنم اون هم به صورت کاملا جدی چون جز اهدافم بود این موضوع
ولی ماه اینده برنامه شو اعلام میکنم :no_mouth:

2 پسندیده

ایشی زاکی و ماتسویاما؟

برای دوستانی که دوست دارن شرکت کنند، نه. ولی برای من آره.

بسیار عالی.

تیزر تبلیغاتی هم نمیشه بدید ؟

2 پسندیده

بالاست
:sunglasses::crazy_face:
ولی تعدادشو طبق شرایط جدیدم اعلام میکنم :blush:

4 پسندیده