نظر سنجی درباره چالش جدید wsd

سلام خدمت دوستان عزیز.

image

چیزی که این چند مدت ( طی یک سال فعالیتم در تالار زبانشناس) متوجه شدم، اینه که خیلی ها به من در بهتر شدن انگلیسیم کمک کردن و خیلی ها رو تونستیم با هم هل بدیم.

تو موارد زیادی بهم تونستیم کمک کنیم. از برنامه ریزی، دانش زبانی، مکالمه، لغات و …

حالا وقت این رسیده با هم دیگه شروع کنیم به نوشتن.

ما درباره نوشتار قوی زیاد صحبت کردیم. راه های زیادی رو معرفی کردیم و تهش به این قضیه رسیدیم که بهترین و با اولویت ترین روش برای تقویت نوشتار « نوشتن به همراه دریافت فیدبک » هستش.

با توجه به اینکه در حال حاضر دوستان خوبی در تالار داریم که مهارت نوشتاری خوبی دارند. دوست دارم در این چالش رو مهارت نوشتاریمون کار کنیم.

این چالش به این شکل هستش که یه سری لغات اینجا قرار میگیره و شما دوستان با اون لغات یه انشا کوتاه می نویسید ( در حد 5 تا 10 خط) و در این تاپیک میزارید.

به شکل فعالانه سایر بچه ها میایم و مطلب شما رو می خونیم و کم کم اون رو تصحیح می کنیم و درباره اینکه چطور اون متن میتونه بهتر شه بحث میکنیم و به شکل فعالانه از همدیگه چیز یاد میگیریم.

با اینکار هم فیدبک خوبی دریافت می کنید و هم اینکه لغات جدید رو تمرین می کنیم و به استفاده می زاریمشون.

نظرتون رو دوست دارم قبل از شروع تاپیک بدونم.

پیشنهادی انتقادی چیزی بود لطفا بگید تا مورد بررسی قرار بگیره تا یک چالش پر بازده با نظر همه بزنیم نه فقط نظر من.

در آخر هم نظرتون درباره اسم چالش بگید:

WSD یا Write Something Down خوبه یا نه؟

اگه نه نظر خودتون رو بگید.

28 پسندیده

سلام
ایول عاااااااااااالیه عاااالی :heart_eyes::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
خییییلی خوبه
واقعا جای همچین تاپیکی خالی بود
یادمه اوااااایل ی چندتا بودیم پیشنهاد دادیم
ولی گفتین زوده و…
الان عالیه :heart_eyes::clap::clap::clap:
فقط یچیزی
لغاتو ازکجا میارین؟؟
میشه چرخشی
۵ نفر ۵نفر
نفری ۳ تا لغت از لاینترامون ک دیگه نخ نما شدن و هنوز واسمون سخته رو بزاریم
بعد چالش بعدش
۵نفر دیگه
و همینجور تاآخر بریم جلو

البته پیشنهادیدم
هرجور شما و جمع صلاح میدونین

این با کلاستره :sunglasses::laughing:

6 پسندیده

كامبيز عزيز، چالش خوبيه. ازت سپاسگزارم.

به نظرم بهتره انتخاب لغات رو به خود نويسنده واگذار كنيم و هر هفته يك موضوع انتخاب بشه و درباره موضوع منتخب به تعداد حداقل 200 واژه مطلبي نوشته بشه. از سؤالات موجود در اين وبسايت هم مي تونيم براي نگارش مطالب كمك بگيريم.

6 پسندیده

آره اینم خیلی خوبه

فقط امیدوارم این چالش عملی بشه
چون خیلی منتظرش بودم :sweat_smile:

5 پسندیده

سلام به به عجب تاپیکی :clap::clap::clap::clap::heart_eyes:
این دقیقا همون چیزیه که خیلی وقته منتظرش بودم.
کار جمعی هم پتانسیل ادم رو بالا نگه میداره هم خیلی بهتر یاد میگیره
وگرن بارها ممکنه همه مون خواستیم دست به قلم بشیم ولی نه انگیزش اومد نه حسش.
مرسی بابت این چالش.
فقط دو تا مورد
1- منبع اخذ لغات چیه؟ یعنی خودتون انتخاب میکنید یا به انتخاب نویسنده است؟
2- هم با نظر مژده جان مبنی بر اینکه هر شخصی یسری واژگانی که براش سخت هست رو بفرسته همه در یه تاپیک پیست بشن و با اون انشا بنویسم.
و هم با نظر اقا فرشید موافقم که یه موضوع انتخاب بشه و راجب اون بنویسیم مثلا موضوع انگیزش که در این رابطه میشه یسری وازگان پر کاربرد اگر کسی میدونه رو هم به اشتراک بزاره تا بقیه استفاده کنن در انشاشون. اینطوری ذهن بهتر جهت دار میشه و اینکه راحت تر واژگان موضوع مورد نظر در ذهنمون تثبیت میشه :blush:
بنابراین میشه یه هفته در میون انجام داد یعنی هفته اول لغات سخت لایتنری هفته دوم انشا با محوریت موضوع.
فعلا همینا به نظرم اومد
بازم تشکر از شما :rose::rose::rose:

3 پسندیده

:grin::grin:

اینجوری فک کنم داستان نوشتن خیلی سخت بشه واسه بچه ها. چون ممکنه لغاتی که میاد تو موضوع بهم مربوط نباشه.

ایده بسیار خوبیه.

سایتش هم چک کردم. بسیار عالیه.

میشه یه موضوع گفت. مثلا بگیم اوکی امروز موضوع چالش مثلا غذاست. همه یه انشا از غذا بنویسن در حد 10 خط و…

بسیار ممنونم آقا فرشید. :rose::rose:

فک میکنم لغات رو بهتره بزاریم به عهده خود زبان آموز بهتر باشه. چون خود همون جمع آوری لغات چالش میشه :joy:

برای این مورد نظر من اینه که خودتون از لایتنر بردارید و مرتبط با موضوع ازشون استفاده کنید.

کاری که تو MY POV گذشته می کردیم. اینجوری از لغات استفاده میشه.

3 پسندیده

موردی که ذهنمو مشغول کرده اینه که چجوری این نوشتار رو پیاده کنیم که خستگیش کم تر شه.

چون مشخصاً نوشتن سخت ترین مهارت واسه تمرینه و تمرکز بالایی میخواد.

مثلا همین مورد لغات انتخاب کردن یکم خطریه. چون تحت فشار میمونه طرف.

من خودم البته از لغات دیگران خوب تونستم داستان بنویسم ولی شاید همه مثل من نباشن.

به هر حال اینم در نظر داشته باشیم که این چالش هر چند سخت هم باید پایدار باشه :grin:

چون کلا نوشتن سخته. 5 نفر هم فعال باشن به نظرم میتونه قطارمون رو ریل باقی بمونه.

7 پسندیده

ببینید برای شروع، نوشتن چالش رو به 5خط محدود کنید
وقتی تعداد خط محدود باشه هم دیگران راحت تر وقت میذارن میخونن
هم خود شخص تعهدشو حفظ میکنه.
چون فعلا فرض بر اینه تعداد بالایی شرکت میکنن
پس وقتی تعداد بالا بره ممکنه گرفتن فیدبک یکم سخت باشه.
بنابراین باید حجم مطالب بیاد پایین تا خسته کننده نباشه . چون به هرحال در نهایت این مهارت میتونه برای ازمون های پیش رو ما رو اماده کنه.
پس چه سخت چه اسون باید بتونیم با هر کلمه ای جمله بسازیم اینجوری ذهنم فعال میشه.
اما تجربه ثابت کرده هر چه تعداد لغات انتخابی کمتر باشه ذهن راحت تر درک میکنه و میتونه ازش استفاده کنه .
بنابراین نظرم اینه اگه قراره موضوع انتخاب کنیم 5لغت ازش انتخاب شه و اندازه 5خط نوشته شه.
و یسوال دیگه قرار است فید بک ها رو شخص خاصی انجام بده ؟ یا همه به هم فید بک میدن؟

Writing power
قدرت نوشتاری هم قشنگه
wp
یا pw (پرکتیس رایتینگ) :grin:

6 پسندیده

سلام و درود فراوان
ممنون بابت ایده های خوبتون :tulip::tulip:
منم ی مدت شروع کردم نوشتن و از لغاتی که از دهکده زبان داشتم مینوشتم. اول اینکه مزیتش خیلی خیلی عالی بود چون با دو سه بار تصحیح کردن اینقد لغتا تو ذهنم جا افتاده بود که میتونم بگم با یکم استمرار بیشتر این لغات فی البداهه برا مکالمه هم قابل استفاده بود و دیگه اینکه چون لغات از متن استخراج میشد کاربردشون هم برا همون موقعیت مشخص و مناسب خودش میشد. تنها علتی که ی چند وقتی هست این کار رو ادامه ندادم اینه که این کار زمان گیر بود ( من با ۵ تا لغت ۲ صفحه متن مینوشتم :sweat_smile::sweat_smile:)
حالا پیشنهادم اینه که اگه قراره چالش نوشتن راه بیوفته لغات از متنایی باشه که قبلا ی آشنایی باهاشون داشتیم( خیلی لغات تو انگلیسی هست که معنیشون تابع محل قرار گیری در جمله میشه.الان حضور ذهن ندارم یادم بیاد ادیت میزنم این قسمت رو)
از نظر زمانی هم بازه ۱ هفته به بالا باشه که تو این مدت هر کس چندیت بار متنش رو ویرایش کنه که لغت تو ذهتش هک بشه
من هم در این چالش شرکت میکنم :heart_eyes:
برا اسمم این دو تا پیشنهاد من
البته محتوا اولویته :blush:
The challenge of writing
Common write down :grin:

9 پسندیده

چقدر خوب که این مساله و مهارت نوشتار قبل از شروع سال جدید استارت زده میشه. چون از حالا میتونیم براش برنامه ریزی کنیم. اما یه برنامه ریزی بشه همچنان my pov قبل برقرار باشه که همه مهارتها در راستای هم تقویت بشه

9 پسندیده

اینم میشه مثلا همین بسته قدرت رو از درس اول بشروعیم با لغاتش بسازیم.مثل چالش pov میشه یجورایی ولی خب قطعا همه اشنایی دارن.
ولی به نظرم محوریت موضوع باشه بهتر از لغاته.
اینطوری جمعی از لغات ذیل یک موضوع جمع میشن تو ذهن.

6 پسندیده

ببینید برا نوشتن به نظرم نباید دنبال وقت خالی گشت( عاملی که به مرور باعث خستگی ذهن میشه چون آدم تا به نوشتن فکرمیکنه همزمان به پروسه زنان برش هم فکر میکنه) درسته زمان باشه فکر راحت تر کار میکنه ولی من تجربه ای که از مقاله نویسی دارم اینه که هر لحظه ی جمله یادت میاد رو همون لحظه پیاده کنی حالا اگه نشد بنویسی صداتو ضبط کنی و در نهایت همه رو جمع بندی کنی.
با این روش لغت هم فعالانه تو ذهن ماندگار میشه( چون محدودیت زمانی براش در نظر نگرفتیم و به فکر این اجازه رو دادیم که برای جمله سازی آزاده ) و اینکه چون ی مقدار هیجان کار میره بالا خستگی کمتر ایجاد میشه

4 پسندیده

موافقم نسیم جان
منم پیشنهادم محوریت موضوعه نه لغت. اینطور میشه از هر منبعی مطالعه کرد و محدودیت منبع نداریم

4 پسندیده

این اطمینان رو میدهم به شما همین که وارد بحث نوشتن بشید دیگه از هر لغتی ایده خواهید گرفت و دیگه موضوع و لغت اهمیت پیدا نمیکنه خود قدرت نوشتن شما رو متحیر خواهد کرد

6 پسندیده

سلام خیییییلی چالش خوبیه منم واسه تقویت مهارت نوشتن خیلی به کمک احتیاج داشتم ک خداروشکر به موقع این تاپیک رو دیدم من با نظزات موافق بودم و تابع جمعم و خوشحال میشم تو این چالشم شرکت کنم ولی خب راستش یه دوهفتس از زبان دور شدم و خیلی عذاب اوره واسم امیدوارم این چالش یه شروع دوباره باشه برام :blush::v:
واسه اسمم به نظرم اون اسم خلاصه جالب تره :blush::grin::sunglasses:

3 پسندیده

ممنون بابت معرفی وبسایته جالبیه :tulip:

2 پسندیده

““ببینید”” عاقا فکراتونو کنید
چکش بناشو بزنید :heart_eyes:
تا قلممون خشک نشده :sunglasses:

5 پسندیده

چالش بسیار خوبیه, منم به امید خدا شرکت میکنم, البته تو عید سرم شلوغه ولی سعی میکنم بیام و شرکت کنم,
با موضوع موافقم, اینکه موضوع بدید و البته کلمه هم مطابق موضوع بدید, که در راستای موضوع از کلمات استفاده کنیم,
اسم هم اسمی که خودتون انخاب کردین خوبه,

2 پسندیده

من که کاملا موافقم فقط یه کاری کنید امثال منم که مبتدی تریم بتونیم شرکت کنیم چون خیلی دوست دارم این کار رو انجام بدم اما اعتماد به نفسم پایینه…

4 پسندیده