پادکست زبانشناس - مصاحبه با اعضای با اشتیاق و موفق - مهمان : User1000

با سلام خدمت دوستان عزیز.

بالاخره اولین مصاحبه به پایان رسید و می تونید بهش گوش بدید.

اولین مهمان پادکست ما آقای بهنام با یوزر @user1000 هستند، که یکی از دوستان گرامی و اعضای قدیمی تالار محسوب میشن.

در این مصاحبه درباره ایده ها و تجربیات ایشون صحبت می کنیم و صد البته ایشون به سوالات اعضای زبانشناس نیز پاسخ خواهند داد.

این مصاحبه دو ورژن فارسی و انگلیسی داره.

تمرکز اصلی این پادکست ها و مصاحبه ها روی زبان انگلیسی خواهد بود، چرا که اکثریت به انگلیسی رای دادند. برای همین موضوع من تمرکز اصلی رو روی اون گذاشتم.

ورژن فارسی برای اعضایی هست که نمیتونن انگلیسی متوجه شن، پس میتونن از فارسی استفاده کنند.

تقریباً دو تا مشابه هستند و اگه به یکیشون گوش بدید، 95 درصد صحبت های ما رو خواهید داشت.

خیلی خب. این شما و این پادکست انگلیسی :point_down::point_down:

https://zabanshenas.com/uploads/interviews/User1000-Eng.mp3

فهرست مطالب مورد بحث:

موضوع شروع بحث از دقیقه:
مقدمه و شروع 00:00
کلاس های زبان و گرامر 4:35
برنامه روزانه آقا بهنام 16:35
منابع خودساز آقا بهنام 21:00
بهترین مهارت آقا بهنام 23:51
بهترین راه برای تمرین زبان انگلیسی آقا بهنام 25:19
اعتماد بنفس آقا بهنام 26:32
تجربه مکالمه با خارجی ها 27:24
آیا برای خارجی ها اشتباهات شما اهمیت دارد؟ 35:20
آیا اعتماد بنفس مهم ترین رکن است؟ 37:40
سوالات کاربران زبانشناس از آقا بهنام 42:45
اگر به یک سال گذشته برگردی چه اشتباهاتی رو تکرار نخواهی کرد؟ 56:41
بهترین راهنمایی 1:00:00
نظر آقا بهنام درباره زبانشناس، تاثیر آن در یادگیری زبان، انتقاد و پیشنهاد 1:03:30
کلام آخر 1:08:50

بهنام در حال مکالمه با Chad

مصاحبه فارسی :point_down::point_down::point_down:

https://zabanshenas.com/uploads/interviews/User1000-Fa.mp3

از همتون بابت وقتی که میزارید این مصاحبه رو گوش میدید نهایت تشکر رو دارم

و صد البته از آقا بهنام گل @user1000 بابت دو ساعت وقتی که گذاشت خیلی خیلی ممنونم

نفر بعد کیه؟

نفر بعدی کسی نیست جز سرکار خانوم فاطمه @fdoosti

به زودی تاپیک بعدی زده خواهد شد. پس منتظر باشید :rose::rose::rose:

انتقاد، یا پیشنهادی هم هست حتماً بگید.

اگه میخواید مطلبی رو در تالار از دست ندید حتما در کانال تلگرامی گروه عضو بشید

اگه با لینک بالا نشد، تو تلگرام بنویسید @zabanshenas_free و وارد کانال بشید :rose::rose:

موفق باشید

48 پسندیده

سلام خدمت آقا کامبیز و آقا بهنام
خدا قوت به هر دو بزرگوار
من مصاحبه انگلیسی رو کامل گوش دادم. در یک کلمه بخوام بگم اینکه عالی بودین :clap::clap::clap::clap:
آقا بهنام از نظر سرعت و لهجه واقعا خوب بودن و چیزی که از همه بیشتر توجه منو جلب کرد اعتماد به نفس بود.
مطمئنم با رویکردی که ایشون در نظر گرفتن راه زیادی تا تسلط کامل ندارند.
برای هر دوی شما آرزوی موفقیت های بیشتر دارم :rose::rose:

