آموزش ایجاد تاپیک و نقل قول چند گانه

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمام کاربران عزیز جامعه ی بزرگ زبانشناس :rose:

در این تایپک دو مورد از قابلیت های تالار رو خدمتتون آموزش میدم، که استفاده از تالار برای تمام کاربران لذت بخش تر از گذشته بشه.

بدون صحبت بیشتر میرم سر اصل مطلب

1- ایجاد تاپیک

ایجاد تاپیک یکی از اصلی ترین استفاده های تالاره و به کاربران اجازه میده تا با رعایت قوانین تالار زبانشناس مطالبی رو که میخوان با عموم کاربران تالار به اشتراک بذارن.

برای انجام این کار در رایانه بر روی علامت
Capture
و در موبایل بر روی گزینه ی
Screenshot_20200430_154517
کلیک می کنید و پس از آن با صفحه ی زیر مواجه خواهید شد.

که بر حسب شماره کاربرد هر فیلد رو توضیح میدم.

Capture

1- در این قسمت عنوان تاپیک رو می نویسید (سعی کنید عنوانی که می نویسید کاملا گویای محتوایی که در تاپیکتون می نویسید باشه و تمام کاربران از مقصود شما برای ایجاد تاپیک، بدون سردرگمی با خبر بشن)

2- با کلیک بر روی این قسمت، دسته بندی تاپیکی که در حال ایجادش هستید رو مشخص می کنید. (همیشه از دسته بندی متناسب با موضوع تاپیک استفاده کنید)

به عنوان مثال (مطابق عکس زیر) برای پرسیدن سوال، از دسته بندی کمک و برای ایجاد مقاله، از دسته بندی مقاله استفاده کنید. (زیر هر عنوان توضیحاتی در مورد جزییات هر دسته بندی نوشته شده که با توجه به آنها بهترین مورد رو انتخاب کنید)
Capture

3- در این قسمت میتونید با استفاده از تگ هایی که قبلا تعبیه شده، مطلب خودتون رو به یک دسته بندی خاص اختصاص بدید (استفاده از این قسمت اجباری نیست و بیشتر برای مقالات استفاده میشه)

4- در این قسمت هم مطلبی که در عنوان تاپیک (بخش ۱) مشخص کردید رو می نویسید نکته ی بسیار مهم (توضیحات باید کاملا گویای و قابل فهم باشه که از پرسیدن سوالات تکمیلی برای فهم بیشتر مطلب (اسپم) جلوگیری کنه)

5- و با کلیک بر روی این قسمت، تاپیک برای دید عموم کاربران تالار منتشر خواهد شد.

------------------------------------------------

2 - نقل قول چند گانه

با استفاده از این قابلیت می تونید جمله های مدنظرتون رو انتخاب کنید و بهشون پاسخ بدید. برای فعال کردن این قابلیت اول وارد پروفایلتون میشید، بعد از انتخاب گزینه ی رابط (آخرین گزینه در ستون سمت راست)، تیک گزینه ای که در سمت چپ با رنگ قرمز مشخص کردم رو فعال می کنید و در پایان بر روی گزینه ی آبی رنگ پایین صفحه (ذخیره ی تغییرات) کلیک می کنید.

برای استفاده ی بهینه از این قابلیت توصیه می کنم که به موارد زیر توجه کنید.

1- با استفاده از قابلیت هایلایت متن موبایل و رایانه، گزینه ی (نقل قول) به صورت خودکار نمایش داده میشه.

به عنوان مثال: من با هایلایت کردن جمله ی آبی و کلیک بر روی گزینه ی نقل قول (که با رنگ قرمز مشخص کردم) به راحتی تونستم نظرم رو راجع به جمله ای که دلخواهم بود رو بنویسم.

2- پس از انتخاب جمله ی مورد نظر می تونید. در فیلدی که براتون باز میشه پاسخ و یا نظرتون رو بنویسید. و در پایان هم روی گزینه ی آبی رنگ پایین صفحه (پاسخ)‌ برای انتشار کلیک کنید.

مثل عکس زیر:

شما برای پاسخ به چند نفر و یا چند جمله در یک پست هم میتونید از گزینه ی (نقل قول) استفاده کنید.
به عنوان مثال:
من در عکس زیر به جمله های مختلف یک مقاله نظر دادم و به تمام اون جملات فقط در قالب یک پست اظهار نظر کردم و از ایجاد پست های متعدد برای هر جمله جلوگیری کردم.

----------------------------------

امیدوارم با رعایت این موارد بتونیم تالار با کیفیت و مرتبی رو داشته باشیم.

ممنون از توجهتون :heart: :rose:

37 پسندیده

سلام
این تاپیک را بالا آوردم تا دوستانی که با این قابلیت‌های تالار آشنایی ندارند ببینند

13 پسندیده

عالی و خوب مثل همیشه،بازآموزی و آموزش این مطالب نیاز همیشگی تالار که فرزاد نازنین انجام دادن ،سپاس :+1::+1::+1:

11 پسندیده

@Ali288
@abbas_17
ممنون دوستان :rose: :smiling_face_with_three_hearts:

8 پسندیده

خیلی ممنون بسیار کاربردی بود🌹

3 پسندیده