🌸زیبوک گردی در بهار 99📚

سخت نگیر الهه جون :smiling_face_with_three_hearts: ، من خودم لحجه انتخابی ام تو آینده امریکن ولی ادبیات انگلیس تو سطح خیلی بالاتر از کتاب های امریکن هستند مخصوصا راوی هاشون ، با اون مدل و سبک خوانش شون … لحجه بریتیش هم بامزه اس وقتی صداشو می شنوی به خودت انرژی بد نده که خسته شی :blush::kissing_heart:
حالا کتاب موضوع اش درباره چه علمیِ ؟

8 پسندیده

بسته به سطح شما داره. سخته فعلا نه.

اگه میفهمی چرا که نه.

4 پسندیده

مرسی مریم جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: ولی من از همون اول، انتخابم، اَمریکن بوده. این کتاب قضیه اش فرق می کنه. از دو ماه قبل قصد داشتم بخونمش، تا دیدم لهجه راوی بریتیش هست، بشدت حالم گرفته شد. تا راوی چند خط اول رو خوند، نمی خواستم قبول کنم که لهجه راوی، بریتیش هست. هی می گفتم الانه که اَمریکن بشه :joy: دیدی نمی خوای یه واقعیتی رو قبول کنی یا قبول کردنش برات سخته :disappointed_relieved: دقیقاً سر این کتاب نمی خواستم قبول کنم لهجه راوی، بریتیش هست. :joy::v::disappointed_relieved::disappointed_relieved:

ببین خوب من زیاد جذب کتاب های داستانی و ادبیاتی نمی شم. بیشتر “کتاب های غیر داستانی” بخش زیبوک رو دوست دارم و از خوندنشون لذت می برم. با کتاب داستان، بیشتر حوصلم سر می ره. مگرنه یه ربطی به خودم داشته باشه. ولی اینها رو چند دور هم بخونم، بازم خسته نمی شم.

فعلاً که دو سه بار قشنگ اشکم دراومده :joy::v::disappointed_relieved: چون این کتاب، خیلی برام ارزشمنده. هر پاراگرافش، برام کلی معنا داره.

فصل اولش که بیشتر در مورد بیماری های واگیردار در قرن های گذشته و قرن اخیر و تاثیرش بر روند زندگی انسان ها صحبت کرده و استثنائات رو گفته، چه چیزهایی زندگی حال حاضر انسان رو بیشتر تهدید می کنه و به چه سمت و سویی داره می ره.
این کتاب، بیشتر در مورد “زندگی انسان در آینده” می خواد صحبت کنه. اسم کتاب هم دقیقاً همین رو می رسونه: The brief history of tomorrow
ولی بنظرم جای بیماری کرونا تو فصل اول، بشدت خالیه. :disappointed_relieved:

5 پسندیده

اوه اوه :grin: من اصلا تو فاز این مسائل نیستم تو روحیه ام اثر بد میزاره ،
اگه میخوای راجع به کرونا یه مطلب علمی بخونی تو پادکست ۶۰ ثانیه با علم زیاد درباره اش مطلب هست. فک کنم خیلی خوشت بیاد دوست باهوشم :kissing_heart:

5 پسندیده

اتفاقاً به پادکست های “شصت ثانیه با علم” گوش کردم. کاملاً حق باهاته. بیشتر در مورد کرونا هست.

این کتاب ها خیلی دید آدم رو نسبت به زندگی عوض می کنه.
پس خوبه من در مورد فصل اول، بیشتر نگفتم :joy:
من که کُشته و مرده این نوع کتاب ها هستم.
ولی خوب هر کسی، به یه موضوع و محتوایی علاقه داره.
:revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

5 پسندیده

داستان عشق گمشده و داستان های دیگر رو از سری داستان های ساده خوندم، ۵ فصل بود ولی هر فصل داستان مجزای خودش رو داشت، خیلی ساده و روان بود

17 پسندیده

داستان راز خداوند جالب بود…منو یاد جمله معروف اینشتین انداخت:“خدا تاس نمی اندازد” …و مابقی اتفاقات و بحث داغش با نیلز بور… اینشتین با اینکه یکی از پایه گذاران نظریه ی کوانتوم به حساب می آمد، برخی از پیامدهای آن را باور نداشت. یکی از این موارد، [عدم قطعیت] یا به عبارتی تصادفی بودن در رخدادهای جهان بود. او معتقد بود تصادف، هیچ جایی در قوانین جهان ندارد و به همین دلیل با جمله ی مشهور، “خدا تاس نمی اندازد” منظور خود را به روشنی بیان کرد . البته بور که عدم قطعیت را باور داشت، در پاسخ به این جمله ی اینشتین، چنین پاسخ داد: “لازم نیست تو به خدا بگویی چه کار کند…

19 پسندیده

دوستان شبتون بخیر باشه
منم کتاب Educatedرو دارم میخونم. در مورد ی دختره که زندگی سختی داشته و تو ی خانواده پر جمعیت زندگی میکنه و ی پدر متعصب داره که کاملا با ادامه تحصیل و درس خوندن مخالفه.ولی خب دخترمون عکس پدر فکر میکنه… دارم میخونم ببینم به کجا میرسه :grin:

15 پسندیده

اا فاطمه جون من هم دارم این کتاب رو می خونم
خیلی قشنگه
از نظر من صدای راوی هم زیباست

7 پسندیده

اره زینب جان
منم صداشو دوست دارم. آدم رو جذب داستان میکنه :ok_hand:

4 پسندیده

داستان زلزله از بحش ساده

16 پسندیده

سلام دوستان
کتاب دو زندگی از کتاب های ساده خونده شد
این کتاب کمی قلبم رو ب درد اورد :broken_heart::broken_heart::broken_heart:
ناراحت شدم برای شخصیت های داستان :cry::cry:

جای باحال این کتاب اینکه
تو فصل ۱۴ کتاب قشنگگگگ صدای کلیک موس و بستن فولدر ها و صدای ارور میومد
:roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::joy::joy::joy::joy::joy:

17 پسندیده

سلام دوستای خوبم من کتاب تریس راکوین از سری کتاب های ساده رو تموم کردم…
بد نبود… با صدای راوی خیلی ارتباط برقرار نکردم😅
اما از روی کتابش چند فیلم و تئاتر ساخته شده

16 پسندیده

سلام بر دوستان زیبوک گرد :grin:
خدا قوت
گزارش منم بدین صورت هست که 2 کتاب جدید رو شروع کردم که یکیش رمان شاهکار و دیگری بیوگرافی هست. هر موقع تموم شدن یه اجمالی ازش توضیح میدم. :tulip:

13 پسندیده

Hi my friends and I’m here by new book as I’ll talk about that.
This book is called that
The ghost of the pilot
This book is very interesting and you don’t get bored while you are reading that
And it’ll taik about four children’s which they want to write about their project that is about Archeology and because of that they went to the airfield but suddenly they saw something strange.
Thay saw a ghost
As he wears pilot clothes
as he is going to dying
They understand that the ghost wants to tell them something important.
Finaly they kept searching and they got that many years ago at the second world war there was a pilot by four children’s and they are dead now.
At last they understand that thay are children’s who day in the second world war.
I recommend that read this book.
Have nice time.
Bye.

15 پسندیده

سلام به دوستان کتابخون کم‌پیدا

کتاب His Dark Matetial هم با تمام فراز و نشیب‌هاش به پایان رسید. هیچوقت بابت انگلیسی بلد بودن اینقد خوشحال نبودم. در ژانر تخیلی، یکی از بهترین کتاب‌هاییه که خوندم. ده دقیقه‌ی آخرش رو نمیخواستم بخونم چرا که اصلا دلم نمی‌خواست تموم بشه و آخرشم که تموم شد بغض کردم. :confused:

“I can’t bear the thought of oblivion, Asriel,” she continued. “Sooner anything than that. I used to think pain would be worse—to be tortured forever—I thought that must be worse … But as long as you were conscious, it would be better, wouldn’t it? Better than feeling nothing, just going into the dark, everything going out forever and ever?”

Mary was particularly interested in the three-part nature of human beings.

“You know,” she said, “the Church—the Catholic Church that I used to belong to—wouldn’t use the word dæmon, but St. Paul talks about spirit and soul and body. So the idea of three parts in human nature isn’t so strange.”

“But the best part is the body,” Will said. “That’s what Baruch and Balthamos told me. Angels wish they had bodies. They told me that angels can’t understand why we don’t enjoy the world more. It would be sort of ecstasy for them to have our flesh and our senses.

این چهارمین مجموعه است که از زیبوک میخونم.

به ترتیب این مجموعه‌ها :point_down: رو خوندم که همه‌شون شاهکار بودن و راوی‌هاشون هم بی نظیر هستند.

۱. «هری پاتر»، ۱۱۶ ساعت (سه دور خوندمش، راوی جیم دیل).

۲. «پیتر و ستاره‌یاب‌ها»، ۵۲ ساعت (کتاب اول تا چهارمش فوق‌العاده بود با روایت عالی جیم دیل، کتاب پنجم چنگی به دل نمیزد، راویشم خوب نبود).

۳. «کتاب‌های پیدایش»، ۳۷ ساعت (زبانم قاصره از وصف این کتاب، فقط باید خوند تا به عظمتش پی برد. راوی جیم دیل).

۴. «نیروی اهریمنی او»، ۳۴ ساعت (نویسنده و راوی فیلیپ پولمن).

برای کتاب بعدی هنوز تصمیم نگرفتم.

18 پسندیده

سلام پری خانم عزیز کتابخون
تبریک میگم به پشتکارتون
مدتیه بیشتر دروس زبانشناس و میخونم.
دیگه باید یک کتاب خوب و شروع کنم

10 پسندیده

خانم معلم گل، مشتاق گزارش‌هاتون هستم :blush:

5 پسندیده

سلام دوستان
بنده از قصد گزارش هامو انگلیسی تایپ میکنم ک اشکال بگیرید بهم
ممنون میشم ایراداتم رو بگید

4 پسندیده

سلام من تصمیم گرفتم یه مدت کتاب های کاغذی بخونم، بخاطر اینکه تایم استفاده از گوشی رو کمتر کنم.
میخواستم اینجا گزارش بدم و نقد و جمله های منتخبم رو بنویسم ولی چون تاپیک زیبوک گردی هست و امکان شات ندارم دیگه اینکار رو انجام ندادم.

9 پسندیده