داستان و هدف شما از یادگیری انگلیسی چیه ؟ (تاپیک انگیزشی)

سلام خدمت شما که متاسفانه هنوز اسم تون رو نمیدونم. ممنونم از ارائه تجربه تون
مصاحبه نکرده کجا تشریف میبرید؟؟
من همیشه به پست های شما توجه کردم که اگر چه به طور معمول تا حدی نظر متفاوتی داشتید در مسائل مختلف اما خود این مساله خیلی هم خوب هست چرا که باعث ایجاد نگرش های مختلف می شود و من به شخصه برام مفید بوده
به هر حال خوشحال می شوم بیشتر از تجربه تون بهره ببریم

5 پسندیده

:joy::joy::joy::joy::joy::joy:خیلی جالب بود موفق باشید

2 پسندیده

دوست خوبم محمد آقای عزیز.
بسیار عالی بود و ممنون از اینکه تجربیات خوب خودتون در مورد استفاده از زبانشناس رو به اشتراک گذاشتین.
من امیدوارم در مورد تصمیمی که گرفتین، تجدید نظر کنین. واقعیت اینه که وجود صداها و نظرات مختلف، محرک رشد یک فضای اجتماعی حقیقی یا مجازیه و بنابراین حضور امثال شما، که شجاعانه و بدون توجه به هجمه های احتمالی در هر شرایطی نظر خودتون رو اعلام می کنید، برای تالار و جامعه مجازی کاربران زبانشناس غنیمتی به شمار می‌آید.
با این وجود معتقدم، همانطور که قبلاً هم خدمتتون عرض کردم، فضای بشدت سیاست زده و قطبی شده کشور ما و تکرار مکرر مسائل خسته کننده و یکجانبه نگرانه سیاسی از جانب رسانه های حکومتی و ضد حکومتی، حال و حوصله تکرار این مباحث انرژی بر و بی فایده و رنج آور را از عمده مردم گرفته است و بخصوص در فضاهای تخصصی علاقه ای به شبیه سازی فضای عمومی جامعه وجود ندارد.
لذا با ادای احترام به شخصیت و نظرات شما، خوشحال خواهیم شد اگر ادامه حضور جنابعالی رو در این تالار شاهد باشیم و از تجربیات و نظرات جذاب شما در فضایی دوستانه بهره مند باشیم. :rose:

8 پسندیده

@pari
سلام پروین خانوم.خوب هستید؟
قرار بود درمورد پیش زمینه ی یادگیری زبانم یه ویس بفرستم،اما نشد ویس بگیرم.اخه تو خوابگاهم و این جا خیلی سرو صدا ست و سخت میشه یه جایی رو پیدا کرد که بشه صدا ضبط کرد.به همین دلیل هم تو چالش های دیسکاشن نمیتونم شرکت کنم.
یاد این تاپیک افتادم گفتم داستان یادگیریم رو از همون اولش، اینجا بفرستم.ببخشید اگه دیر شد و نشد ویس بفرستم.

5 پسندیده

سلام عزیزم. خیلی هم عالی
من بینهایت مشتاقم داستانتونو بدونم. مرسی که یادتون مونده :sunflower: :sunflower::sunflower: :heart:

3 پسندیده

خواهش میکنم پروین خانوم عزیز :heart:
دوتا پیام قبل فرستادمش.

3 پسندیده

سلام
من از بچگی عاشق زبان انگلیسی بودم؛ولی اون وقتا نه کلاسی بود و نه من شرایط مالیش رو داشتم؛تو دورانی که کارمند شدم یه ترم رفتم کلاس؛ولی چون شرایط کاری ام متغییر بودمجبور شدم نصف ترم رو غیبت کنم و بخاطر دغدغه های زیاد زندگیم برا امتحانم کلا تقلب کردم؛و همونجا دیگه بی خیال کلاس شدم؛بدی کلاس این بود همه بچه مدرسه ای و کوچولو بودن؛خیلی حس بدی بود؛۲۰نفر دم در صف میکشیدن تا اول من برم داخل :joy::joy:
تصمیم گرفتم ان شالله برا ارشد رشته ژورنالیسم پزشکی که ترکیبی از علوم پزشکی و زبان انگلیسی هست رو ادامه بدم و یک بار برای همیشه به علایقم بها بدم؛زبانشناس خیلی برا من خوب بوده چون هرتایمی دلم بخواد در شبانه روز میتونم باهاش کار کنم؛ فعلا خودم رو با مطالب ساده تر سرگرم میکنم تا ان شالله با شروع تابستون و تموم شدن یه سری امتحانا وقتم باز بشه و جدی شروع کنم

10 پسندیده

ببخشید حواسم نبود اصلا ندیدم.

خیلی عالی. ممنون که به اشتراک گذاشتید
دو نکته مثبت درمورد شما که هست اینه که تلفظتون واقعا خوبه، رایتینگتون حرف نداره. صحبت کردنم باید حتما تو مکالمه رخ به رخ قرار بگیرین تا خودتونو بسنجید. حتما اگه شد توی کنفرانس شرکت کنید. ترس اصلی همه‌ی ما همون مکالمه‌س و بخاطر تلاش‌های آقا کامبیز عزیز این فرصت پیش اومده که با ترسمون مواجه بشیم.
بازم ممنونم امیدوارم شاهد موفقیت‌های بیشترتون باشیم. الحق که تیزهوش هستید.

