نظر سنجی درباره چالش جدید wsd

با آقای h.m.n منم موافقم:v::grin: فقط میترسم جوری بنویسم که هیچکی بعدش نتونه تصحیحش کنه:unamused:

2 پسندیده

H.m.n مخفف اسم و فامیلمه
کوچیک شما حجت ام

1 پسندیده

خیلی خوب هست که از همه مقاله های انگیزشی ارزشمند @YoKambiz بهره لازم رو ببریم بخصوص مقاله اخیرشون. اجازه ندهید ترس و بخصوص ترس از شکست مانع رسیدن به موفقیت بشه. نظر شخصی من این هست که همان طور قوی، ضعیف رو قوی میکنه. ضعیف هم قوی رو قوی تر میکنه نه ضعیف. البته قصد جسارت نداشتم و منظورم کلی بود و اتلاق ضعیف و قوی به افراد خاصی در تالار نبود. حتما همه با هم در این تالار به موفقیت خواهیم رسید.

5 پسندیده

نظر من اینه آزاد باشه تا 10 خط هم برسه.

ده خط اونقدرم زیاد نیست. شاید اون انشا تو 5 خط جا نشه.

تعداد لغات هم میزاریم به عهده خود طرف. لغات آزاد. موضوع همگی یه چی.

مثلا میتونه یه خاطر درباره یه موضوع باشه ک خیلی ترسیدیم.

انصافا نمیشه 5 خط نوشت و نمیشه هر لغتی رو گذاشت.

قضیه فید بک هم سر بحث کردنه. چون جالب میشه مثلا من بیام خاطره شما رو بخونم یا شما بخونید :grin:

تیک خورد. البته دومی WP بهتره.

اون بحث موضوعی اینجا به کار آدم میاد. که لغات از قبل میدونید رو میارید توش.

بازه زمانی یه هفته کافی نیست ؟ :grin:

آخه یه مشکلی هست اینه فعالیت رو کم کنیم بچه ها شل میشن. نمونش My POV

تا فواصل زمانی رو زیاد کردیم بچه ها به کل فعالیت رو خوابوندن. در صورتی که همون فعالیت ها خیلی مفید هستند.

تیک خورد

آره منو آقا فرشید با هم چند وقت پیش یه صحبتی داشتیم. یکم ایده هارو تغییر دادیم به این نتیجه رسیدیم به این شکل در بیاد که مشارکت همگانی شه و به هم کمک کنیم.

درباره این موضوع نظرتون چیه مینی استوری های قدرت رو طی سی هفته به پایان برسونیم؟

دوستان بزارید با هم رک باشیم. من خودم بعد یک سال و نیم زبان خوندن از نوشتار به شدت ضعیفی برخوردار هستم. چرا که هیچوقت تمرین نکردم. پس منی که این تاپیک رو زدم هم بدونید فرق من و شما فقط در دایره لغات منو شما و زمانیه که صرف انگلیسی کردمه.

میزان تمرین نوشتاری من در این یک سال و اندی شاید 1 ماه بوده.

اینجا ما دوستانی داریم که مهارت نوشتاری خوبی دارن و میتونن کمکمون کنن بهتر بشیم. مثلا من از نوشتار آقای @Nobleman و خانوم @ala بسیار لذت می برم. پس چرا از تجربیات این دوستان استفاده نشه که بهتر بشیم.

من یه نگرش تو خودم همیشه پرورش دادم و به دوستانم هم اینو گفتم. یکی از عاملین اینکه روند خوبی رو پیش گرفتم بحث روانی و ذهنی من بوده.

من هیچوقت از چیزی که نمیدونم ناراحت نمیشم.
مثلا اگه یه کتاب بخونم 90 درصدش رو بفهمم. اون ده درصد منو اذیت نمیکنه. به جای اینکه تمرکزم رو بزارم رو اون 10 درصد و بشینم ناراحت باشم از 90 درصدی که میفهمم لذت می برم و از همون 90 درصد استفاده می کنم تا 10 درصدی که بلد نیستم رو یاد بگیرم.

