تجربیات استفاده از نرم افزار انکی

بنظر میرسه ی کارایی شده در این زمینه. هنوز فرصت نکردم مقالات رو کامل بخونم.

https://revedution.com/2013/10/07/combine-the-power-of-mindmaps-and-flashcards-with-xmind2anki/

https://ankiweb.net/shared/info/379399558

https://ankiweb.net/shared/info/406230077

4 پسندیده

خیلی ممنونم از اطلاعاتی که دادین… این افزونه رو فرموده بودین خوبیش اینه که میشه توی موبایل استفاده ش کرد …ولی من نتونستم روی گوشیم بازش کنم با کروم! و این سرچ دست و پا شکسته ای ام که زدم، راه حلشو نیافتم!
من با خود انکی اصلااااا حال نکردم :grinning_face_with_smiling_eyes:ولی افزونه ش برام خیییلی کاربردیه اگه بشه! … ممکنه یه لینکی چیزی بهم بدین که نصب بشه و بتونم استفاده کنم؟:pray::blush:

2 پسندیده

سلام

راستش افزونه برنامه بدون برنامه عملا به دردی نمیخوره. دقیقا متوجه منظورتون نشدم.
شاید هم با نسخه کامپیوتر یا تحت وب برنامه دارید کار میکنید.

من چندتا لینک براتون میفرستم که توی اونا میتونید اطلاعات جامعی درمورد برنامه پیدا کنید. درضمن برنامه انکی ظاهر چندان خوبی نداره اما بسیار کاربردیه. من برنامه های زیادی رو امتحان کردم و اینو با اطمینان عرض میکنم. درضمن بخصوص نسخه کامپیوترش افزونه های خیلی خوبی داره. افزونه طراحی کردن جدول. افزونه اضافه کردن صدا برای لغات و افزونه اضافه کردن صدای انسانی برای لغات. افزونه اولویت بندی کارتا و کلللللی افزونه دیگه.

لینکارو میفرستم. امیدوارم قراردادنشون اینجا غیرمجاز نباشه و اگر بود هم ادمین لطف میکنن خودشون حذف میکنن

http://www.fluent-forever.ir/انکی-1-نصب-انکی-روی-کامپیوتر-و-موبایل-و-س/

http://www.fluent-forever.ir/anki-settings/#top

www.ankidroid.net

1 پسندیده

خودم الان دارم همه کتابامو با این برنامه میخونم. خیلی وقتگیرتر از معموله اما خب یبار برای همیشه میخونمشون

1 پسندیده

مررسی ولی سوالم در مورد کار با خود برنامه نبود، اجازه بدین بازش کنم: :grin:

منظورم این قسمت از صحبتتون بود! من از دستی وارد کردن کلمات و عبارات توی فلش کارت با اون پروسه ی طولانی اصلا خوشم نمیاد :grin: و وقتشو هم ندارم …ولی اگه این آپشن به کرومم اضافه بشه خیلی کارمو راه می ندازه! چون یه تیر دو نشون میشه! اون عباراتی رو کت میخوام ترنسلیت کنم توی گوگل، لااقل توی لایتنرمم میذارم و بعدا دوباره مرور می کنم.

البته اینجور که اینجا گفتین مخصوص کامپیوتره فقط احتمالا! ولی اخه بعدش اینو هم اضافه کردین:

I’m confused about it!

خب من خود برنامه رو هم نصب کرده م :grin: و شاید به مرور باهاش جور شدم و استفاده هم کردم …ولی من افزونه ی روی کرومشُ می خوام واسه اندروید!

البته یه افزونه ی دیگه هم برای افزودن لغات مرورگرا به یه لایتنر دیگه معرفی شده بود همین دور و برا …که الان پیداش نکردم :grimacing: گمونم اگه این روی موبایلم اجرا نشه، اون گزینه ی خوبیه!
ممنونم ازتون :blush::pray:

1 پسندیده

O! Nooo​:sob::sob::sob:
اون افزونه ی کذایی رو که معرفی کرده بودینو هم پیدا کردم ولی متاسفانه اونم مال دسکتاپه فقط! … یعنی واست موبایل نسخه ای نیس؟

1 پسندیده

برای لایتنر درست کردن؟

اپ کروم در اندروید اصلا قایلیت نصب افزونه نداره. افزونه Readlang هم بد نیست. خوبیش اینه که به یک سایت وصله و میتونید توی اندرویدمستقیما از طریق حسابتون فلش کارت اضافه کنید. اما باید خودتون فلش درست کنید.