15 پسندیده

به شدت به شدت به شدت به شدت به شدت انگیزه بخش بود ^^
مرسی که این همه زحمت میکشید واقعا خیر ازجوونیت ببینی مادر :):grin:
هر دوتون عالی بودید ^
^
با اعتماد به نفس و مسلط :slight_smile:
دمتون گرم دیگه :):star_struck:
خدایا برسون اون روزو که منم بتونم راجب هرچیزی که دلم میخواد راحت به انگلیسی حرف بزنم آمییییین :):sweat_smile:

15 پسندیده

سلام
خدمت هر دو دوست گرامی
خیلی جذاب گونه و جالب و عالی بودددددددد :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
براوووووو
خدا قوت
واقعا تبریک به اقا بهنام بابت پیشرفتشون در مکالمه و تبریک به استادشون اقا کامبیز بابت پیشرفت شاگردشون
خیلی خوب بود.:rose::rose:
اقا کامبیز به امید مصاحبه خودتون با افراد نیتیو زبان :relaxed:

ای جان رفیق شفیق به شدت منتظر مصاحبه جذابت هستم خانم دکتر :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart: پرچم خانوما بالاس:tada::tada::smiling_face_with_three_hearts:

11 پسندیده

سلام خدمت دو دوست گرامی @YoKambiz @user1000
دمتون گرم عالی بود به خصوص تجربه صحبت با فرد نتیو ،خوب این مورد کمتر واسه ماها پیش میاد جالب بود. فقط چند تا مورد باید بگم که فکر کنم مهمه ،جواب بعضی سوال ها خیلی کلی بود مثل این که چطور انگیزتو حفظ می کنی ،جواب همون کلیشه داشتن هدف واقعی ،تو باید به اهدافت ایمان داشته باشی از اینا بود . داداش راه حل .ببینید یادگیری زبان چون در دراز مدت اتفاق می افته بار ها و بارها به خصوص اوایل کار
حالت خستگی شدید بهوجود میاد اینجا باید چند تا تکنیک انجام بدید تا قضیه اوکی شه .اون راه حله مهمه
نمیدونم … مثلا ای جی میگه موفقیت هایی که داشتی یه جا بنویس هر چند وقت یه بار اونا رو مرور کن تا اعتماد به نفست بره بالا و …

11 پسندیده

مورد دیگه اینکه .سوال یادگیری کلمات .کتاب می خونید فقط یه بار ترجمه می بینید بعد رد می شید همه چی اوکی می شه.بی خیال . ببینید ما روشی به نام گسترده خوانی داریم که مثلا، حالا توضیحش طولانیه اما در کل این روش بیشتر واسه تثبیت کلمه است و کلمه هم باهاش یاد می گیری ولی ان قدر ها بازده ای نداره یعنی زیاد نیست و باید واسه یادگیری مرور کلمه به روشی انجام بشه ، اون روشه مهم بود که گفته نشد و بی زحمت تعداد کلمات می دانم لایتنر بدونیم فکر کنم خوب باشه تا بدونیم شما با چه تعداد لغت به این مهارت رسیدین
نکته اخر اینجا چون متن ،لحن مشخص نیست و ممکنه باعث سو تفاهم بشه باید بگم کارتون عالیه و هیچ توقع عجیب وغریبی بابت هیچی نیست .و از بزرگواری شما عزیزان است که این کا رو انجام می دید
این مطالب گفتم چون صحبتا یکم کلی بود و در جا هایی مثل یادگیری کلمه درست به نظر نمی رسید
ولی بازم باید تشکر کنم همین زمانی که می ذارید و زحمت ویرایش و… دمتون گرم و همین آرزرو موفقیت واسه هر دو دوست گرامی

11 پسندیده

سلام همگی
مرسی از شما دوستان به خاطر این مصاحبه که واقعا خیلی جالب و سودبخش بود. واقعا شنیدن تجربیات کسی که تونسته مسافت زیادی رو تو یادگیری زبان انگلیسی طی کنه واسه بقیه ی زبان آموزان از جمله من که هنوز اولای راهم خیلی مفید و انگیزه بخش بود. واقعا خسته نباشید :slightly_smiling_face:

9 پسندیده

سلام دوستان خسته نباشید
خیلی تر و تمیز و جذاب
تبریک میگم که میتونید به زبانی غیر از زبان مادریتون اونم به مدت 1 ساعت صحبت کنید

امیدوارم رسیدن به این سطح از زبان باعث سیر شدنتون از پیشرفت نشه و با قدرت و با انگیزه تر از همیشه ادامه بدید

10 پسندیده

Woow very good. You speak for 2 hours :clap:t2:
I hop see you In the forum @user1000
Your Speak and pronounce are excellent

Tanks alot mr @YoKambiz Because of your good idea . We need hear experience of success person a lot for many reasons. I give some guide and motivation. thanks a lot. God bless you Good luck for both of you.

I will give this promise You will soon be able to talk about anything you like. Because you practice with all of your energy :wink:

@Farzad_Poodineh

I hope hear your interview too . And I give your experience .

7 پسندیده

به به عالی بود واقعا خسته نباشید میگم به هر دو بزرگوار طعم شیرین موفقیت رو چشیدید و مطمعن نتیجه تلاش هاتون رو دیدید

اقا کامبیز یه پیشنهاد داشتم فک کنم اگه اسم تاپیک رو بزارید … مشتاق و با انگیزه از با اشتیاق قشنگ تر باشه
ممنون

6 پسندیده

عالی بودین :clap: :clap: هردوی شما عزیزان :clap:
لحجه اقا بهنام عالی بود و با اعتماد بنفس صحبت میکردن :clap: و همینطور آقا کامبیز عزیز :clap: :tulip:
خسته نباشید میگم بهتون بابت تهیه کردن این پادکست و دستتون درد نکنه واسه وقتی که میزارین برای تهیه این پادکست :clap: :tulip:
در یک کلام هردوتون عالی یودین :clap: :clap: :tulip: :tulip:

5 پسندیده

خیلی عالی بود دستتون درد نکنه.خیلی دوست دارم که بعد از دوستان من هم شرکت کنم.
@user1000 آقا بهنام خودمونیم ها میگم چقدر شبیه هکرهای حرفه ای تو فیلم ها هستید.با اون عینک و گوشی هم که دیگه فوق العاده شدید :wink:امیدوارم صداتون رو بیشتر تو تالار بشنویم و ازتون انگیزه بگیریم

6 پسندیده

سلام
ممنون از هر دو بزرگوار برای زمانی که اختصاص دادند
آقا بهنام گرامی، ازاینکه شاهد پیشرفتتون هستیم خیلی خوشحالیم وبراتون آرزوی موفقیت بیشتری رو در تمام زمینه های زندگیتون داریم :rose::rose:

4 پسندیده

آقا بهنام اون پایین راستیه ست :sweat_smile:

6 پسندیده

سلام بر سرکار خانوم فاطمه گرامی :rose::rose::rose:

بسیار خوشحالم که گوش دادید و راضی بودید. بنده هم برای شما بهترین هارو آرزومندم و برای شما از خداوند موفقیت میخوام :rose::rose:

سلام زهرا خانوم عزیز

بسیار خوشحالم که برای شما مفید واقع شده. براتون بهترین هارو آرزومندم :rose::rose:

و اماااااا…

شما هم در مصاحبه خواهید بود. :wink:

شاگرد و استاد کجا بود؟ :joy::joy:

بهنام رفیق و پارتنره :grin:

زنده باشید نسیم خانوم. براتون بهترین هارو آرزومندم. :rose::rose:

درباره اینکه با نیتیو ها مصاحبه کنم هیچوقت این رو رد نمیکنم :grin: در آینده حتما انجام میشه

اون موقع من میگم کااااااااامبیزززززززز. شما همه بگید اممم…بیییی… آیییی…

سلام. آقا من اسمتون رو فراموش کردم باز. محمد بود؟ یا مهدی؟

کاملا بهتون حق میدم و نگران هیچی نباشید و من و بهنام هم هیچوقت برداشت بدی نخواهیم داشت. دیشب هم با دوستانی تو تلگرام صحبت میکردم و از همشون پرسیدم چی دوست دارن که به مصاحبه اضافه بشه، و نظرشون رو خواستم.

