سکانسی از فیلم ارباب‌ حلقه‌ها

ممنون از انرژی مثبتی که میدید حتما تلاش میکنم رو اون مشکل هم کار کنم تا برطرف شه ممنون بابت فیدبکتون :tulip::star_struck::heart:

2 پسندیده

قربونت عزیزم. مرسی انرژی. :star_struck: حقیقت دو روزی میشه در این تابستان استخوان سوز سرما خوردم :expressionless: تن صدام یکم تغییر کرده حس میکنم :sweat_smile:

مرسی از مشارکتتون. مرحبا به شما عالی :clap::clap:

سپاس از همتون دوستان گرامی. مرسی از انرژیتون :rose::rose:

من اینجا نرم افزاری که ازش استفاده میکنم رو معرفی کردم.

به به خیلی وقت بود صداتو نشنیده بودما :heart_eyes: دمت گرم . اصلا هم صدای اطراف نمیومد چندان . باریک بهت :clap::clap:

6 پسندیده

الهی عزیزم انشاءالله زود خوب بشی و تن صدات همونی بشه که میخوای واسه من که لذت بخش بود :star_struck::tulip::heart: همیشه فک میکردم فقط منم که تو تابستون داغ سرما میخورم اما میبینم که تنها نیستم :joy::joy:

ممنون ازت عزیزم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: خداروووشکر اخه صب تا شب کسی با من کار نداره بعد تا میام صدامو ضبط کنم همه چی از من میخوان خواهر شوهر گرام انچنان داد زد ساعت چنده داشتم پشیمون میشدم از فرستادن ویس :expressionless::face_with_hand_over_mouth::joy:

3 پسندیده

منم زمستونا اصلا سرما نمی‌خورم ولی تابستونا در حد آنفولانزا دامنگیرم میشه :sweat_smile:

3 پسندیده

انشاءالله امسال در امان باشین و خداروشکر که تنها نیستم :rofl:

3 پسندیده

منم کلا به سرما خوردگی آلرژی دارم یعنی وقتی میگیرم انگار زامبی میشم و خیلی ساده سرما میخوردم تابستون و زمستونم نداشت
اما از سه سال پیش تا الان که به تجویز دکترم که گفته بود هر وقت احساس سرماخوردگی بهت دست داد ویتامین سی (جویدنی) بخور سه ساله خدا رو شکر یه بار هم سرمای جدی نخوردم
البته بعضی روز ها که گلوم چرک میکرد تا پنجتا قرصشم در یه روز خوردم :upside_down_face:
چون در آب حل میشه برای ادم ضرر زیادی نداره :man_facepalming:

2 پسندیده

3 پسندیده

سلام
یه چندتا پیشنهاد داشتم با اجازتون:

1. صوت تقلیدی کمتر از دو دقیقه باشه که تو این صوت رعایت شده بود. یک دقیقه هم خوبه.
  2. لهجه ی بریتیش نباشه بهتره. چون شاید بره دوستان سخت باشه.
  3. اگر معانی واژگان دشوار هم بذارید خیلی خوب میشه. این سکانس لغات دشوار زیادی داشت.
  4. حتی اگر ترجمه هم قرار داده بشه خیلی خوبه. بنده برخی جملات رو منوجه نشدم. یه خورده متنش گویا ادبی بود. البته حالا سومی رعایت بشه کافیه.
  5. دوستان خیلی خوب بودین. اما من یک توصیه دارم اینجا. دوستان نیازی به عجله نیست اینجا. شما حداقل باید ده بار گوش بدید. هدف تقلید اینه که به اینتونیشن ها و بالا و پایین صداها توجه کنید و اونارو رعایت کنید. اگه پس از فقط چند بار گوش دادن تقلید کنید چندان با این هدف مناسبت نداره.
  6. چقدر سخت بود. اولین باری بود که بریتیش تقلید کردم. یک ساعت وقتمو گرفت.

