پرسش و پاسخ - چگونه به فرزندم زبان انگلیسی بیاموزم؟

یکی از دغدغه های امروزی خونواده ها بدون شک آموزش زبان انگلیسی به کودکانشونه

سلام به دوستان. یکی از سوالات مرسومی که ما دریافت می کردیم آموزش زبان به کودکان بوده.

در گذشته من مقاله ای در این باره نوشته بودم.

امروز به معرفی دو روش آموزشی می پردازیم به علاوه اینکه چند نکته برای دریافت بازده بهتر کودکان ارائه خواهیم داد.

پس این ویدئو رو حتما ببینید.

برای توضیحات ویدئو رو ببینید

برای دسترسی به سایر پرسش و پاسخ ها اینجا کلیک کنید.

لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

21 پسندیده

مثل همیشه عالی آقا کامبیز
من در این مورد همیشه خیلی کنجکاو بودم و میپرسیدم از اونایی که بچه هاشون قادر به حرف زدن انگلیسی هستن و واقعا این چیزایی که گفتین تاثیر داره حتی در حد یک استارت هم باشه و حتی یه مورد دیدم که تنها با دانلود کارتون های انگلیسی و بخش روزانه ی اونا برای بچشون انگلیسی رو تونستن یاد بدن به بچشون در حالی که اصلا خودشون انگلیسی بلد نبودن!

3 پسندیده

سلام راستش من این سوال برام پیش اومد که از چه سنی باید این آموزش ها شروع بشه؟ اگه از سن خیلی پایین باشه بچه ها دوتا زبان رو باهم قاطی نمیکنن؟

5 پسندیده

نه اتفاقا بچه ها زبانو خیلی بهتر یاد میگیرن و اگه تو سنین پایین یادبگیرن راحت تر میتونن مثل بومی ها صحبت کنن

4 پسندیده

ادامه دادن بحث از پرسش و پاسخ - چگونه به فرزندم زبان انگلیسی بیاموزم؟:

با سلام
ممنون،خیلی عالی توضیح دادید
بنده تجربه شخصیم توی این مورد اینه که من دوقلو دارم بیست ماهشونه و از بدو تولدشون براشون آهنگهای بچگانه انگلیسی پخش میکردم و از چهار ماهگیشون هم کارتونهای بسیار ساده و آهنگین انگلیسی پخش میکردم،خودم هم بیشتر باهاشون انگلیسی حرف میزدم و همسرم فارسی حرف میزد،امیدوار بودم با این روش هر دو زبان رو یاد بگیرند ولی الان که میخوان کم کم به حرف بیان تماما انگلیسی حرف میزنند
البته فارسی رو متوجه میشن.
الان سوالی از شما و از دوستانی که تو این مورد میتونند کمک کنن دارم اینه که آیا خودمم باهاشون کلا فارسی حرف بزنم یا همین انگلیسی رو ادامه بدم؟ چون به هر حال باید فارسی رو خوب حرف بزنند موندم که آیا کارم درست بوده و یا ممکنه باعث بشه بچه ها در آینده در زبان فارسی دچار مشکل بشن؟
ممنون میشم اگر از دوستان کسی در این زمینه تجربه ای داره راهنمایی بفرمایند.

7 پسندیده

سلام دوست عزیز
راستش من خودم تجربه ای در این زمینه ندارم ولی چند وقت پیش یکی از دوستان تالار مقاله ای منتشر کردن که نشون میداد برای یادگیری زبان دوم کودکی مناسب ترین سن نیست و توی بزرگسالی هم در صورت وجود انگیزه و هدف مناسب میشه زبان دیگری رو به سادگی یاد گرفت . من لینکش رو جهت مطالعه براتون میزارم.
نظر شخصی خودم اینه که با توجه به اینکه زبان فارسی هم خالی از پیچیدگی نیست سعی کنید اول روی زبان مادری باهاشون کار کنید چون در هر صورت اگه فعلا قصد مهاجرت ندارین این زبان براشون کاربردی تره ولی کمکم که بزرگتر شدن یادگیری زبان بعدی رو باهاشون تمرین کنید. براتون آرزوی موفقیت دارم :cherry_blossom::cherry_blossom:

7 پسندیده

نمونه ی کودک 4 ساله چند زبانه:

https://youtu.be/25U0GQAcJRw

صحبتهای خانم دکتر شهرتاش در خصوص لزوم چند زبانه شدن:

https://youtu.be/UAzfXpbQngE

این مورد برای خانواده های دیگر هم پیش اومده، مطالعه مطالب این کانال رو توصیه می کنم.

@dozabaneh

9 پسندیده

سلام راستش تا اونجایی که من تو سبک آموزش زبان به بچه ها با کارتون دیدم میگن که والدین فقط فارسی حرف بزنن،تا هم فارسی یادبگیرن هم لهجه انگلیسی پدر و مادرقطعا مثل نیتیوها نیست، من باشم ترجیح میدم بچه سه سالگی رو پشت سر بزاره،فارسی رو یادبگیره بعد انگلیسی یادبگیره، چون با دوزبان احتمال تاخیر زبانی هست

5 پسندیده

ادامه دادن بحث از پرسش و پاسخ - چگونه به فرزندم زبان انگلیسی بیاموزم؟:

خیلی ممنونم بابت راهنمایی و معرفی این مقاله
بله ما قصد مهاجرت داشتیم برای همین بود که زبان انگلیسی رو هم جدی باهاشون کار کردم.

3 پسندیده

خیلی متشکرم بابت توضیحاتتون
بله با کانال دکتر امینی جدیدا آشنا شدم.

3 پسندیده

سلام خیلی عالی بود من یه سوال دارم حالا اگه ما باهاشون بازی کنیم چطوری بهشون انگلیسی یاد بدیم؟

2 پسندیده

منم پرسیدم
گفتن خودتون با بچه ها تو خونه انگلیسی صحبت نکنید
لهجه ما خوب نیست و لهجه بچه ها خراب میشه
فقط براشون همون یه مقدار بازی و آهنگ و کارتون بذاریم که پایه تو ذهنشون تشکیل بشه کافیه
برن اون طرف خودشون راحت یاد میگیرن

2 پسندیده

خسته نباشید همگی
لطفاً از دو زبانه بودن بچه هاتون نگران نباشید
طرفهای ما زبان انگلیسی زبان چهارمه واسه بچه هامون!
زبان فارسی زبان سوم بچه هامونه ، هیچ مشکلی هم ندارن دخترم در 15 سالگی انگلیسی رو فقط با گوش دادن به یه سری پادکست‌ها امتحان کرد در عرض نیم سال لهجه آمریکایی رو مثل یک آمریکایی صحبت میکرد هر چند گنجینه لغاتش هم خیلی کم بود😊

3 پسندیده