مشورت گرفتن در رابطه با برنامه یادگیری زبان انگلیسی

سلام به همگی

از همه دوستان خصوصا افراد باتجربه تالار تقاضا میکنم نظرشون رو بیان کنند ممنون

میخوام از اول داستان آشنایی من و زبان انگلیسی رو شروع کنم ببخشید یکم طولانی میشه

منم مثل بیشتر شما در سال اول راهنمایی با زبان انگلیسی آشنا شدم قبل از اون سال هیچ برخوردی بازبان نداشتم از همون جلسات اول کلاس حس کردم در این درس خوب نیستم و اصلا از زبان خوشم نیومد بهرحال با هر سختی بود اون سال رو پشت سر گذاشتم و در تابستان چون میدونستم اینجوری پیش بره حتما به مشکل بر میخورم ،دو ترم رفتم کلاس زبان ،کلاسی که میرفتم یکم دیدم رو به زبان باز تر کرد اما تاثیر زیادی روی دانش زبانیم نداشت خلاصه رفتم سال دوم، در این سال هم از کلاسای زبان مدرسه خوشم نمیومد تا اینکه پایان سال شد و در عین ناباوری با اینکه معدلم تقریبا 19 بود منو از مدرسه اخراج کردند چون نمره زبانم شده بود 13 (مدرسه ما نمونه دولتی بود و نمره زیر 14 یعنی افتادن) نمی تونم میزان فشاری که بهم وارد شد رو بیان کنم چون اون موقع ما ساکن روستا بودیم و من مجبور شدم برای ادامه تحصیل برگردم روستا و نه تنها نگاه های خانواده بلکه نگاه های همه روستا تحقیر آمیز بود خیلی دوران بدی بود خیلی و اینجا باید بگم هرچه من سرزنش میشدم بیشتر از زبان بدم میومد بیشتر و بیشتر و از اینجا بود که یه ترومای
(truma)
بسیار بزرگ درباره زبان در من شکل گرفت (البته بگم هر وقت برمیگردم عقب این اتفاق نقطه ی عطفی بود برام و باعث شد غرور کاذبم شکسته و به خودم بیام و سال بعد با رتبه خوب در دبیرستان نمونه قبول شدم)

خلاصه از اون ماجرا به بعد همیشه با بیچارگی زبان های مدرسه ای را پاس کردم تا دانشگاه اومدم.

تو همون ترم اول فهمیدم بدون تسلط به زبان عملا بیسوادم و شروع کردم به دنبال راه حل برای یاد گیری زبان ،چندین روش رو امتحان کردم اما بعد مدتی خسته میشدم روش های خوندن کتاب و جزوه و کانورسیشن و …

تا اینکه در تیر ماه سال 96 به پیشنهاد یکی از دوستان با اپیلیکیشن زبانشناس آشنا شدم و بعد از دریافت ایمیل هایی از آقای ناصری با سایت زبانشناس هم آشنا شدم و شروع کردم به خوندن مقالات سایت و ایمیل های آقای ناصری و همونجا فهمیدم این روش بهترین روش یادگیری زبانه،با داستان های کودکانه شروع کردم بعد از تموم کردن دو بسته اول به یه مسافرت نیمه طولانی رفتم و دیگه زبانشناس به یک برنامه متروکه توی گوشیم تبدیل شد(اینجاست که میگن زنجیره رو قطع نکن یا بیان دیگر تعهد صددرصد)خب از اول مهرماه همون سال شروع کردم به کلاس زبان رفتن،شش ماهی بهمین منوال گذشت تا اینکه اسفند ماه داشتم یه گشتی تو گوشیم میزدم که به زبانشناس برخوردم و بازش کردم و باز کارم به سایت کشید و تصمیم گرفتم شروع دوباره بزنم اما یه مشکل وجود داشت اصلا نمی تونستم منظم بخونم و طویل ترین زنجیرم 17 روزه بودبعضی روزها دو ساعت میخوندم بعضی موقع ها میشد یک هفته هیچی نمیخونم در این دوره داستان های کوتاه رو تموم کردم ،داستان های واقعی رو همینطور و انگلیسی قدرت هم شروع کرده بودم (فکنم درس هفتم بودم) البته این دوره تقریبا یکسال طول کشیدتا اینکه اواخر بهمن سال پیش تصمیم گرفتم بخاطر وقت کمی که دارم کلاس زبان نرم(البته زبانشناس و ای جی هم خیلی تاثیر داشتند) پس شروع کردم خیلی جدی بسته قدرت خوندن و اخیرن هم در کنارش پادکست های ال ایرز انگلیش رو گوش میدم تا امروز که تقریبا زنجیره ی 180 روزه دارم و درس آخر انگلیسی قدرت هستم.

