فکری به حال یادگیری phrasal verb در زبانشناس بکنید

اقا مسعولین نرافزار چرا فکری بحال فریزال ورب ها نمیکنن چه وضعشه یهه زبان آموز تازه کار چجور باید با همچین چیزایی کنار بیاد اخه مام میدونیم باس زیاد ببینیم اینارو اشناشیم ولی کجا چجوری چرا منبعی معرفی نمیکنن یا تو برنامه نمیزارن!!!
نمیشه که اخه درساشون هم همه توش فعل های پرکاربردو سخته که بسیار معنی مختلف دارند
یهه فعلclimb هم با up اومده هم با down هم با toهم با overهم با … الان منه تازه وارد چجور باید بدونم چه وقت up بیارم چه وقت هیچی نیارم همراه فعل
بعد یهه چیز دیگم که هست اینه که این افعال بسیار معنی مختلف دارند پیشنهاده اساتید چیه واس این که همشو یاد بگیرند امروز میخونی فردا فراموشت میشه
لابتر هم که فقط یهه مروره باز دوباره فراموش میکنه ادم طبیعیم هست با این حجم از کلمات تو مغز
خواهش میکنم مسعولین یهه فکری کنن یا نه راهکاری بدن روشی که قطعی باشه
صرف حفظ داستان نشد کار که اخه
اگه فکری نشه واقعا دلسردی به وجود میاد
مرسی

==================
این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی سیندرلا » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی سوم »

8 پسندیده

اول سلام
دوم اینکه من یکی به شخصه ذهنم رو درگیر نمی‌کنم چون با خوندن و دیدن این افعال تو کتابای مختلف تو ذهنم تثبیت میشه از طرفی اگر قرار باشه مثل کلاسای بیرون وقتمو برا گرامر و ساختارها بزارم دوباره زدگی از زبان و خستگی و تنبلی سراغم میاد، الان شما تو شروع کارید شاید سخت باشه اما یکم جلوتر برین می‌فهمید که کم کم تو ناخودآگاه تون تفاوت هاشون تثبیت میشه
یک راه پیشنهادی اینکه بشینید برا خودتون یک داستان بسازید که همه رو شامل بشه و تفاوتش رو کامل متوجه شین

12 پسندیده

لایتنر* یه مرور نیست و هی تکرار میکنه هر چند روز یه بار و تا وقتی که مطمئن نشه کلمه رو بلدی هی تکرار میشه

فک نکنم جایی تو زبانشناس گفته شده باشه که فقط داستان رو حفظ کنید! اصلا گفته شده?

یادگیری از طریق زبانشناس و امثالهم از نظر من مث یه نمودار میمونه که تا یه مدت(مدتش بستگی به خود ما , تسلط ما و تلاش ما داره) پیشرفتش خیلی خیلی کنده و از یه جایی به بعد یهو اوج پیگیری و شیب وحشتناکی ایجاد میشه و مهم اینه که آدم تو قسمت سختش کنار نکشه و جا نزنه چون با هر بار جا زدن دوباره باید از صفر شروع کنی :slight_smile:

9 پسندیده

سلام

اینا دیگه به عهده‌ی خودتونه. اپ زبان‌شناس منابع رو در اختیار کاربر میذاره و خوندن و نحوه‌ی مطالعه‌ش دیگه به عهده‌ی خود کاربره. مسئولین، سازنده هستن، مشاور و معلم نیستن.

کسی اینجا نگفته داستان حفظ کنید. توی این فضا هیچ جایی برای حفظ کردن وجود نداره.
شما داستان یا هرچیزی رو که هست می‌خونید و از طریق اون با لغات و ساختارها آشنا می‌شید. دیگه نمیاید که حفظ کنید اینارو.

10 پسندیده

لایتر تکراره دیگه مگه کدینگه احیانا یا چیز دیگه من منظورم لغات اسون نبود دقت نفرمودید گفتم افعال بسیار سخت. مثلraiseیاclimb اینا هرکجا یهه معنی میده

2 پسندیده

دقیقا منابعش چیه اگه داستان هست که کتابای سطحبندی stepsهست تو بازار میشه استفاده کرد و لغاتشم یاد گرفت بله یهه سری چیزای گرامری و مکالمه هست برای سطح بالا…
من میگم چرا از سطح پایه همچی کامل نیست دلسردی به وجود میاد. نمیتونی فقط یهه معنی فعل یادبگیریم که

2 پسندیده

چی جلوتر بری وقتی یهه معنی و فعل کامل واست روشن نیس مگه میشه همینجوری جلو رفت

2 پسندیده

نیمچه‌داستان‌ها و داستان‌های کودکانه مناسب سطح پایه هستند.
اگه شما منابعی بهتر از این‌ها می‌شناسید، معرفی کنید. با کمال میل اضافه میشه به اپ

8 پسندیده

پیشنهاد این هست که لازم نیست همشو یاد بگیرید. همون معنی که داخل درس اومده رو با توجه به دیکشنری ها و ترجمه ای که قرار دادیم یاد بگیرید.

