ریشه یابی و لیست کامل ریشه کلمات انگلیسی

سلام به همه دوستان علاقه مند و پیگیر این تاپیک. اول از همه معذرت خواهی مرا در قصور اخیرم در این تاپیک بپذیرید.
با توجه به شرایطم احتمالا ایام نوروز قادر به فعالیت زیاد نباشم در تالار. لذا در فرصت ممکن جبران خواهم کرد و اگر بتونم یکسری ریشه ها رو به صورت متوالی ارائه بدهم.
با آرزوی سالی سرشار از موفقیت، سلامتی برای شما و خانواده های عزیزتون. :rose:

9 پسندیده

سلام دوباره.درپناه خداشادوسلامت وموفق باشید.

3 پسندیده

4 پسندیده

سلام خانوم نیکنام عزیز.ایشالاهرجاهستیدقلبتون پراز
شادی وآرامش باشه درکنار خانواده عزیزتون.
واقعیت اینه که تلاش شمابرای نظم وترتیب ریشه های
لغات،اینقدرعالیه که حیفم میاددست به ترکیبش بزنم
اماتوکتاب غروروتعصب چندتاازین ریشه هاروهربارکه
میدیدم؛باخودم میگفتم شایدبدنباشه بادوستان علاقه
مندبه بحث ریشه به اشتراک بذارم‌.قصدم یکی تقدیراز
زحمات ارزشمندشمادرین قسمت و،دیگه یادآوری این
موضوع که مطالعه کتاب چقدرمیتونه تویادگیری
بیشتربهمون کمک کنه.

4 پسندیده

4 پسندیده

امیدوارم برای دوستان حداقل درحدیک یادآوری مفیدباشه. موارد استفاده کلمه amiable تواین سه تاجمله یکم متفاوته،مورداول مسقیمابه شخص اشاره میکنه:He is perfectly amiable
ومورددوم به یک راه قابل قبول وعالی و…
میخواستم فقط جملات خاصشواینجابنویسم،بنظرم رسیدآوردن اصل منبع بهترباشه،وشایدباعث بشه دوستانیکه این بحثودوست دارندترغیب به مطالعه کتاب هم بشن.
پ.ن.فکرکردم تاشماخانوم نیکنام،دوست عزیزم به
سلامتی برگردیدو این تاپیکوپربارترش کنید،بنده هم چراغشوروشن نگه دارم،گرچه بایک شمع خیلی کوچولو:grinning::grinning:برای همه دوستان خوبم آرزوی موفقیت دارم.

5 پسندیده

سلام دوستان عزیز و همراهان این تاپیک، ضمن عذرخواهی از وقفه ایجاد شده. لازم میدونم از دوست عزیز @saba که همراه و قوت قلب بنده در این تاپیک هستند تشکر ویژه بجا بیاورم. سپاس از شما خانم صبای عزیز.
لغات با ریشه aster , astro به معنی بخت و ستاره به
پست اصلی اضافه شده است.

7 پسندیده

متشکرم خانوم نیکنام,
قدر محبت و زحمات شما رو همه میدونیم.
:heart_eyes::kissing_heart:

2 پسندیده

ممنون از لطف شما آتوسا خانم عزیز.

تشکر ویژه من از خانم صبا بخاطر کار ارزشمندشون هست. ببخشید شفاف سازی نشد صحبت قبلی.
این تاپیک حتی کوچکترین سهمی در یادگیری هم داشته باشه من خوشحال خواهم شد.

6 پسندیده

That’s very nice of you. I know finding the roots of each word, addressing them and then sharing them is a hard work. I’ve had the same experience about finding the flowers names in English. I’d like to thank you a little bit. But now I want to share something about Aster word. Maybe that will be interesting for you and other friends.As I said I’ve searched for growing some kind of flowers and their names in English. I’ve understood Aster is a genus of flowering plants in the family asteraceae. It’s circumscripion has been narrowed ,and it now encompasses around 180 species,all but one of which are restricted to Eurasia;many species formerly in aster are now in other genera of the tribe astereae. The name Aster comes from the ancient Greek word(aster),meaning “star”.

2 پسندیده

2 پسندیده

گل ستاره درزبان فارسی به نام گل مینایاگل میناستاره ای معروف هست،واونم بخاطراینه که گلهای زیبای اون درشب مثل ستاره میدرخشند.دررنگهای مختلف هم هستند.خانم نیکنام دوست عزیزم،اگه شمابحث ریشه ی لغات رواینجامطرح نکرده بودید،شایدبنده هیچوقت درباره اش صحبتی نمیکردم،چون فکرنمیکردم واسه ی دیگران جذابیتی داشته باشه.درهرصورت ازتون مجددا سپاسگزارم. برای شماوهمه ی دوستان آرزوی موفقیت وسلامتی میکنم. شاد باشید.

