اشتراک دائمی یا موقت؟

ادامه دادن بحث از تبلیغ برای زبانشناس:

سلام
من در مورد این که دهکده زبان بهتره یا زبان شناس اطلاعاتی ندارم اما همیشه فکر می کردم اگه اشتراک برنامه ها دائم العمر بود خیلی بهتر بود اما الان که سه روزه اشتراک سه ماهه زبانشناس رو خریدم نظرم عوض شده چون که با خودم میگم من فقط سه ماه فرصت دارم پس هر روز حداکثر استفاده رو از این برنامه انجام میدم که پولم هدر نره ولی اگه اشتراک دائمی بود احتمال خیلی زیاد برای یادگیری زبان و استفاده از برنامه امروز و فردا می کردم چون می گفتم حالا وقت زیاده ولی الان می دونم فقط سه ماه فرصت دارم پس سعی می کنم هر روز از برنامه استفاده کنم.

این داستان زندگی بیشتر آدماس از زندگیمون اون طور که باید و شاید استفاده نمی کنیم چون فکر می کنیم حالا حالا زنده ایم یکیش خودم هنوز از زندگی هیچی نفهمیدم یاد نگرفتم برای خودم زندگی کنم نه برای دیگران اما اگه بفهمیم مثلا چند ماه دیگه بیشتر زنده نیستیم میخوایم توی اون چند ماه تمام کارهایی که توی عمرمون دوست داشتیم انجام بدیم ولی به هر دلیلی انجام ندادیم رو انجام بدیم
کاشکی برای زنده بودن هم اشتراک موقت وجود داشت بعد اگه از نظر اخلاقی و رفتاری پیشرفت می کردیم اشتراکمون تمدید میشد شاید اینجوری بیشتر قدر لحظه های زندگیمون رو می دونستیم و می دونستم خودم بیشتر از همتون وقتای هدر رفته توی زندگیم دارم. فعلا

26 پسندیده

سلام
ممنون از ایجاد این موضوع.
اساسا با اینجور توضیحات برای توجیه مساله اشتراک سالیانه مخالفم. بله اینکه شما اشتراک سه ماهه خرید کردید و تلاشتون بیشتر شده رو درک میکنم و تا حدودی باهاش موافقم ولی دلیلش صرفا محدود بودن زمان اشتراکتون نیست. خود بنده وقتی چیزی رو خریداری میکنم صرف اینکه بابتش پول پرداخت کردم انگیزه ای میشه برای خوندن و پیگیری کردنش.

حالا به این فکر کنید که شخصی بعد از تموم شدن اون سه ماه بر طبق اتفاقات غیرمنتظره ای دیگه سرمایه ای برای تمدید سرویس نداره. چیکار باید بکنه؟! باید منتظر بمونه تا دوباره امکان خریدش رو بدست بیاره که حتی اگه یکی دو ماه هم فاصله بیفته تمام چیزایی که خونده رو فراموش میکنه. یا اگه اشتراک سالیانه خریده باشه وقتی به آخر سال میرسه و می بینه تا چند روز دیگه؛ دیگه نمیتونه از نرم افزار استفاده کنه کلا قیدشو میزنه میگه چه این چند روز رو بخونم چه نخونم فرقی نداره. شما مثال زندگی و مرگ رو زدید. این رو هم درنظر بگیرید که خیلیا هستن وقتی می فهمن زمان مرگشون نزدیکه تبدیل میشن به یه بریکینگ بد!

5 پسندیده

اکثر قریب به اتفاق افرادی که توانایی تهیه گوشی هوشمند دارن میتونن سالی مثلا ۶۰ تومن برای یک نرم افزار خوب هم کنار بگذارند. بنابراین این موضوع بهانه ی موجهی نیست.

نکته ی جالبتری خدمتتون عرض کنم. موقعی که قیمت نرم افزار ۳۰ هزار تومان بود تعداد قابل توجهی از افرادی که میخواستن بخرن میگفتن قیمت بالاست. الان که قیمت نرم افزار سالی ۶۰ هزار تومان هست تقریبا هیچکسی نمیگه قیمت نرم افزار بالاست و از طرفی تعداد فروش هم بیشتر شده. احتمالا اگر قیمت رو باز هم بالاتر ببریم کاربرا بیان و بگن چرا اینقدر قیمت نرم افزار پایینه :blush:

در کل من معتقدم که کاربر نرم افزار ایرانی به این نتیجه رسیده که هر چه پول بیشتری به نرم افزاری بده خدمات با کیفیت بیشتری هم دریافت میکنه. بنابراین خیلیها نگرانی خاصی بابت قیمت نرم افزار ندارن.

