معرفی کتاب های زیبوک The Old Man and the Sea by Ernest Hemingway (پیرمرد و دریا) 📱

سلام دوستان :rose:

در این تاپیک با معرفی پیرمرد و دریا همراه شما هستم

این کتاب رو میتونید تو اپلیکیشن Zbook در بخش رمان های متن اصلی پیدا کنید. یا در لینک زیر ببینید.

:blue_book: نام کتاب: The Old Man and the Sea

:writing_hand: نویسنده این کتاب: Ernest Hemingway

:date: سال انتشار اولیه: 1952

:books: صفحه ی Goodreads کتاب: لینک

:spider_web: سایت نویسنده: لینک

عکس روی جلد کتاب

در مورد کتاب

The last novel Ernest Hemingway saw published, The Old Man and the Sea has proved itself to be one of the enduring works of American fiction. It is the story of an old Cuban fisherman and his supreme ordeal: a relentless, agonizing battle with a giant marlin far out in the Gulf Stream. Using the simple, powerful language of a fable, Hemingway takes the timeless themes of courage in the face of defeat and personal triumph won from loss and transforms them into a magnificent twentieth-century classic.

ارنست همینگوی در این کتاب به حوزهٔ زندگی پیرمردی چنگ می‌اندازد که روزی قلمرو بزرگ دریا در حیطه اقتدارش بود و عروسکان خوش خرام دریا بیوه‌هایی بوده‌اند درمانده در تار و پود تورش و اینک زندگی او به پایان خود می‌رسد، در آرزوی بزرگترین صیدش دل به دریای بزرگ می‌سپارد و بزرگترین صیدش را به چنگ می‌آورد ولی آن قدرتی که بتواند شاهکار آخرین خود را به ساحل بکشد ندارد و چیزی جز اسکلت به ساحل نمی‌آورد. همینگوی در پیرمرد و دریا شکوه قلمرو دریا را با افت و خیز زندگی دراز یک صیاد در هم می‌آمیزد و از این آمیزش زندگینامه‌ای سرشار از اندوه برای صیادی از پا افتاده فراهم می‌کند.

پیرمرد و دریا یک «رمان کوتاه» است، چراکه این رمان به فصل‌ها یا قسمت‌های جدا تقسیم نشده‌است و علاوه بر این فقط اندکی از یک داستان کوتاه بلندتر است. پیرمرد و دریا اولین بار در تمامیت خود، شامل ۲۶٬۵۰۰ واژه، در شماره یکم سپتامبر ۱۹۵۲ مجله لایف Life منتشر شد و باعث شد ظرف فقط ۲ روز بیش از ۵ میلیون نسخه از این مجله فروش برود. نقدهایی که دربارهٔ این داستان نوشته شد همگی بدون استثناء و به‌طور اغراق‌ آمیزی مثبت بودند. هر چند بعدها تعداد کمی نقد مخالف نیز نوشته شد که نویسندگانشان زیاد با پیرمرد و دریا میانه خوبی نداشتند و به آن خرده می‌گرفتند. در یکی از چاپ‌های اولیه نام کتاب بر روی جلد اشتباهاً پیرمردها و دریا چاپ شده بود.

الکسی لئونوف در خاطراتش نقل کرده که پیرمرد و دریا یکی از کتاب‌های مورد علاقه یوری گاگارین بوده‌است. وی این موضوع را در سفرش به کوبا به خود ارنست همینگوی هم گفته بوده‌است.

:tv: فیلم مرتبط با این کتاب: لینک دانلود

سال اکران: 1958

منتظر بازخوردهاتون هستم :heart:

14 پسندیده

ماشاالله آقا فرزاد عزیز @Farzad_Poodineh

من هنوز داشتم دنبال این دانلود گتسبی می گشتم شما این یکی کتاب هم معرفی کردی!

هر چند ما فعلا به اون حد نرسیدیم (من حدودا 50% لغات گتسبی و 60% لغات پیرمرد و دریا را می دونم :sunglasses: ) .

اما دلیل نمیشه شما تند تند کتاب معرفی کنی و دل ما رو آب کنی ! :heart_eyes: :rofl: :yum:

5 پسندیده

مخلصم آقا منصور :grin:
این پروژه ی معرفی کتاب رو خیلی وقت بود به دلایلی متوقف کرده بودم

اما خیلی لازمه، چون معرفی و داشتن پیش زمینه از یک کتاب باعث ترغیب بیشتر برای خوندنش میشه

منم سعیم رو میکنم حداقل روزی یک معرفی رو انجام بدم که از کتاب های جدید که تو زیبوک قرار داده میشه عقب نیفتم

6 پسندیده

ارادت داریم خدمت شما، از کران تا بیکران :smiling_face_with_three_hearts:

این نظر لطف و محبت شما مربی عزیز و دوست داشتنی هست برای همه ما در تالار گفتگو.
بسیار عالی. خدا قوت.