من از انکی خوشم میاد چون ساختن فلش کارت با کامپیوتر راحتتره و خوندنش با موبایل که انکی این امکان رو فراهم میکنه

1 پسندیده

ی فکر دیگه هم دارم. امتحان کنید شاید جواب بده.
برنامه googletranslate رو نصب کنید. و داخل برنامه وارد اکانت گوگلتون بشید. اینطوری هر لغتی کهخ اونجا معنیشو ببیندی توی تاریخچه میمونه. بعدا میتونید روی کروم ویندوز تاریخچه رو مرور کنید و یکی یکی اون واژه ها رو تبدیل به فلش کار کنید

1 پسندیده

ی برنامه ای هم هست به نام دیکشنری هوشمند که قبلا فکر کنم معرفیش کردم. اگه واژه هاتونو توی اندرورد با اون ترجمه کنید گزینه ای داره که میتونید اون واژه رو بفرستید به جعبه لایتنر مخصوص همین دیکشنری. بدیش اینه که فکر کنم برای استفاده بهینه از لایتنرش علاوه بر مبلغی که برای استفاده دائمی دیکشنری میپردازید باید ی مبلغ سالانه حدود 10 تومن برای استفاده از لایتنرش بپردازید

1 پسندیده

همونطور که جلوتر نوشتم افزونه در موبایل عملا معنی نداره. چون مرورگر نسخه موبایل قایلبیت نصب افزونه نداره.
بنظرم برای کسی که مایله در حین متن خوندن روی مرورگرش واژه ها رو پیدا کنه بهترین گزینه همین انکیه. به شرطی که روی کامپیوتر یا بعبارتی ویندوز بخونید لایتنر درست کنید و در نهایت با همگام سازی نسخه های مختلفش کار مرور رو با نسخه اندرویدتون انجام بدید.

1 پسندیده

اگر هم کتاب یا متن بخصوصی سراغ دارید میتونید از روی آموزشهای موجود در همین تالار اون رو به زبانشناس اضافه کنید که ضمن استفاده کردن بقیه شما هم بتونید به راحتی اون متن رو مطالعه کنید. البته متنا باید ی ویژگی هایی داشته باشن. ازجمله اینکه فایل صوتیشونم داشته باشید

1 پسندیده

سلام میشه روش کار باهاش رو توضیح بدید من از کارتهای موجود خودش انتخاب کردم اما هنگام مرور کارت از نوشته های زیرش سر در نمیارم مثلا یک روز خوب،چهار روز آسان میشه کلا راجبش یکی توضیح بده ممنون

1 پسندیده

سلام تو لایتنر انکی اگه بخوام لغات 504 رو فقط نیمه دومشو یعنی از 300لغت اول به بعد فقط داشته باشم آخه 300تای اولش بلدم میخوام رو بقیش تمرکز کنم بنظرتون راهی هست که اینجوری بشه ،واقعا ممنون از لطفتون.

کنترل‌های موضوع

1 پسندیده

یه مدتی ازش استفاده میکردم، خیلی خیلی خوب بود.

1 پسندیده

بهتره کارت ۱ تا ۳۰۰ رو حذف کنید یا ازش بکاپ بگیری

روشش به این صورته که روی دکمه browse باید بزنی.
بعد اونجا میتونی کارت ها رو بر اساس تگ مرتب کنی و از کارت شماره ۱ تا ۳۰۰ حذف کنی

تو اینترنت سرچ کن راهنمای انکی خیلی مطالب میاد.

1 پسندیده

سلام ممنون از توضیحتون.
مگه خود نرم افزار این قابلیت یادآوری رو نداره؟

سلام دوستان، من تازه انکی رو نصب کردم، چجوری میشه ازش در غالب لایتنر استفاده کرد؟

سلام وقت بخیر آموزش استفاده از انکی رو در گوگل سرچ کنید پیدا میکنید

1 پسندیده

ممنونم:)

1 پسندیده

از مرورگر کیوی استفاده کنید قابلیت افزونه هم داره

1 پسندیده