دیدگاه راجع به کتاب (UNFU*K Yourself) 📓

سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی زبانشناس
این کتاب رو دیروز به پایان رسوندم و خواستم فقط نظرمو راجع به این کتاب ارائه بدم و در اخر هم چندتا نقل قول ذکر کنم از این کتاب که بماند به یادگار.
خب بریم سراغ این کتاب :slight_smile:
دیدین گاهی انسان در شرایطی در زندگیش قرار میگیره که حتی جرات نمیکنه با خودش رو راست باشه ولی شدیدا نیاز داره که یه سلف تاکی با خودش داشته باشه و یسری ارزش ها، اهداف و صحبت ها رو به خودش یاد اوری کنه تا بتونه استارت تغییر رو در خودش بزنه. از نظر من این کتاب دقیقا همون نقش سلف تاک رو برای خواننده بازی میکنه. و قدم به قدم که پیش میری با کتاب هی تلنگر میزنی به خودت. مثل این میمونه گاهی یه مطلب مشابه رو هزاران بار میشنوی ولی فقط وقتی که در شرایطش واقع بشی اونو جذب می کنی و در تو اثر داره. از نظر منم این کتاب شاید مفهوم جدیدی رو ارائه نداد اما مفهوم مشابه رو به طور جدید ارائه داد.
موفق باشید.

اینم چند نمونه از نقل قول هایی که خوشم اومد :

:gem:: Nothing in the world is worth having or worth doing unless it means effort, pain, difficulty.”

:gem:: our biggest successes are born out of discomfort, uncertainty, and risk.

:gem:: You become someone who loves obstacles rather than avoids them because obstacles are your keys to success

:gem:: Your problems don’t derail you, your hidden expectations do!

:gem:: Your life, your success, your happiness, really is in your own hands. The power to change, the power to let go, be adventurous and embrace your potential all lies within your reach. Remember, no one can save you, no one can shift you, all of that is your responsibility and what better time to embrace that change than now.

:gem:: Your internal condition means nothing. It’s just another excuse that you give yourself.to stay out of the risky zones of life

:gem:: we can forget our past by creating a future. Build something big, something bigger than anything you’ve done.

:gem:: When what’s in front of you is so bright and so satisfying, you won’t have time to look behind you. Your eyes and mind will be focused straight ahead.

:gem:: You are what you do, not what you say you’ll do.”

28 پسندیده

سلام
ممنون از توضیحتون. منم این کتابو امروز میخاستم شروع کنم ولی متاسفانه راویش به دلم نشست.
با اجازتون اینو در معرفی کتابها لینک میکنم.

6 پسندیده

سلام آقا مصطفی
خواهش میکنم. خیلی هم خوب :rose::rose:
در خصوص راوی، راستش من باهاش مشکلی نداشتم شایدم چون بیش از حد غرق متن کتاب بودم :grin:

5 پسندیده

ممنون نسیم خانوم گرامی. راویش مگه خود نویسنده نیس؟

4 پسندیده

سلام نسیم جان
مرسی از معرفی کتاب
محتواش انگیزشیه؟

3 پسندیده

ممنونم از شما.
راستش من به این نویسنده آشنایی ندارم ولی فکر میکنم صدای خودش باشه.

سلام عزیزم. بله قطعا یجورایی ولی نه با تم کتاب مل رابینز مثلا.
بلکه از راه تلنگر و یجورایی یه سیلی جهت بیداری، اینکارو انجام میده.

4 پسندیده

راستش من کتابهای انگیزشی رو دیگه نمیخوام بخونم. چون اثری ندارن (برای من) ولی اگه این کتاب ی چیزی مثل مستری باشه میخونمش

5 پسندیده

نه بنظرم نمیشه این کتاب رو با مستری مقایسه کرد.
یعنی من حداقل تو یه کتگوری قرارش نمیدم.
مستری مسیر رشد رو برای مخاطب نمایان میکنه.
ولی این کتاب همونطور که گفتم یجور گفتگو با خودته، یجور خود آگاهی، یجور نحوه رهانیدن از آشوب درون رو برات روشن میکنه.
در کل پیشنهاد میکنم یه فصل بخون ازش بعد ببین آیا تمایل داری یا نه.
اگرم بیشتر میخوای بدونی به این لینک مراجعه کن.
من خودم این کتاب رو دوست داشتم و شاید باز برگردم بخونمش.