12 پسندیده

یا خدا! یعنی خودمونو برای افزایش قیمت دوباره آماده کنیم جناب ناصری؟! :weary::weary:

خداییش نمیتونم مطلبی که فرمودید رو هضمش کنم! البته بستگی به قصد سازنده نرم افزار هم داره. یکی یه برنامه میسازه که همه بتونن استفاده کنن و یکی هم برنامه میسازه که فقط یک قشر خاص استفاده کنن. بالاخره این هم یک تفکری است!
یک حرفهایی رو میخواستم بزنم ولی گفتم باز گروه مامضامشوز به 16 قسمت نامساوی تقسیمم میکنن :confused::sweat_smile:

7 پسندیده

خدمت شما عرض کردم که کسی که توانایی خرید گوشی هوشمند داره قریب به یقین توانایی پرداخت این هزینه ها رو برای داشتن یک نرم افزار آموزشی با کیفیت هم داره. بنابراین دیگه بستگی به تصمیم خود طرف داره بخواد این هزینه رو بده یا نه.

9 پسندیده

لزوما همه گوشیشونو الان نخریدن که. خود من 4 سال پیش گوشی خریدم اونم ارزونترینش.
و نکته بعدی اینکه کسی که زمان خرید گوشی پول داشته دلیل نمیشه که در حال حاضر هم وضعش همون باشه (در مثال بالا هم خدمت دوستمون عرض کردم اینو)

داتما یکسان نباشد حال دوران…

7 پسندیده

سلام
بله کاملا درست می فرمایید
اما خود من اگه سه ماه دیگه اشتراکم تموم بشه و پول نداشته باشم اشتراکمو تمدید کنم و انگیزه و هدف برای یادگیری داشته باشم مخصوصا انگیزه تموم درسایی که توی این سه ماه خوندم رو از اول مرور می کنم تا یادم نره تا وقتی که بتونم هزینه تمدید اشتراک رو جور کنم. ولی کلا فکر میکنم هرچی آدم انگیزش بیشتر باشه برای هرکاری موانع سرراهشو خودش برطرف میکنه انگیزه خیلی مهمه.
چند سال پیش سی دی و کتاب های آموزشی خوشنویسی و نقاشی می خریدم ولی فقط چند روز اول که ذوق و شوق داشتم تمرین می کردم بعد یواش یواش گذاشتمشون کنار چون گفتم فعلا وقت زیاده کتاب ها و سی دی ها هم که همیشه هستند کارای مهمتری دارم مثل تلگرام و بازی و… هنوزم دارمشون ولی اگه از اول یه مدت محدودی فقط میتونستم استفاده کنم احتمالا تاحالا نقاش یا خطاط شده بودم یا همین الان اگه قرار باشه سی دی و کتاب های آموزشیم رو بندازم دور اول میشینم یه بار دیگه نگاه میکنم بعد شاید بندازمشون دور که خیالم راحت بشه ازشون کامل استفاده کردم البته شاید امثال من کم باشن شاید مشکل از طرز تفکر من باشه نمی دونم
در مورد مرگ هم گفتم که کارهایی که آدم دوست داره در طول عمرش انجام بده ولی انجام نداده رو انجام میده حالا یا کار مثبت یا منفی. خب مسلما انجام کارای منفی ممکنه به ضرر خودش و طرافیانش تموم بشه.
خلاصه هرکسی یه نظری داره درباره ی موضوعات مختلف نظر شما هم کاملا قابل احترامه.

9 پسندیده

سلام
آره درسته ما فکر می کنیم هرچی پول ببشتری بابت یه کالا یا خدماتی پرداخت کنیم اون بهتره این در مورد همه چی هست از پوشاک و خوراکی گرفته تا نرم افزار و غیره
ولی آقای ناصری سعی کنید حداقل تا چند سال دیگه قیمت نرم افزار رو افزایش ندید که خیالمون راحت باشه برای تنظیم بودجه بابت خرید اشتراک های بعدی.