• خدا رو شکر ترومای زبانم تا حدود زیادی شکسته

** نحوه ی مطالعه ی داستان های واقعی من : داستان رو چند بار گوش میدادم و شروع میکردم به تکنیک سایه زدند،بعد یکبار مکالمه ی فعالانه رو خوب گوش میدادم و بعد سایه میزدم،زمان ها رو به همین ترتیب دو بار میخوندم ودر آخر شتاب دهنده هاهم یکبار گوش میدادم(متاسفانه در این دوره تمرکز بیشترم روی داستان بوده که الان میخوام بیشتر روی مکالمه فعالانه کارکنم)

*** نحوه ی مطالعه ی انگلیسی قدرت : تقریبا هر درس ده روز طول میکشید و روز اول و دوم کل درس رو میخوندم و لغات سخت رو علامت گذاری میکردم از روز سوم به بعد شروع میکردم به ترتیب از متن اصلی،مینی استوری،پوینت اف ویو و در آخر میرفتم سراغ لغات گوش میدادم و سایه میزدم اگه اون روز وقت اضاف میوردم روی مینی استوری میزاشتم و یواش یواش در روز های آخر سعی میکردم تلفظم و مکس ها و حتی تن صدام هم مث ای جی بکنم(تقریبا هر درس رو بین 8 تا 15بارگوش میدادم)

حالا بریم سراغ اصل مطلب

اواسط این هفته بسته انگلیسی قدرت تموم میشه بعدش میخوام برم سراغ داستان های واقعی و هر روز یک داستانش رو مرور کنم بعددوباره برگردم انگلیسی قدرت و روزی یک درس از اون رو کار کنم بعد از حدود 45 روز دیگر که برنامه مرور تموم شد با دوره انگلیسی واقعی رو یاد بگیرید ادامه بدم .الان نظرتون درباره این برنامه که چیدم چیه و اینکه تا الان اصلا با روش دیپ انگلیش کار نکردم و فقط باروش افرتلس انگلیش کار کردم

@hnaseri
@YoKambiz
@afarkhani
@pari
@ala
@Farzad_Poodineh
@a.bayani
@fdoosti
@ehsan
@mostafa.76
@farokhvand
@R.min

11 پسندیده

سلام
اول تبریک میگم به شما بابت پشتکارتون و اراده ای که داشتین و با این تروما کنار اومدین
برا قدرت فکر میکنم باید اونقد گوش داد که ملکه ذهنت بشه، من تازه دارم متوجه میشم که از وقتی دفعات گوش دادنم رو بیشتر کردم تلفظم داره تغییر میکنه و اثر میزاره

4 پسندیده

سلام
فراز و فرودهای زبان آموزی تون جالب بود و اینکه چه تاثیری در مسیر زندگی تون هم داشته.
آنچه که الان مهم هست قدرت خودتون در کنترل شرایط هست که خیلی خوب انجام شده؛ چه بسا افرادی با همین بهانه که ما شرایط مساعد نداشتیم و نداریم تسلیم آن می شوند و حرکتی نمی کنند.
من اظهار نظر در شیوه ی مطالعه کسی نمی تونم داشته باشم چون معتقد بر این هستم که هر کس شیوه مختص خودش بر اساس علاقه و خلاقیت ش باید داشته باشه. مهمترین تاکید من ارزیابی هست. مدام برنامه برای افزایش ورودی نداشته باشید تکرار و مرور مهم هست اما تکرار خلاقانه. الان زبانشناس عالی شده و نمیشه همون توصیه مطالعه قبل رو داشت: داستانهای بچه گانه؛ داستانهای واقعی، new method ، قدرت، وی آی پی، ریل، …
منابع به گونه ای هست همه مهارتها رو ساپورت کنه؛ به نظر بنده esl ، درسهای اول بخش اول واقعا برای حتی مبتدی ها خوبه و حس پیشرفت خوبی میده، من هدفی که برای ارزیابی دوره ها همین بود. اینکه تفکیک بشه بر اساس تجربه ها. مثلا برای بنده انگلیسی واقعی برای اصطلاحات عالی بود، eslامور روزانه، دوره خانم لوسی و چند دوره بریتیش لهجه و تلفظ، vip و good feeling برای شنیدار، هر دوره یه نتیجه و خروجی خاص داره.
شما هم به نظرم یه مدت دوره های مختلف رو امتحان کنید. باید خودتون بسنجید بعد بگید این روش من خیلی مفرح و نتیجه بخش هست.