اگر معنی چیزی رو داخل داستان نفهمیدید میتونید سوال کنید.

درضمن دروسی قرار داده شده که به طور کلی بعضی از فریزال ها رو شکافته. ولی در سطح شما فعلا توصیه نمیشه اونها رو خوند. اگه دوست داشتید بعضی هاشون در دوره ی انگلیسی با پاپا هست.

11 پسندیده

کاری به داستان ها ندارم
میگم یک کلیپی فایل اموزشی که معنی overواین حروف اضافع رو روشن کنه
اگه بگیم بی قاعدن که هیچی
ولی مطمعنا یهه قاعده ای دارن

2 پسندیده

اینا توی پکیج پاپا و دیگر پکیج‌ها هستند ولی همونطور که خودتون گفتید مناسب سطح شما نیستند. هر منبع دیگه‌ای هم باشه غیر از اینا باز مناسب سطح مبتدی نیستند، چرا که باید فارسی باشه. همچین مواردی هم فک نکنم توی فارسی کار شده باشه بجز چند تا ویدئوی اخیر که آقا کامبیز ساختن. پس شما باید این‌ها رو توی گوگل به فارسی سرچ کنید.

7 پسندیده

دیکشنری که داره، اونم نه یکی چند تا، درسته؟

4 پسندیده

ببین رفیق
همین حرفی که خانم پری زد
از این جور کلیپا زیاد ساخته شده
ولی شما باید انگلیسی به انگلیسی متوجه بشید که یعنی واسه سطح شروع کننده مناسب نیست
فارسیشم پیدا میشه و خوب کیفیت انگلیسیشو نداره
اینم یه نمونه واسه over که گفتید ولی احتمالا به کارتون نیاد

http://westlife.4kia.ir/info2/196128/عبارات-فعلی-و-و-اصطلاحات-با-Over/

8 پسندیده

دوست عزیز، گاها این موارد وجود داره اما یک چیزی را در نظر بگیر شما خودت را بزار به جای این عزیزان که با زحمت این اپلیکیشن را فراهم کرده اند به حق مواردی هم هست که نیاز به بررسی و رفع مشکلات می باشد اما اگه همین برنامه زبانشناس هم نبود چیکار بایستی می کردیم، یک مثال ساده به نظر شما آموزش موسسات مختلف کامل و بی نقص می باشد به طور حتم مشکلات کلاس های بیرون خیلی زیاد می باشد اما همه باید کمک کنند مشکلات برطرف گردد، شما در سطح کلان کشور هر روز شاهد مشکلات فراوان می باشی اما به کی شکایت می کنی کسی هست که مشکلات جامعه را حل کند اما خدا رو شکر دوستان مثل آقای ناصری و … هستن تا مشکلات این برنامه را رفع کنند و توصیه بعدی بنده به شما به هیچ وجه دلسرد نشو بلکه با مطالعه بیشتر از منابع مختلف هم به برنامه زبانشناس کمک کن و هم سطح معلومات خود را افزایش بده

9 پسندیده

یا ما خیلی توقعمون از یه تیم(مثل زبانشناس) پایینه و یا شما جایی به دنیا اومدین که نظام عادلانه ای بدون نقص بر طبیعتش حاکم بوده.

اگه مشکلتون از بین هزاران کلمه انگلیسی همین یکی دو تا یا صدتاس و فکر می کنید اصلا نمیشه باهاشون کنار اومد کلا زبان رو بیخیال بشید. هر راهی سختی داره, حالا شما از زبانشناس هزار کلمه یاد بگیر این چند تا اصلا درصدی حساب نمیشن که شما اینطور بخواید زحمت عزیزان رو نادیده بگیرید.
اگر به خودتون یکم سختی بگیرید و هر مشکلی درمورد کلمات داشتید دونه دونه سرچ کنید و یا همینجا بپرسید به جایی برنمیخوره. :slightly_smiling_face:

7 پسندیده

سلام

بهتون پیشنهاد می کنم ویدیوی زیر رو حتما ببینید…در مورد phrasal verb هاست…امیدوارم به پاسخ تون برسید :innocent::tulip:

7 پسندیده

با خوندن متن تون یاد روزهای اول یادگیری زبان خودم افتادم. خرداد ۹۳ که با جی ۵ شروع کردم. اون موقع اگه من می دونستم گستردگی ترکیب فعل و حروف اضافه این قدر زیاد هست قطعا دلسرد می شدم و تا اینجا ادامه نمی دادم. من با جی ۵ گرامرم تقویت شد خیلی خوب اما به دلایلی صحبت کردن هنوز کُمیتَم لنگ بود که با زبانشناس آشنا شدم. اما یه خوبی اون روش این بود همه ی این phrasal verb ها و حتی ضرب المثل و اصطلاحات به صورت لقمه لقمه به ذهنم وارد شدند. یه دفعه دیگ آش رو که سر نمی کشن :joy:
الان من تسلط تقریبا خوبی در افعال ترکیبی و اصطلاحات در خودم حس می کنم که بواسطه ی زمان و طی مطالعه و مشاهده و تکرار بدست آمده.
شما خدا رو شکر کنید اول مسیر بهترین گنج یادگیری رو بدست آوردید و اون ابزار یادگیری زبانشناس هست.
قطعا مسیر سریعتر و راحت تر برای پیشرفت تون هست.
یک روشی که پیشنهاد می کنم شما به طور مثال علاوه بر come up رو که هایلایت می کنید فعل ساده come رو هم هایلایت کنید و توضیحات اضافه کنید به مرور یه حرف اضافه به come اضافه کنید و مثال مثلا از come up بنویسید و شما قطعا come رو بیشتر می بینید تا come up و این باعث مرور میشه.
اما در کل صبر لازم هست بدون اضطراب در مسیر صحیح قرار بگیرید.

13 پسندیده

بعلههه صدرصد 10سال زبان بخونم حتما یاد میگیریم…
ولی شاید یکی میخاد تو یک سال یاد بگیره
بعدش اگه یهه چیزی مشکله یهه فعلی عبارتی چرا باید تو این داستانها باشه؟
این داستان خاله سیندرلا ده برابر داستان های قبلی لغت داره نمیدونم شاید نکته علمی توشه

3 پسندیده

**[quote=“aassiinnaa, post:18, topic:26876, full:true”]
بعلههه صدرصد 10سال زبان بخونم حتما یاد میگیریم…
ولی شاید یکی میخاد تو یک سال یاد بگیره
[/quote]

سلام

همه چیز بستگی به خودتون داره…و منابعی که استفاده می کنید…و وقتی که می ذارید و …

ببینید, تو همین زبان فارسی خودمون
شاید من نوعی, ۲۰ ساله, بتونم با گفتن ۶ تا واژه, منظور خودم رو به شنونده برسونم
یکی دیگه, همون مفهوم رو با ۱۵ تا…و البته استفاده از واژگان خیلی ساده
و یکی دیگه, همون تعداد, و با تکلف و بلاغت! در بیان

زبان همه ما فارسی هست…محیط مون فارسی زبان…ولی, سواد همه یکسان نیست

من نوعی, از همون کودکی تا نوجوانی, مدام سرم تو کتابای جنایی, علمی و روزنامه ها بود و فلان آدم, خوندنش در حد همون کتابای درسی

ورودی هایی که به خودتون میدید, خروجی تون رو مشخص می کنه

حالا, می خواید یه سال باشه, یا ده سال

و در مورد

اگه فکر می کنید این مینی داستان, سطح واژگانش بالا و حجمش زیاده و نمی تونید این بار رو تو یه درس تحمل کنید, کافیه ازش رد شید

کلی داستان قشنگ هست تو اپ…داستان های مصور و داستان های سطح بندی شده

در مورد

نگران نباشید…اینقدر تو دنیای یادگیری نکته هست…و اینقدر نکته های مهم تکرار میشن, که با گذر از این ها, چیزی رو از دست نخواهید داد.

موفق باشید و همیشه امیدوار

7 پسندیده

پروسه ی یادگیری بنده بر اساس روش معروف کایزن هست که اتفاقا در دوره ی انگلیسی قدرت هم معرفی شده. اگه اشتباه نکنم درس ۹
این روش بر اساس گام های کوچک، اهداف بزرگ هست.
من روزانه حداقل ۲۰ دقیقه مطالعه در تمام این سالها که زبان می خونم اختصاص دادم که پروسه ی طولانی مدتی شده، چون هدفم هم طولانی مدت بوده
شما اگه قرار هست یکسال به تسلط برسید شاید بتوانید با اختصاص تایم بیشتر این امر رو برای خودتون محقق کنید.

14 پسندیده