8 پسندیده

جناب آقای ناصری عزیز من با این تحلیل موافق نیستم، البته جسارت نباشد من به هیچ وجه قصد توهین به تیم زبانشناس را ندارم.
من مثالی خدمتتان عرض می کنم.
الان بنزین لیتری 1000 تومن هست مسولان پیش خودشان بگن ملت واسه یه پراد آشغال 50 میلیون میدن پس واسه یه لیتر بنزین با کیفیت برا اون هم لیتری 20 تومن قطعا می تونن بدن پس ما باید بنزین رو گرون کنیم.
نانوایی سر کوچه هم همین تحلیل رو بکنه و بگه یارو در ماه 2 میلیون در میاره نمی خواد واسه مهم ترین غذا یعنی نون هر قرص 10 تومن بده؟
با این تحلیل ها دیگه سنگ رو سنگ بند نمی شه؟
امیدوارم منطورم من رو متوجه بشین.

خواهشی که از تیم پرتلاش زبانشناس دارم این هس که اجازه بدین اون حس خوبی که بچه ها با این نرم افزار دارن، باقی بماند.

من مخالف افزایش قیمت نیستم بلاخره هزینه ها روز به روز افزایش می یابد و زبانشناس از این قاعده مستثنی نیست.
اما افزایش قیمتی که با تحلیل فوق انجام شود به هیچ وجه درست نیست.

10 پسندیده

متوجه منظور شما هستم. ولی شما توجه بفرمایید که ارزش واقعی استفاده از نرم افزاری مثل زبانشناس به مراتب از ارزش مالی در نظر گرفته شده برای اون بیشتر هست. شما هزینه ی خرید یکساله این نرم افزار رو با هزینه ی یکسال کلاس زبان مقایسه کنین. و دستاورد ها رو هم مقایسه کنین. متوجه منظور بنده میشید. یعنی اتفاقا ما داریم هزینه ی یادگیری زبان انگلیسی رو برای کاربر کمتر میکنیم. اما در رابطه با مثالهایی که شما زدید این اتفاق نمیفته. و فقط هزینه ی کاربر اضافه میشه.

12 پسندیده

با این نظر شما قطعا من موافق هستم.

من با این تحلیل مخالفم “چون طرف پول داره گوشی گرانقیمت بخره، پس باید پول بیشتری بده.”

6 پسندیده

بله این خصلت ایرانیاست که هرچی گرون میشه میرن تو صف براش
قبلا کسی تو خیابون اصلا نمیدید مردم شکر دستشون باشه ولی الان که چند برابر شده روزی کلی آدم رو میبینیم که دو سه کیسه شکر دستشونه
به نظرتون کیفیت شکر بالا رفته

8 پسندیده

خدا رو شاهد میگیرم که من قصد جبهه گیری یا جانب داری کورکورانه یا متعصبانه ندارم. اما هر چی فکر میکنم نمیتونم توجیه منطقی و مناسبی برای بحث پیرامون هزینه ی اشتراک این اپلیکیشن پیدا کنم. آیا واقعا داریم برای سنجش ارزش این اپلیکیشن از هزینه ی اشتراکش به عنوان یک معیار استفاده میکنیم ؟؟؟
اونم در حالی که هزینه ی اشتراک و استفاده از این اپلیکیشن کم نظیر برای کاربر، فقط روزی 160 تا تک تومنی در میاد!
فقط خواستم بگم برام قابل درک نیست.

13 پسندیده

:clap::clap::clap:
اینقدر هزینه در قبال آموزش هیچ جا دیده نمیشه

8 پسندیده

احسنت:rose::rose::clap::clap:واقعابحث زننده ای است راه افتاده سر هزینه ی این اپلیکیشن

7 پسندیده

خانم ها و آقایون محترم تقصیر من بود من شروع کردم این بحث رو البته نیتم خیر بود حالا هم همین جا تمومش می کنم پرونده مختومه شد.

موضوع بحثم فریب جنگ داشت
خود غلط کردم و صلح پنداشتم

6 پسندیده

نه خواهش میکنم. من کلا بحث رو دوست دارم. به هر حال بایستی صدای کاربران شنیده بشه که این خیلی خوبه. ما با توجه به جمیع جهات تصمیم گیری میکنیم. و توجه داشته باشین که ما همیشه حقوق مشتری برامون اولویت داره.