بزرگی می گفت کسی که تحمل فیدبک گرفتن نداشته باشه، هیچوقت بهتر نخواهد شد.

من با شما کاملا موافقم و نظر شما رو قبول دارم. یه کوچولو فقط درباره چیزایی که گفتید نظراتمو میگم.

درباره کلیشه ای بودن پاسخ.

کلیشه ها زمانی ساخته میشن که یک مورد خیلی حیاتی باشه و اونقدر اون تکرار بشه تا برای همه عادی بشه.

دو تا مثال میزنم:

1. فیلم راکی: فیلمی بود که خیلیا دیدن و ازش لذت بردن. جایزه اسکار رو گرفت و کلی هم طرفدار پیدا کرد.

خب این فیلم یه کارکتر به اسم راکی داشت و در فیلم راکی برای یک مبارزه بزرگ آماده میشه.

بعد از اون فیلم های رزمی بسیاری حول محور بوکس ساخته شد. از فیلم Creed، Southpaw، The Fighter،Cinderella Man
Undisputed و…

خب این ها همه فیلم های پرطرفداری هستند. و همه داستان هاشون هم تقریباً مشابه هستش. یک کارکتر برای یک مسابقه بزرگ آماده میشه.

من وقتی این فیلم ها رو دیدم لذت بردم ولی وقتی به رفیقم اینو دادم گفتم کلیشه ایه.

خب نظرات و عقاید بسیار متفاوت هستند. شاید برای من این فیلم یک موضوع الهام بخشه ولی برای دوست من یه موضوع تکراری و رو مخ. آیا باید کارگردان ها از ساختن این فیلمها دست بکشن؟

1. ورزشکاران بزرگ: مثلا کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، کوبی برایانت، مایکل جردن و…

فقط به مصاحبه های این اشخاص رجوع کنید. دقیقا همشون یک موضوع رو همیشه به کار بردن:

سخت کوشی، فدا کردن، و استمرار…

خب کلید موفقیت این اشخاص همینه. آیا به عنوان مصاحبه کننده باید بگیم آقا کلیشه ای جواب نده…

کلیات اینا مشابه هستش. حالا داستان هاشون کم و بیش متفاوت.

مثلا کوبی برایانت روزی 3000 تا شوت تمرین میکرد. مایکل جردن روزی 8 ساعت تمرین میکرد.

کریس رونالدو در کنار تمرین تیمی تو خونش تمرین های بدنسازی انجام میده، خیلی از غذا ها رو نمیخوره و…

مسی هر روز بعد از تمرین تمرین ایستگاهیی میکنه و…

درست… ولی همه اینا نشان از چیه؟ سخت کوشی، فدا کردن، استمرار.

خب الان شما از منم بپرسید من میام بهتون همینو میگم. میگم آقا سخت تلاش کن برای زبان، برخی کارارو باید بزاری کنار بشینی زبان بخونی و هر روز این کارو کنی.

من درباره تعهد صحبت میکنم. که مشخصاً تعهد از درون میاد. و درون ما اهداف و انگیزه های متفاوتی وجود داره. اون عطش رو پیدا کردن مهمه که واقعاً نمیشه براش راه حلی یکتا ارائه داد.

پاسخ بهنام هم همین بود. آقا بشینید یه هدف پیدا کنید. هدف درست حسابی. نه مثلا دختر عمه چشماش در بیاد… یه هدف که شما رو به جلو بکشونه.

درباره راه حل ای جی که بنویسید و…

انصافا شاید بهنام کاری جز همین هدف گذاری نکرده باشه. خب چی بگه؟ :grin:

خداییش منم نه نوشتم، نه هیچی. من یه هدف و یه تصویر بزرگ داشتم و به اون پایبند بودم.