به عنوان یه بیمار یادگیری وقتی یه چی میبینم بلد نیستم خوشحال میشم چرا که میدونم هنوز چیز هست یاد بگیرم.

این نگرش منو جلو میبره و هیچوقت افت انگیزه رو به من تحمیل نمیکنه.

یادتون باشه:

مغز یه ابررایانست و با self talk کنترل میشه.

بگید نمیتونم دیگه نخواهید تونست. به خودتون باور داشته باشید و آروم آروم پیش برید.

شما همیشه مثبت گرا و مشوق عالی ای برای بچه های تالار بودید و هستید. واقعا ازتون ممنونم

تو جمع خوب بودن آدم رو خوب میکنه. نمیشه یه گوشه نشست و فقط نظاره گر بود.

متاسفانه امروزه خیلیا رو میبینیم که passive یه گوشه میشینن و فقط با چشماشون استفاده میبرن. تو کتاب های self-help با یه سری گام های کوچیک و ساده چیزی رو به مردم میگن که خودشون میخوان ( غیر فعال بودن)

در صورتی که همین فعالیت و انجام کار به آدم قدرت پیشرفت میده.

12 پسندیده

به نظرم خوب بود اون روال اول my pov، البته یه مساله پیش میاد چون قرار هست چند مهارت با هم پیش برد هم نوشتار و هم شنیدار و گفتار خوب یکم باید تنظیم بشه که وقت برای همه کارها اختصاص داده بشه و سنگینی یکی مانع دیگری نشه.

5 پسندیده

کافیه
منظورم این بود که کمتر از ۱ هفته نباشه
یعنی هر هفته ی موضوع :grin:

3 پسندیده

سلام.آقا @kambiz_mbi.واقعا ممنونم بابت ایده های خوب و جذابت.هر جور که خودت و دوستان باتجربه و بزرگوار به نتیجه رسیدین منم هستم،اگه قابل بدونید.
خداییش یه دونه ای.دمت گرم…

5 پسندیده

سلام
منم از هفته بعد سرم خلوت میشه و دوباره فعالیتمو از سر میگیرم

البته این چالشو هر طور شده از وقتی که شروع بشه انجام میدم

4 پسندیده

وای من اینو خیلی موافقم چون اکثرا داریم همین بسته رو میخونیم :heart_eyes:. چقدر خوبه اون 5مرحله قبل روشون پیاده شه .

به نظرم میشه مدیریت کرد
ببینید مهارت شنیداریمون که خود زبانشناسو بسته قدرته
که اگر مینی استوریاش تو چالش pov کار بشه که نور علی نوره و یجورایی با بازگویی داستان و پیاده کردن اون 5مرحله مهارت اسپیکینگمونم افزایش داده میشه
مهارت نوشتاریمون با این چالشه که خودش باعث بالا بردن دایره لغات میشه.
مهارت ریدینگ هم که دیگه هر کس به فراخور وقت و کار خودش پیش میره مثلا کتاب داستان میخونه :heart_eyes:
@YoKambiz نظرتون؟

6 پسندیده

جام خالی نباشه تو بحثاتون :heart_eyes::heart_eyes:

عالیه

چیش جالبه خاطره بچه مردمو خوندن؟! :neutral_face:
ولی عالیه

ماهنوز داریم آمار چالشا پیشو میدیم کجا شل شدیم؟! :unamused:

عالیه

عزیزم سی هفته :expressionless: 30
عالیه

عالیه

من به این وافقی (بافقی)
اونوقت میگن غر میزنی :unamused::expressionless:

4 پسندیده

واااااااای الان برگشتم بالا سی خوندم
چرا قبلش سه خوندم :no_mouth:
مرسی که هستی :joy: برم ادیت بزنم تا صاحابش نیومده
:

2 پسندیده

چالش خیلی خوبیه منم شرکت میکنم :blush::blush:

4 پسندیده

يادمان نرود مهم ترين اصل در موفقیت اصل هدف گذاری است، پس باید راه خود را انتخاب کرده و خود تعیین کننده سرنوشت خویش باشیم و از زندگی خود یک شاهکار بسازیم.
:medal_sports:به اميد خلق یک شاهكار، مويد باشيد:medal_sports:
من هم آره

5 پسندیده

شما تاج سرید آقا مهدی گل :rose::rose: حتما باشید و به من به شخصه افتخار میدید :rose:

دمت گرم. خیلی وقته کم شرکت میکنیا. حواسم هست. :grin:

نظر من اینه زیاد بهش فکر نکنیم و انجام بدیم ببینیم چی میشه.

