صحبت با نیتیو ( خوب یا بد)

سلام
دوستان امروز اولین روز از حضور من در این تالار است ( بهم خوشامد بگین خوشحال شم :sweat_smile: )
سوال من این هست که شما برای تقویت رایتینگ، چت با فرد نیتیو رو پیشنهاد میکنید؟ یا اینکه برای شروع این کار حتما باید سطح زبان انگلیسی بالا باشه تا به پیشرفت خوبی برسیم؟ منB1 :no_mouth:
ینی اول باید به سطح قابل قبولی از انگلیسی رسید و بعد صحبت با انگلیسی زبان رو شروع کرد یا اینکه در هرسطحی باشیم اینکار باعث پیشرفتمون خواهد شد؟ ( فرض رو بر این میذاریم که هرسطحی باشیم طرف بهمون نخنده یا حوصله ش سرنره :smile: )
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین :cherry_blossom:

17 پسندیده

سلام دوست عزیز
به تالار خوش اومدین :blush::rose:

برای تقویت رایتینگ بهتره ابتدا با قالب های مورد نظر آشنایی داشته باشید. مثلا اگه قراره در آیلتس شرکت کنید، پس باید بدونید قراره درباره چه سوالی انشا بنویسید. اگه قراره درباره پرندگان مقاله بنویسید، پس باید با اون قالب و لغاتش آشنا باشید.
برای آشنایی با اونا نیازه که قبل از نوشتن، مطالعه کافی در اون زمینه داشته باشید. در واقع مهارت ریدینگ تاثیر مستقیم رو مهارت نوشتاری داره. پس اگه به قدر کافی مقالات، کتاب ها و مطالب مربوط به اون قالب رو مطالعه کرده باشید می تونید بهتر درباره اونا بنویسید
اما در کنار مطالعه باید تمرین نوشتاری هم داشت. سریعترین و بهترین راه استخدام یک مربیه. کسی که اشکالات شما رو بگیره و بهتون بازخورد بده. اینجوری سریعاً با اشتباهاتتون آشنا میشید و میتونید اصطلاحشون کنید.

اما فرض بگیریم شما شرایط استخدام یک مربی رو ندارید. برای تقویت رایتینگتون می تونید یه متن انگلیسی بردارید و اون رو به صورت خلاصه وار ترجمه کنید. بعد بدون نگاه کردن به متن اصلی، ترجمه خودتون رو با جزئیات به انگلیسی برگردونید.
حالا می تونید از متن انگلیسی اولیه برای فیدبک استفاده کنید.
بهتره تمامی اینها رو در محدودیت زمانی انجام بدید. هر چه سریع تر بنویسید، پروسه نوشتارتون ناخودآگاه تر میشه و می تونید بهتر بنویسید.
پیشنهاد میشه مقاله زیر رو از دست ندید:

یه سری منابع خوب هم در اپلیکیشن زوم موجوده که می تونید از اونها هم برای تقویت مهارت نوشتاریتون بهره ببرید. برای داشتن این منابع باید اشتراک طلاییتون رو فعال کنید. با فعال کردن این اشتراک منابع زیبوک هم براتون فعال میشه، که کلی کتاب برای مطالعه در اختیارتون قرار میده

11 پسندیده

سلام خیلی خوش آمدین :heart_eyes:

https://talk.zabanshenas.com/t/topic/13484/332?u=maryam
شما رو ارجاع میدم به سخنی گوهر بار از استاد پروین :grin:

7 پسندیده

ممنونم از راهنماییتون… من رایتینگ رو صرفا برای تقویت انگلیسی میخوام… فعلا تصمیم به شرکت در آزمون ندارم :no_mouth:
ممنون ازمقاله پیشنهادی :slight_smile:

4 پسندیده

عااالی… تاپیک خیلی خوبیه
سایتی هس به اسم conversationexchange.com
که میتونیم زبان نیتیو خودمون رو انتخاب کنیم و زبانی که داریم یاد میگیریم. و از طریق اون میشه پارتنر پیدا کرد.مثلا تبادل فارسی و انگلیسی رو انجام داد
راسش من اعتماد ب نفسش رو نداشتم
هنوزم ندارم البته :sweat_smile:
حالا به این تاپیکی که معرفی کردین برم ببینم کسی منو قبول میکنه؟ :no_mouth: حس بچه اول ابتدایی رو دارم که رفته یه گوشه غریبی میکنه منتظر یکی بیاد باهاش دوست بشه :joy:

7 پسندیده

والا من یک بار رفتم تو یه اپلیکیشنی به نام اسپیکی کلا پشیمون شدم
توش هرکسی بود جز نیتیو زبان یا کسی که قصدش مکالمه هست :joy: :woman_facepalming:
البته منم پیگیر نشدم شما حتما پیدا میکنین یکی رو زیرا جوینده یابنده است :v:
موفق باشین :hibiscus: :smiley:

6 پسندیده

سلام
من از فیسبوک استفاده می کنم
خیلی برای یادگیری اصطلاحات و صحبت های روزمره و Discussion ها مفید بوده
همینطور Twitter

8 پسندیده

الان شما پارتنر میخواین برای تقویت مکالمه یا رایتینگ؟؟

3 پسندیده

هنوزم با فیس پلنگی میرین ؟ :joy: :grimacing:

5 پسندیده

حالا ببینم اگه اونی کنه میگم مناسب بهتون خبر میدم :smile:

متشکرمممم… عضو هردو بودم عجیییب وقت میگذروندم حذفش کردم :roll_eyes:

درواقع هردو.