از سمت دیگه بهنام یک زبان آموزه، متخصص زبان آموزی نیست. در حد تجربه خودش باید صحبت کنه دیگه :grin:

مثل این میمونه از کریس رونالدو بپرسید رونالدو برای داشتن این بدن زیبا چکار هایی میکنی.

اون بگه تمرین، و تغذیه و استراحت درست…

بعد بگید نه خب میدونم تغذیه و تمرین و… ولی چی میخوری.

اون بگه مثلا سینه مرغ میخورم و خیار و…

شما بگید نه خب چرا سینه مرغ میخورید.

اون بگه پروتئین داره بعد بپرسید چقد داره؟

اون مشخصاً نمیتونه بگه چقدر… چون متخصص تغذیه که نیست. کارش ورزش و آمادگی بدنشه. ممکنه تخصصی در تمامی حیطه ها نداشته باشه.

منم به عنوان مصاحبه گر نمیتونم فشار زیادی بیارم که آقا باید اینو بگی. چون ممکن نیس. به اندازه کافی مصاحبه شرایطش استرس زا هست.

ای جی خودش مطمئنم اینو یه جا خونده و انجام نمیده.

ما اینجا کلی اعضا داریم همش در حال نوشتن هستند ولی متاسفانه انگیزشون بازم افت میکنه.

بهنام آخر مصاحبه گفت زبانشناس آمارش بهش کمک زیادی در ارزیابی میکنه که میشه مشابه این مورد.

گسترده خوانی بازده نداره ؟ :grinning:

داداش تمام دو سال یادگیری زبان منو بردی زیر سوال.

ببینید من حرف دیگران رو نمیارم وسط. که بگم مثلا اولی ریچاردز گفته، استفن کرشن گفته، یا فلانی…

من خودم از گسترده خوانی لغت یاد میگیرم.

آره لایتنر هم گاهاً میزنم، ولی زبانشناس با سیستمش به کل کمک زیادی به گسترده خوانی و یادگیری لغات میکنه. اینکه ای جی میگه همینجوری برید هم نیس. ما میزنیم تو سرش لغتو میبینیم و این عمل در طول کتاب بار ها و بارها تکرار میشه و شما در حجم زیاد کتاب و نوشتار اینو متصور بشید.

از سمت دیگه حقیقتش خیلی وقت هم نیست که من از فلش کارت ها استفاده میکنم. یعنی حداقل 1 سال و نیم از یادگیریم رو بدون لایتنر بودم.

تازه @farzad_poodineh خودمون کلا که لایتنرم نمیزنه به گفته خودش.

این کاملا صحیحه و خیلی عالیه. باید در مصاحبه های بعدی حتما ازش استفاده شه.

نه داداش خداوکیلی امیدوارم منظورم منم سنگین نگیری :joy::joy:

منم فقط چیزایی که به نظرم درست میومد رو گفتم. خلاصه تاکید میکنم نه من دلخور شدم و نه دوست دارم شما دلخور شی.

دمتون هم گرم بابت فیدبک هاتون و اینا باز هم تاکید میکنم لازمه.

الانی که این حرفو زدید با اینکه من اومدم کمی ازشون نقد کردم ولی باز هم در مصاحبه های بعدی بخشیش لحاظ میشه پس ما داریم بحث میکنیم ولی حتماً اعمال میشه. :rose::rose::rose:

و صد البته در مصاحبه های آتی از حضور شما هم بهره خواهیم برد :wink:

سلام خوش اومدید به جمعمون. :rose::rose:

امیدوارم در آینده هم به مصاحبه های سایر دوستان گوش بدید و براتون مفید باشه :rose:

سلام بر تو ای مرد :rose::rose:

چاکرم :rose::rose::rose:

خودتو گرم کن به زودی توام باید خودی نشون بدی :wink:

Thanks, my friend.

I’m super happy to read this from you.