3 پسندیده

این چه حرفیه پروین خانوم عزیز،متوجه شدم که ندیدید.

واقعا چالش خیلی خوبیه،به خصوص برای من که تا حالا تجربه ی مکالمه رو در رو نداشتم و میدونم خیلی برام سخت و چالش برانگیزه و در این زمینه خیلی ضعیفم.اما حتمادوست دارم شرکت کنم و تمام تلاشمو میکنم تا بتونم شرکت کنم.

شما لطف دارید پروین خانوم :heart:
امااگه برعکسش در مورد من صادق نباشه،قطعا این یکیو نیستم :sweat_smile:

یه تشکر هم از شما(که یه الگوی خیلی عالی برای من هستید و دانش زبانیتون حرف نداره)باید بکنم که همیشه با فیدبک ها و پاسخ دادن به سوال ها به همه کمک میکنید و دانشتون رو در اختیار بقیه میذارید :heart::rose:

3 پسندیده

سلام
زبان اکادمیک داستانش با زبانی که ما داریم یاد میگیریم متفاوت
کار ما بیشتر روی زبانیه که متداول بین انگلیسی زبان ها
یا همون انگلیسی خیابونی
واسه پیشرفت در این مورد باید روی شنیداری
تمرکز شه
اما در مورد اکادمیک چون معمولا با مقاله سر و کار دارید مهارت خواندن الویت داره
اگه هدفتون اکادمیک اینو در نظر داشته باشید

2 پسندیده

سلام
پراکنده خواندن صرفا به خاطر تنبلی حوصله نداشتن مواردی از این دست نیست
محتوا اگه جذاب باشه خیلی راحت میشه بارها بهش گوش داد
پیشنهادم به شما اینه که اگر تعداد لغت خوبی دارید یعنی هر درس پاور بالای 90 95 درصد بلد هستید
دروس اصلیشو بیخیالشید و تایم فقط روی بخش سوم و چهارمش بذارید
به جای درس اصلی محتوایی پیدا کنید که واستون جذاب باشه
و می بینید خیلی راحت تایمی که هر روز واسه زبان در نظر گرفتید پر می کنید و سرعت پیشرفتتون بسیار بیشتر میشه

4 پسندیده

ممنونم؛بله درسته اما هدفم از یادگیری زبان فقط برا ادامه تحصیل و مقالات نیست؛خود مکالمه زبان و لیسنینگ برام جذابه؛ در واقع هردوتاش رو با هم میخوام

3 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم. من واقعا ذوق میکنم توی تالار اینقد افراد بااستعداد هست. مخصوصا خودم به شخصه از دیدن شما و @zahra.sheikhi76 جدا ذوق‌زده میشم. :slight_smile:

4 پسندیده

اینطور نیست. رشته‌ی زبان انگلیسی سه ترم اول اکثر واحدها توی آزمایشگاه زبان برگزار میشه و روی شنیدار و گفتار کار می‌کنن. بعدش دروس ادبیات و شعر و داستان که با نقد و بررسی و گفتگوی متقابل برگزار میشه. درکنار اینم واحدهای خوانداری، ترجمه، گرامر و… داره

2 پسندیده

شما می‌تونید با داشتن سطحی قابل قبول در شنیدار و گفتار (و بعد از عبور از مرحله‌ی کنکور) بهترین دانشجوی رشته‌ی زبان بشید.

3 پسندیده

ممنونم؛ امیدوارم منم یه روزی به سطح شما برسم😍

4 پسندیده

حتما خواهید رسید. در این شکی نیست

3 پسندیده

سلام و شب بخیر به تک تک عزیزان شرکت کننده در این تایپک :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::rose::rose:واقعا لذت بردم از خواندن تک به تک پیامهاتون و چقدر خوشحالم‌تک تک شماها الان بهترینهای تالار هستیند و مایه افتخار و سربلندی :clap::clap::clap::heart::heart::heart::heart::blossom::sunflower::hibiscus::rose::rosette::rose::rosette:همیشه در اوج موفقیت بمانید :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:تک تک دوستان دیگر تالار را به خواندن این تایپک تشویق میکنم و حتما به اینجا سربزنند :tulip::blossom::sunflower::hibiscus:

7 پسندیده

سلام
نمیدونم این تاپیک دقیقا واسه چه زمانیه
من منظورم رشته اکادمیک زبان نبوده مثل مترجمی و ادبیات انگلیسی و…
کلا اکادمیک میگفتم
هنوزم نظرم همونه
کسی که عمدتا کارش با ارتیکل
صوت به چه دردش میخوره ؟ هیچی :grin::grin::upside_down_face::upside_down_face:
:

4 پسندیده

سلام
خدافظ
خخخخخخ

شوخی کردم

من متولد ۷۶ هستم من از اوایل شهریور ماهِ دو ماه پیش با زبانشناس آشنا شدم .
من بارها شده که می خواستم که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشم . من مثل آقا کامبیز @YoKambiz از کودکی با دو برادرم
سگا ، پلی استیشن 1 و پلی استیشن 2 بازی میکردیم من از بازی های ماجرامویی و تفنگی مثل کوماندو، مدال ، رزیدنت اویل ، تیکن مورتال کمبت و کالاف دویتی و… (وای خدا چه حالی میداد ، دلم میخواد برگردم به اون دوران) :sob: . بعضی از لغات رو در این بازیها یاد گرفتم . سه‌ چهارسالی میشه که با موبایلم بازی میکنم فیلم میبینم موزیک گوش میدم و میخوام داستان و نوشته بخونم اما متوجه نمیشم و میخوام با انگلیسی زبان‌ها در اینستاگرام گفتگو کنم بنویسم . دلم می خواد هر جابی که انگلیسی میبینم چه در فیلم چه در موبایل خلاصه کم نیارم و به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنم.
باره ها شده می خواستم به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنم و از دیکشنری های مختلف شروع کردم به یادگیری لغات اما بهونه و مسئله‌هایی پیش میومد ادامه ندادم تا اینکه یک دو ماهُ نیم پیش اواخر مرداد خواستم جدی شروع کنم . حالا نمیدونستم با چی . از کلاس هم خوشم نمیاد چه خصوصی و چت .
در گوگل سرچ کردم سرتان رو درد نیارم تا با سایت زبانشناس آشنا شدم . گفتم خودشه . ۹۰درصد مقاله های مهم یادگیری رو خواندم . مقاله‌ای بود و ویدیویی که آقا کامبیز گذاشته بود در سایت خواندم که خود رو غرق کنید ، این جمله رو من از قبل میدونستم ، کجا اما یادم نیست تا این جمله رو دیدم ، راه یادگیری رو هم شناختم . شانزده یا هیفده یا هیجده شهریور بود که اشتراک رو خریداری کردم . حالا نمی‌دونستم چکار کنم که فهمیدم تالار زبانشناس . نمیدونید چقدر خوشحال شدم . به نظر من تالار زبانشناس ۷۰٪درصد به زبان‌آموز کمک خواهد کرد شاید هم بیشتر بستگی به زبان‌آموزِ . پنج شنبه و جمعه دو هفته پیش با درسِ دیوالی روز محبوب من شروع به یادگیری کردم و تا ۸۰درصد درس رو بلد نبودم ۵۰ بار گوش دادم اول آشنایی و بعد معنی . لغات مهم رو به جعبه لایتنر اضافه کردم و خود رو در اون درس ارزیابی کردم خوب بودم هنوز هم دارم گوش میدم که به ۱۱۰ بار رسیده و از سه روز پیش یازده مهر به بعد شروع کردم به نیمچه داستانها تا اینکه با مقاله
برنامه‌ریزی و هدفمندسازی یادگیری زبان انگلیسی روبه رو شدم و بارها خواندم و فایل صوتی رو گوش دادم دفعه اول متوجه شدم اما یادم رفت بارها خواندم و گوش دادم و به خودم شک داشتم که فیلم دیدن بازی کردن داستان خواندن و… جزء هدف قرار میگیره ؟!؟ . میخواستم برنامه‌ریزی کنم . می‌خواستم ، هدف کلی که یادگیری انگلیسیِ رو به هدف جزعی تقسیم کنم . گیج شده بودم سعی کردم از زبان‌آموزان کمک بگیرم . هنوز هم کمی شک دارم . اگه نوشته های قبلیم رو بخوانید متوجه میشید . من ۲۱ سالمه
به چیزهایی می‌خواستم برسم اما هدف و برنامه ریزی نداشتم و بی ثَمَر بود .کمی دلهُرِه گرفته بودم که اگه بی‌ثَمَر بشه چی ؟ آقای ناصری @hnaseri به من کمک بسیاری کردن و گفتند نیمچه داستانها رو شروع کن و به مدت از سردرگمی در می‌آیی به من امیدی وارد شد و حالا می‌خوام شروع کنم به تکرارِ گوش دادن به درس مایک آشپز . من هر شب یک ساعت نیم ، درس می‌خوانم . و در ادامه هم می خوام درس های کودکانه دیگر اضافه کنم . اگر راجع به درس‌هام نظری دارین لطفاً اگر زحمتی نمیشه بنویسید . امروز ۱۴ مهر هم یک نوشته راجع به بهترین اپلیکیشن ضبط صدا نوشتم . میخوام درس دیوالی روز محبوب من رو ضبط کنم و در تالار زبانشناس بگذارم . راجع به ضبط صدا که کجا قرار بدم هم نظر بدید اگه زحمتی نباشه .
با بزرگی خودتان ببخشید سرتان رو درد آوردم:roll_eyes::cry::stuck_out_tongue_winking_eye:
انشاالله روزی برسه که همه کسانی که می‌خوان به زبان تسلط پیدا کنند (چی شد دلت خواست منم دلم خواست):grin:
این بود داستان من . آخیییش :crazy_face::laughing:

14 پسندیده