12 پسندیده

اتفاقا یکی از دوستام کلیپ دیدگاه کلی به اپلیکیشن رو به اشتراک گذاشت تو اینستاگرام. بعد یکی از فالور هاش از اپلیکیشن پرسید. گفت 60 تومنه گفت عه چقدر کم.
خداییش ماهی 5 تومن هیچی نیست. بعید میدونم کسی نتونه اینقدر خرج کنه. بعد انصافا قرار نیست تا ابد خرج اپلیکیشن کنه کسی. من خودم دو ساله زبان یاد گرفتم. دو تا 60 تومن میشه 120 تومن. حالا میگیم یه نفر سه سال. میشه 180.

5 تومن میشه دو تا چیپس چی توز :grin:

شهریه یه باشگاه معمولی تو رشت 100 تومنه.

بیایم اینجوری به قضیه نگاه کنیم. ما می تونیم دو جور هزینه کنیم. یه نوع هزینه هست که انجام میدیم و پولمون کاملا میره و بازده ای به اون صورت برامون نداره.

مثلا پول برای بازی های کامپیوتری، یا غذای فست فوت، حله حوله و…

این پولها خرج میشه و تمام.

اما یه نوع هزینه هست که بازده ای برای آینده دارن. مثلا باشگاه، شما در باشگاه ثبت نام می کنید و ماهیانه یه پولی میدید. وقتی از باشگاه استفاده کنید بدنتون آماده میشه و طول عمرتون هم افزایش پیدا میکنه.
یا خرید زبانشناس برای تقویت زبان که در آینده مثلا از زبان پول در بیارید یا مسافرت کنید و…

البته که مورد دوم هم میتونه بی بازده باشه. زمانی که شما پول رو پرداخت کنید و ازشون استفاده نکنید. اینجوری میشه دور ریختن پولتون. چرا که باشگاه و زبانشناس و غذای سالم و… به خودی خود موثر نیستند بلکه شما باید ازشون استفاده کنید.

حالا سوال پیش میاد که زبانشناس در کدوم دسته قرار میگیره؟

هر کسی میتونه برداشت شخصی خودش رو داشته باشه. من به شخصه با استفاده از منابع زبانشناس موفق به کسب درآمد شدم. البته که زبانشناس اکانت رو به من هدیه دادن بخاطر مقالات و کتابهایی که ترجمه کردم. اما در کل فرض هم بگیریم 200 تومن اگه پول برای زبانشناس داده باشم در حال حاضر بیش از 20 میلیون در طی این دو سال درآمد کسب کردم.

خیلی مهمه که دیدگاهتون چطور باشه. آیا دیدگاه سطحی و تنبل به قضیه دارید؟ یا دیدگاهی متفاوت و آینده نگر؟

من مطمئنم کسی که دو تا سه سال درست از اپلیکیشن استفاده کنه میتونه از من هم بیشتر در آمد کسب کنه و تمامی هزینه هایی که برای اپلیکیشن کرده رو پوشش بده. به شرطی که زرنگ باشه و زمین و زمان رو مقصر ندونه.

زمانی هم که من از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کردم بیکار بودم. تو حساب بانکیم 40 تومن بیشتر نداشتم. پول ویزیت دکتر رفتن برای دستم هم نداشتم. دستم 7 ماه دیرتر از موعد اصلی عمل شد که خودش به دستم بیشتر آسیب زد. کامپیوترم سوخت. گوشیم هوآوی بود که بعد یه مدت هاردش سوخت و هیچی نداشتم. گوشی دسته دوم یکی از دوستان رو تهیه کردم و باهاش زبان خوندم تا تونستیم قسطی گوشی حال حاضرمو بخرم.

اما همه این موارد جلوی مطالعه زبان منو نگرفت. حتی اگه اپلیکیشن زبانشناس هم نمیبود بازم من زبانم رو میخوندم چون هدفم چیز دیگه ای نبود. پس سر 5 تومن در ماه بحث کردن به نظرم هیچ هدفی پشتش نیست و فقط وقت تلف کردنه.

ضمناً تاکید میکنم اپلیکیشن زبانشناس فقط اپلیکیشن نیست. بلکه مقالات، کتابها، ویدئوها و محتواهایی هست که در اختیار دوستان قرار میدیدم.