And get ready I want to have you as a guest too. :rose::rose::rose:

سلام تشکر محدثه خانوم :rose::rose:

با اشتیاق بهتره ها…

مشتاق بدون کلمه ای که تکمیلش کنه مجهول به نظر میاد

مثلا کامبیز مشتاقه…

مشتاق چیه دقیقا؟

ولی کامبیز با اشتیاقه. یعنی پر از شوق و انرژیه.

حالا باز هر چی دوستان بگن. اگه همگی موافق تغییر هستن چشم تغییر میدم :rose::rose::rose:

سلام بر تو ای مرد :grin:

چاکرم. خوشحالم خوشت اومده :rose::rose:

سلام علی جان. ممنونم از لطفی که دارید :rose::rose:

حتما از حضورتون بهره میبریم. البته باید کمی صبر کنید. چون خیلیا تو نوبت هستند. ولی قول میدم حتما به عنوان مهمان از شما هم بهره ببریم.

سلام بر سارا خانوم عزیز :rose::rose::rose:

مرسی ازتون که گوش دادید :rose:

12 پسندیده

سلام
خداقوت میگم به هر دو بزرگوار
عالی بود :clap::clap::clap:
انرژی که از این پادکست گرفتم این بود که اعتماد به نفس بالا رفت چون متوجه صحبت های آقا بهنام میشدم، خیلی مسلط و عالی بودن.
اما آقا کامبیز مثل همیشه فوق العاده بودن، یکجاهایی من خودم به شخصه حس کردم باید دنبالشون بدوئم اینقد که سریع حرف میزدن، با خودم گفتم وای اگه اقا کامبیز قرار بود شخصی باشه که باهاش مصاحبه میشه من آخرای شنیدن مصاحبه ایشون باید به نفس نفس بیوفتم :grin::grin::grin:

در اخر از هر دو بزرگوار ممنونم. آقا کامبیز به خاطر ایده شون و زحمتی که کشیدن و آقا بهنام بخاطر امیدی که به من برگردوندن :rose::rose::rose::rose:

7 پسندیده

از تمامی دوستان عزیز که بنده رو مورد محبت و لطف شون قرار دادن ممنونم
@afarkhani
@YoKambiz
@sara999
@aliasiaee304
@jackiran16
@mohadeseh34
@smollakochakian
@mht0017 , @Fatemeh98
@zahra.sheikhi76
@fdoosti
@a.bayani
@Farzad_Poodineh
قطعآ کم و کاستی و اشتباه وجود داشت توی صحبت های بنده (خوارکم اشتباهههه :rofl::rofl::rofl:) جایی رو اگه نتونستم خوب توضیح بدم ازهمه دوستان عذرخواهی میکنم ممنون از تک تک شما عزیزان که وقت گذاشتید و این مصاحبه رو گوش دادید یک کلام خیلی گلید.

@mht0017

اما در مورد نظر دوست عزیز مون که اشاره کردن به کلیشه ای بودن داشتن هدف ، والا من همیشه همین داشتن هدف رو سرلوحه کارم قرار دادم و تا حالا انصافآ کاری غیر از این هم انجام ندادم و نمیتونم بیام موارد دیگه ای اضافه کنم چون به اون مواردی که گفتید ای جی گفته من آشنا نیستم در کل همیشه یک خط مستقیم که میدونستم درسته رو نظر گرفتم و براش جنگیدم و داشتن هدف هم برای من کفایت کرده تا اینجای زندگی . در کل بعضی مواقع ما نیاز داریم یه سری انگیزه های کاذب دریافت کنیم مثلآ یکی بیاد بهمون روحیه بده و… اما این انگیزه نهایت 3 روز دوام میاره (تو این شرایط هم بودم) ولی در اخر من موندم با اون هدفم و شوق رسیدن بهش. یادمه یه دوست خوبی جمله خیلی قشنگی گفت : گفت یا به هدفی که به خودت قول دادی انجام میدی و توش موفق میشی یا کلآ باید بزاریش کنار.