من پیشنهادی دارم که بعد از یه مقدمه و توضیح چند خطی بیان می کنم که در صورت بررسی و تایید شما ممکنه جالب باشه :

1. همه می دونیم که سطح سرانه مطالعه در ایران وحشتناک هست (کمتر از 30 دقیقه در برابر 8 ساعت آلمانی ها)
2. متاسفانه فرهنگ سازی هم برای ترغیب مردم به مطالعه وضع اسفناکی داره
3. نسل جدید هم متاسفانه تستی بار اومدن

اما باید یه روزی از یه جایی شروع کرد (همیشه یک نفر باید به پا خیزد) :stuck_out_tongue_winking_eye:

مقدمه :
من یک مدتی بازاریابی شبکه ای انجام می دادم. البته از اون مجوز دارها :sunglasses:
همه این بازاریابی های شبکه ای ، یک دوره هایی برگزار میکنن ، یک جلسه ای.
هر چند مختص به خودشون مطالب را ربط میدن و میگن اما به کل جامعه و مردم و مشاغل ارتباط پیدا می کنه.

بحث های انگیزشی، مدیریت زمان ، هدف داشتن، داشتن ثبات و پایداری در تصمیم و هدف، صبور بودن، اعتماد به نفس داشتن و …

به دلیل تنبلی، اون دوره های تک جلسه ای (NLP) را هیچ وقت ادامه ندادم.

اما الان یه مدتی هست که یک گروه تلگرامی تشکیل دادم به اسم “شنیدن کتاب های صوتی روز دنیا”
چرا کتاب های صوتی!؟ چون هنوز همون گروه هم وقت مطالعه کتاب متنی را نداره :sleepy:
اما کتاب های صوتی رو میشه در تایم های مردهای که دارن ، گوش کنن.
من خودم روزی یک ساعت و نیم گوش میدم. یک ساعت در حین پیاده روی 5.5 کیلومتری شبانه و دو تا 15 دقیقه هم در رفت و برگشت با ماشین بین منزل و محل کارم.

با این لینک می تونید افتخار بدید و عضو گروه بشید.

اونجا من و یا سایر دوستان گروه، چند کتاب مشهور و پر فروش از نویسنده های شهیر (برایان ترسی، آنتونی رابینز، داره هاردی و …) در زمینه موفقیت ، انگیزشی، مدیریت زمان و … معرفی میکنیم که قبلا خودمون خوانده ایم و مفید بودنش از دیدگاه خودمان ، اوکی هست.

چه کسی پنیر من را برداشت (جابجا کرد)
پدر پولدار، پدر فقیر
گاو های بنفش
اقیانوس های آبی
دیوانگان ثروت ساز
اثر مرکب، جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما
باورهایی برای یک زندگی موفق
رهبری در قرن 21
بهره وری دیوانه وار
مسیر میلیاردی شدن
چگونه قعا به آرزویتان برسید
و …

میانگین کتاب های صوتی 5 الی 8 ساعت هست.

بعد یه مدت زمان قرار میدیم که دوستان اون کتاب را مطالعه کنن.
نت برداری کنن و نکات مثبت اونو خلاصه نویسی کنن در صورت علاقه.
بعدش در گروه به بحث و تبادل نظر درباره اون کتاب می پردازیم .

به قول معروف ، حسابی از اطلاعات اون کتاب و نکاتش که سیراب شدیم، می ریم کتاب بعدی.

پیشنهاد من :

1. یک کتاب معرفی بشه (در سطوح مختلف، مثلا برای ما متوسط ها ، یک کتاب و برای مربیان و حرفه ای ها، کتابی دیگر)
  2. در یکی دو خط در باب محتوی توضیحی داده بشه
  3. اگر نکته ای داره (نویسنده مشهور، رتبه بالای دانلود، فروش بالا، اثر گذاری زیاد، فیلم ساخته شده اون و …) بیان بشه
  4. زمانی داده بشه که دوستان اونو بخوانن
  5. خلاصه ای از اون کتاب را به صورت متن (ترجیحا صوت) ارائه بدیم
  6. بریم کتاب بعدی

یک پست مرتبط با این موضوع در تالار گفتگوی زبان شناس : لینک

نتیجه :
حکم آنچه تو فرمائی و لطف آنچه تو بنمایی :hugs:

7 پسندیده

فوق العاده ست، بهتون تبریک میگم، تو این دوره زمونه کمتر کسی سمت کتاب میره، در حالی که خودم یادمه 10-15 سال پیش اکثر کتابخونه ها پر از کتابخون بود.