6 پسندیده

اینم خوبه
دمت گرم بابت معرفیش :cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:

4 پسندیده

حرف تون جالب بود؛ خلاصه‌ی همه‌ی کتاب‌های مثبت‌اندیشی، فقط همین جمله است:
حالت رو عالی نگه دار
مطمئن باش که
اتفاقهای عالی برات میفته…

انشالله که اونقدر حال همه خوب باشه که نیاز نباشه کتاب انگیزشی اون رو بهبود بده

نسیم جونم ممنونم از تاپیک ارزشمند تون :rose:

10 پسندیده

دقیقا همینطوره
از طرفی من متوجه شدم چیزی که برای ادامه زندگیم نیاز دارم انگیزه نیست هدف اصلیه که اگه اون مشخص باشه و به اندازه کافی نیاز رسیدن بهش واقعی باشه خود به خود انگیزه میاد

6 پسندیده

اره ولی
از نظر من اینا کتاب انگیزشی نیست
کتاب انگیزشی از نظر من کتابیه که طرف از دلِ درد و تجربش به یه موفقیتی رسیده باشه. حرفشو تو عمل ثابت کرده باشه نه تو رویا پردازی و مثبت اندیشی واهی.
چون
You are what you do, not what you say you’ll do

: When what’s in front of you is so bright and so satisfying, you won’t have time to look behind you. Your eyes and mind will be focused straight ahead.
:+1:

6 پسندیده

دقیقا همین طور هست، فاطمه بانو من یه تحول اساسی در شما بعد از کار مستری در شما دیدم خیلی موثر بوده خدا رو شکر، درسته؟

مثل قانون ۵ ثانیه

:ok_hand:

باعث افتخار هست دوستان نیک اندیش و هدف مند چون شما دارم. :rose:

6 پسندیده

تیز بینی شما واقعا حرف نداره خانم نیکنام، خیلی جالب بود برام ،چون که ما ارتباطمون اکثرا از همین محیطه :grin::tulip::tulip:
بله این کتاب تاثیر خودش رو روی زندگی من گذاشته خصوصا که دوبار خوندمش
البته من از فرودین امسال بیشترین تغییر رو تو زندگیم ایجاد کردم و خیلی عجیبه که خدا همه چی رو با هم هماهنگ میفرسته که آشنایی با کتاب مستری هم یکی از اون عوامل بود :relaxed:
در کل به این رسیدم که نمیشه با یک فکر ثابت پیش رفت و هر لحظه حس بشه تغییر لازمه باید دوباره شروع کرد
امیدوارم که همگی عاقبتمون بخیر بشه :upside_down_face::cherry_blossom::cherry_blossom:

9 پسندیده

این تاپیک رو آوردم بالا برای دوستانی که میخوان کتاب رو شروع کنن. :rose:

6 پسندیده

سلام . ممنون :rose:

3 پسندیده

سلام خانم @a.bayani :dizzy::dizzy::dizzy:
من حدود چهل روز پیش رفتم سراغ این کتاب و شروع کردم به خوندنش … ولی صدای راوی کتاب اصلاً برام دلچسب نبود، متاسفانه ولش کردم.
ولی پری شب مجبور شدم باز به این کتاب برگردم و خوندن رو به صورت جدی و با فکر متمرکز و حواس شش دانگ شروع کنم!
چیزی که کلاً از این کتاب دستگیرم شد، بیشتر صبر آدم رو می بره بالا … یا حداقل رو من این تاثیر رو داشته. فکر کنم باید ماهی یه بار این کتاب رو بخونم. به نفع خودمه …
دقیقاً یه جملاتی تو هر یک از فصل هاش، جملات طلایی بود. تا راوی این جملات رو می گفت، من یه دونه می زدم رو پیشونیم! :joy::joy: اینقدر که این جملات برام عمیق بود …

اولش هم به دل من نشست ‌‌‌… ولی مجبور شدم باز به این کتاب برگردم و جدی بخونمش.

فقط قیافه من موقع خوندن فصل های این کتاب خیلی دیدنی بود …! :joy::joy::joy:

وای! :joy::joy::ok_hand::ok_hand: من تو هر فصل، چند بار این رو تجربه کردم! بعد بعضی جملات، واقعاً می زدم به پیشونیم! :joy::joy::neutral_face::expressionless:

این کتاب رو آقا فرزاد به من پیشنهاد دادند که بخونم.

دقیقاً من تو این شرایط … دیگه جدی رفتم سراغ خوندن این کتاب.

7 پسندیده