4 پسندیده

سلام خانم صبا عزیز، ممنون از توضیحات جالبتون. من خودم به شخصه ایده خاصی در جذابتر کردن روش ارائه مطالب ندارم و این همراهی شما باعث خوشحالی هست. براتون آرزوی سعادت و سلامتی دارم.

3 پسندیده

دوستان عزیز، لغات با ریشه ann, annu, enni به معنی year سال به پست اصلی اضافه شد. که شامل لغات زیر هست.
• annals: تاريخچه‌، وقايع‌ ساليانه‌، سالنامه‌
• annual: سالیانه
• annuity: حقوق‌ يا مقرري‌ ساليانه‌
• anniversary : سوگواري‌ ساليانه‌، جشن‌ ساليانه‌ عروسي‌، مجلس‌ يادبوديا جشن‌ ساليانه‌، جشن‌ يادگاري‌
• perennial: هميشگي‌، دائمي‌، ابدي‌، جاوداني‌، پايا، همه‌ ساله‌

8 پسندیده

چه گلای زیبایی, کاش تاپیکی بزنید در مورد گلها.
حس خوبی میده دیدن عکساتون. متشکر.

2 پسندیده

مرسی.زیبا می بینید.تاپیک زدم. Saba and her flowers. راستش همونجورکه اول توضیحاتم گفته ام،ازدوران دبیرستان عشق کارای هنری بودم. اماچیزیکه بیش ازهمه تاحالا برام آرامش بخش بوده پرورش گل بوده وهست و خواهد بود.

2 پسندیده

ای وای من تاپیکو ندیدم, ممنوووووونم.
موفق باشید صبا جون

2 پسندیده

سلام دوست خوبم. خواهش میکنم. منظورم روش ارائه شما نیست.اتفاقا خوشحال وممنونم ازینکه مطرح نمودید.فکرمیکردم ازاونجاییکه هرکسی واسه یادگیری زبان ویاهرمهارت دیگه ای ممکنه،یه روش خاص براش بهترجواب بده،ریشه یابی لغاتم فقط واسه بنده مفیدبوده،الان متوجه شدم همفکرای دیگه ایم مثل شماواحتمالا بعدادوستان دیگه هم بتونندازین راه نتیجه بگیرند.شخصا اگه پیگیرریشه لغتی باشم که برام مهم باشه،تابه نتیجه دلخواهم نرسم رهانمیکنم. یادمه وقتی اولین بارکلمه ی family tree رودیدم،باخودم گفتم چه جالب،پس اونهاهم مثل ماازکلمه ی درخت واسه نشون دادن وگفتن اجداد ونسلهای قبلیشون استفاده میکنن وهردیکشنری (فارسی به انگلیسی،انگلیسی به انگلیسی )،وهمچینن اینترنتوزیروروکردم حتی ازدوستم که زبان فرانسه میخونن پرسیدم،چون تودیکشنری آریانپورریشه ی family رویه لغت فرانسوی نوشته بود،تابه چیزیکه میخواستم رسیدم.این بحث ریشه یابی حتی بهم درنوشتن رایتینگ هم خیلی کمک کرده. حالا ممکنه دوستان خوبمون ازراههای دیگه پیشرفت کنن. هرکسی اگه بتونه روش خاص خودشو پیداکنه،عالی هست.بنده هم واسه ی همه دوستان وشما آرزوی سلامتی وموفقیت همیشگی دارم.:heart_eyes::heart_eyes:

2 پسندیده

خواهش میکنم. سلامت باشید.:heart_eyes::heart_eyes:

1 پسندیده

یکی از مشکلات من این هست که در حرف زدن و نوشتن خیلی توضیح نمیدم و در اکثر موارد سوء برداشت ایجاد میشه. توی تالار هم چند مرتبه پیش اومده که دوستان برداشتی غیر از منظور اصلی من داشتند و احساس کردم که ناراحت شده باشند. در مورد صحبت قبلی هم من تائید بر همراهی و کمک شما بود. اگر شما یا سایر دوستان ایده خاصی دارید ممنون میشم که در این تاپیک همراهی کنید.

3 پسندیده