خب عالیه، ممنون میشم اگه کتاب هایی که مد نظرتونه و براتون جالب و مفید بوده رو اینجا معرفی کنید که خیلی زود به اپ زیبوک اضافه بشه :relaxed:

چشم، با کمال افتخار

حتما از ماه بعد به این شکل پیش خواهیم رفت

در تاپیک های معرفی سعی کردم که این کار رو تا حد ممکن انجام بدم، اگه موضوعی مدنظرتونه که فکر میکنید بتونه این تاپیک هارو قدرتمند تر کنه ممنون میشم بشنوم.

به صورت ماهانه برگزار میکنیم، البته برنامه و خواست اصلی خودم اینه که این فرصت به دو هفته یک کتاب برسه

و در آخر ممنون از توجهتون ، خیلی لذت بردم، خدا شما رو برای تالار حفظ کنه آقا منصور :pray:

5 پسندیده

سپاسگزارم.
به همین دلیل هست که من سعی کردم با کتاب های خوب صوتی شروع کنم. خوشبختانه در حال حاضر به دلیل توسعه تکنولوژی (گوشی های هوشمند، اینترنت پر سرعت همراه، کتاب های صوتی و. البته وقت های کاهش یافته) میشه بستر های خوبی را جایگزین کرد تا همچنان از مواهب قبلی بی بهره نمونیم.

1. نصب نرم افزار رایگان فیدیبو با بیش از 29.000 کتاب (واو ! خودش دنیایی از کتابه)
  2. انتخاب کتاب های صوتی
  3. انتخاب کتاب های صوتی تاثیر گذار
  4. تشکیل گروهی از علاقه مندان و همفکران و همراهان و همدلان برای تبادل نظر و گسترش فرهنگ مطالعه

مسلما بعد از مدت زمان کوتاهی، برای مطالعه بیشتر و کنکاش موضوعات مرتبط، دوستان به سراغ کتاب هایی که هنوز نسخه صوتی اونها نیامده هم می روند. انشاالله.

حتما . با کمال میل. با معرفی کتاب ارزشمند “اثر مرکب، جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما” از نویسنده شهیر، دارن هاردی، در پست شروع کردم.
البته خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم نسخه لاتین این کتاب را دوستان در نرم افزار زیبوک قرار دادن.

خوشحالم کردی مربی :smiling_face_with_three_hearts:

نظر لطف شماست. این مدلی ، من و سایر دوستان در سطح منم می تونیم در چالش های شما شرکت کنیم :sunglasses:

عالیه، ممنون. هیچ کم و کاستی نداره . خدا قوت.

محبت دارید. وجود شما باعث انگیزه ماست.
سعی میکنیم مستمع خوبی برای شما باشیم تا شما با انرژی ادامه بدید.

مستمع صاحب سخن را بر سر شوق آورد :blush:

4 پسندیده

خیلی خوبه
من هدف اصلیم اینه که بتونم همین ایده رو با همین کیفیت تو چالش زیبوک تالار پیاده کنم

مخلصم

باعث افتخاره که بتونیم افراد بیشتری در چالش داشته باشیم، خواهش میکنم دوستان دیگه تون رو هم به تالار دعوت کنید که کیفیت کا رو به امید خدا بالاتر ببریم.

ممنون، من همیشه برای ادامه کار از افراد پر انرژی مثل شما انرژی میگیرم :rose:

4 پسندیده

سلام.
من این کتابو الآن در فیدیبو تموم کردم. داستان کوتاهیه و واقعا ارزش خوندن رو داره. ممنونم آقا فرزاد بابت این تاپیک های عالی :ok_hand: :rose: دلم بره تاپیکهای معرفی کتاب تنگ شده بود.

دقیقا. اون قسمتش که پیرمرد یاد جوونیش میوفته که تو مچ انداختن حریفی نداشت. با خود و دریا صحبت کردن و خود سرزنشی های پیرمرد در قایق هم واقعا جالب بود. همچنین سرسختی و عدم تسلیم شدن. به قول پیرمرد:

انسان واقعی ممکن است نابود شود ولی هرگز شکست نخواهد خورد.

7 پسندیده

سلام، قربونت :pray:
آره ایشالا با کمک خودت دوباره نوشتن این تاپیک ها رو از سر میگیریم که کتاب هایی که تا الان داخل زیبوک قرار داده شدن کاملا پوشش داده بشن

:ok_hand: :ok_hand: :ok_hand:

5 پسندیده

ایشالا :pray:

3 پسندیده

سلام من این کتاب خواندم خیلی قشنگ بود ولی از راویش خوشم نیمد

2 پسندیده