3 پسندیده

نه باو
خودم چمه مگه :grin:

5 پسندیده

من همه Friend هام بومی زبان هستند
بر عکس وقت گذرونی، خیلی محیط مفیدیه همونطور که اشاره کردم

4 پسندیده

اخه قبلا با پروفایل پلنگ طور میرفتین کلی هم REQUEST میومد راضی ام بودین :joy:

7 پسندیده

نه، اتفاقا تجربه ی مسخره ای بود :grin:
آدم باید خودش باشه

5 پسندیده

خیلی هم خوب…انگلیسیتون خیلی خوبه دیگه :roll_eyes: پس یعنی به من هم پیشنهاد میکنین؟ با توجه به توضیحاتم در مورد سطح زبان انگلیسیم :no_mouth:

3 پسندیده

به نظرم تجربه کردنش ضرر نداره

3 پسندیده

سلام. خوش اومدین :sunflower:
یادمه تو یکی از دوره های Aj Hoge، یکی از چیزایی که توصیه کرده بودن (به طور کلی)، ساخت اکانت تو شبکه هایی مثل توییتر بود…می گفتن حتی اگه شده یه جمله ی ساده بنویسید…روزانه…و در شروع به خودتون و سطح نوشتاری تون زیاد سخت نگیرید…فقط بنویسید. هر چیزی به ذهن تون می رسه…یه حس آنی…یه خاطره یا هر چیز دیگه

من یه مدت اون کار رو کردم…متاسفانه یادم نمیاد چرا رهاش کردم…ولی عادت خوبی بود

ولی تو برنامه م هست که با توییتر و اگه مساله م حل بشه با فیس بوک باز شروع کنم.

به امید دیدن فعالیت مستمر شما تو اونجا

من از سایتش استفاده کردم…نه اپلیکیشن (هر دو یکی ان البته)…البته هر دو یه جورایی/یه وقتایی اتصال شون لحظه ای قطع میشه
در مورد پیداکردن نیتیو زبان انگلیسی تقریبا موافقم…من چندین نفر رو پیداکرده بودم که احتمالا بات بودن…چندتا خانم ارتشی ساکن عراق!..یکی دیگه شون هم بیشتر می خواستن تبلیغ بیت کوین کنن…نه چت و …
هندیا هم معمولا خودشون رو نیتیو می زنن درحالی که سطح زبان شون خوب نبود (تو تجربه های من)…اکثر ایرانیا هم متاسفانه نیتیوشون رو انگلیسی انتخاب می کنن
با این حال من همون اوایل یه پارتنر روسی زبان پیداکرده بودم که تقریبا دو سه ماهی مستمر با هم صحبت می کردیم.
حتی اگه اعتماد به نفس اسپیک رو نداریدو حالا حالاها هم نمی خواید این حس تون رو تغییر بدیدو اسپیکینگ کنید…پارتنر رایتینگ پیدا کنید (چه تو فضای مجازی و چه بین دوستای حقیقی تون)…سخت نیست

6 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون…کمک بسیار خوبی بود
حتما همینکارو میکنم.

3 پسندیده

سلام، خوش اومدین به جمع ما، براتون بهترین هارو آرزو میکنم :pray:t2::rose::rose::rose:
در مورد سوالتون اینکه پارتنر مناسبی باشه که از مهارت هاتون استفاده کنید، بنظرم بهترین پارتنر و نیتیو واس این کار اینه که برید جلو آینه و با خودتون سعی کنید سر بحث های مختلفی رو باز کنید :joy::joy::joy: اینجوری بیشتر توانایی هاتون رو به چالش میکشید.

2 پسندیده

سلام دوست عزیز
خوش اومدید :rose:
من زیاد سطحم بالا نیس ک بخام نظر بدم
ولی برای پیدا کردن‌پارتنر کلی داستان داشتم ک اخرش فهمیدم فعلا نیاز ندارم
ولی خب یه دوست پیدا کردم ک متولد کانادا هستند ولی تهران زندگی میکنه از خودم کوچیک تره ولی زبانش فوله
هرزگاهی یه پیام بهش میدم
بالاخره بگردید پیدامیشه طرفی ک همه جوره باهاش اوکی باشید

2 پسندیده