در مورد قضیه لغات هم من خیلی سعی کردم در کنار کتاب خوندن هم بتونم از انکی دروید و یه اپ 4000 کلمه ضروی هم هست که مثل همین انکی دروید هست خریدرای کردم و همچنین لایتنر خود اپ زبانشناس و البته 15 ساله پیش برادرم از این لایتنر های جی 5 گرفته بود تو هیچکدوم اینا موفق نبودم و کلآ بعد از چند دقیقه کلآ خوابم میگیره . واقعآ چیزی که توش موفق نبودم به شخصه رو نمیتونم بگم خوبه برید استفاده کنید ، شاید برای من اینطوری باشه که این نرم افزار ها و لایتنرجی 5 جواب نداده.در کل کتاب خوندن رو خیلی دوست دارم چون آدم رو میندازه وسط قضیه همه چی رو با وجودت حس میکنی و البته اون لغت یک بار تکرار نمیشه تو کتاب های دیگه و همچنین صفحات دیگه از همون کتابی که میخونیم و تو مکالمات و تو پادکست ها … حالا در مورد لغت هم یه داستان جالب بگم یه بار که داشتم کتاب میخوندم یک کلمه برام خیلی اشنا میومد commitment، خوب توی اپ تاچ کردم معنیش رو فهمیدم بعدش روز بعد که با آقا کامبیز در حال مکالمه بودم یک دفعه کامبیز همین کلمه رو بکار برد ، بعد منم تو همون مکالمه هی از این کلمه استفاده کردم حالا داستان اونجایی جالب شد که داشتم اخبار خارجی میدیدم دیدم سخنگوی کاخ سفید هم این کلمه رو تو جملش بکاربرد در مورد ایران صحبت میکرد و این شد که من کلمه رو واقعآ یاد گرفتم .

در کل من شرایطی غیر از مواردی که گفتم رو تجربه نکردم و نمونه اش هم این کتاب های موفقیت که خیلی چیزها مینویسن ولی انصافآ هیچکدومش رو انجام ندادم تنها کاری کردم هدف داشتن بوده و برای رسیدن بهش تلاش کردم.از شما خیلی ممنون که نظرتون رو اعلام کردید چون باعث شد تا یه مقدار شاید بهتر منظورم رو برسونم و در کل چرا باید ناراحت بشم، خیلی هم عالی بود دمت گرم.

بازم ممنونم از همه ی شما دوستان گل.

12 پسندیده

والا من که ندیدم. شما عالی بودین و از همه مهمتر باعث شدین برخی باورهای منفی خودم رو بشکنم :rose::rose::rose:

6 پسندیده

خیلی ممنون از لطف شما @afarkhani ، خیلی خوشحالم تونستم یه کمک کوچیکی کنم تا بتونید این باورها رو دور بریزید. در کل اگه دو سال پیش در مورد زبان انگلیسی به من میگفتید یه جمله بگو فک کنم تنها کلمه ای که به ذهنم میومد همون hello بود :rofl::rofl: :rofl::rofl:

و به هیچ عنوان دیگه باور منفی نداشته باشید و اجازه ندید کسی اثر منفی روتون بزاره. مهمترین نکته اینه که شما روش یادگیری صحیح انگلیسی رو میدونید و فقط میمونه استمرار و تلاش شما.فقط تفکرات مثبت مثبت مثبت داشته باشید همین.

موفق باشید.

8 پسندیده

سپاس از راهنمایی تون
:rose::rose::rose:
راستشو بخواین من اول که اقا کامبیز این ایده رو تو تالار مطرح کردن گفتن من با این سطح واژگانم عمرا بتونم بفهمم بچه ها چی میگن و حتی خودم رو جای اونا بزارم که اگه من جای اونا باشم نمیتونم چند تا کلمه بگم اما وقتی متوجه صحبتای شما شدم امیدوار شدم و پیش خودم گفتم اینا همش باور منفیه حنا، بریزشون دور و اعتمادت رو به سقف بچسبون چرا که تو هم میتونی یک روز جای آقا بهنام باشی و مثل ایشون موفق ظاهر شی :wink::wink:

بازم ممنونم :rose::rose::rose:

6 پسندیده