پ ن: دوستان امیدوارم از مطالب بالا برداشت بد نکنید. قصد بنده هر چه بهتر شدن اجرای چالشه.
خیلی ممنون از تمامی دوستانی که شرکت میکنن و همچنین تشکر از پروین خانم بابت اجرای این چالش مفید. :pray:

5 پسندیده

راستش رو بخواین خیلی سخته برا من نمیتونستم اصلا هم شکلشون تلفظ کنم جالبه که خودم تنها داشتم تمرین میکردم حالا فکر کن بخوام جلوی چند نفر اینا رو با تلفظ بخونم واقعا سخته.جالبه همیشه یه ایرادی که از خودم میگیرم اینه که حتی اگه موقع خوندن یه مطلب یا صحبت کنم اگه بخوام خودمو بخه چالش بکشم با یکی انگلیسی صحبت کنم واقعا برام سخته با تمرینم درست نمیشه نمیدونم شاید اعتماد بنفسم پایین و میتریم بخاطر گفتن یه کلمه اشتباه بساط خنده بشم.

4 پسندیده

ممنون آقا مصطفی هم بابت وویستون که عالی بود، هم بابت پیشنهاداتتون

اینو که کاری نمیشه کرد، چون همونطور که گفتم سکانس رو از فیلم‌هایی که دیدم و خوشم اومده انتخاب می‌کنم و اهمیتی هم نداره که بریتیش باشه یا امریکن و اعضا می‌تونن با هر لهجه‌ای که دوست داشتن وویس بدن، همونطور که وویس خودم امریکن بود.

خب فلسفه‌ی این چالش بهبود مهارت‌های گفتاریه و لزومی به وجود معانی نیست. و حقیقتش من از لحاظ وقت هم در مضیقه هستم. اینم کاریه که خودم در پروسه‌ی زبان‌آموزیم دارم انجام میدم و گفتم چه بهتر توی تالار قرارش بدم.

کاملا موافقم. من بارها و بارها این فیلم رو دیدم. و بیشتر دیالوگ‌هاش رو حفظم. با این وجود برا ضبط وویسم چندین بار این سکانس رو دیدم. پس لازمه بارها سکانس رو ببینید و فراز و فرودهاش رو به وضوح دریافت کنید.

اصلا نیازی نیست که لهجه‌ی بریتیش باشه. باید اولش این رو یادآوری می‌کردم، غفلت از من بود

2 پسندیده

اینو کی گفته آخه؟
همه چیز فقط با تمرین درست میشه. این عقاید رو توی مدارس به خوردمون میدادن، چرا ما باید بچسبیم به این عقاید منسوخ شده.
شما قبل از هرچیز باید ذهنیتتون رو تغییر بدین. ماها مگه مادرزاد، انگلیسی به دنیا اومدیم؟
همه از صفر شروع کردیم.

قرار هم نیست با این سکانس توانایی خودتون رو بسنجید. مشکل شما اینه که از حرف زدن می‌ترسید. می‌ترسید که اشتباه کنید. همه‌ی ما اشتباه میکنیم.
پس لطفا، لطفا این ذهنیت رو دور بریزید.

5 پسندیده

سلام مینا جان :grinning::rose:
اینجا کسی به کسی نمیخنده
هیچکسم قرار نیس الان پرفکت پرفکت باشه چون ما که بومی زبون نیستیم ، بالاخره طرز صحبت کردن ما فرق داره باهاشون ، چون اونا 24 ساعت شبانه روز در معرض انگلیسی هستن
اینکه اشتباه کنیم یه چیز کاملا طبیعی هست و همه اشتباه میکنن
چون همه از اولش که شروع کردن عالی نبودن
همین اشتباهاس که پله پله منجر به موفقیت میشه
لطفا این ذهنیت رو که باید بی نقص و بدون غلط باشی رو کنار بزار و با قدرت تمام به سمت موفقیت پیش برو
و خیلی راحت وویستو بزار برامون :hugs:

اتفاقا فقط با تمرینه که درست میشه
انقد سخت نگیر به خودت :blush:

6 پسندیده

سلام، تشکر از مطلب مفیدتون
میتونید در مورد قسمت فنی اینکار راهنماییم کنید که فیلم رو چطور و با چه فرمتی اینجا میزارید. من دیشب میخواستم اینکار رو انجام بدم که فیلم آپلود شده، نمایش داده نمی شد.
ممنون

2 پسندیده

از نسخه آپدیت شده کروم امتحان کن، معمولا مشکل اینجوری حل میشه

3 پسندیده

همونطور که عکس رو آپلود می‌کنید، فیلمم همونطور آپلود کنید. فرمت فیلم هم mp4

2 پسندیده