لطفاکمکم کنید تا راه بی افتم

سلام.من تازه شروع کردم.یه چند باری گوش کردم و تقریبا ترجمه کردم.چجوری باید بخونم

این تاپیک مربوط به دوره« داستان‌های بچگانه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.

3 پسندیده

سلام
لطفا به این تاپیک مراجعه کنید، و اگر‌ سوالی بود مطرح کنید

5 پسندیده

ببخید یادبگیر یعنی چی بتونم ترجمه کنم؟

3 پسندیده

منظورتون رو نفهمیدم؟؟

3 پسندیده

نگاه کنید، یه سری دوره ها هست که با توجه به سطحتون طبقه بندی شده، برای اینکه بدونید این دوره ها چین میتونین از همون قسمت دوره بیاید و نظراتش رو بخونید، ضمن اینکه خود برنامه براتون مشخص میکنه چقدر کلمه آشنا داره و چقدرش جدیده براتون، اگه یه جایی کلمه ای دیدید که بلد نیستید روی خود کلمه تپ کنید تا دیکشنری براتون باز بشه و می‌تونید از همونجا به جعبه لایتنر اضافه اش کنید، حالا اگه سطحتون ضعیفه پیشنهاد می کنم دوره هایی رو از دسته ی ساده انتخاب کنید که ترجمه فارسی داشته باشه، چندبار که گوش دادید دیگه دستتون میاد و خودتون بدون ترجمه تو ذهنتون، معناشو میفهمید، اگه به این مرحله رسیدید می تونید دوره های سخت تری را بردارید و شروع کنید، توجه داشته باشید این فرایند خودش به طور متوسط برای عموم یه سال طول می کشه، اگر پشتکار داشته باشید کمتر، اگه کنار پشتکار استعداد هم داشته باشید کمتر دوماه به لول متوسط می رسید
موفق باشید!

4 پسندیده

به نظر من باید هدفتون از خوندن درس ها فهمیدن درس ها باشه نه ترجمه کردنش
یعنی یکی از اصلی ترین کارایی که شما باید بکنید انیکه سعی کنید ترجمه نکنید
اول یه بار به صوت گوش کنید و همزمان به متن هم نگاه کنید
و اصلا تمرکز رو فهمیدن کلمه به کلمه داستان نکنید فقط گوش کنید و سعی کنید تا میتونید بفهمید موضوع داستان چیه و …
بعد واسه دفعه دوم برگردین رو متن و کلماتی که بلد نیستین رو بزنیم نمیدانم و تو دیکشنری های خود نرم افزار سرچشون کنید
بعد خواستین وارد لایتنرشون کنید
وقتی تمام کلماتو در اوردین و فهمیدین حالا یبار دیگه گوش بدین داستانو و سعی کنید همه ی داستان رو بفهمید
تا میتونید سعی کنید ذهنتون رو کلمات متمرکز نشه و گیر نکنه و سعی کنید کلمه کلمه ترجمه نکنید و فقط گوش بدین
همین جور برید جلو و متوجه میشید که دیگه بدون متن کل داستان رو متوجه میشین و کامل میفهمین
این مقاله رو هم بخونین خیلی کمک میکنه
چگونه یک کتاب انگلیسی را به شکل بهینه بخوانیم؟

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
خب برای شروع یادگیری زبان مراحل زیر رو برین
1- تعیین هدف قابل دسترس و انگیزه بخش (مثلا یکی میگه برا کنکور ارشد خب هدف هست ولی شما رو یاد چی میندازه؟ یاد نمرات مدرسه حالا فکر کن تو مدرسه نمره هات خوب نبوده یا از معلم زبانت خوشت نمیومد پس هدف هل دهنده به جلو نیست، من باید بگم زبان رو یاد میگیرم که مسیر رسیدن به شغل دلخواهم رو هموار تر کنه)
2- برنامه ریزی برای یادگیری
3- و از همه مهمتر انتخاب منبع مناسبه خب منبعی مناسبتر از زبانشناس مگه هست؟ حالا که این منبع رو داری اول تعیین سطح شدی نتیجش رو بفرستین تا راهنمایی کنیم با کدوم دوره و کدوم منبع طبق سطحتون میشه شروع کرد

5 پسندیده