6 پسندیده

سلام آقا مهدی عزیز
اولا تبریک میگم بابت این پشتکارتون.
بنده از سطح شما اطلاع ندارم ولی اینکه هر روز یه داستان از داستان های واقعی رو تموم کنید شاید کار درستی نباشه، این دوره از انگلیسی قدرت آسون تره و شاید اصلا لازم نباشه. اگه میخاید جدی بخونید هفته ای یه درسشو وقت بذارید. سایه زدن هم اگه باهاش حال نمیکنید اصلا ضرورتی نداره.
سوال دیگه اینکه دلیل اینکه میخاید برگردید انگلیسی قدرتو بخونید چیه وقتی یه هفته بره هر کدوم وقت گذاشتید؟
نکته ای که میتونم بگم اینکه زیاد به دوره ها وابسته نباش و دیگه وقتشه خودتو به چالش بکشی. مثلا لتس تاک کوتاه بده در مورد درس ها و اصلا هم نگران سطحت نباش. کتاب های زیبوک رو هم کنار برنامت داشته باشی خیلی عالی میشه. در کل این برنامه خوبه ولی این چیزایی که من گفتم رو هم شاید انجام بدی زودتر پیشرفت کنی.
موفق باشی.

7 پسندیده

ممنون،همراهی شما دوستان عزیز زبانشناسی قطعا خیلی تاثیر گذار بوده

شما درست میگید اما من کلا باچیزای تکراری نمی تونم کار کنم همین 10—12 باری هم که میخونم به خودم کلک میزنم (لحن خوندن رو عوض میکنم یا تن صدام یا با حرکت دست و… )
ممنون

زندگی بالا و پایینی رو خیلی دوست دارم کلا :upside_down_face:

موافقم :ok_hand:

خیلی کسل کننده است،محتواش عالیه اما خسته کننده و یکنواخته من بجاش دارم از all ears english استفاده میکنم فکنم درس 40 بخش اولش هستم
درسته esl محتوای قوی تری داری اما aee به زبان گفتاری نیتیو ها خیلی خیلی نزدیک و اصلا یکنواخت نیست میشه گفت یه مکالمه کاملا واقعی است
اما قطعا به پیشنهادتون گوش میدم و وقتی بخش اول aee تموم شد بخش اول esl رو شروع خواهم کرد

حتما ممنون از کمکتون :+1:

سلام اقا مصطفی

من قبلا این دوره رو خوندم اما حس میکنم خوب نخوندمش یا حداقل درس های آخری رو خوب نخوندم
بعد داستان هاش واقعی هست این منو هیجان زده میکنه تا با دقت و تمرکز بیشتری به درس گوش بدم

برعکس خیلی باهاش حال میکنم بعضی وقتا یه هندزفریم رو بیرون میارم تا صدای خودم رو بشنوم خیلی بهم اعتماد به نفس میده

راستش دلیل اصلیم میخوام نکته هایی که ای جی برای زندگی میگه رو دوباره مرور کنم بعدهم میترسم شاید خوب کار نکرده باشم تقریبا ده روز با میانگین 45 دقیقه در روز همه درس هاش رو کار کردم

منم دقیقا مث آقا فرزاد اصلا خوشم نمیاد بشینم با گوشیم حرف بزنم باید یک طرفی جلوم باشه و فید بک هاش رو ببینم اما باشه حتما شروع میکنم به لتس تاک دادن

راستش چنتا از کتاب های زیبوک رو دیدم چندین تا هم از فیلم های زوم استفاده کردم اما جذب نشدم بجاش دارم کامیک میخونم خیلی جذابه و واقعا جذبم کرده اگه کتاب خوبی میشناسید معرفی کنید لطفا

ممنون

6 پسندیده

سلام آقا مهدی

الان ناراحتی و غم و شادی و همه‌چی رو یکجا باهم دارم. واقعا متاسفم واسه این سیستم چه میکنه با فرزندانمون.