به همون روش سابق my pov رو راه میندازیم و کم کم کار می کنیم. 30 هفته راه میندازیم.

اینجوری دوستانی که خوندن دوره میکنن و دوستانی که نخوندن هم یاد میگیرن.

این دو چالش رو پس می کنیم کلاس درسی زبانشناسمون.

اونجاش :smirk:

به این میگی فعالیت ؟ مردی بیا POV وویس بده :smirk:

بسیار عالی :rose::rose::rose:

احسنت به شما. مرسی :rose::rose:

3 پسندیده

شما ک مردین pov وویس نمیفرستین
من ک نیستم بفرستم؟!

شکرت خدااا

1 پسندیده

سلام علیکم
خیلی خوشحالم که یک موضوع کاملا جدید ، بهتره بگم جنس جدید از دنیای شیرین یادگیری زبان داره مطرح میشه واحتمالا به چالش کشیده بشه .
منظورم از جنس جدید اینه که همه فعالیت ی گروهی مون تا حالا حول speaking بوده ولی writing جنس نوئه .
البته ما هنوز (خودم رو عرض میکنم و شاید بعضی از دوستای دیگه ) در مرحله مکالمه و listening هستیم و زمان میبره تا به حد شما بزرگواران برسیم ولی همین که این بحث مطرح شد ناخوداگاه لبخند زدم و از ته دلم مسرور شدم . :wink:
ارزوی موفقیت و پیشرفت روز افزون برای چالشی ها … امیدوارم منم بتونم یه روزی بهتون ملحق بشم ولی زمان میخوام هنوز .
بدرود.

7 پسندیده

مرسی محمد حسین جان.

منتظرت هستیم داداش. ممنونم از کامنت خوبت. :rose::rose:

2 پسندیده

اسم مورد نظرتون رو برای چالش انتخاب کنید تا از فردا اولینش رو راه بندازیم.

اسم چالش

• WSD (Write something down)
  • WP (writing practice)
  • Writing challenge

0 رأی دهنده

موضوع انشا فردا؟

• انگیزه را توصیف کنید
  • خاطره ای درباره اتفاقی ترسناک
  • خوشبختی در چیست؟
  • با یک میلیارد دلار چکار هایی می کنید؟
  • غذا

0 رأی دهنده

@Nobleman
@ala
@a.bayani
@ozvzaban
@fdoosti
@Farzad_Poodineh
@Fatemeh_Poodineh
@Mahdighavam86
@m-m96

9 پسندیده

@dordane
@h.m.n
@Nader-Pn
@atineh1967

2 پسندیده

سلام. دوستان من دوست دارم اولین تجربه مهارت نوشتنم رو بگم و اگه بشه یکبار هم اینجا تجربه بشه.
من مدام با کار ترجمه (فارسی به انگلیسی) فکر میکردم بهترین روش برای تقویت مهارت نوشتن هست تا اینکه دوست عزیزی گفتند این روش مفید نیست و بهتر هست هر کتابی که میخونی رو خلاصه هر فصل پایانش بنویسی. یادم هست این کار رو برای کتاب Jane Eyre انجام دادم. به گونه ای که در یک صفحه تمام اون فصل پوشانده شده بود. هنوز لذت این خلاصه نویسی برام تازه هست. و اون حس رو هیچ وقت فراموش نمیکنم.
پیشنهادم این هست یکبار هم یه کتابی معرفی بشه و هر کس خلاصه ای از یک فصل رو ارائه بده.

9 پسندیده