تمامی دوره هایی که تنها اپلیکیشن ما داره رو خریداری کردیم. دوره هایی مثل تلفظ، وی آی پی، دیپ انگلیش و… رو زبانشناس با جیب خودش خریداری کرده و این تنها با حمایت مالی دوستانی که اپ رو تهیه میکنن ممکن شده. اگه اکانت دائمی بشه خیلی از این محتوا و امکانات هم نخواهد بود چون حامی مالی ای برای این موضوع موجود نخواهد بود.

25 پسندیده

پی ویتون جواب بدین دیگه :blush:

3 پسندیده

حرفهای جناب ناصری و کشاورز واقعا درست ومن خودم بشخصه تاییدش میکنم
من خودم الان۳سال خرده ای است که نرم افزار رو دارم وواقعاخیلی جاهاکمک کرده
من خودم توی این جامعه بزرگ شدم وزیاد هم پول کلاس زبان دادم از۹سالگی تاالان که ۳۵سال از خدا عمر گرفتم وهیچ نتیجه ای جز هدر رفتن پول ووقت وبی انگیزه شدن و متنفراززبان شدن هیچی برام نداشته
وامادرمورد دوستانی که موافق افزایش قیمت نیستند
ابتدا عرض کنم نظرات تک تک دوستان بجای خودشون محترم
اماقبلاهم اشاره کردم ماایرانیان واقعادرمورد آموزش و فراگیری هرنوع علم و هنری حاضرنیستم بهای پراخت کنیم فراگیریش که روی چشمم.
نمونه اش مدارس و دانشگاههای ماچنددرصد از بچه های ماواقعادنبال اموزش هستند و درسهاشون رو بخوبی یادگرفتندوالان باری رو از روی دوش جامعه برداشتند؟؟
اکثرا مردم ما به تیپ ظاهرشون واینکه مد روز چیه و۲۴ساعت توی نت هستند که فلان جنس رو سفارش بدهند که ازهمدیگه عقب نیفتندهستند اماکدوم ازمابه علممون اهمیت دادیم کجاگفتیم فلانی علمش از من بیشتر پس من بیشتر تلاش کنم بیشترهزینه صرف کنم که سطحم بالاترازدیگری بشه.قصد بی احترامی یازیر سوال بردن کسی رو خدای ناکرده ندارم
اماتوی تمام کلاسهای زبانی که رفتیم چقدر شهریه وپول کتاب و cdوdvdوکرایه راه دادیم ووقت گذاشتیم و میتونیم مقایسه کنیم حالت نرمالش برای اینکه دیپلم زبان بگیریم۵سال تمام باید وقت صرف کنیم تمام اینهارو برای هر ترم که فقط ۱۲جلسه است حساب کنید به طور معمول فقط شهریه ی هر ترم کلاس بازهم تکرار میکنم فقط شهریه کلاس زبان الان توی ۱شهر کوچک۱۲۰هزارتومان هرسال هم شهریه افزایش پیدا میکنه تمام خانواده ها هم بادل و جون پرداخت میکنند هیچکدوم هم گله نمیکنندچرا هرساله افزایش پیدا میکنه و ازکجاباید بیاریم
راحت پولش رو میدهند بچه ها هم خیلیهاشون قربونشون برم فکرمیکنند اومدند کلاس بازی بدون استفاده اونی هم که بخواد نهایت استفاده رو ببره ته ته اش هیچی جز گرامر و ترجمه کردن یادنمیگیره بعدش هم برای ترم بعد فراموش شده دربیشترمواقع هم بخاطر زبان صحبت نکردن چندین اموزشگاه عوض میکنیم.
اگه بگیم اونجامعلم هست اجبار به خوندن میشیم دیداشتباهی چقدر سرکلاسهابچه ها باوجود معلم هوله رفتند وسرشون به مسخره بازی گذروندند
نمونه اش سر کلاس مدارس و دانشگاهها
پس این هزینه در مقابل اون هزینه هاصفر بحساب میاد
بماندکه خیلی ازاین منابعی که اینجاهست رو سرهیچ کلاس زبانی ارایه نمیدهند حتی کلاسهای خصوصی
پس اینقدر بی انصافانه در مورد هزینه ی این برنامه قضاوت نکنیم ابتدا ۱نگاه به هزینه های دور و اطرافمان بندازیم بعد درمقام قیاس بربیاییم.