واقعا خوشحالم که تونستین از اون تجربه‌ی سنگین جون سالم به در ببرین با تشکر از تیم زبانشناس و دارودسته‌های آمریکایی :grin: (برگرفته از دارودسته‌های نیویورکی).
تجربه‌تون خودش یک داستان الهام‌بخشه برا کسایی که اول راهشونه و نمیدونن چکار کنن. امیدوارم این تاپیک رو همه‌ی اعضا بخونن.

همه‌ی حرف‌ها رو آقا مصطفی و خانم نیکنام گفتن و چیز خاصی نمونده که من بگم. فقط در تکمیل حرف آقا مصطفی بگم که زیاد عقبگرد نکنید. لزومی نداره انگلیسی قدرت رو بخونید. انگلیسی واقعی رو هم میخواید بخونید حتما براش وقت کافی بذارید چون این دوره از هر لحاظ بسیار غنیه و وقت خاص خودشو می‌طلبه.

لتس‌تاک هم حتما فراموش نشه. چالش‌ها رو حتما شرکت کنید.

خیلی کار میطلبه که آدم ترسش رو شکست بده‌. شما به خوبی از پسش براومدید. فقط بذارید اون ترسه برا همیشه رختشو ببنده بره. جایی برا موندنش باقی نذارید.

خیلی خوشحالم که داستان زندگیتون تا به اینجا پایان خوبی داشته

موفق باشید. :hibiscus:

8 پسندیده

با درود
امیدوار ام که شما و دیگر دوستان در یادگیری زبان پیروز باشید و بتوانید از توانایی تان در انگلیسی در زندگی پیش رو بهترین بهره را ببرید. :hibiscus:

من هم مانند شما در سال یکم دوره‌ی راهنمایی زبان انگلیسی ام بد بود و تابستان همان سال در کلاس‌های زبان مدرسه مان نام نوشتم و اینگونه یادگیری من در انگلیسی آغاز شد. تا پایان سال سوم راهنمایی چهار ترم سطح پایه (کتاب‌های لتس گو) و سه ترم از کتاب‌های اینترچنج را گذراندم و از آن سال به این سو دیگر کلاس زبان نرفتم و هرچه از زبان می‌دانستم در همان سطح و اندازه ماند و خدای را سپاس که آموزگار بسیار خوبی در آن هفت ترم داشتم و مرا شیفته‌ی یادگیری زبان کرد
از سال دوم راهنمایی تا همین نیمسال 97-98 که امسال در دانشگاه پشت سر گذاشتم همیشه از دانش‌آموزان و دانشجویان برتر درس زبان بودم به گونه‌ای که زبان کنکور را 90 و خورده‌ای درسد زدم.

دیگر زبان کار نکردم تا اینکه پارسال، تابستان 97 آغاز به پیاده‌سازی روش سایه‌زدن و … بر روی سریال اکسترا کردم و تا قسمت 20 پیش رفتم، گذشت تا اینکه آبان ماه 97 زبانشناس را بر روی گوشی ام نشاندم از دوره‌ی داستان‌های کودکانه آغاز کردم با این روش و تا پایان بسته‌ی پنجم را گذراندم:

و پس از آن هم چند درس از دوره‌ی دروس پایه‌ی انگلیسی بدون تلاش خواندم و پس از آن دوره‌ی قدرت را آغازیده‌ام و اکنون درس سوم هستم و هم‌اکنون با دوستان زبان‌آموز از سرتاسر جهان هفته‌ای چند ساعت گفتگوی نوشتاری و گفتاری دارم.

این برنامه‌ی من بود. :blush:

9 پسندیده