هزینه های مبتکران این نرم افزار هم به کنار بخوام صحبت کنم خودش چندین صفحه میشه.
امیدوارم روزی برسه که برای فراگیری علم و دانش میلیاردی خرج کنیم و ناراحت خرجی که میکنیم نباشیم🌹وبیشتر دنبال این باشیم اگه اموزشی بازدهی نداشت مطالبه کنیم و جواب بخواهیم که چرا اموزشی که بهمون دادند بازدهی نداشته یا بازدهیش پایین بوده نه سر هزینه ای نرم افزاری که همگی میدونیم بازدهی داشته اونهم درسطح عالی وبی اغراق میگم انگار که در کشور مادر زبان رو اموزش دیدیم چون واقعا وقت و انرژی درستی صرفش شده تاچنین اپلیکیشنی روانه ی بازار بشه🌹
زمانه ی مازمانه ی کسب درامد شده وکم پیدا میشه کسی به کیفیت کار و بازدهی نرم افزاری که روانه ی بازار میکنه اهمیت بده واین نرم افزار هم یکی از اون انگشت شمارهاست.
والا همه ی مابرای پولی که درمیاریم ارزش قایلیم اماجای هم که میخواهیم خرجش کنیم وبدونیم برای چه کاری خرجش میکنیم و آیابرایمان سودی داره هم باید ارزش قایل باشیم.آموزش پولمون رو باارزشتر میکنه و سودی چندبرابر که بهمون برمیگردونه مثل اینکه پولمان را در حساب پس انداز جمع کنیم و بعداز۲الی۳ نهایتا۵سال اونهم اگه خیلی کاهل باشی چندبرابر شده اش رو برداشت میکنیم.
۱مورد خوب مثال بزنم بازی کلش اف کلن رو فکرکنم اکثر ایرانی ها دارند چقدرخرج خرید الماسهاش میکنندایاپولشون برمیگرده ایاهمون بازیش تاثیری توی پیشرفت زندگیشون داره وازاین دست مثالهادراین مملکت زیاد.یاهزینه ی بلیطهای اتوبوس واحد یاتاکسی بابا۱شهرکوچک چخبره۱مسافت خیلی کوتاه بلیط اتوبوسش۱۰۰۰ وتاکسی ۵۰۰۰تومن بکجا چنین شتابان:joy::joy:
یارفتن به باشگاه وقتی هزینه های باشگاهها افزایش پیدا کرداونهم درحد سرسام آور کی اعتراض کرد هیچکس چون میدونیم برای سلامتی و تناسب انداممون مناسب خیلی ها هم ازش استفاده نمیکنند وفقط پول رو میدند اما چون بازدهیش سریع خب مسلم که اعتراضی نمیکنیم آموزش هم مثل اهمیت دادن به جسم.پس باید برای خوب بودن بهاش رو پرداخت کرد.هرچیزی بهای داره.
برای خیلی از دوستان زبانشناس تهیه ی پول نرم افزار سخت اماوقتی بابقیه ی چیزهامقایسه اش میکنند با دل و جون هزینه اش رو تهیه میکنند وازش استفاده میکنند.
حالاخود دوستان مقایسه کنند انصاف بااین همه تورم و راحت خرج کردن بدون هیچ صدای اعتراضی باپرداخت هرروزه این هزینه بخاطر۱اپلیکشن این همه صدامون دربیاد که آقاچخبره چرا ۱بار هزینه رو برای همیشه نباید پرداخت کرد واقعاخودمون نباید خنده مون بگیره برای آموزش ۱بار برای همیشه هزینه پرداخت کرد والا مدارسش هم سالیانه که پول میگیره هیچ بلکه درتمام طول سال هم هزینه های جانبی خودش هم میگیره این که دیگه جای خود داره بااین همه امکانات خرجش رو ازجیب که نمیشه داداین برنامه هم داری مالیات که باید هرکسی ازما باید لطف کنه مالیاتش رو بده همینطور که هرجنسی میخریم مالیاتش رو باید بدیم تاجنس باکیفیت مناسب را در اختیارمون قرار بدهندومالیات اماکن عمومی داده بشه تا رفاه بیشتر باامکانات بهتر دراختیارشهروندان قرار بگیره درمورد زبانشناس هم همین قضیه صدق میکند.
برای تمام دوستان آرزوی موفقیت دارم وببخشید زیادصحبت کردم.

12 پسندیده